Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavle: díky za články, určitě je projdu. (tu)

Hruška: opět díky za další koment. Jen bych si chtěl upřesnit jednu věc:

Po té 8ce píšeš, že je No Demand. Ten by měl ale uzavírat níže než u High. To by ti v tomhle případě nevadilo? A proč?

A k těm swingům - podle čeho určuješ Low a High Swingu? Tohle totiž musím určit, abych dokázal říct, že trh retracnul např. 50%. Tohle mě už kdysi napadlo, ale nevím, podle čeho právě určit velikost swingu. Jestli se řídit opět TL nebo čím? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero:
hlavny Swing-A na tom obrazku vidis ze je vlasne vytovreny kanalom(ktory pozostava s higher highs a higher lows ale aj ten pozostava s mensich swingov)
Ak mas problem vidiet swing na momentalnom tf tak skus si pozret vyssi tf trebars ak pozeras na 5min tak pozri na 15min a tam uvidis momentalny swing co ide nahor tak jeho bary vytvaraju vyssie vyrcholy a spodky.
a ked jeho Higher Low je prerazeny tak mozes zacat uvazovat o korekci alebo range.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak já to zkusím. :) Úplně vlevo na grafu je vidět zahuštěná oblast, kde se střídají bullish a bearish candles, ale Close +/- na stejné hodnotě. Tady je důležitý předchozí průběh, ale vypadá to na odraz od nějaké silné SR. Potom se cena rozjela razantně nahoru, kde se zastavila (ovál) na chvilku jen zřejmě u TL. Tady ten Down-Bar bych asi nebral, na mě velké Volume, i když pokles je neoddiskutovatelný. Jasný SoS, ale zatím bez vstupu. Vstup Long by mohl být na 1, což vypadá na NS - obrovský pokles ve Volume, poptávka stále vede. Nevím, jestli bych ale po takovémhle rally vzal. Jak se všude píše, trh nemá rád vysoké Volume na Up-Barech a po tom NS je už jen jeden silný Up-Bar, pak jde trh do strany. Poptávka se vyčerpala. Pak to podle Volume vypadá na Globex. Pak se trh s klesajícím Volume vrací k TL, kde by se dalo jít Limitem Long nad těmi dvěma Down-Bary. Odraz od TL, trh jde nahoru s postupně vyšším Volume, SoS. Může se brát i jako Test? Trh se vrací do oblasti předchozího vysokého Volume nyní s nižším Volume. Test neuspěl, je vidět něco jako dvojité Top Reversal u SR, což už je SoW a hledáme vstup Short, ale pozor na TL. Vstup bych tady nenašel....

12854

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hruška a Mirku, měl bych pro vás dvě jednoduché otázky:

1) Jak daleko dozadu se koukáte a hledáte SoW nebo SoS, když pracujete například s 15ti min. nebo 5 min. TF?
2) Začátek seance - díváte se na předchozí den/dny a hledáte SoW a SoS nebo si počkáte na vývoj v tom daném dni a předchozí dny vás nezajímají?

Doufám, že se na tyto otázky dá jednoduše odpovědět. :)

Teď nemám na mysli zakreslování TL a kanálů, čistě hledáte vstupů do obchodu.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nighthero,
ad 1) osobně hledám SOW, SOS pouze na pracovním grafu, tj u mne TF5 .. denní a TF30 mám jen pro S/R a TL a beru v potaz pouze daný den, obchoduji primárně večerní NQ a 6B, takže mám relativně dlouhý background, na TF30 sleduji volume a polohu close, vše v kombinaci se S/R, TL pro vyhodnocení relevantnosti trendu
ad 2) myslím, že zodpovězeno v bodu 1) .. z minulosti nechávám zakreslené pouze trading range, vzniklé z climaxů, kde hranice trading range stanovují high a low climaxové úsečky

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...