Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

Ahojte idem sa posnažiť troška oživiť vlákno..

Môj dnešný obchod na NQ.

Vstupoval som presne o 18:00 kedy mi končí robota no signál to bol a preto som ho zobral. Jednalo sa o druhý návrat k support úrovni. V pozadí som nevidel žiadnu distribúciu ani žiadne výrazné známky predaja od hráčov. Po tom ako sa pri LOD vytvoril "down-thrust" kt otestoval nižšie ceny no zavrel v oblasti LOD som sa pripravoval na vstup hneď potom nasledoval test ale volume nebolo presvedčivé (chcel som nižšie), akonáhle sa ale následne vytvoril no supply downbar (inside) šiel som long SL tick pod swing low teda 1,5 PT 6 RRR 1:4. Trh ale tento swing low prerazil a vymietol mi SL. Podľa mna to bol rozumný vstup preot som ho aj zrealizoval. No vždy sa zíde aj pohľad iných.

Vďaka iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis:
pre lebsie pochopenie toho trhu by bolo vhodne prilozit aj nadradenejsi TF tomu obrazku .
ale stoho co tam vidim je tam taky nepodareny Downtrend LL LH spolu s SOT aj ked viac sa mi to pozdava ze je to celkovo v Range. chcelo by to ten vyssi tf :D
Kazdopadne ten vstup hmm vramci range na supporte by to bolo ok ale tom pripade je nutne mat sirsiu stopku.
ale ked si xel nacasovat vstup tak hned po tom "Springu" ktory je fakt ze nevyrazny mas bar co naznacuje ze je tam ziadny buying teda aj ten spring je slaby. pred springom su celkom pekne selling bary ktorych by som sa obaval preto by som cakal na vyraznejsi spring.
ale vzhladom na LL LH asi by som long vobec neobchodoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Väčší TF používam len na S/R takže je to v high oblasti takže ling by nebol až taký vhodný. Každopádne niesom priateľ trendu. Celkovo to bolo kostrbaté to obchodovanie išlo do strany chcel som vyloviť na low Rangu obchod a tak som do toho išiel. Teraz to nevyšlo nevadi.

Čo myslíte SOT?

Mimochodom ako sa Vám darí mal som v škole pár hodín "volnejších" tak som prešiel vláknom a vidím že ste si prešli pekným progresom! Predpokladám že už dlhšie obchodujete live ako sa darí (ak to nieje tabu) forex alebo futures?

Sl dávam vždy tick pod swing low, alebo pod druhy range kedže tento bol o niečo nižšie bolo to tick pod.

Vďaka za reakciu. Budem sem prihadzovať dáke screeny takže ak budete mať chuť komentovať budem vdačný:)

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Cashflowz:

Obchodujem VSA na e-miničkach zatial je to len paper ale o mesiac približne idem live. Či sa dá no podla očakávaní. 2 mesiace idem paper na NQ zatiaľ je to zisk 60 tickov čo je na NQ myslím fajn. Je tam samozrejme aj veľa obchodov mimo plán inak by to číslo bolo inde:)

Neviem tá myšlienka že je to robené pre forex mi príde dosť obmedzená veď predsa to isté vedia market makers aj vo futures a vedieť kde sú SL neni pri VSA klúčové. VSA ukazuje hlavne koľko a kde sa zobchodovalo a koľko z toho bolo buy/sell.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Georgie:

Pokiaľ chceš zachytiť break po určitom zhustení(range) a nie cez S/R level tak myslím že áno. Musíš sledovať aké vol majú úsečky up/down a tam kde sa viaže väčšie vol tak v tom smere by mohol prísť break. Príklad je utvorená bracket a dnu sú dva swingy hore a dole tie swingy hore majú väčšie volume (interest) tie dole nižšie volume (no interest). Trh pôjde za objemom takže break do longu. Takto je to určite lepšie ako nakupovať až po breaku (možnosť že chytíš fake), no je to dosť limitujúce a riskantné kedže z jednoduchého volume na grafe nezistíš či to vol na up úsečkách nespôsobovaly sell ordre. Asi najistejšia vec je sledovať orderflow (T&S) momentálne sa to učím. Ale aj to čo som popísal už poskytuje výhodu oproti indikátorom.Snáď som ti to kúsok objasnil. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie:

podla VSA ak bary maju close na spodku a ich spread sa zvadsuje spolu s Volume tak je pravdepodobnost ze prerazi SUPPORT je vedsia. samozrejme ak trend je dole.

ale ak hovoris o Range. tak nikdy nevies ci sa je dna o DISTRIBUCIU Alebo AKUMULACIU a toto ti ziadne volume nepovie. v principe najidealnejsie je v tom pripade obchodovat odraz a nie preraz : ) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky moc za reakce. Potěšilo mě, že to nějakou edge má, a že má smysl se tím dále zabývat.
Abych odpověděl jak s tím hodlám naložit: Hledám onu druhou část vstupů. Existují vlastně jen 2 způsoby obchodování a vstupů obecně. Jedním jsou protitrendové obchody - tzv. break-out retesty, druhou možností je obchodování break-outů samotných. První možnost mám zastoupenou S/D analýzou a s tou druhou by mi mohla pomoct třeba ona VSA.
(Obchody brát samozřejmě jen a pouze do směru dlouhodobého trendu, ale to je nám všem už asi jasné ;))

Příklad: Mám určený trend, velmi silný a s dobrou filtrací sideways pohybu. Tedy mám na talíři čistý pohyb (elderův impulse system a jeho určování trendu). Beru do něj obchody S/D (na nižším TF) a navíc bych chtěl trochu více robustnosti, protože většinou jde o velmi silné trendy - proto obchodovat průrazy, ne doufat a čekat na korekce. Jak tedy poznám, že se chystá k break-outu? Co mám u tohoto sledovat? Congestions nebo S/R - co to má prorážet?
Ještě dodám, že jsem swing-trader. Tedy obchoduji jen daily a 4H, trend určuji na weekly.
Snad i u break-outů platí, že čím vyšší TF, tím ''uhlazenější'' to bude vypadat, teda alespoň doufám.

Předem moc děkuji za pomoc (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...