Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

nighthero: Tak som rád že sa VSA stále používa lebo podla vlákna som mal obavy :)

hruska: Ked obchodujes na Daily grafoch tak je potrebny aj väčší kapital na stopky. JA by som chcel začať asi so 500€ max 1000€. Obchodujem miniloty. Ja pozeram TF H1, M30, M15 a niekedy aj M5 ale ten len zriedka a ten mi nepríde až tak smerodajny lebo niekedy sa aj setup ukazuje ale nenapli sa. Lepšie to vychádza na M15 a viac.

Podla mojho kapitalu by som mal mat stopku tak cca 20pips aby som neriskoval viac kapitalu lenže to je malo.Zatial čo tak pozeram tak by som potreboval stopku asi 50pips aby obstala aj pri vymetani stopiek SM. Takže budem to musieť riešiť budl presnejšími vstupmi a naučiť sa počkať na ten správny vstup po pripádne ist s väčším kapitalom do FX ale to ma zatial ešte čas.MA taktiež trhy a ich analýza baví inač by som nedokazal pri tom byť cele dni :))) Bavi ma ked špekulujem na vývoji trhu a ten sa vyplní tak to je fajn pocit a potom ked su z toho ešte financie koho by to nebavilo :D
Chcel by som pokračovať v celodennom monitorovani a učeni sa VSA až do konca roka a násldne ist už na live no to zaleží na tom ako sa budem citiť z VSA či už ju budem mať ako tak obsiahnutu ak nie tak ešte počkám.

Inač je to asi jednie čo mi dával logiku na trh a povie mi napríklad prečo po fundamentoch ktore boli kladne pre USA menu a mal dollar posilovať začne posilovať euro ( je to proti logike) no nasledne sa to obrati a už dollar posiluje tak ako mal. Iba SM zasiahli po fundamentoch.

PS: Budem rad ked sme hodite sem tam nejaky obchod by som si kukol vaš rozbor.Predsa už mat nejake dlhodobejšie skusenosti :)

boleq

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

boleq:
dobra analyza !.
ja len poznamenam ze to bolo na velkom supporte.
a predosli den celkovy bol Up bar .
co vytvorilo priestor na to ze dal si den mozme ocakvat daky test resp zbavovanie sa urcitych pozici.
Tvoj B vstup bol fajn(konzervativny, tento tvoj vstup berem ako vstup s potvrdenim) ibaze stopku by si tak ci onak musel mat pod climaxom.

prikladam obrazok de sa dalo vojst aspon podla mna :)

V kazdom vstupe co mam na obrazku je stopka ta ista , pod climaxom.
Z toho co mam odpozerane na grafox ti mozem poradit vchadzat na 1tke a 2ke.
cakat na 3vstup je vela krat cakanie na Godota :D aj je dostatocny climax nebude mat ziaden dodatocny test na sellerov.

Samotny climax pri dobrej S/R staci na to aby si vosiel.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem no chýbalo mi trošku pozadie k tej mojej nalýze.Ano ten moj vstup bol konzervativny taký "na istou" ale stopka by už musela byť dosť daleko ako si dobre poznamenal.

čo sa týka vstupov tak jednotka je jasne a tam by bol naozaj dobrý vstup s malou stopkou no 2 vstupu nechápem môžem priblížiť na čom by si vstupoval na vstupe č2. Trojka je môj vstup.

Ešta ma zaujíma čo si spomenul že predošlý deň bol UP bar - dalo očakavť uzatvaranie pozicií a chod trhu dolu. Mohol by si mi to trošku rozvinuť lebo už som to niekde čítal o sledovani Daily barov a predpovedanie UP or Down move.

čo sa tej trojky týka ešte musím poznamenať že trh ju ani niekedy neposkytne a ked na nu čakám tak len pozerám ako ide trh tam kde som vedel že pojde ale bez možneho vstupu :D to je hnusne :D. Snažím sa vstupovať tak ako keby som už frčal na live ale aj tie agresívne vstupy na climaxe su super hlavne sa da pri nich použiť mala stopka a hned potom posun na BE.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2ka vstup je hned na close upbare, ked vidis ze sa dostavil buying. to co sa dalo logicky ocakavat ze pride po climaxe.
to je to na co cakas podstate ze pride do trhu ta dalsia konecne prevladajuca sila. takze ist na close sa da ties.
samozrejme ta stopka potom musi ist pod climax. tu je lebsie ked je viac priestoru kam to moze ist.

Ktomu daily.
vadsinou ked je daky up bar teda trendovy den a dorazi k dakej resistanci tak je logicke ocakavat ze ludia tam mali svoje targety. preto moze dojst vyberaniu zisku co odstartuje selling a tym padom daku kokrekciu .
(tak ci onak by si po peknom trendovom dni mal ocakavat korekciu-vyberanie ziskou)

pri VSA v Uptrende doxadza ktym takzvanym testom, tieto testy sa vyskytuju po Upbaroch, lenze pri hlbsom baadani(ak mas daily a nazoomujes na H1 resp 15min)
zistis ze test moze byt dvojaky bud je to vyberanie ziskou alebo je to nedostatok buyerov (podoba no demand)

-Vyberanie ziskou vadsinou ten bar pak ma vadsie volume(kedze je vnom zapocitany aj selling)
-No Demand bar zase je ukazkovy test co ma Male volume


dufam ze som to aspon kusok poxopitelne napisal :D je to sirsia tema tieto test bary.
vysvetlim to lebsie na priklade s dnesneho obchodu jedneho. vecer to sem hodim ked budem mat cas.





Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ak som to správne pochopil takže idealny test je Down bar po UP bare s uzkym spreadom a nízkym volume.

V podstate máš na mysli že nie vždy sa nám vytvorí idealny test ale vytvorí sa po UP bare další up bar s nízkym volume a uzkym spreadom ( ktorý vyzera ako NO demand) ale v podstate je to test kde nie je ani tolko predaja aby z toho bol down bar a preto je z toho UP bar. Služi ale ako test ktorí hovorí že nie je predaj takže môžeem čakť vyššie ceny...

Lebo takto isto to môže byť na strane Dopytu teda No demand bare. Tz. že sa nedá vyčítať vždy presne situcia z jedneho baru ale treba globalne čítať viacero barov v pozadi.

Pochopil som to správne ? alebo tu píšem science-fiction :D



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aby som to uviedol na správnu mieru mal som na mysli že či No demend može predstavovať aj up bar ale aj down bar? Priložil som obrázok kde v zakuržkovanej bubline je pasmo No demand ktoré obsahuje aj up bary aj down bary. Podla mna su tam bary na nizkom volme ktore nemaju tendenciu ist hore (no demand) z toho vyplíva že môžeme čakať nižšie ceny. Potom by to znamenalo že ani test nemusi byť iba down bar ale aj up bar na nizkom volume... To som mal na mysli. :)

17344

Link to comment
Sdílet pomocí služby

boleq: stoho obrazku by som povedal ze to co tam su tie bary ..:D tak snich nevycitas nic test bar nemoze byt ako nodemand. ----------------------------------- tam bol zrejme down trend. takze trebalo hladat do shortu nie do longu takze ta moc testy v uptrende netrapia. v pozadi nie je ziaden climax ani nic extremne vysoke alebo daky range co by naznacoval zmenu trendu.

17347

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...