Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

No, trh třeba narazí a formuje S/R. To vše samozřejmě v kontextu trendu. A já se ptám, jestli se podle VSA dá poznat, že se akumuluje síla na proražení této bariéry u svíce, která vypadá jako všechny ostatní, nijak neobvykle.

Ty průrazy těch LL, LH se dobře obchodují pomocí fraktálů od B. Williamse, chtěl bych i trochu více potvrzení. Ale třeba si to nakonec jen více komplikuji ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Georgie:

V případě, kdy jsou ty bary plus mínus stejný, tak by se to mělo poznat podle dvou věcí - Close a Volume. Pokud se cena přibližuje v down-trendu k supportu, udělá downbar s close nízko a větším volume, tak je předpoklad, že dojde k proražení. Pokud na supportu je menší up-bar s close uprostřed a nízkým volume, tak by nemělo dojít k odrazu od supportu nahoru, protože takovýhle bar neobsahuje poptávku, nebo prostě chuť jít nahoru. U resistance je to analogicky opačně.

Možná pošli screen nějaké situace, která tě zajímá, abysme to mohli probrat.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za reakci. Jestli náhodou víš o nějakých učebních materiálech (PDF, knihy, stránky, diskuse), tak budu jen rád, když si je prostuduji. Jinak to se mnou asi bude na hoodně dlouho, než ty koncepty dostanu do hlavy. Ty situace vypadají asi nějak takto. (Většinou jsou tam pin-bary a doji.) Jen bych chtěl najít další robustní filtr pro tyto a podobné situace, abych zvýšil jejich úspěšnost. Díky za pomoc (tu)

16815

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie:

Stiahni si Master the Markets je to volne dostupuné v PDF. Dobrá kniha na začiatku roka mi otvorila oči. (tu)

Inak ten screen: Prvý krúžok tam toho chopu veľa nebolo takže tam velmy neviem. Ale ten druhý je pekná korekcia a hlavne tie dve dlhé sviečky volume vysoke (more buyers = demand) Ak si fanúšik candle tak tie dva bary spolu je brutálny doji (ak som to srpávne pomenoval velmy tomu nefandím:)). Ak si prečítaš pdf tak je to absorption volume. potom tie dva malé bary sú zaujímavé knôt dole no close pri open = no supply kedže strašne nízke volume v porovnaní s tým absorpiton. Je to test toho že absorpcia bola pozitívna kedže žiadne supply tam už neosatlo. Tu sa ísť long na jednom z tých dvoch barov. Ak si presvedčený o prieraze a príde toto tak môžeš podla mňa s čistým svedomím vsúpiť tam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Georgie:

určitě Master the Markets taky doporučuju. Jak píše iigis - otevírá oči. :)

Ke tvému obrázku - v prvním případě to vypadá na downtrend, tam bych o longu neuvažoval (nemám momentálně k dispozici grafy, tak se nemůžu podívat na vyšší TF). V druhém případě bych možná uvažoval o longu na jednom z těch dvou Testů. Ale co se týče toho, jestli se dá poznat průraz před tím, než přijde, tak v obou případech bys nastoupil PO průrazu, protože čekáš na Close. Takže buď snížit TF, nebo jak psal hruska :), vzít potom retest.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie:
ak xes pouzivat volume tak by som neodporucal ziadne H4 na forex ani H1 a to s jedneho logickeho dovodu ze
forex je 24hod trh kde sa miesaju rozne sessiony. tym padom je hrozne zavadzajuce sledovat volume na tychto TF.
Viac mi logickejsie pride pouzivat VSA pre nizzsie tf a to vramci konkretnej sessiony napriklad London.
ale to xe uz viac skusenosti.
Staci ti Weekly a Daily.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 týdny později...

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať kto už má prečítane obe knihy : TOM Williams - THE UNDECLARED SECRETS THAT DRIVE THE STOCK MARKET a knihu Master the Markets tiež od Toma Williamsa ktora ma lepšiu informačnu hodnotu ohladom VSA?

Práve čítam prvu spomínanu a ide to pomaly pretože AJ nie je moja silna stranka. NO chystám sa aj na druhu a chel by som vedieť že či to je kniha ktora rozširuje informacie ktore su uvedene v Undecleard secrets a priklada aj nove alebo je to v podstate to iste len podane v porograme Trade Guider.

ďakujem

PS Vidom že vo vlakne je už trochu mrtvo tak hádam to trošku rozprudim ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za rýchlu odpoved.

co sa VSA týka tak sa jej venujem asi mesiac takže som len v začiatkoch. Snažím sa celej problematike porozumieť tak aby som sa nemusel niečo učiť na spamäť ale aby som tu problematiku dost pod kožu teda bral som ju ako samozrejmosť. Takže študujem a snažím sa to aplikovať na deme tradingu.
Preštudoval som si toto vlákno a našiel smo tu taktiež veľa informacií ktoré mi trošku pomohli uplne na začiatku o čo vlaste u VSA ide.
Myslím si že robím pokroky no mám problémy s určovaním pozadia a vkladaním SL. Stáva sa (a to často) že viem kam trh pojde dam si vstup a aj SL a bum vyhodi mi stopku a trh ide kam som chcel :))). Takže bud vstupujem zle alebo mam malu stopku :)

Takže asi skor dočítam prvu knihu a budem si ju opkaovať ako čítať tu druhu od začiatku. A k tomu si začnem čitať niečo o psychologií aby som mal taký balance :)

Ešte by ma zaujímalo koľko približne vyžaduje času sedieť pri pc ked človek pracuje s VSA analýzou ? Mne tak približne 5-6 hodín.Teda aspon teraz kým sa snažím všetko napozerať.zaujímama ma to preto či sa ten čas postupne skracuje ako už mám väčší prehľad v VSa analýze alebo je treba stále memorovať grafy a ich dianie počas dňa.Nie že by ma to odrádzal to nie ale pre zaujimavosť.Chapem že trading si vyžaduje veľa času ak chcem ybť uspešný.

boleq

Link to comment
Sdílet pomocí služby

boleq: zalezitost stou stopkou hmm myslim ze ked by si zacal pouzivat vyssie TF tak by sa to asi ani nestalo.

to kolko casu ti trading zabere pri uz zivom obchodovani zalezi od tvojho stylu obchodovania ci si intraday alebo denny obchodnik..
mne zabere tak do hodiny.
obchodujem Daily grafy takze preto .
vecer pozrem ci je daky setup ak nie tak to mam zmaknute asi aj za 30min samozrejme bez vstupu.
ale obcas mam aj take situacie ze sice si urcim kam to ma ist a rozhodnem sa vojst az na druhy den ale pocas Dna teda vramci intraday to mozes nazvat. a tam mi to zabere viac casu ale to mi az tak nevadi pretoze ja grafy analyzujem velmi rad. takze aj ked nemam vstup tak rad do toho cumim.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

boleq:

jak napsal hruska, ten čas se odvíjí od toho, jaký TF obchoduješ. Já obchoduju na 4h TF a i při zaměstnání mi to zabere tak max. hodinu denně. Ráno zkouknu grafy, jestli je nějaká situace pro vstup do obchodu a to samé udělám, když přijdu z práce. Bohužel si teď nemůžu dovolit ten luxus být u grafu déle (i když rád bych). :)

Co se týče těch SL - tohle mě taky štve! Ale víš jak, trhu neporučíš. Občas se stává, že tě trh vymete přesně na SL, aby hned potom šel tvým směrem až k původnímu PT, ale to už je holt trading. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...