Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

Hruska,

- ok, s tymi SR si dam pozor. Inac co sa tyka toho tvojho SR zlteho stvorca - cena musi prerazit cely aby to bolo "iste". Proste nepouzivas len obycajnu ciaru....?
- co sa tyka mojho riskovania moneymanagement este neriesim nastartoval som si tabulku s vypoctami ale zistil som ze ist do obchodovania na zaklade indikatorov a fundamentov je blud a tak som si spomenul ze v roku 2009 som tu do tohto fora zabrdol ale koli podnikaniu som od toho upustil a teraz sa vraciam - v podstate zacinam odznova.
- momentalne sa venujem len pochopeniu VSA
- ty chodis len long teda ?
- ten tvoj obchod: to vsetko nad tou suport urovnou by sa dalo povazovat za distribuciu a ocakaval sa markdown ?

Dik
Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prikladám môj dnešný obchod ešte stále prebiehajuci na EURUSD.Vstupoval som na zaklade buying climaxu ktorému predchádzala distribucia.Ako doplnok bola aj Divergencia na MCAD.(divergencie su považovane za najsilnejšie signaly v TA.Je ich málo ale maju vysoku pravdepodobnost uspechu)Ale ja ju beriem iba ako doplnok k VSA.

17400

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]forexik198: [/bold]
to stym prerazenim tak ako si napisal ocakavam ze aby to slo hore musi to prerazit a nikdy nevieme ci to prerazi alebo nie..ale kedze vieme ze je tam resistencia/support tak skor budem cakat na odraz od s/r ako ze to prerazi a potom naku pim na naslednom mini teste.
takze chodim aj short ;) ak sa cena ma odrazit od resistancie

ktomu obchodu..
podstate ano. isty druh mini distribucie.
lenze este nebola dokoncena.. ja som si bol vedomy toho supportu co mam naznaceny cervenou linkou
idelal by bolo keby cena riadne prerazila support a potom by sa vytvoril pod nou takyto UT.

[bold]boleq[/bold]
ja by som ten climax nazval skor UT kedze prerazil minuly vrchol a vratil sa spet(pozri nizzsi tf) ale tak to je fuk.
distribucia moc by som to asi nevidel ako distribuciu. distribucia skor vypada ako range .
toto co tu mas naznacene je SOT shorting of the trust. to vytvara divergenciu na MACD.

teda nepotrebujes indikator MACD aby si to videl.

ono keby na tomto TF vypadal ten tvoj climax krajsie ze by mal vadcsi tien sviecky
tak by to bolo na vstup poriadku. len stohto pohladu mi to hned na vstup nepripada priamo na tom bare,
Lebsi vstup by som bral uz na tej 1bodke.

inak.. posuvat stopku na tu druhu bodku je podla mna uplny nezmysel co sa tyke PA : ).
Prva bodka je dolezity Retest minulej support. kdesto druha je nic.
a rozdiel v pipsoch je fakt ze maly.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hurška

Vdaka za rozbor mojho vstupu. Vedel som že tam lepšie vycibrene oko tradera najde veci čo ja proste ešte nevidím :)

k tomu UT - ten bol krajší len par sec pred koncom sviečky sa knot zmenšil. S tými bodkami som mal ma nysli že vždy ked trh urobi LH (nižši vrchol) tak posuniem SL tesne nad ten vrchol.Ale ako teraz som pozrel naozaj ta druha bodka bola hlupa :)

Akumulacie a Distribucie sa učím len hladať a tamto mi trochu pripadalo ako distribucia.

Vdaka za postrehy

boleq

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja tiež len Demo od Admiral markets. POrovnaval som XTB a je to to iste.Tiež demo. Podal mna demo aj Live by mali mat rovnake udaje mali by sa lišiť iba to že na deme su fiktívne inač by to malo byt to iste.Aspon to si myslím. Máš pravdu je to take menej výrazne a viac sa to max voulme zlieva s priemerom... myslím ale že Hruška mám data na volme kdesi zaplatene ale nie som si istý nech nám samám povie ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapi, ked pouzijete "volume" od fx brokera na platforme pre FX, napr MT4, tak volume bude na zaklade tickVolume generovane podla dat brokera tick = 1lot. Na forex nie je presne volume, nie je to regulovana burza.
Hruska ma volume z futures na Euro (CME) a ako na kazdej regulovanej burze je volume presne podla poctu zobchodovaných kontraktov ... ale zas je potrebne spomenut, ze to zas nie je na 100% porovnatelne s objemom obchodu na medzibankovom trhu - forex. Ale vzdy lepsie jak drotom do oka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]nighthero[/bold] dobry vstup vidiet ho na D1 tak ho berem ties. (tu) zrejme si ho neustriehol ked si to nezavrel cele tam dole ; ) [bold]forexik1986[/bold] Ono na 15min tam aspon ja nevidm moc bary co by boli na dovod vstupu. ale ked som si to priblizil na 5Min. tak mi to dalo iny rozmer. vidiet tak pekne ako supply linka ktora tvori down trend sa stava coraz strmsovu Wyckoff toto popisoval ze trend ma vo zvyku sa oddelit od povodneho smeru.. je to normalne chovanie ale v urcitom bode sa zastavi ked sa stane prekupeny a ak toto je na dolezitom supporte tak nam to dava lebsi obraz. pekne tam vidno na supporte ze prekupeny trend spravil akumulaciu.s climaxom( ten climax by bol zrejme secondary test) co je 1vstup agresivny. takties tam vidno Absorbciu mini rezistancie toho trendu. s naslednym NO SUPPLY(Last point of Support v wyckoff terminologi) na tom sa da vojst long 2krat long viac konzervativny vstup bohuzial pre mna by som tam dalsi vstup nevidel a to je retest breaknutej rezistancie toho range. co je 3vstup este viac konzervativny :D

17414

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska:

PISES:
-ale v urcitom bode sa zastavi ked sa stane prekupeny a ak toto je na dolezitom supporte tak nam to dava lebsi obraz.
-pekne tam vidno na supporte ze prekupeny trend spravil akumulaciu.s climaxom( ten climax by bol zrejme secondary test)

Nemyslel si ze ked je trh PREPREDANY ?
Doteraz som zil v tom ze trh sa zastavi ked je prepredany no a potom sa zacne hojne nakupovat a to ho vystreli hore.

AK sa mylim skus to sedlakovi trosku blizsie ozrejmit :)

dik, tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...