Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VSA (Volume Spread Analysis)


hruska

Doporučené příspěvky

ok prikladam slubenu analyzu. nie je tam spomenute secko ale tak snazil som sa te hlavne vecy koly comu som ocakaval dnes up day.a predosli preco test. Este dodatok k tomu springboardu co spominam na obrazku Springboard pozadi musi mat daky buying nie je tole mini range pri resistanci na ktorom sa da ist bezducho long ; )

17348

17349

17350

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 858
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

(tu) Dakujem za naozaj peknú analýzu!

Veľmi sa mi páči ako pekne čítaš pozadie (to ako vidím ja ešte vôbec neviem) Týmto si mi dal vela motívacia do študia :)))

Mám otázky

1. prečo si už nevstupoval pri testovaní suportu ? (písal si že tam prišiel očakávaný buing a že môžeme predpokladat testovanie/zlomenie rezistencie) Bol by to výhodný vstup aj pre umiestnenie stopky...

2. Mohol by si mi povedať čo to je Spring ?

3. V minulosti si sviečkove bary nepoužíval Smiem sa opýtať dôvod prečo ich používaš ? Ja som mal dilemu lebo vidia sa mi lepšie ale ked som čítal knihu tak tam ich nepoužívali tak som si graf prisposobil tak aby som to mal ako v knihe.

Vdaka za odpovede a pekný vikend prajem

boleq

Link to comment
Sdílet pomocí služby

boleq:
tam by som nekupoval preto lebo viem ze ten den zrejme bude testovaci takze cena uz nepoleti hned hore a neprerazi resistanciu.
az druhy den je idealnejsie pretoze pozadi vies ze je daky buying(minuly den )
a pocitas stym ze uz su vadsie sance na preraz.
Takze ak tento den v uvode nepadne cena dole rapidne tak mozes na hociakom sebalebsom buying bare kupovat.
to su ale kusok zlozicie typy obchodov ..na tie sa urcite nesustred.

2.Spring je ten typ baru co v range prerazi support a vrati sa spet. vypada ako Pinbar.

3.Candlestick pouzivam preto lebo som zistil ze sa mi lebsie cita graf snich..ako ked vidim len pouhe carky HLC.
lahsie viem zistit de su up a down bary pre nic ine : )




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakuem ti za vysvetlenie. Sú to užitočné rady a myslím že nie len pre mna.

Čo sa do prehladnosti týka tiež som špekuloval ako to dať aby to bolo čo najprehladnejšie. Sviečky sa naozj lepšie čítaju. každopádne priobjednal som monitor pretože som bol doteraz iba na jednom a už mi začinalo hrabať zo staleho preklikovania medzi M5-M15-M30-H1.Ale ako vidím musím sa začat sustrediť aj na Denne grafy lebo su velmi užitočne pri VSA ako si mi demonštroval.

zatiaľ nech sa Ti darí :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prikladam historicke ordery s oandy. s tej analyzi co som sem hodil vyssie. je to sice EURUSD ale euro v tom case vypadalo tak isto ako eurcad. tie iste principy na obrazkoch vidno jasne kde bol najvadsi selling a buying a preco cena musi najprv absorbovat ten selling aby sla vyssie. porovnajte to s volume na grafe ako to pekne odzrkadluje ten vstah.

17357

17358

17359

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexik1986: ja by som ti poradil si cez tie bodky s/r co mas indikator si zdy este dodatocne naznacit cez ne silne supporty a resistancie aby si ix jasne zdy mal na ociach. na tom tvojom vstupe de mas naznaceny ze short tak neviem preco lebo si ho nespomenul nenapisal si tam dovod. ale mne sa ten vstup moc nepaci lebo tesne pod sebou mas support. cakal by som presne na taky bar ako tam je co ho prerazil a nasledny bar typu UT by som siel skor short.

17391

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prikladam mini analyzu eura a vstup na H1 ktory sa moze zdat ako celkom pekny. Ibaze ked sa pozreme na M15 tak vidime kusok lebsie preco je tam problem vojst short a to akumulacia na v bode A.. s naslednym up barom co vytvoril ten UT na H1. koly tej akumulaci by som nesiel short na H1. pretoze zrejme bude treba vela sellingu aby sme ju prekonali. takties RR nie je moc dobra. Ist short budem zvazovat zajtrajsi den ak cena otestuje UT na nizkom volume.

17392

17393

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Hruska,

moja logika vstupu bola taka ze (dal som dost na pocity) a to volume zacalo narastat vyznamnejsie ako bolo pred tym ako si aj ty naznacil v tom stvorci. A poviem pravdu hladel som iba na ten minisuport pod ktorym som vstupil no a ani som si ten vacsi support nevsimol (o ktorom hovoris ty). Trosku ma matie to volume od ZEN lebo uz to co si naznacil ze sa nic neriesije viac ako dava volume ALPARI :) tak teraz neviem. No moj druhy pomyselny vstup bol tam ako naznacujes ty ale asi az v polke tej velkej cervenej sviecky. NEISTOTA.
- s tymi SR si to myslel tak ze si mam znacit SR z predchadzajucich dni ano ?
- co sa tyka tvojho pohladu na ten UP na EUR diky moc chcel som sa ta na to pytat nevedel som si to vcera vysvetlit. A ta akumulacia ma ani nenapadla.

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexik1986.
jo tie s/r ze tam co mas tie bodky co ti naznacuju S/R tak este dodatocne si ix prekreslit aspon tie ktore uznas za vhodne.

Ja som dnes vosiel na tej libre short a vyhodilo ma na stopke.
Kedze tento vstup normalne nerobim som siel s polkou risku ako normalne.
preto je vhodne zdy pri akejkolvek neistote ist aspon s polkou normalneho risku.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...