Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

a-friend Wrote:
-------------------------------------------------------
> detroit, motor140bpn:
> Jaka to byla otazka?

Ptal se na stop loss a target pro konkretni scalpy, coz chapu ze se neda ani dost dobre odpovedet. Scalpy jsou o trade managementu a ne o tom kam umistis zakladni stop a target...
Zde odkaz (nutny login - free):
www.brookspriceaction.com/viewtopic.php?t=2784

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

uff, tak tento tyden byl pomerne vycerpavajici... po vecerech jsem koukal na sve obchody a je pravda, ze zvysujici se volatilita svedci spise breakum..., a ty jdou pomerne dost za zaznacene urovne nez se trh finalne otoci (pokud se otoci), takze si limitni vstupy primo na breaku do protismeru necham spise na jasnejsi situace, a kdyz pujde trh prilis jednoznacne pred vstupem proti me, jednoduse si pockam, co se semele nez tam vlezu... dnes jsem to uz vcelku uspesne praktikoval, kdy jsem z jasne ztraty v druhem obchode udelal zisk, z druhe jasne ztraty ve tretim se mi to malem taky povedlo, ale trh mne jeste vymetl na zpetnem pohybu :) no a ve ctvrtem obchode mne zachranila rychla reakce a vyber mini zisku pred zasahem SL...

29681

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hanz242 Napsal: ------------------------------------------------------- > Taraka: pouzivam zmineny SW a je to v podstate > pouze DOM se split profilem, kde muzes sledovat > hodnotu volume na strane nakupu a prodeju, > agresivitu, akumulaci atd. FootPrint ti to take > zobrazi akorat bude bude nasamplovane danym > timeframem, velikosti Rbaru. Graf je minulost, > prima podivam se kde byla cena, ale ja obchoduju > pritomnost co se deje ted, neobchoduju odraz od > cary na grafu z minulyho tejdne. Jeste treba neco > k tem absolutnim zakladum ohledne fungovani trhu: > https://www.youtube.com/watch?v=PK2hr4Evz68#t=551. > Tim bych asi s osvetou skoncil, kdo chce muze > navazat, proc to pisu, je to flustrujici sledovat, > jak se tady v tom vsichni placaj, server je to > prima, zadarmo, ale je to taky past, kde se resi > blikatka na grafu a lidi nechapou zaklady a o svy > demo pravde se presvedcuji v diskuzi. > Kdo vydelava muze oponovat. :-) Cau, diky za odpoved. Koukal jsem na to video, co ma jigsaw na strankach (na to youtube, coz tu daval ted mrknu snad pres vikend... no ten split profile neni spatny, jen teda si nejsem uplne jisty, jak by se mi s tim pracovalo... jsem vice vizualni clovek a samotna rychle menici se cisla jsou na me celkem ficak :) :D v tom mi mozna budou vice vyhovovat ty footprinty, ktere jsou rozsekane a prijdou mi vizualne citelnejsi, kdyz k nim prihlizim jen v mistech, ktera mne zajimaji, potrebuju videt akci, ktera se tam odehrava v poslednich minutach a nemuset si pamatovat presna cisla z predchozich minut... v tom split profilu se to secte nezavisle na case predpokladam, ne? koukal jsem dnes zase na te trial verzi footprintu, jak se vyviji situace kolem mych obchodu, a musim rict, ze to bylo velice zajimave a poucne :D co mi porad vrta hlavou a nejsem si jisty, jestli to chapu spravne, je situace pred prvnim obchodem a lehce po nem, kdy byly vetsi objemy obchodu za ask nez za bid v podstate po celych prvnich par minut, a cena presto tak vyrazne klesala... je to zpusobeno agresivitou tech prodeju (markety a stopy) a pasivitou nakupu (limity)? nebo necim jinym? :) Takhle detailni rozbor volume jsem nikdy neresil :) a prijde mi to zvlastni :)

29682

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote:
---------------------------------------------------
> koukal jsem dnes zase na te trial verzi
> footprintu, jak se vyviji situace kolem mych
> obchodu, a musim rict, ze to bylo velice zajimave
> a poucne :D co mi porad vrta hlavou a nejsem si
> jisty, jestli to chapu spravne, je situace pred
> prvnim obchodem a lehce po nem, kdy byly vetsi
> objemy obchodu za ask nez za bid v podstate po
> celych prvnich par minut, a cena presto tak
> vyrazne klesala... je to zpusobeno agresivitou
> tech prodeju (markety a stopy) a pasivitou nakupu
> (limity)? nebo necim jinym? Takhle detailni
> rozbor volume jsem nikdy neresil a prijde mi to
> zvlastni

Ajaj, uz vidim jak se tady do toho kazdou chvili vlozi admin :) Ze se orderflow resi jen v uzavrenych diskusich atd.. :) Coz je skoda protoze bych se tyhle diskuze taky rad ucastnil...

a-friend, dam dnesni screen do Brooks vlakna, az budu mit po praci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: jj na to splitu se to kumuluje, az na ten prostredni sloupec, ktery se resetuje kdyz cena uroven opusti a pak se tam treba pozdeji vrati, jinak vymazat a sledovat situaci od "nuly" lze a pouzivam to
Mrkni na ty videa a treba i jiny z techto zdroju a bude ti to jasnejsi.
Ty cisla ktery vidis ve FP ti zobrazuji agresivni nakupy, prodeje za market. Pro zacatek muzes sledovat kde se volume kumuluje a tam muze dojit k potencionalnimu obratu atd. Light volume, tam se cena moc zdrzovat nebude.
Treba ten bar pred 15:35 - Point of control na tom baru 35x173
Chces prodat 200 kontraktu co udelas, prikaza Sell market 200? To by jsi s tim asi docela zahejbal, takze cenu vyzenes co pujde a nekdo zacne nakupovat, agresivne marketem. A ty sedis na Asku a prodas postupne svych 200-500 kontraktu,
doplnujes je tam postupne (iceberg) a pak treba stahnes 100 lotu ktery tam mas z jednotlivych urovni na Bidu a cena leti dolu. Mohla cena pokracovat dale Long, jasne, zalezi kdo dele vydrzi.
Ja chci obchodovat s tim kdo ma takovou munici, downtrend a vstup s riskem par ticku. Vstoupim na ty urovni,
necekam az jde cena dolu.
Zatim hoj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka:
tvoje citace - mechanicky system vstupu s pevnym matematickym PT jsem uz mel a obchodoval, ale takovych vysledku jsem teda nedosahoval ani v backtestech... smiling smiley bylo to zalozeno na platnych breakoutech denich maxim a minim, vcelku robustni system, ale rocni vynos se pohyboval "jen" v desitkach procent.

Pokud se ti nekdy aspon v noci zdalo o takovem zhodnoceni, prej si, at se sen opakuje. Pokud to byla skutecnost, zacal bych osobne okamzite menit system podle brooku, foot , mesicnich fazi, kontextu...atd. Protoze desitky procen rocne delaji amateri a zacatecnici. Zdejsi traderi uz jsou davno dal.

Skoda, ze neni mozne postovat adresy, rad bych te seznamil s investory, kteri za vyssi vynos nez 10% jsou schopni poskytnout super podminky. Rusove i pozlatit zuby .¨
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: u toho 3 obchodu jsi doplatil na SL. Jsou situace kdy se vyplati mit tight SL a jsou situace, pokud nedas SL pod significant uroven a nepockas tak uspesnost je nizka. Podivej na ten pohyb dolu, kde jsou bulls?? na 5 min 5 bear bars sice doji nektere a pohyb nic moc, ale bylo jich tam 5 bez bull bars. Moje pravidlo pokud mam tight channel (mikro channel) prvni breakout fails a co se stalo po tlb=trh sel dolu a bohuzel se dotkl tveho sl, takze pokud do toho vlezes drive protoze chces riskovat malo a bojis se, ze ti to utece musis pockat az na tento pullback po tlb a teprve potom pritahnout sl. Tva vstupni bar ani nebyla bull,ale bear i kdyz reverse bar a zavrela above midpoint=good for bull entry. Podivej se take na 2 bull bars po tvem entry. Obzvlaste ta druha bar pri TLB = big tail both sides. Jeden se musi ptat proc bulls nebyli schopni uzavrit na high a pokracovat pri testu trend line? A nasledkem toho se trh snazil break down ale nepodarilo se mu to (teoreticky po treti, prakticky po druhe-tve entry bar byl prvni pokus. A teprve tady nastava zlom v possible BO and higher probability trade. Bears failed 2 times + previous significant move up + thin area unable to break+ weak move down. Dostatek duvodu jit nahoru a to jeste nam chybi kontext of higher timeframes a vcerejsiho dne. Ja jsem u toho v tu chvili sedel, ale nakonec to nevzal. Pohyb nahoru nebyl tak jasny a pohyb dolu byl prillis bearis coz podle me zmensovalo pravdepodobnost uspechu. Obchod, ktery rad beru je low 1650 a 1654 (samozdrejme kontext musi davat prostor na profit target a to proto, ze sell po 4 bull bars vubec nevypada slibne. A kdyz se podivas na low 1654 tak je shaved, takze bying from the bar open. Ten 4 obchod podivej na size leg 1 a leg 2 identicke (ze by nahoda) ja bych obchodoval jenom limit order for scalp, take cas se zpomaloval. U prvniho obchodu bych long nesel, protoze bych cenu potreboval blize k EMA a po dvou bear bars bych ocekaval, ze jej i otestuje. Tvuj druhy obchod too much down for me, i kdyz close 1444 mozna???

29686

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to NobodyI: citim z toho dost sarkasmu, ale presto odpovim :) s intradennim tradingem jsem nezacal proto, abych si privydelaval nejakych 10-40% rocne, takze to rozhodne neni neco, kvuli cemu chci sedet x hodin denne za pc, coz neznamena, ze to nemuze vyhovovat nekomu jinemu, uzivatel Sinuhet si dany system naprogramoval, upravil a ma jej pusteny jako automat...

Ano, stacilo by mi 10-40% rocne, mit k dispozici dostatecne veliky kapital... ale mit dostatecne veliky kapital, tak jen nakoupim urcite typy spolecnosti, a ziju z rostouciho kapitalu, dividend a uspor stastne az do smrti :) vzdyt jenom priblbly dow jones index ti dela desitky let v prumeru necelych 10% rocne... pro desitky procent rocne ti tak staci v podstate jen v prubehu let neustale prikupovat, pokud chces vic, tak nakupovat ve slevach (pullbacky, korekce, recese, krize)... na strategii nakupu kvalitnich akcii pri slevach mi bezi akciove portfolio, ktere je cilene prave na to dosahovat pres 10% rocne v prumeru...

intradenni trading delam proto, abych byl schopen v dohledne dobe se zivit pouze prijmy z teto cinnosti, proto v nem cilim na zhodnoceni pres 100%, kvuli cemuz je nutne drzet mysl neustale otevrenou... samotne akcie pak mam spis na duchod :)

kontakty na ruzne lidi s ruznymi zdroji (obcas vtipnymi, obcas mene) uz mi byly nabizeny vicekrat na osobnich schuzkach (a rekl, bych, ze se tu s tim setkalo vice lidi), ale uprimne ti muzu rict, ze to neni to, co bych chtel a taky jsem je odmitl... za 1. bych zase pracoval pro nekoho ciziho (coz nechci) za 2. by mne to svazovalo s ohledem na ruzna ocekavani ruznych lidi a za 3. jsem se zarekl, ze kdyz uz, tak se v prve rade budu starat o finance sve rodine...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: pres vikend jsem trochu studoval, projel nekolik video webinaru a uz mi to docvaklo... snad to teda chapu spravne

1.jen trocha zakladu - na footprintech bid ukazuje kolik marketu trefilo limitni nabidky, ask ukazuje kolik marketu trefilo limitni poptavku - limitni bid trefuji sell market prikazy, limitni ask trefuji buy market prikazy (obycejny DOM ti klasicky ukazuje jen limitni prikazy v rade a nikoli kolik jich bylo vyplneno, footprinty ukazuji jen vyplnene limitni prikazy, ktere se vyplnily parovanim s markety)

2. na tom screenu, co jsem poslal, muzes videt, ze markety u meho prvniho obchodu i po nem trefovaly ve vetsim mnozstvi cenu ask, coz naznacuje vice agresivnich kupcu, nez agresivnich prodejcu, jak jsem se ale ted pres vikend dozvedel, tak muze byt klidne v urcitem casovem useku agresivne nakoupeno vetsi mnozstvi nez prodano, ale cena muze stejne klesnout, staci aby byly ony agresivni nakupy absorbovany limitnimi prodejnimi prikazi a pak doslo ke snizeni mnozstvi limitnich nakupnich prikazu, ktere uvolni cestu poklesu ceny (prodejni markety budou muset jit mnohem niz s cenou, aby se s nejakym nakupnim limitem zparovaly, najednou se vsichni predchozi nakupujici - mezi nimi i ja v patek v prvnim obchode - ocitnou na spatne strane trhu a musi sve pozice bolestive zlikvidovat dalsimi markety (SLs), ktere propad ceny jeste zrychli... velmi pekne to tu popsal hanz242, ale musel jsem si projit jeste ta videa, aby mi plne docvaklo, proc, co a jak :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
ale celá sranda footprintu je přece v tom, že ty nevíš, jestli někdo kupuje za market a není ještě v pozici nebo kupuje za market a uzavírá pozici nedobrovolně stop-lossem, na druhou stranu taky nevíš, jestli někdo prodává za market a není ještě v pozici nebo prodává za market a uzavírá pozici nedobrovolně stop-lossem, toto se nikdy a nikde nedozvíš...
takže celé footprinty jsou k čemu? ano správně k ničemu, jenom člověka rozptylují od toho co je podstatné a to jsou S/R úrovně a reakce ceny v jejich bezprostřední blízkosti... :)
za týden zase začneš zkoumat indikátor open interest a budeš se zase dál pohybovat v bludném kruhu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...