Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Hi Taraka, ta hlaska podle planu je spis asi jenom takova psychicka berlicka, budes muset ucinit dalsi krok a zacit ty obchody ridit podle toho co se aktualne deje. IMO obchod ktery jde 20 ticku mym smerem nemuze skoncit ztratou a neco z toho musim vybrat, neni takovy rozdil mit PT a nebo PT minus par ticku. Stejne tak posledni obchod se cca 6 minut placal na BE, jsou to tvoje prachy, tak ty SL neber jako nutnou dan.

Good luck, H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to hanz242: diky, taky jsem na to myslel... Zrovna u platnych breakoutu je to jeste mnohem markantnejsi, kdyz trh po breaku zacne mit problemy, melo by byt vyhodnejsi se stahnout s mensim ziskem nebo i mensi ztratou... na ten SL proste necekat... casto v tech chvilich doslova citim, ze zacina minimalne korekce... hope mode je vcelku k nicemu, tenhle rychly ustup z pozice si budu muset zas nejak zapracovat... byl jsem na to upozornovan uz vickrat, vickrat jsem s tim i zacal, ale vzdycky jsem zase zacal tihnout spise k PT a SL... pritom rizeni pozice je asi aktualne nejvetsi vyzvou, kde mam zdaleka nejvetsi rezervy... jeste jednou dik za ten prispevek :)

to a-friend: ze dvou duvodu 1. priblizny PT si pocitam na zaklade prumerne denni volatility 2. protoze jsem pripadne problemy cekal az u 1119...

jako zavaznejsi vidim to, na co upozornil hanz242 a sice, ze jsem vcera minimalne ve dvou pripadech ignoroval fakt, ze uz se trhu mym smerem moc nechce a nechal to dojit az do SL, kdyz jsem predtim mel dost casu na to pozici zavrit se ziskem nebo kolem nuly...

btw proc pro tebe bylo dulezitejsi low toho breakoveho baru (u ktereho mas zaznacene DB) nez low toho pinbaru dve svicky predtim? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: v r. 2008 zde komentoval svoje obchody DANEK - dají se snad ještě dohledat. Jel čistou PA, tj. patterny DB, DT, 2b reversal, RR (RoleReversal čili Flip), 3U (trojúhelník). A byl velmi úspěšný. Nutno říct, že jel Russelll na 90$ RangeBarech!. Tam bylo důležité to, že vstupoval do pozice na Close svíčky, a to jen pokud na SR úrovni měla barvu do očekávaného směru (momentum!). Přikládám jeden jeho graf. Pokud máš v plánu vstupovat v případě pravého BreakOutu dolů do Shortu a v případě falešného průrazu dolů do Longu, pak je to správné, důležitější je ale jak určit, zda jde o pravý nebo falešný BO. Pokud toto rozhodnutí vychází jen z toho, co si v dané chvíli myslíš, pak je celý plán na nic. A při časté ztrátě je opravdu konstatování: "dodržel jsem plán" jenom planou útěchou.

29609

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka:
btw proc pro tebe bylo dulezitejsi low toho breakoveho baru (u ktereho mas zaznacene DB) nez low toho pinbaru dve svicky predtim?

Nechci ti rikat co mas a co nemas, to vis sam nejlip. Tento obchod jsem neobchodoval.
Jenom se ujistit, ze si rozumime, tak ten double bottom byl zaznacen pro tvuj profit target ne pro pripadny vstup do long.
Odpoved na tvoji otazku, protoze kdyz zakresluji measured move(viz obrazek) snazim se s tim spojit nejakou support/resistance a tento measured move se dotkl tohoto double bottom.
Jinak tomuto obchodu bych nedal prostor na pullback, protoze momentum up pri open made always in- long.
Pohyb dolu byl prilis siny pro long position bez nejake korekce. Big up - big down= confusion =sideway market.

snad to dava smysl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jurko: rozhodnuti, jestli jit na pripadnem breaku long ci short vychazi z aktualni struktury trhu na nizsim tf (swingy a jejich usporadani)... pravidla jsou dana vcelku pevne a pokud se mi zda situace neurcita proste stojim mimo... vstupy delam jen na zaklade splneni predem danych pravidel... vcera byly ztraty predevsim diky spatnemu rizeni pozice, kde mam nejvetsi prostor pro zlepsovani...

add DANEK a jeho system PA, neco podobneho jsem praktikoval jeste pred par mesici, ale je pravda, ze na range barech by to melo o neco vetsi smysl... na minutovych barech je casto prvni close mym predpokladanym smerem uz dost daleko... s range bary je to o necem jinem, ale clovek musi byt casto dost rychly :) verzi systemu s range bary mam rozpracovanou uz delsi dobu, zatim to stoji na nedostatku casu na papertrading... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: bavime-li se o tom PT, ty bys jej dal tam, kde jsi mel zaznaceno to DB? na to jsem se ptal... a taky na to proc? pri zadavani profit targetu tam prece jeste zadne DB nebylo, jen silne momentum dolu :) nevim, jestli jsme si dobre rozumneli :)

souhlasim, ze davat tomuto obchodu prostor na pullback byla chyba... stejne jako cekat na zasah SL u toho posledniho... nektere profity si proste nechavam utikat strasne snadno :) ale to u sebe pozoruju dlouhodobe...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: jasne chapu sorry ano profit target bych dal tam, kde je zaznacen double bottom i kdyz popravde by to byl 2nd target. Prvni lot bych uzavrel na zaznacenem 1st target (previous gap) A proc, kdyz tam jeste zadny double bottom v tu chvili nebyl? Predchazejici momentu up bylo silne a odrazilo se od 60 min channel line, takze bych tento obchod vnimal jenom jako scalp a tak bych ho take uzaviral 1st target (1st gap), bonus na 2nd target, ktery byl measured move a be remaining contracts a 1 pozice mozna??? nad 1534 bar gap, protoze momentum dolu bylo silne pro 2nd leg. Chapu proc jsi to nezavrel, ale osobne bych musel mit sl nad 1554 bar (1124), ktera se snazila uzavrit gap (coz se ji nepodarilo) a trh otestoval low a tvuj target

29610

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jurko Wrote:
-------------------------------------------------------
> to Taraka: v r. 2008 zde komentoval svoje obchody
> DANEK - dají se snad ještě dohledat. Jel čistou
> PA, tj. patterny DB, DT, 2b reversal, RR
> (RoleReversal čili Flip), 3U (trojúhelník). A byl
> velmi úspěšný. Nutno říct, že jel Russelll na 90$
> RangeBarech!.

Ja bych si dovolil konstatovat, ze na range barech se neda analyzovat price action. Jelikoz jsou vsechny bary stejne velke, 90% informace na ktere se PA zaklada je skryta a jedine podle ceho lze vstupovat nebo vystupovat je struktura. Sam jsem zminene vlakno kdysi procital, a uz tehdy nechapal koho napadlo jet PA na range barech. Nerikam ze to nejde, ale neni to price action trading a urcite bych to nedoporucoval. Jsem si docela jisty ze Danek dnes uz RB nejede, aniz by se to dalo nejak overit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend:jjj uz jsme se trochu pochopili :) dik za vysvetleni :) to detroit: ja bych range bary tak nezatracoval... ano vsechny bary jsou stejne velke, ale chces-li vstupovat na zvratu momenta u urcitych cenovych hladin, neni to spatna metoda, na minutovych grafech mas zas jiny druh informace a omezeni... zvlast v kombinaci s volume u range baru pak vidis, kolik tech kontraktu behem daneho range vlastne probehlo a docela hezky ti v grafu vyskoci, kde probihalo nejvice obchodu a co to delalo s cenou, celkem pekne to filtruje i chop, kdy se cena moc nehybe... minutovy graf ma oproti range barum tu nevyhodu, ze kdyz cekas na close svice, muze ti to ujet fakt hodne, chop minutak nefiltruje vubec, ten se musis naucit mnohem lip filtrovat sam... ale kazde ma sve klady a zapory, je jen na invenci obchodnika, jakym zpusobem se rozhodne toho ci onoho vyuzit... prihazuju dnesni obchod... dnes jsem skoncil celkem rychle...

29612

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: abych lepe demonstroval, co mam na mysli... zapnul jsem ted dnesni den v range barech a okomentoval to... celou vec nemam dostatecne zpapertradovanou, takze to zatim drzim mimo live... ale principy jsou velmi jednoduche... mas misto, kde cekas, ze by se mohlo neco stat (typicky falesny break nebo jiny obrat trhu) a pak musis velmi rychle reagovat na to, kdyz se to stane :) k tomu jsou range bars pomere vhodne... na minutaku to nemusi byt tak zretelne, jelikoz je to zkresleno casovou periodou... za dve minuty se toho muze stat hodne a ty nemusis vedet, jestli to velke volume behem tech dvou minut v nekterych typech svicek bylo spise nakupni nebo spis prodejni u range baru je tohleto konkretne o neco zretelnejsi...

29613

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Wrote:
-------------------------------------------------------
> to detroit: abych lepe demonstroval, co mam na
> mysli... zapnul jsem ted dnesni den v range barech
> a okomentoval to... celou vec nemam dostatecne
> zpapertradovanou, takze to zatim drzim mimo
> live... ale principy jsou velmi jednoduche...

Ja bych range bars taky nezatracoval, ale coby skalni "brooksak" bych s tim nemohl pracovat. Ja si myslim ze RB jsou skvely na praci s indikatorama, protoze kdyz se nekde neco rychle semele (reversal nebo breakout), tak nemusi clovek cekat na close minutovyho baru, pri kterem se teprv spocita dalsi hodnota indikatoru, takze trh cloveku ujede nez mu indikator neco ukaze. Ale pokud se bavime o zakladnich principech Price Action (nikoliv o support a resistance), tak tam clovek musi videt veci ktery jsou jen na minutovejch a volume grafech, tj. velikost svicek, porovnani buying pressure a selling pressure ktery na RB nelze posuzovat prakticky vubec, a uz vubec nemluve o pojmech jako "bar close", na kterym zavisi temer veskere Brooksovy vstupy pro stop entry swing obchody. Je toho monohem vic, nebudu to rozepisovat, jde zkratka o to ze to co jsem se za posledni dva roky naucil, tj. analyzu price action, nelze na RB vubec aplikovat, coz neznamena ze se nedaji RB obchodovat. Doporucju ti ve volnem case studovat Brooksuv pristup i kdyz mas svuj vlastni, ne kvuli tomu co jsem ted napsal, ale proto ze si myslim ze tim vylepsis svoje zkusenosti a schopnost cteni trhu, je to beh na dlouhou trat, ale stoji to za to. Ja jsem taky porad jeste daleko od konzistence ale co jsem pobral od Brookse, to mi opravdu otevrelo oci. Kdyz jsem predtim zkousel analyzovat PA jen tak "svoji vlastni metodou", coz podle me delas ty, tak jsem nemel vubec takovou duveru v to co delam, coz ted mam.
Jinak u me dnes zisk tri ticky :( PT jsem mel na 12 ticks, trh ho liznul nekolikrat a otocil se. Jakmile jsem vybral ty tri ticky tak potom samozrejme na ten PT dosel, a jeste ho o 2 ticky preobchodoval, no co ti budu povidat, sam sis to zazil uz stokrat :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: kdyz uz tomu davas tolik, tak jeste treba napomocny hint. Range Bary jsou Ok, nicmene spise te to na nejaky cas odvede od toho co je opravdu dulezite, spravne pises, ze tam neuvidis volume a flow, ktere urcuje akci.
Co treba pouzivat neco co ti zobrazi? www.jigsawtrading.com/order-flow-software/
PS: nezivim se prodejem SW :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...