Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Taraka,

Psal jsem tady pred nejakou dobou a znovu zopakuji, ze je treba si davat veliky pozor na to neustale hledani a vylepsovani vstupu. V zasade to nikam nevede a spis takto oddalujes svuj progres do konzistentniho stadia.
Ty chyby, ktere delas, nevyplyvaji ze spatne analyzy, ale z toho, ze svemu systemu neveris na 100%.
Vsimni si, kolikrat ve svych komentarich pises "intuitivne" , "nelibilo se mi" , "mel jsem pocit" atd.
To je SPATNE.

Neco takoveho jako takovy a makovy vstup nebo vystup totiz ve skutecnosti neexistuje, je to iluze.
Je hrozne jednoduche sklouznout do toho kolotoce neustaleho vylepsovani vstupu a proto je treba byt opravdu dusledny. Myslim tim, ze je potreba si opravdu precizne sepsat pravidla tak aby tomuto mysleni nedavaly absolutne zadny prostor a zkusit takto "mechanicky" obchodovat alespon nekolik tydnu, Napady si pis nekde zvlast, na analyzu bude cas pozdeji.

Hodne stesti
Zdravim

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Je celkem jedno, kde vstupuješ. Stačí odhadnout směr trhu a pak vstoupit. Na nějakém ticku úplně nezáleží.
Najít si co mi vyhovuje. Někomu odraz, někomu průraz, jinému zpětný pohyb v trendu, apod.
[bold]Základ je vstupovat pořád ve stejném stylu vstupů[/bold]. To znamená neměnit.
Tím máš nastaveny vstupy. Dále se pak zajímáš jen o výstupy. Musíš najít takový(é) výstupy, aby ti uhradily ztrátové obchody a zvolna pak generovaly zisk. Vím, že i když si nastavíš pouze matematicky resp. mechanicky každý výstup na 1:2 pomocí PT a děláš denně 1-2 obchody, tak máš ziskový systém. Za rok 100%. OK ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Je celkem jedno, kde vstupuješ. Stačí odhadnout
> směr trhu a pak vstoupit. Na nějakém ticku úplně
> nezáleží.
> Najít si co mi vyhovuje. Někomu odraz, někomu
> průraz, jinému zpětný pohyb v trendu, apod.
> Základ je vstupovat pořád ve stejném stylu
> vstupů. To znamená neměnit.
> Tím máš nastaveny vstupy. Dále se pak zajímáš jen
> o výstupy. Musíš najít takový(é) výstupy, aby ti
> uhradily ztrátové obchody a zvolna pak generovaly
> zisk. Vím, že i když si nastavíš pouze
> matematicky resp. mechanicky každý výstup na 1:2
> pomocí PT a děláš denně 1-2 obchody, tak máš
> ziskový systém. Za rok 100%. OK ?


...to jsou strašný "hlody" :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pavel73: no na dnesni situaci by to zcela sedelo... v podstate jsem obchodoval jen na zaklade emoci, coz bylo dost spatne a plan jakoby nebyl... obchody, ktere jsem dle planu mel vzit, jsem nevzal... obchody, ktere byly mimo plan, jsem vzal... blackout day jak vysity... vstupy bych mel delat v podstate strojove do aktualniho kontextu trhu, bohuzel i na dnesku se jasne ukazalo, ze to tak nedelam... :) dik za pripominku, rozhodne mam na cem pracovat... to MNovak: mechanicky system vstupu s pevnym matematickym PT jsem uz mel a obchodoval, ale takovych vysledku jsem teda nedosahoval ani v backtestech... :) bylo to zalozeno na platnych breakoutech denich maxim a minim, vcelku robustni system, ale rocni vynos se pohyboval "jen" v desitkach procent... :) minuly mesic jsem obchodoval pouze jeden druh vstupu, a sice falesne breakouty, ktere jsem obchodoval do smeru aktualniho trendu, v zari jsem zaradil jeste i platne breakouty, a to uz bude na mne asi moc... vynechavam platne obchody a beru takove, ktere bych brat nemel... budu si to muse zase zjednodusit... ty falesne breaky maji vyhodu prave pozitivniho RRR cca 1:2,5 a profity to generuje... asi se vratim pouze k nim a jen zapracuju na rizeni a ukoncovani pozice... dekuju :)

29621

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Standardni mis-read, negovat svuj puvodne uspesny vstup je pomerne bezna psychologicka past. Black Out day vypada uplne jinak, kdo tvrdi, ze to nezazil, a) obchoduje male pozice, b) skoli a musi to rikat.
add - 2 promeskane falesne breaky pro long, zasadne nesouhlasim, pokud v podobne situaci, tak pouze z noveho extremu s navratem do predtim vytvoreneho range.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to hanz242: ty dva false breaky long po takovym sesupu samozrejme byly riskantni... ale rekl, bych ze i tak by mely vetsi sanci na uspech nez ty dve hovadiny, co jsem tam vymyslel vzhledem k tomu jak trh vytvarel swingy... :) vystupy z tech longu v obou pripadech mely byt jeste pred poslednimi swingy, kvuli pripadnemu prechodu da range...

longy na novych low extremech? no nefim, na zaklade ceho? :) v kontextu toho, ze se to motalo kolem 1100 by mozna ten prvni pripadny navrat k urovni long zkusit sel s tim, ze pujde nejspis jen o test... ale dalsi uz by byl riskantni, nebo jak jsi to myslel? :)

jinak tu psychlogickou past jsi popsal pekne :D tak nejak to dnes bylo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: vsechno obchody asi tak stejne kategorie :)

1100, 1000 to je jedno, je to aukce nic jinyho, vem si, ze by to v miste toho prvniho naznaceneho false breaku skutecne breaklo LoD, treba o 20 ticku a pak pauza, na 5 tickach by se vytvoril volume cluster a zobchodovalo by se tam nekolik set kontraktu, spousta lidi by tam zavirala a dalsi opozdilci by tam shortovali, to pak muze vytvorit momentum pro pohyb zpet, pokud se pohyb dale nepotvrdi... tzn. na zaklade volume

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: původně jsem myslel, že ty breakouty budeš obchodovat jako doplněk. Proč jsi vlastně zanevřel na SR a flipy ?? Myslím tím brát SRs na jejich dnech a vrcholech, který jsi předtím obchodoval, narážím tím na Tvou včerejší původní myšlenku jít v 16:48 kolem 1100 do longu na "falešném breaku" pro mě dno SR. Jasně, že to mohlo jít dál dolů, jako třeba v minulém týdnu, tuším, že to byla středa, jak šel trh direct dolů hlava nehlava, přes všechny SRs, ale včera to nemohlo být líp připravený, SR, divergence, volume přesně tak jak si člověk může přát, s PT k tomu pullbacku, který tam máš taky naznačený. Když už break a nestihl bych to vzít na tom "falešným breaku" v 16:48, tak bych to asi zkusil vzít na tý druhý zelený v 16:52, když ten pohyb je ještě v začátku, není ujetý. Tam, kde jsi vstoupil Ty, už bych měl strach, že je trh ujetý, když se podíváš na to low a kde jsi vstupoval, je to už pořádnej kus a korekce může přijít a s našema SL takové korekce nejdou přežít.
Jen mě zajímá, co bylo důvodem toto přestat obchodovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: ja na ne uplne nezanevrel, ale snazil jsem se obchodovat vic dle aktualni struktury na nizsim tf... dokud trh tu strukturu neporusi, nechtel jsem jit proti... ono to zarazeni platnych breakoutu se mi trosku zvrhlo celkove... nebral jsem, co jsem brat mel a bral hovadiny... platne breaky budu muset vyhodit minimalne na cas, dost mi zatemnujou mozek a pokud nejsem schopny si vybrat jen ty nejhezci, tak je to pro muj mikro SL smrtici, coz pak melo nasledny neblahy efekt na dalsi vnimani trhu... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...