Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Každému se občas stane, že jej trh vykopne na SL a pak jde v plánovaném směru. Stane se to i u větších SL. Nelze se tomu vyhnout. Rozdíl mezi tradery je právě v tom co udělají pak. Zda poruší plán nebo jdou dále podle plánu. V tomto okamžiku se různí výsledky u stejných strategií. Naučit se dodržet plán trvá několik let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jurko: ahoj, obchoduju pres AMP (www.ampclearing.com/) poplatky za data neplatim zadne, poplatky za zobchodovany kontrakt jsou cca 5 USD...

to MNovak: svata pravda :) u mne vzdy nejvic boli live nasazeni nejakych zmen, nez se naucim vse dodrzovat jak mam... a i pak cas od casu uletim... kolik chyb proti planu bys ted ve svem tradingu napocital v nejakem casovem obdobi? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Taraka:
U tveho prvniho obchodu bych ti doporucoval udelat statistiku kolik ti utece obchodu, kdyz si pockas na 2nd entry u vstupu, kterym predchazi (jako u tveho prvniho obchodu) 3 big bull bars. Jenom se podivej 2 bars later a mohl si vstoupit na stejne cenne s mnohem jasnejsim vstupem.

Tvuj druhy obchod a to se na me nezlob, ze to rikam mi pripada , jako kdyz se kaci les tak letaji trisky.
Uplne jina struktura trhu nez u toho prvniho. Ale si to jeste nevnimas, kdyz do toho lezes.
Ale zase, po 3 large bull bars closing on its high, previous higher low, previous bull strengh=minimalne 2nd entry a nebo si pockat no close a pokud je to doji, coz znaci 2 sided trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to a-friend: 2nd entry po te, co uz dojde k odrazu jsem jistou dobu obchodoval a prave ty nejhezci obchody bud utecou, nebo se musis smirit s mnohem horsi cenou a RRR, kdyz je teda beres pozdeji, naopak vetsinu linejsich a vsechny spatne spekulace na odraz pro zmenu vemes pokazde, protoze se ti trh vrati ke vstupni cene a mnohdy az na SL... tomu vcerejsimu druhemu vstupu by mne to stejne neubranilo, bo bych tam vlezl na doji s predpokladem trhu v range (ktery jsem predpokladal navzdory LH, protoze po takovem downtrendu je to pravdepodobnejsi varianta)...

jsou dva zpusoby jak spekulovat na DT/DB, to jiste vis... bud cekas na priblizeni ceny a beres ji hned, jak se trh dostane na cenu co chces, nebo cekas na potvrzeni... kazdy zpusob ma sve pro a proti... na urovnich, kde vstupuju do obchodu velmi casto dojde k nejake protiakci, to ale neznamena, ze bude uspesne obchod doveden do profitu, i kdyz vstoupim do obchodu pozdeji...

co se jeste setupu pred tim druhym obchodem tyce, ano bulls nabrali druhy dech a nad tim obchodem jsem uprimne trochu vahal kvuli moznemu platnemu velmi sirokemu 123 patternu, na druhou stranu kdyz je 123 takhle siroky, obvykle neni breakout tak robustni a nasleduje nejaky protipohyb... cekal jsem proste, ze k nejake akci smerem dolu tam dojde a dostanu sanci jit minimalne na nulu, dokonce i pokud se trading range nepotvrdi, bohuzel jsem plan nedodrzel a i kdyz jsem sanci dostal, na nulu jsem nesel...

i tak jsem presvedcen, ze prechod do trading range, je mnohem castejsi varianta, nez zpetny pullback o 11 bodu po takto silnem trendu... kazdopadne mas pravdu v tom, ze obchod byl rozhodne mnohem vic riskantni nez ten prvni, ktery byl do potvrzene struktury trhu... DT/DB v nizsim tf trendu jsou ale jenom jednim patternem, ktery obchoduji, dalsim patternem je DT/DB v trading range a DT/DB na vyssim tf, plus falesny pruraz zahusteni obchodovany do smeru silneho trendu, z meho pohledu tak vcera nebyly oba obchody na zaklade tehoz patternu, jak sis mozna myslel, ale byly to dva ruzne patterny vychazejici z obecnejsiho DT...

a ano vcera by second entry v prvnim obchode pomohl, na druhou stranu v druhem obchode bych ani nedostal sanci posunout na nulu, jak jsem planoval (coz neznamena, ze by second entry pro tyhle riskantnejsi vstupy nemusel byt v konecnem dusledku stejne lepsi)...

kazdopadne diky za konstruktivni prispevek... minimalne v pripadech, kdy bych nad vstupem vahal vzhledem k sile protipohybu (coz byl treba ten vcerejsi druhy obchod), by se nad second entry dalo premyslet a rozhodne to stoji za detailnejsi pruzkum :)

btw. tobe se snad nestava, ze te trh vykopne temer presne na SL a nasledne se otoci puvodne zamyslenym smerem? :) me se to teda stavalo, i kdyz jsem chodil az na second entry nebo proste po potvrzeni odrazu... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

az budu mit chvili tak to sem napisi, ale jsem si vedom, ze me pripominky nejsou uplne k veci pokud vstupy jsou brany vice mene mechanicky bez predchazejici price action consideration.
Jenom ve strucnosti bez obrazku jsem chtel rict, ze u vetsiny top / bottom vznikne mikro trading range 2-4 bars nez se to vyda tvojim smerem a to dava prostor. Limit orders above bars to sell and below bars to buy, ktere by slo obchodovat mechanicky bez nejakeho zbytecneho mysleni ??? Ci jine filtraci. Tve vstupy vydelavaji na trading range - coz je failed breakout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jurko:

Poplatky za TF u IB.

Mám stejný problém. IB chce poplatky potvrdit, jinak Vám přestanou fungovat data - mě se to již stalo. Při podrobném výběru trhu tam jsou dvě platební možnosti - za 85 USD a za 0 USD. V základní nabídce tato možnost není.
žádám o radu, vidím, že nejsem sám - 85 USD se mě zdá trochu dost.
Možná by se k tomuto mohl vyjádřit někdo z administrátorů.
Děkuji předem za radu.
P.J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taraka
Já nechybuji. Není proč. Přesně již vím , kdy vstoupím a jak vystoupím. Přesně vím kam zadat stopku. Jedu na jistotu. Pak nemáš proč chybovat. Nesmíš mít žádný prostor pro pochybnosti. Takový pak v tobě vyvolává dohady a pak chybuješ. Pokud se stane něco nepředvídatelného (s daty nebo platformou), pak jednám s chladnou hlavou a pokud je to možné obchod rychle uzavírám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...