Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, jsem začátečník a moc bych potřeboval vaši radu. Paper-traduju tři měsíce trh TF-E mini Russell 2000 (data mám od zen-fire, platformu ninja-trader, pětiminutový graf). Mám problém s aktuálním volume trhu. V příspěvku od Gladiatora028 jsem zjistil, že má na stejném trhu jako já ve večerních hodinách (21-22) volume cca 2000, já mám ve stejný den, stejném čase volume v řádech stovek. Obecně mám problém s tím, že je volume na trhu velmi nízké a trh jde hodně do strany. Můžete mi prosím poradit, zda je to na TF trhu ok nebo mám problém se svými daty?? Děkuji za každou radu

9592

Link to comment
Sdílet pomocí služby

solarin:
na TF je to aktuálně běžný volume v těchto hodinách - platformu i data máš velmi pravděpodobně v pohodě. Jen obvykle těsně po otevření nebo v průběhu dopolední či poobědové seance bývá volume 800-2000/5min. Gladiator obchoduje jiný trh - FESX a tam je likvidita několikanásobně vyšší - když je velká aktivita dosahuje i 20 000 /5min.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No poobědovou seanci sleduji jen někdy, ale vždy ji alespoň zkouknu večer a pěknou situaci už jsem neviděl ani nepamatuju, to máš pravdu. Jinak dnes chop začal po parádním úprku na sever a po velkých pohybech je většinou přešlapování do strany očekávatelné (co já už tam vystřílel prachu, poté co jsem si nechal ujet vlak :)). Navíc asi je i okurková sezóna, jak dnes charakterizoval Gladiator FESX - indexové trhy silně korelují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Priznam rovno na uvod, ze sa velmi nevyznam vo fundamentalnych spravach a ich vplyvu na trhy ako TF. A tiez som nezaznamenal vyroky Ciny, ale dava to zmysel. Cina je ak dobre viem jediny stat na svete, ktory ma kryte peniaze v USD. Iste su "mierne znepokojeny" vyvojom hodnoty USD. Ale je to taka dvojsecna zbran. Viete si predstavit co by to spravilo s hodnotou USD keby zacala Cina predavat devizove rezervy USD? Za moj cely obchodny ucet by som si asi kupil dva rozky a jogurt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Zdravím,

nejdříve díky za všechny vaše příspěvky. Chtěl bych na ně navázat otázkou na zkušenější tradery, které trhy považujete v současnosti za nejelpší pro trading začátečníka. Mám stejný pocit jako Pepe2000, že TF je poslední měsíce téměř stále v chopu a už na něm nelze najít kvalitní příležitosti. Teď je otázka, zda je jde pouze o dočasný stav (př. letní sezónu) nebo tradeři přecházejí z TF na jiné trhy. Co si o tom myslíte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já myslím, že FESX je pořád dobrý trh pro začátek. Relativně nízký margin 1000 USD na kontrakt, relativně malé riziko - 1 tick = 10 jednotek a relativně klidný trh. Třeba dnes je na MP vidět přetlak na straně kupujících, takže lze očekávat nárůst ceny a trh je evidentně docela v klidu. Alespoň pro zatím :-)

9618

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...