Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Mydlo SK:
Ahoj Mydlo, docela obdivuji že chceš začít se čtyřmi patterny. A ještě víc obdivuji, že jsi si vybral jeden trendový a tři protitrendové... Já jsem měl v začátcích problém poznat kdy už je trend a ještě těžší bylo poznat náznak kdy už je trend vyčerpaný. Nakonec je tady někde o tom vlákno... Po dlouhém promýšlení jsem zvolil pouze jeden pattern - bylo to - 0/V - a pak jsem přidával další. Samozřejmě říkám jen svůj názor, takže ti držím palce. Nyní také studuji PA a souhlasím s tebou , že Gladiátor je velkou pomocí jak se na trh dá také nahlížet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Rombic:

Ahoj Rombic, dakujem za podporu a tvoj nazor beriem na vedomie, ale mam pre to taketo vysvetlenie,preco som sa tak rozhodol: Vyhovuje mi sledovat CCI 14 a CCI 50 sucasne, z coho vyplyva, ze hladanie patternu BigV by mi viac skodilo, ako prinasalo profit a v backteste mi tiez nejaky zaujimavy zisk neprinieslo....Pattern 2v mi tiez prinasal nejake to ovocie, ale ziadna vyhra a pridrzam sa toho, ze PT by mal byt priblizne aspon raz taky velky, ako je SL a okrem toho sa velmi casto stava, ze kde je 2v, pride aj 0/V, tak nechcem, aby sa mi tam "krizovalo" viac obchodov sucasne a ked si mam vybrat medzi 0/V a 2v,jednoznacne volim 0/V ;) Patterny mam nakukane velmi dobre vsetky, ci uz z backtestu, alebo paper tradingu...nemam problem okamzite rozpoznat a nasledne prefiltrovat akykolvek...K tym protitrendovym, ano nieco na tom je, co hovoris, ale mam s nimi velmi dobre skusenosti, vsetky pouzivam spolocne so swingami, ked sa objavi double top/doble botton a pred par dnami som ich zacal este filtrovat indikatorom RSI, ktory mi poradil Gladiator a tento mi pomaha odfiltrovat falosne signaly hlavne u patternu 0/100, ktory ich ma skutocne vela a napriek tomu, ze to prefiltrujes tym, alebo tym, stale ti ich tam este dost falosnych zostane a v tom pomoze RSI. Vzhladom k uvedenemu skutocne nevidim ziadny dovod, preco neskusit tuto kombinaciu a myslim, ze to aj vyhovuje mojej povahe, som trosku agresivnejsi "hrac" ;)

Budem informovat o mojich prvych obchodoch, bude to najneskor do 3 tyzdnov, ak nebudu nejake necakane, silno zavazne, technicke problemy s uctom... ;)

Prajem vela uspechov (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mydlo:
Zdravím tě Mydlo. Děkuji za vysvětlení. Plně ho respektuji. Já jsem ti jen chtěl sdělit svůj pohled. Na tradingu je právě zajímavé, že se asi nenajdou dva tradeři, kteří by obchodovali stejně. Bude fajn když budeš informovat o skutečných obchodech. Mě osobně dá nejvíc když sem někdo dává screeny s uskutečněnými obchody. Analýza toho jak bych to viděl - čili zpětně mě moc nezajímá - nevypovídá o rozpoložení mysli co člověk udělá právě v okamžiku když vstoupil do obchodu. Se studiem PA jsem začal nejdříve tady na foru. Pak jsem si koupil knížky od Joe Rosse. Hodně jsem pozoroval vlakno Gordona - jestli ho neznáš tak ti vřele doporučuji pročíst si to celé od začátku. Bohužel Gordon už byl hodně zaneprázdněný a unavený a přestal s příspěvky přispívat. Takže já jsem si vytvořil druhý obdodní plán (OP), který je na bázi Price Action s filtry pomocí FINWIN a ten začnu live obchodovat asi někdy v září. Mám nakoukané jak dopolední FESX, FDAX tak odpolední NQ a TF a chtěl bych tento OP aplikovat na tyto trhy. Samozřejmě postupně a hlavně FDAX až naposledy. Je to hodně divoký trh s velkými pohyby na které musí člověk mít nervy a peníze... Dnes jedu a stále v tom budu i pokračovat klasický FINWIN. Je to úspěšné a dlouhodobě mi to vytváří zisk - tak si říkám proč to měnit. Od Gladiátora jsem toho taky hodně pochytil. Mě by ještě víc pomohlo kdyby ve svých screenech uvedl i reálné obchody . To znamená místa přesných vstupů a hlavně výstupů. Tak zatím ahoj a dej o sobě větět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rombic:

Zdravim ta Rombic, rado sa stalo ;) a presne to sa mi na tradingu paci, ze vsetkym nam ide o to iste o profity, ale kazdy ide aspon trosku inou cestou a inspiruje mozno niekoho dalsieho....Clovek tu ma v podstate neobmedzene mnozstvo roznych obchodnych systemov...a kedmu nevyjde jedno, aleb sa mu nepaci sposob obchodovania, moze skusat dalsic 1000 sposobov. Do teraz som malten problem vmojich zamestaniach, ze som nikdy nikde nevydrzal prilis dlho z dovodu psychickej flustracie z jednotvarnosti...ale toto je to, co ma bavi kazdym dnom viac a viac a verim, ze uz onedlho sa budem venovat full time len tomuto biznisu a nicomu inemu a tak to aj zostane ;) Ja osobne by som sa na FDAX nedal ani teraz, ani v buducnosti, kym su tam ine trhy, v ktorych sa da pekne zarobit, nerad by som sa pustal do niecoho tak narocneho ci uz financne,aleb psychicky, ale prajem ti vela uspechov, ak sa na to das!!! Jasne, ze sem hodim nejake screeny z Live, velmi rad, nech sa pobavia vsetci, ak hned prvy den chytim 2 S/L, alebo inspiruju, ak to bude hned P/T ;)
O te knihe sm sa tu uz niekde spominal, niekto ju odporucal a urcite si ju v blizkej buducnosti zadovazim aj ja, aj ked som sa docital, ze je trosku tazsie zrozumitelne pisana, no uvidime...niektore veci mam rad,ked su mi vysvetlene...Na to Gordonove vlakno si idem teraz poriadne "posvietit", tak zatial ahoj ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Rombic,

teraz trochu pokecu....máš to všetko OK, prvá SR uroven ti začína na rastovej úsečke, tie si všímaj stále . Spodný a horný okraj CG ti stále tvoria ST (S/R) urovne. Výnimku tvorí range ktoré má väčšie rozpätie tam začínaš na Hig -rastovej usečke a dole hladáš minim tri rovnaké body pre zachytenie spodnej časti...nemusia byť úplne rovnaké. Ked je to velmi rozhádzané urobíš si CC a od neho si berieš vzdialenosti na obe strany , prvu stranu berieš tu ktorá je kratšia, teda ktorá je bližšie k okraju RG. Nieje to predpis len také vodítko, lebo nie stále su podmienky ideálne.
Super na tom je že to funguje na všetkých trhoch a nemusíš nič backtestovať...teda pokial to máš v "krvi". Minule som trochu odlahčil Eurodolar a pri tom som tento trh nikdy neobchodoval, ale videl som tam skvelu formáciu a tá zafungovala perfektne.... ;)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rombic,

Rh ako samostatný systém neobchodujem , lebo sa vyskytuje dost často. Rh ma zaujíma vtedy ak je v blízkosti môjho referenčneho bodu a môžem sa od neho odrazit. Prioritu pre mna maju CG , RG a triangle . TTI obchodujem zase len v suvislosti s CG alebo RG ked očakávam prerazenie a predtým vytvorený Rh alebo rastova úsečka mi slúži ako pevný PT a v prípade zaujímaveho rastu túto hranicu posuniem do najbližšieho ref bodu , ale od chvíle ked prekročí cena prvý refer.bod som pripravený uzavriet pozíciu kedykolvek ked to uznám za vhodné. Další ref,bod beriem už len ako "čerešničku na torte". TTI je dobre obchodovat pri vyhlásení správ a v čase obeda ked sa aktivuju čakacie príkazy obedujúcich traderov a tie väčšinou končia v takomto bode, teda ide väčšinou len o skalp.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...