Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Gladiator028 :


"anjel určite niesom(to by ti potvrdila moja manželka :-) , ale viem ako je to ked ti nemá kto poradit a hladáš dostupné informácie kde sa dá. Mne slúbil v mojich začiatkoch jeden "velký" trader pomoc vo všetkom a ked som ho bombardoval otázkami ako každý začiatočník, tak nemal čas , lebo robil "velké" obchody..... ozvem sa ti neskôr povedal ...od vtedy prešlo niekolko rokov. Asi stále rieši ten velký obchod... thumbs down
Povedal som si, že ak budem vediet akokolvek pomôct začiatočníkom v tomto biznise tak to urobím. Pokial čakám na signál tak radšej prispejem nejakou radou iným ako pozerat telku , alebo čumiet do blba... Som na PC prakticky celý deň a nie vždy sa dá obchodovať tak aspoň niečo urobím. Prečítal som hromadu kníh a skoro v každej bolo niečo také, že uvedený autor nechcel prezradiť svoj systém, lebo mu prestane fungovať...taký človek si nevidí dalej od nosa , život a aj trading je vývoj a nemôže ostať na mieste . No Bože, tak prestane fungovat jeden systém (aj ked si to nemyslím) a vynájde sa druhý , veď nejde o život a penazí je dosť pre každého tak neviem čo riešia, maju na účte 1 miliardu a k šťastiu im chýba dalšia , alebo čo......?

Neznášam snobov, oblečú si oblek od Armániho a doma behaju v teplákoch.... Ja nemám problém obliect si tepláky , aj maskáče ked idem na ryby a v zápätí si obliecť kvalitný oblek a jednat na úrovni s kýmkolvek a nepoložim sa pre to že on je niekto....aj ja som niekto a aj každý iný je niekto a je len na konkretnej osobe či si to uvedomuje a dá to aj na vedomost okoliu."

Amatéri bojujú, profesionáli spolupracujú.

Gladiator tak za toto by si si zasluzil medajlu, SKUTOCNE a myslim, ze tu mi da kazdy jeden trader za pravdu!!!

hladal som ten indikator na ktory si ma odkazal, aby som lepsie prefiltroval tie vstupy, presiel som uz ani neviem kolko stran dozadu vo vlakne EUREX - Euro trhy FESX, FDAX, prestudoval som vsetky tvoje prispevky, screeny...tiez obchodujem TF a nielen, ze si zodpovedal takmer vsetky moje otazky v tychto vlaknach, ale si mi odpovedal aj na take veci o ktorych som mal do teraz len tusenie, nad ktorymi som a este ani nezamyslal a odo dnes menim kompletne moj cely obchodny system a ide sa od znova, no ten ucet si uzaj tak otvorim ;-)

DAKUJEM V MENE VSETKYCH!!!! (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo, neviem či si našiel screeny s RSI 36 a tak ich tu pridávam. Pokial ide Fin Win s RSI ako by ho "jedna mater mala" , čo je väčšinu času tak je to OK , ale ked to začne byť odlišné tak daj radšej na rady RSI 36, lebo je to konzervatívnejší indikátor. Drží ta na správnej strane trhu ked ti CCI 50 ukazuje opak, skrátka obchoduješ Fin-Win ako stále, ale všímš si RSI či sa zhoduje so signálom systému. Do RSI 36 si pridaj úrovne 50 , 60 a 40 to su mantinely podla ktorých sa rozhoduješ , na RSI si všímaš hlavne červenu linku , lebo je pomalšia ako žltá. Gladiator028

9661

9662

9663

9664

9665

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Rombic,

1x klikni myšou na screen a potom ked sa otvorí tak ešte raz a máš ho na celu obrazovku. Falošný signál spočíva v tom , že CCI 50 je už v Longu/Shorte a RSI 36 je ešte nad/pod urovnou 50 , teda sleduješ obe signály Fin-Win aj RSI 36 či sa zhoduju. Obe indikátory musia súčasne prekračovat úroven nulovej linky/linky 50.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator, Velmi pekne ti dakujem za tieto screeny a nasledne vysvetlenie, usetril si zrejme velmi vela mojho casu, DAKUJEM! Prikladam screen, ak sa mi to podari, hehe, lebo to robim prvy krat a s touto pocitacovou technikou bojujem viac, ako so samotnym trhom ;) upravil som platformu trosku podla tvojej, aby si v tom mal lepsi prehlad... Pokusam sa hladat vlajky,trojuholniky....a obchodovat podla tohto systemu, chcem sa ta len spytat, bol by toto pre teba platny vstup, alebo nie? Prepac, raz darmo AMATER SOM :)

9677

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gladiator028 Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Amatéri bojujú, profesionáli spolupracujú.
>
>
> Gladiator028


sem si na tebe vzpomnel pri te afere co se ted deje kolem GS a uniku jejich kodu. a GS se muzou posrat aby se to nesirilo a nedostalo se to ven. resp. uz neco ten rusak nahral na nemecky web. takze to moc nevypada ze by GS chtela sharovat svoje kody a strategie. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK, tak ako to máš nakreslené to platné nieje lebo trojuholník nemôže mat steny s takým prudkým sklonom, to je take nasilu hladanie paternu, ale z druhej strany je to použitelný vstup no z iných dôvodov ako trojuholník. Osobne by som tento signál nebral nakolko úsečky sú velmi velké a teda nemajú jednoznačnú kresbu toho čo sa ide robiť. Keby som velmi chcel tak by som vstupoval na základe screenu ako to mám nakreslené a teda aj zdôvodnené . Pokial obchoduješ fin-win tak chod podla toho systemu, lebo ak do toho začneš miešať aj PA systém tak nebudeš vediet čomu máš veriť ked ti system fin bude ukazovat vstup a system PA čakaj...čo urobíš? Pokial v tom nemáš ešte jasno tak choď radšej Fin Win , lebo tam máš "rukolapné" signály a v PA je to o praxi a intuícii....znalosti trhu a jeho zvykov. Ema 36 som tam nechal ako súčasť systemu Fin Win a EMA 144 som si preniesol z tunelovej metódy lebo je to podla mna pružnešia EMA ako 204 a slúžila mi ako "plávajuci "pivot. Prejdi si grafy a uvidíš kolkokrát mal trh problém ju prekonat , ale ked ju prekonal tak to bola aj zmena trhu. Je to niečo ako fibo 50% a má moje sympatie... ;) Takže skušaj systém a nechoď na ostro pokial v tom nebudeš mat jasno. Gladiator028

9680

9681

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj 911,

nevies sýtce o čom je reč ,ale nemôžeš tento výrok ktorý mimochodom nie je môj ale niekoho "mudrejšieho" porovnávat so všetkým čo kde prečítaš a práve sa ti to bude hodiť na vyvrátenie tejto pravdivej myšlienky.
Viac sa k tomu vracat nebudem a ani nebudem na to reagovať , takže pointa je v spolupráci na dosiahnutí spoločných cieľov určitou skupinou ľudí, lebo retaz je len taký silný aký silný je jeho najslabší článok..
Teda zámer musí byť spoločný preto nepleť tu konkurenčné boje medzi odlišnými stranami, až taký ideálny svet nieje... :)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator, vo FinWine mam absolutne jasno, co sa tyka paternov, vstupov, vystupov, drzania OP...a s tymto idem aj do live, v zivote by som si netrufol ist do live s tvojim obchodnym systemov, nakolko nieco podobne je u mna este len v rannom stadiu testovania a na ten vstup v screene, ktory som sem hodil som sa pytal presne z toho dovodu, ktory si uviedol, tiez by som ho nebral, len som chcel pocut tvoj nazor(toto nemalo nic spolocne s platnymi podmienkami pre vstup vo FinWine, ktory obchodjem ja), lebo si ovela skusenejsi trader, ktoremu absolutne doverujem a keby si ty povedal, je to ok, v buducnosti by som ho urcite zaradil aspon do backtestu....FinWinom zacnem live a potom sa rozhodnem na zaklade backtestu "mojho" noveho systemu, ktorou cestou sa vydat. Prikladam screen z dnesneho dna(vecerna seansa). Obchodujem vyhradne len 4 paterny a to su O/V, 2x100, extremcross a 0/100(tento len velmi zriedka do teraz prave kvoli velkemu mnozstvu falosnych vstupov, ale s indikatorom, ktory si mi odporucil ho zacnem obchodovat asi velmi casto, lebo je jeho vyskyt najcastejsi, cize este raz VELKE DAKUJEM ;) Prikladam screen z dnesneho dna, to le, ak by ta zaujimalo, alebo niekoho ineho, bol to taky pokojny, velmi pekny trh, tak som to sem prilepil....ide o vecernu seansu(aj ked som zacal skor, ako a zacala ;) ), kedze cez dennu stale robim. To prve O/V som zobral neskoro(bol som v sprche a kym idem paper tr. neva) ale oznacil som miesto, kde by som normalne vstupil, bol to z mojho pohladu ukazkovy pattern, no napriek tomu, aj keby som vstupil presne na close usecky, skoncil by som na B/E, nakolko mam pre O/V vo vecernej seanse pevny PT 230(jeden tick by ma delil od zinkasovania zisku ;) ) a pattern extremcross mam velmi rad a tu som sa rozhodol vstupit aj na zaklade RSI ;),vsetko hralo, krasa, len to prislo trosku neskoro a ja pred 22:00 h vsetko zatvaram bez ohladu na to, co sa v trhu deje(je to ta nevypocitatlne...) Cize profit 250 $, normalne tam mam PT 300, aj by som ho mal, ale ako som uz spominal, zatvaram pred 22:00 h. Tak t len tak nieco z mojho zobchodovaneho dna...Moj OP je postaveny na 1 obchode denne, pokial hned chytim PT, ak nie, davam tomu este jednu sancu, cize 2 obchody denne max. Nech sa dari (tu)

9701

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Este som zabudol spomenut, ze som momentalne v GB, je tu casovy posun o 1 hod. cize na screene je 21:hod. ale bolo uz 22:00 hod.....a tiez som ti Gladiator zabudol podakovat za dalsie screeny, ktore si sem hodil a poznatky o ktore sa s nami vsetkymi delis, aspon mna osobne velmi motivujes a pomahas mi v dalsom napredovani, pan Boh ti zaplat za tvoju laskavost a snad raz budem mat moznost aj ja osobne sa nejako revanzovat ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...