Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Ahojte priatelia, Simi, Velmi pekne ti dakujem za navod, ako sa zbavit tych dobednajsich seans, uz mi to frci(ja mam vsade o 1 hod., to len aby si nebol zmateny z mojich screnov,momentalne som v GB) a tiez za okknihy, "Joe Ross" je uz na ceste ;) Gadiator, Dakujem za pochvalu, ktoru si od teba nesmierne vazim, ale ak mam byt uprimny, aj ked si uz myslim, ze nieco viem, hodis sem par screenov, zakreslis, popises a pada mi sanka, kam na to vsetko chodis a hned ma preberies z toho pekneho sna, ze uz nieco viem... :( ale dakujem ti za kazdy jeden screen, je to pe mna najlepsia skola....Prikladam aj ja jeden zo dnesneho dna, velmi ma to lakalo skocit do toho, ale na toto som sa este neodvazill, kedze s niecim takym nemam potrebne skusenosti.....Ale z mojho pohladu to bolo krasne prerezanie kanala, no ja som skor cakal nieco odrazene od steny kanala a nasleddny long, do toho by som si trufol....Ak by si bol taky laskavy a hodil k tomu zo dve vety, ci by si do toho isiel s tvojim presnym, pripadnym vstupom....ak sa ti nebude chciet, je to v poho, ved uz toho musis mat plne zuby ucitel ;)

10410

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj MydloSK, prikladám screeny s komentárom a "pitvou" trhu. Ja osobne by som do toho trhu vôbec nevstupoval , ale ak áno tak tak ako som vyznačil so zdôvodnením. V prvom rade si urob analýzu na vyššom Tfku a vyznač si tie body na nižšom , aby si bol pripravený rýchlo jednať . Na každom Tfku nájdeš iné signály pre vstup lebo je tam rozdielny počet úsečiek to je logicke preto som dal dva screeny s rôznymi pohľadmi na trh. Pred plánovaným vstupom si meraj volume v každej úsečke aby si mal prehlad čo sa deje v trhu to ti povie aký je záujem o obchody na dannej cene , ak volume stúpa tak pribuda počet obchodníkov teda môžeš v dannom smere uvažovať o obchode. Dnes po vyhlásení správ o 20:15 došlo k rýchlemu nárastu ceny a zároveň aj k rýchlemu výberu ziskov, teda ak opadne záujem obchodníkov o tlačenie ceny hore a cena prekročí logický bod v opačnom smere kludne môžeš obchodovať v dannom smere. Hodinu pred záverečnou ked 70% obchodníkov už má "doláče" vo vrecku nebudu riskovať tlačiť cenu hore a keď tak to "dokopú" v rozbehnutom smere kde sa lahko pridaju k davu ktorý sa chce nabaliť na opačnom konci takže Tvoje očakavania obratu trhu späť boli neopodstatnené. Ináč aj Tvoj plánovaný vstup do shortu bol OK. Musíš si len veriť a mať minimálne 2 dôvody pre vstup oproti 1 prečo nevstupiť. Príklad: 1,dôvod narastajuce volume v dannom smere 2,dôvod prerazenie referenčneho bodu 1 dôvod prečo nevstupiť: Čo ak sa cena otočí ? ......to nieje dôvod len strach Drž sa racionalných dôvodov ktoré môžeš zhodnotit a ked máš viac pozitív na svojej strane ako negatív tak to ber , 100% istotu nebudeš mať nikdy ide len o pomer . Zober si papier a počas uvažovania o prípadnom obchode znač si na jednu stranu pozitíva a na druhú negatíva , potom sa rozhodni podla toho čoho je viac. Takto sa zbavíš nerozhodnosti a vybuduješ si dôveru. Gladiator028

10413

10414

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator!

Tak teraz si mi vyrazil dych tvojim dokonalim pohladom profika na to, co sa v trhu skutocne deje!!! Presne toto som potreboval, musel som si velmi dobre prestudovat tvoje screeny a sam si podla nich vsetko povyznacovat v mojej platforme, aby som si tieto "zivotne" dolezite veci raz a navzdy zapamatal! Ked som si teraz pozeral tieto screeny, az som mal zlost sam na seba, kolko tak jasnych veci uslo mojej pozornosti!!! A pritom to v tvojich screenoch vidim tak krasne, ked to tam mas vyznacene ;) Ale musim to brat tak, ze su to len chyby zaciatocnika, lebo by ma asi porazilo ;) Velmi dobre som si teraz nakukal tvoje screeny a zapamatal raz a navzdy vsetko o co si sa tu so mnou(s nami) podelil a verim, ze najblizsie uz nezostanem iba pri vahani a nerozhodnosti, ale vdaka tebe-dokonalemu zanalizovaniu trhu do toho skocim "oboma nohami" a budem zat ovocie ;) Si obrovskou podporou, ucitelom nas vsetkych menej skusenych a som ti nesmierne vdacny za to, ze si ochotny takymto sposobom pomahat cudzim ludom a "mrhat" svojim casom, ktory by si mohol vyuzit ovela efektivnejsie, DAKUJEM!!! Este mam "trochu" problemy s presnym zakreslovanim CG, ale verim, ze sa o tom viac docitam v knihe od Joa Rossa a docibrim aj ostatne nedostatky PT, SL...

p.s.: este mam na teba jednu otazku k tomu vyhlasovaniu, uz som na to niekde raz zazrel nejaky odkaz, ale aj napriek tomu, ze som sa ta dostal, nejako som tomu nerozumel....ak by si mi sem prosim ta hodit nejaky link, alebo co...kde sa k nim dostanem, velmi by si ma potesil, este raz dakujem za vsetko a nech sa ti dari aspon tsak dobre, ako doposial, lebo neviem, ci sa da este aj lepsie ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

nemáš za čo ďakovať, časom nemrhám lebo som na PC 12 hodín denne tak či tak z toho väčšinu času čakám na "čašníka" čo mi prinesie signál na tácke... ;) takže je to v pohode.

Keď myslíš na vyhlasovanie správ tak si vygoogli CI komodity zaregistruj sa tam a máš správy každý deń, ked su vyznačené s výkričníkom sú dôležité , správy sa servíruju velmi rýchlo takže ich vieš použiť.
Nech sa Ti darí .....Ross junior ;)

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den pani,

Velmi pekne vam obom dakujem za potrebne info a zaroven sa chcem s vami podelit o moj prvy zobchodovany den podla "PA" :) Tak uz od zaciatku to na tom TF-ku nevyzeralo nejlepse, citilsm, ze sa mam drzat stranou, ale napriek tomu som chcel cosi zobchodovat, lebo som mal dnes off, tak som si to chcel "skusit" v dennej seanse, ale bola to osudova chyba, lebo po chyteni dvoch S/L a jednej B/E so stratou -300 dolacov som odchadzal od PC s takym podlomenym sebavedomim, ze to budem rozdychavat este asi par dni.....Hanbim sa sem aj pridat screen, lebo sa bojim, ze by som vysiel na posmech s mojim dnesnym "PA" :) a tak som cakal, ze dnes skocim do shortu a zveziem sa po nejaky krasny PT okolo 500 dolacov :) no nic, asi menim trh z TF na YM, NQ, aby som nahodou neprisiel o ucet, kym sa nezlepsim ;)

Vela uspechov priatelia (tu) :)

p.s.: Gladiator ak by si sa nahodou "nudil" pri tom vyckavani na toho "casnika" ;) mohol by si sem prosm ta hodit screen z dnesneho dna z TF-ka, ako by to vyzeralo z tvojho pohladu......

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

nie že by sa mi nechcelo , ale zbytočne tu budem dávať screen s komentárom , lebo k tomu trhu nemám komentár a velmi sa čudujem každému čo ho obchoduje,(aspoň na minutových grafoch) je to trh pre kaskadérov a ja by som don nešiel . Viem identifikovať úrovne a smer no vstupný signál by som musel hladať na dnešnom trhu fakt nasilu a ak niesom presvedčený o logickosti obchodu tak don neleziem a nebudem na to dávať návod druhým, bolo by to z mojej strany neseriózne.
Neviem prečo doň lezieš, oveľa väčšie šance by si mal na FESX a FGBL , netvrdím to preto že som zameraný na EU trhy , ale fakt TF nieje z môjho pohladu vhodný pre začiatočníkov.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,
no TF na začiatok a ešte k tomu neistota zo systému, to nie je dobrá kombinácia. Ak ti môžem poradiť, skús počúvnuť Gladiatora a zameraj sa na FESX alebo lepšie na FGBL, dá sa obchodovať i FGBM, ale ak hľadáš trošku tempo, tak pri tomto trhu by si mohol zaspať. Samozrejme i NQ je na začiatok v pohode, ale podľa mňa sa PA lepšie učí na nemčúroch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mydlo SK,

medzi FESX, FGBL a FDAX je FGBL zlatá stredná cesta, celkom slušne dáva a hlavne dá sa čítať. Na obchodovanie TF-ka potrebuješ aj zdravotnícky kurz , lebo ten trh má často epileptické záchvaty.... :)
Ujasni si či hladáš adrenalín, alebo peniaze , ak to druhé tak sa k TF-ku nepribližuj to myslím úplne vážne , ak ti nevyhovuje obchodovať doobeda tak kludne obchoduj FGBL od 15:00 do 17:00 po tom čase už nič nerieš lebo uviazneš v chope.Obchoduj a daj sem nejake screeny.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vas pani, Reagujem trosku opozdene, ale mal som vela prace, nic som nestihal...to je tak, kym clovek nie je full traderom, vsak? :) A teraz k tym obchodom, mozem. V ten moj neuspesny den som si bral z prace volno, lebo som ocakaval v trhu pohyb, ktory prisiel az vcera, skoro ma porazilo, ked som si vcera vecer otvoril graf, ale nic sa neda robit, asi mi nebolo tento krat sudene...Velmi pekne dakujem za odporucene trhy, trochu som si ich omrkol a mozem povedat, ze z mojho pohladu je lepsie citatelny FESX ako FGBL, len to ma jeden hacik, ze ja sa dostanem k pocitacu az okolo 18.00 h slovenskeho casu, co je dost blbe a teraz mi nieco poradte ;) Z tohto dovodu som si myslel, zeby som mohol obchodovat to NQ, alebo YM a chytat tam aspon tie poobedne seansy v ktorych sa tiez toho sice zvycajne vela neudeje, ale raz za cas sa nejaka ta prilezitost na dobry obchod objavi...Som momentalne v GB, mam relativne celkom dobre platenu robotu na tieto pomery, z coho si viem platit nejake tie uvery, co mam na krku...a nieco malo aj zostane. Uz velmi dlho sa pohravam s myslienkou seknut to tu a pustit sa do full tradingu, ale co ak.....??? Kto to bude za mna platit, hehe a preto len hladam nejake tie moznosti na obchodovanie zatial aspon po veceroch.....Len som vam chcel priblizit moju situaciu a teraz prikladam tie screeny na ktorych pevne verim, ze sa pobavite :) Tie prve dva obchody, kde ma vyhodilo na S/L boli na TF-ku a ten posledny som sa uz neodvazil na tomto divokom trhu a skusil som stastie na YM-ku, ked som skoncil na B/E, prikladam sem aj ten.

10545

10546

10547

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

nieje to na smiech skôr naopak... ;), ale s takými problémami tu zápasí veľa traderov takže to neber tragicky. Ked je to tak ako hovoríš s tým Tvojím časom tak nemá význam obchodovať Eurex , lebo ten práve o takom čase končí.
Skús ES 500 10 min graf, je v pohode , tick 12.50 Usd , volume OK a má dobré pohyby ....hlavne vďaka hodnote ticku.
Najrušnejší je mimo Open od 19:30 do záverečnej, v čase ked som ho obchodoval som najlepšie profity chytal okolo pol deviatej večer, teraz to už nesledujem takže si to odsleduj a skús.

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator-Ross junior ;)

Je to do placu, ja viem :) Tak som si trosku posvietil na to ES-ko, ta hodnota ticku je velmi pekna, ale vzhladom k tomu, ze na SP-cku bolo pred nejakym casom z nejakeho dovodu znizene rozpatie obchodnych dni sa mi nezda zrovna najvyhodnejsie tento trh obchodovat, pretoze pomer PT v suvislosti s S/L nie je celkom najidealnejsi....Je to len moj subjektivny nazor, ale budem ho priebezne sledovat a ked tam uvidim nieco zaujimave, urcite neodolam ;) inac SP velmi pekne koreluje s TF,NQ,YM. Myslim, ze sa idem najviac teraz zamerat na NQ a YM, aj ked je hodnota ticku len 5 dolacov, su to pre mna celkom obre citatelne trhy,ani tie pohyby nie su najhorise a na zaciatok je to asi najpriatelnejsie na nervovu sustavu, kym clovek nema na ucte aspon nejakych 7 000-10 000 dolacov ;) Kedy si prestal SP obchodovat? A preco travis dlhych 12 hodin denne za pocitacom? Prepac, ze sa pytam, ale ja si to predstavujem tak, ze za PC nebudem denne sedavat viac, ako 5 hodin ;)

Dakujem....(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mydlo SK,

Kedy som prestal s ES-kom? Dost dávno , ...po tom čo mi vyčistil účet ...
;) no vtedy sa nedalo hovoriť o nejakých extra skúsenostiach. Na teraz sa mi zdá v pohode a z môjho pohladu je najzaujímavejší, ale každý má iné dôvody pre obchod.

Prečo som na PC 12 hodín denne? Lebo ma to živý a nemám nič iné na práci. Nemusím byť na PC takú dobu každý deň , ale baví ma to . Čo myslíš že robím teraz ? Stahujem data a študujem jednotlive cenové úrovne na rôznych TF kach. Ked sa práve nevenujem rodine a nie som vonku tak som zahrabaný v grafoch a prezerám si aj historiu iných trhov. Postupne budem prechádzať na pozičné obchody preto potrebujem množstvo informácii súvisiace s týmto obchodným štýlom.

Pokial urobíš profitabilný obchod už ráno môžeš odíjsť od grafov a nemusíš pri nich vysedávať , ale ani športovec ktorý vyhrá medailu neprestane trenovať dalej , lebo už ju dosiahol to by sa dlho na vrchole neudržal . Pokial sa tým chceš živiť musíš získať prax-rutinu aby si robil správne rozhodnutia bez rozmýšlania a to získaš len denno denným pozorovaním trhov a nemusí ísť len o trh ktorému sa práve venuješ. Všetky trhy majú spoločné znaky pohybu , rozdiel je len v rytme , skrátka pust si hudbu a precvičuj rytmus...

;)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,

Tak to muselo byt teda ozaj poriadne davno :) Dakujem za vysvetlenie ohladne dlhych hodin stravenych za PC, aj som si myslel, ze je to tak, ako si napisal. Tiez ma to riadne chytilo a travim tu kazdu volnu minutu, len je dost tazke "zbierat" potrebne skusenosti v tomto druhu obzivy. Ja som sa rozhodol pre trading hlavne preto, lebo som trosku blazon do sportovania(vsetky extremne sporty :) ) a to si vyzaduje ako vela penazi, tak aj vela casu a popri nejakych inych zamestnaniach to velmi mozne nie je :( Proste chcem pracovat, aby som zil, nie zit, aby som pracoval ;)

Prajem ti vela uspechov, zasluzis si to asi viac, ako ktokolvek z nas.... ;)

p.s.: idem si pustit hudbu, hladiet do historie trhov a od pondelka "precvicovat rytmus" ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...