Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Taraka, myslim, ze obchodujete system tak, jak jej mate postaveny. A to je dobre. 123 je hezka vec, ale je to jen jedna z veci. Nechci tu plkat nejaka moudra. Nad vykreslenym grafem se da hodne filozofovat :-) Ja to dnes neobchodoval. Prikladam SR jak jsem je mel zakreslene pred otevrenim trhu. Take prikladam VA urovne pro dnesek (20s) a par dnu na (30m). Pokud bych mel PT jako Vas urcite bych v tehle oblasti posouval SL. Jednak jsem tam mel SR, blizko je vcerejsi VAH a 10:45 FOMC Member. To jsou ale jenom moje dva centy :-) Hodne stesti, jk

25494

25495

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sublo: ja to 1-2-3 videl :) a ver mi, ze to se mnou cukalo, abych obchod nechal dobehnout podle planu :) ale mam nejak definovany plan, a nechci ho menit behem obchodni seance... rozhodne je to ale vec k zamysleni... jak rikam, ono to celkove vzniklo ta chybicka tim, ze jsem si tam tu uroven kolem 1075-1076 nezakreslil, protoze jsem ji pred seanci nepovazoval za tak dulezitou s ohledem na vyvoj predeslych dni... v celkove konstelaci trhu pro dany den ale dulezita byla, a nad tim jsem tak nepremyslel... budu muset se s tim prat i takhle... myslim, ze kdybych se pred seanci (pripadne na jejim zacatku) vice zamyslel nad tim, jake jsou v trhu aktualni podminky a co se kde muze pripadne stat, tu uroven bych tam mel, a vystrelil bych z toho obchodu za 1074,9 jak namydleny blesk :D ale ja ty urovne zakresloval v casovem presu po navratu z prace vicemene automaticky bez vetsiho premysleni a pak uz si je neupresnoval... asi v tom bych videl ten zasadni problem... (td) :) jinak to 1-2-3 tam bylo samozrejme ukazkove, ale ja bych tu pozici do shortu na nem neoteviral, jelikoz tam pro mne nebylo dost mista k 1072, chtel bych o malinko vic prostoru...

to oznoh:klidne mi u tykejte :) ja taky v te oblasti SL posunul na BE, ale dalsi posuny uz v planu mam jen vyjimecne za urcitych okolnosti... ty tady nenastaly :) jinak zbytek viz vyse :) diky za prispevek a tez preju hodne stesti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prihazuju dnesni obchod. Dnesnim dnem jsem zacal delit vystupy z obchodu do dvou fazi a hned dnes se mi to vyplatilo, kdyz pro vzdalenejsi vystup bych si nedosel a skoncil bych zas se vsim na BE... misto toho jsem dnes realizoval alespon prvni polovinu kontraktu s peknym ziskem 180 USD, druha pulka skoncila na BE...

25516

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Skvelá práca, máš môj obdiv. Sledujem to od začiatku. Tvoje úsilie, snaha, vytrvalosť a disciplína prináša výsledky. Musí to byť fajn pocit, že OP dodržiavaš v podstate bez chybičky a výsledky sú doma a hlavne tak ako v BT. Teším sa s Tebou, ale kedže ja som sa dostal do slepej uličky, tak mám aspoň motiváciu, že to ide.
Nejakú dobu sledujem štruktúru trhu pred Open, čiže premarket, vlastne TR a čo ponúka trh po tvorení a ako sa správa a vychádza mi, že znížiť PT na 3 body bola správna voľba, veď sám vidíš a kreslíš S/R v rozsahu 3-4 body, čo je na TF štandardná oblasť a ešte včera som rozmýšľal ako by si si mohol chrániť otvorené profity a Ty si to už začal, predpokladám, že podľa nejakých pravidiel.
Držím palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Antonio: ted jsem se nejspis trochu zacervenal :D diky. Nejvic fajn pocit je, ze jsem !ZATIM! nemel utkvely pocit u zadneho obchodu z posledniho mesice, ze je ten obchod vseobecne uplne spatne nacasovany... ZATIM to jde dokonce lip nez na backtestu (ale na to je jeste brzo neco posuzovat). Jsem rad, ze muj progress pomaha i nekomu dalsimu, i to je duvod, proc sem prispivam :) teda krom toho, ze to pomaha i me samotnemu... ochrana otevreneho profitu byla jedna z veci, na ktere jsem dlouhodobe pracoval, nikdy mi ale nevychazelo soucasne profit chranit a zaroven vyrazne nezredukovat vysledky... to se mi povedlo az ted... absolutni vysledky jsou sice malinko horsi, ale equity je mnohem stabilnejsi, coz mi za tech "par" dolaru rozdilu stoji :)

osobne mam na TF nastaveny max PT na 400 USD, ale kdyz je pred nim nejaka S/R tak PT posouvam tesne pred ni, protoze tam trh obvykle minimalne zpomali a zkoriguje, je to z meho pohledu rozumnejsi nez mit fixni PT, clovek nemusi prozivat takove nervy ohledne toho, jestli se trh skrz danou S/R "protluce" nebo ne... je sice pravda, ze trochu klesne zisk na prumerny vitezny obchod, ale zase to je kompenzovano vyssi uspesnosti a stabilnejsi equity, ve vysledku mi to dokonce vychazi i lip...

v cem konkretne ses dostal do slepe ulicky?

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Výborne zvládnutá situácia. Teším sa akoby tie doláče pribudli na mojom účte. Včera som neobchodoval, kedže mám frustračnú pauzu už viac ako dva týždne. Moje obchodovanie bolo v podstate podobné, keď som obchodoval reversal z TR do vnútra, čo boli v podstate odrazy od S/R úrovni so vstupom na protitrendový FinWin.
Dnes som sa sa snažil maximálne zodpovedne pripraviť S/R úrovne, zohľadňujúce posledný vývoj a bol som spokojný ako trh reagoval /neobchodoval som - tá pauza bude asi dosť dlhá/, ale keď som porovnal s Tvojimi tak som bol posunutý nižšie a snažil som sa pochopiť tie Tvoje a vidím, že je to veľmi individuálne. Tvoje vstupy boli v čase mojich protitrendových, len ten prvý bol blízko S/R a skôr mi prišiel v 16:06 vstup ako odraz od S/R podľa môjho nastavenia. Ak sa dá nejako vysvetliť Tvoja S/R 1074,7-1076,7 tak to prosím skús. Viem, že cena 1080 bola jasná aj 1076 v minulosti, ale už som ju znižoval čo bolo asi zle.
Dík a držím palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Antonio: ano je to dost individualni, k zakresleni te S/R me vedly tri veci
1. bylo v ni premarket low a v premarketu zaroven doslo k nekolika odrazum, ktere S/R ustala
2. behem poslednich 14 dni na ni doslo k nekolika odrazum a obratum
3. kdyz jsem ji minuly tyden ignoroval, hned me trh vytrestal :)

jinak samozrejme musela splnovat ma pravidla pro zakreslovani S/R, ale ty jsou o neco volnejsi a vic zohlednujou, co pred samotnou seanci citim jako problematicke zony... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: aj zajtra je deň, takže je to v poriadku.
Ak Ti to nerobí problém, kedže nie je tu Tvoj screen, napíš prosím S/R úrovne s ktorými si dnes pracoval, veľmi ma to zaujíma na porovnanie.
Počas posledných mesiacov keď som začal vnímať súvislosti, ktoré som kedysi nevidel ani náhodou, tak jedno z pozorovaní je pre mňa dôležité a to, že premarket dáva slušne mantinely a možnosti ďalšieho pohybu ceny, čo znamená určité rotácie, veľkosť swingov a prípadne rozšírenie TR doslova skoro na tick presne a preto pre mňa je pri určovaní S/R úrovni rozhodujúci premarket a jeho súvislosť s minulým vývojom ceny hlavne z večerného obchodovania. Vývoj ceny v týchto dimenziach samozrejme zrovnávam aj s viditeľnými S/R z minulosti, ale ako Stranger podotkol, tak je pravda, že cena najprv logický reaguje na veľmi blízku minulosť, nehovorim o nejakom fundamente, keď trh má silu, ale pri bežnom nastavení. Z toho mi prišla stratégia na reversal obchody na odrazy a odmietnutie týchto S/R smerom dovnútra, prípadne odraz od S/R z opačnej strany ak trh akceptuje cenú mimo range, čo je v podstate na vlas stejne s Tvojou, až na to, že ja som nenašiel ako píše Stranger vhodnú vstupnu techniku v týchto referenčných bodoch. Ty použivaš v podstate revrzný patern 1-2-3, Stranger candle paterny a ja protitrendové FinWin, ktoré sú tiež veľmi na TF úspešné, ale sú už podľa vašich vstupov posledné a neskoro a tým mám pochybnosti, hľadal som aj iné možnosti, ale zatiaľ len tápam, a stále nie som schopný si nastaviť poctivé pravidlá a vytestovať to znova..
Tvoj pozitívny vývoj je za tejto situácie pre mňa veľmi prínosný a začínam možno získavať energiu na ďalšiu prácu, kedže sa cítim ako troska na dne, tak ako píše Tomáš v poslednom článku.. Už aby sa to zlomilo.

15:38 signál Short po odmietnutí S/R
16:20 signál Short po prerazení S/R a po odraze od nej z druhej strany do smeru trendu
prípadne 16:56 signál Long po odraze od S/R
Tieto vstupy mali logiku a určite si reagoval, ale asi nesplňali Tvoje pravidlá

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Antonio: nejsem ted doma u pc a nevim jestli jsi na to vzpomenu pri tom rychlem prejezdu ke grafum odpoledne, kdyz jo, udelam screen a hodim ho sem... u me premarket rozhodujici nebyva, ale rozhodne patri k tem dulezitejsim referencnim bodum, zvlast pokud se u dane cenove hladiny delo neco zajimaveho v minulosti i v premarketu... pro zakreslovani nepouzivam jediny tf, pouzivam jich vic... jednak podle volatility, jednak podle celkoveho charakteru trhu a behem prepinani tf obcas nektere urovne pridam a ty stavajici upravim... :) je to opravdu vice zalezitost citu a spise otazka cviku nez nejakych tvrdych pravidel... muzu s klidnym svedomim rict, ze pri backtestu trh tak hezky me urovne nerespektoval jednoduse asi proto, ze jsem je zakresloval vice ve spechu... v live tomu davam vice casu a muzu je dodelavat jeste na zacatku seance...

moje rada zni: dej si nejaka obecna pravidla pro zakreslovani S/R urovni, ktere budes pri backtestu dodrzovat... ty muzes vysledovat treba na simu dle toho jak ti trh na tve urovne bude reagovat... a pak si vyber techniku vstupu... rekl bych, ze nejdulezitejsi na technice vstupu pak je presne nacasovani vstupu... tozn. kdyz dostanes signal prilis daleko od S/R (co je moc daleko si musis urcit a zjistit sam dle techniky vstupu) neberes ho, pokud je potencial k dalsi nejblizssi S/R jen minimalni (zas si musis urcit co uz je malo), neberes ho... technika vstupu neni dogma, obcas te posle do obchodu ktery uz nijak zvlast nereflektuje to, kde by pro tebe vstup vyhodny byl... a vyhodny vstup je proste a jednoduse se S/R blizko za zady a slusnym potencialem k dalsi bariere (pro mne) Stranger hleda vstupy asi primo uvnitr S/R (coz pro mou techniku vstupu idealni neni) :)

kdyz budes mit tahle obecna pravidla dej se do testu... me to trvalo tri mesice a 25 ruznych backtestu, u nekterych jsem hned poznal ze tudy cesta nevede, nektere mely skvele vysledky, ale horsi vyvoj equity etc... kdyz jsem mel 24 verzi vsechny jsem si znova prosel a vybral jejich silne stranky, ktere by byly pouzitelne, nasel spolecne jemnovatele obchodu s nizkymi prumernymi vysledky a soustredil se jen na ty nejlepsi obchody... maximalne jsem vse zjednodusil a vytvoril finalovou verzi 25, ktera vychazela z poznatku tech predeslych 24 :) nerikam, ze je to svaty gral, ale zatim vse funguje jak ma, jsem schopny v klidu dodrzovat plan a prvni mesic dopadl nadprumerne... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...