Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tarako - současný trh je aspoň pro mě velice obtížný, asi víte, že jsem spíše trendový hráč a tenhle chop/sideways mě přináší občas situace, kdy beru vrcholy, dna opačně. Pokud obchodujete break systémy, je takový trh velmi pravděpodobně těžký i pro vás a pak bývá nebezpečné nasadit filtr, který v této fázi pomůže, který vám ale naopak uškodí, až se trhy překlopí do "lepších fází". zatím ale máme spoustu "falešných breaků" na obě strany a vymyslet účinný filtr je dost těžké. Zaměřil bych se na snížení "citlivosti", která z hladin je pro vás už signálem a která ještě ne..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honza K.: jj posledni tyden nebyl zrovna prochazka ruzovym sadem :D ale to se stava... nehodlam nasazovat filtr, ktery jsem vypozoroval v tomto tydnu na cely system bez toho abych si otestoval, jestli je filtr funkcni i v trendujicich obdobich :) snizeni citlivosti, je rozhodne zajimavy zpusob a nutno rict ze zvlast v obdobich chopu i celkem fuinkcni :) to patri ale uz do pripravy na obchodovani, kde to ve vhodnych chvilich (jako je napr min tyden) zkousim zohlednovat, zel to bude chtit taky vic praxe :) zkusenost je nejlepsi ucitel :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
nejhorší je asi situace, když se trh po otevření začne pohybovat v určitém rozpětí, obchodník tam vypadne na 1-2 SL, protože použil trendové vstupy na korekcích a po 1-2 hodinách se někde začne vytvářet větší trend, který obchodník neidentifikoval a tak si myslí, že nasadí techniky na obchodování v rozpětí a proto znovu vypadne na 1-2 SL. :) Samozřejmě to může platit naopak, že nejdříve bude trend, který "zcela nevinně" přejde do rozpětí. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
dneska jsem sledoval Nasdaq a tam po prvním obratu bylo "zřejmé", že se trh obchoduje v rozpětí, ty jsi zase naskočil na průraz denního rozpětí z jehož high po open se vytvořil krátkodobý downtrend, aby tě zmátl, že trend bude pokračovat a prorazí S/R zónu a půjde dále ve směru průrazu, toto je špatně, neber to, že ti chci radit, ale zase jsi šel s pistolí na medvěda vzdáleného několik desítek metrů, nebo jsi se pokoušel zabít divoké prase z ostřelovací pušky na 5-10 metrů... :), nenech se ukolébat tím, že je to podle plánu, špatně jsi přečetl trh, já jsem včera dělal statistiku svých obchodů za srpen a září a tam jsem naprosto vystřízlivěl, obchodoval jsem nesmysly, protože jsem nedokázal správně určit charakter daného trhu, v tom, že dám pod nebo nad S/R zónu přikaz pro průraz swingu není žádný edge, když nedokážeš správně rozeznat charakter trhu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka, sleduji pravidelně tvoje vlákno. Vidím, že jsi mechanický obchodník. To sice není můj styl, ale měl bych pro tebe něco k zamyšlení. Koukni se na tvoje vstupy v okolí tzv. rychlých odmítnutí. Jsou to místa, kde trh rychle odmítl určitou cenu a vydal se rychle na opačnou stranu. V takových místech je dost rizikové brát breaky, obzvlášť pokud takové jsou proti hlavnímu trendu. Samozřejmě, někdy to vyjde, ale nestává se to často. Jsou to místa, kde já osobně nejraději vyhledávám protitrendové signály právě po falešném průrazu těchto úrovní s rychlým odmítnutím. Jen můj tip pro možné zvýšení výkonnosti tvého systému... :) EDIT: Jinak co se týče těch pinů proti tvým vstupům, to si osobně myslím, že samo o sobě nebude příliš účinný filtr. Hodně bude záležet na nastavení trhu. Jeho dynamice a trendu z vyšších timeframů. Jen si nejsem jistý, jestli to zvládneš převést do mechanické podoby.

25828

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcera jsem skoncil bez obchodu, vyvencil hafana a okamzite umrel v posteli, probral jsem se az rano, dlouho jsem se tak nevyspal :D

to Pavel K.: vsimam si obcas tehle situaci, zvlast kdyz tam trh prijde podruhe a otoci se celkem z prudka, ale to uz je po funuse... mas nejaky typ jak to "rychle odmitnuti" identifikovat pri tom prvnim obratu? Aby se mel clovek cas pripravit na pripadny druhy test? Jako neco ve smyslu, ze kdyz se trh otoci a zprudka znicehonic udela XX ticku na druhou stranu, da se to povazovat za rychle odmitnuti... respektive jak rozlisujes mezi "rychlym odmitnutim" a takovou rychlejsi korekci? :)

to cipinek: rozeznat vcas charakter trhu muze byt vazne dulezite... ale mam celkem problem s tim rozeznat ho VCAS :D po seanci ti klidne reknu jo dnes to bylo v range, ale pri ni to mnohdy tak jednoznacne neni :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tarako, filtrování je docela obtížná věc. Zkuste si otestovat, jak by vám vyhovovalo např. následující:

1. Při breaku nejít stop buy/stop sell příkazem dejme tomu tick, dva nad/pod nějakou úrovní (tedy intrabar bez ohledu na to jak skončí svíce), ale až na close svíce. V ten moment už můžete mít nástroj na filtr typu - nechoď pokud close svíce skončilo pod (pro longy) danou SR úrovní, nechoď pokud je H - L svíce větší než x ticků apod.

2. Nechoď do pozice, pokud jsme breakli úroveň po růstu o x bodů, resp. pokud je vzdálenost od nějakého předchozího významnějšího low "příliš velká" apod.

Žádný podobný filtr není spasitelný a bez výjimek funčkní, vždy vám spolu se špatnými odfiltruje i řadu dobrých signálů, ale když už nic jiného, může vám pomoct alespoň identifikovat a vyvarovat se těm nejrizikovějším situacím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Honza K.: ja premyslel spise nad filtrem, ktery by me dostal vcas pryc z pozice ihned po vstupu... reseni co navrhujes totiz sice je fajn, ale pomerne casto me do pozice dostane uz dost daleko od S/R = byl by potreba vetsi SL = horsi RRR... samozrejme i tuhle variantu si chci odzkouset na historickych datech, mnohem zajimavejsi je druha navrhovana pokud brekneme uroven po rustu X bodu, to si myslim, muze byt hodne dobrej filtr na prilezitosti, ktery uz taky chvili pozoruju...

filtr co ted zkousim je az se zpetnou platnosti tozn. zavrit pozici okamzite na vstupni svicce, pokud close break svicky je pod swingem ktery breaknula (pri long) a nad swingem ktery breaknula (pri short). Vychazi to jednoduse z toho, ze pokud trh breaknul swing, ktery pro mne byl dulezity, cekam, ze se trh danym smerem rozjede, a pokud uz na vstupni svicce zkolabuje break zpet pod swing, ktery breaknul a zavre tam, je neco blbe, a mel bych co nejrychleji vypadnout... podobna strategie me pritom udrzi ve vsech obchodech dle pravidel, jen nektere ukoncim driv nez dojdou na zakladni SL (ci PT v horsim pripade) :D

zatim jsem si udelal jednoduchou statistiku svych live obchodu za posledni dva mesice... a timto filtrem bych ukoncil drive 9 obchodu, z nichž 8 skoncilo na zakladnim SL 150 USD (a ztrata by tudiz na nich byla mnohem mensi pri tomto vystupu v prumeru par ticku) a jeden skoncil na PT (a tudiz by zisk tento vystup promenil ve ztratu par ticku...) celkove by se to na poslednich dvou mesicich teda vyplatilo ve vsech smerech... ale dva mesice a tech par obchodu je maly vzorek dat... jen to muze byt krok spravnym smerem k vetsimu testu... v planu mam i odzkouset vystupy na tech rychlych obratech na pin barech a reverznich svicich s vysokym volume kratce po vstupu do pozice, ale tam to bude krapet slozitejsi a chci to delat jako samostatny test, ktery pripadne zkombinuju a otestuju dohromady s tim zakladnim pozdeji...


kazdopadne diky za ten prispevek hlavne BOD 2. v něm mne přinutil si dany test naplanovat... protoze tyhle situace smrdi vetsinou pokud ne primo obratem trendu tak aspon slusnou korekci, na kterou muj zakladni SL obvykle nestaci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Taraka,
jak pises :) ta podminka 2 co zminil Honza urcite stoji za otestovani, delal jsem na to testy (napr. spocitat prum. rozsah poslednich cca 20 dni a pokud aktualni den uz urazil ROZSAH * KOEF) pruraz uz neberu, vysledky to zlepsilo....

to same mam urcitou maximalni vzdalenost od SR, pokud je SR dal, opet pruraz nevemu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: ahoj :) tu Honzovu podminku uz jsem zacal testovat... respektive ted si teprve merim ty vzdalenosti vstupu od posledni korekce.. podminku vzdalenosti od S/r uz pouzivam a tak nejak automticky jsem pocital, ze u S/R trh dost zbrzdi aby nabral dech, kdyz jsem ji zavadel, ale ono tomu ne tak vzdy je a obcas trh proste leti skrz a korekci zacne delat az po false breaku ve kterem uz jsem :) takze ta vzdalenost je dulezita nejen od S/R ale, jak rikate, jde i o to kolik trh uz profrcel bez vetsi korekce... co se toho pin baru tyce... nejde jen o pin bary, ale celkove neprilis dobry vyvoj a naznaky obratu ihned po vstupu do pozice (napr. prvnich 6 minut...) pokud trh totiz zacne vyznameji korigovat okamzite po mem vstupu, je dost velka sance ze me vystreli na SL :) ted se pokousim udelat statistiku tech dilcich prvku a pak je zkuim dat dohromady a uvidime, co mi vyleze :D sam jsem na to celkem zvedavy :) treba dnes to bylo videt na breaku v 15:22, kdy trh oamzite dany cenovy propad vykoupil za vyssiho volume... muj SL by to nevydrzel... ale v tom obchode jsem nebyl z jineho duvodu... viz screenshot...

25845

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...