Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahoj Taraka, co to mas za plan, ktery te nepusti do trhu i kdyz predpokladas ze tam pujde? Ja to mam trosku jinak, jdu nejdriv do trhu a nepredpokladam nic, pak uvidim. Na grafu mas muj dnesek, druhy vstup jeste drzim, bud BE nebo na close dne.... ps. kdyby trh neco delal "obvykle" tak by to bylo moc jednoduche ....

25699

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman06:pekne obchody :) u toho prvniho jsem tam byl o neco driv ale za horsi cenu a to delalo rozdil mezi tvym a mym vysledkem :) system jsem schvalne stavel tak, aby byl behem obchodni seance zcela mechanicky... jediny diskrecni prvek je zakreslovani "mapy" (S/R) pro dany den pred seanci... to kam se trh bude ubirat podle me predstavy je jedna vec, to kam se ve skutecnosti ubira je vec druha... bohuzel nemam tak vysokou uspesnost v predikci, abych na tom mohl zalozit obchodni system, mozna to nekdy dojde tak daleko, zatim mi to vyhovuje takto... :) tvuj druhy obchod uz bych asi neudelal, bo uz to na me bylo docela vysoko... ale vyslo to, tak gratuluju ;) (tu) vstupoval jsi na close tech oznacenych svicek? nebo nejakym limitem?

to AND1: S/R urovne se daji vseobecne vyuzivat na vstupy s mensim riskem, otazka je jakou pouzit vstupni techniku na to, abys je opravdu vyuzil? :D osobne bych nepouzil S/R z predchoziho dne, pokud by mi nedavaly smysl i pred aktualni seanci, ale koukam, ze ty jsi je mel zakreslene velice pekne a zcela logicky... uz obchodujes i na zivo? :)

Marxtone: no koukam, ze i kdyz ti prvni limit nevysel dalsi dva obchody byly taky fajn (tu) :) samozrejme, ze mam system zbacktestovany, vysledky backtestu jsou popsane par stranek zpatky... od prvotniho nakopnuti danym smerem po finalni verzi ale uplynuly takrka 3 mesice... celkem jsem testoval cca 25 verzi daneho systemu v ruznych variantach...

btw co myslis tim, ze ho jedu takhle na ferovku? :D

obchodujes jen s takto cistym grafem, nebo jsi zamerne odstranil vsechny pomucky, co pouzivas?


jinak vsem diky za reakce, par dni jsem tu prispival jen ja a uz jsem dostaval pocit, ze trpim samomluvou :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobre rano vsem. Tohle vlakno sleduji po ocku a vcera uz mi to nedalo, abych nenapsal par radku a nebyl jsem sam.. Proti mechanice nic nemam, ale ten system, samozrejme jen a jen pro mne, mi pripada tak trochu surovy a nedotazeny. Ty vstupy na brejku do oblasti, jak popsal AND1, myslim, ze je to docela skoda.. Ale pokud to mas vyzkouseny a otestovany, tak rozhodne pokracovat. Samozrejme, na tohle potrebujes, aby v trhu bylo palivo, jinak te to bude hodne vyhazovat. Zkratka a dobre efektivita toho systemu se mi zda trochu promarnena, ale jako mechanika bez nutnosti sledovat trhy, proc ne.

Ja sleduji vsechny indexy, na vsech zakresluji S/R, sleduji korelace a naladu trhu a exekuce provadim na YM.
Pouzivam pouze jeden indikator a renko bary s HaikenAshi.

At se dari.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Marxtone: ahoj, surovy snad, nedotazeny mozna... ale profitabilni to je (teda aspon zatim) :) s tou oblasti, jak popsal AND1 u toho meho vstupu mate pravdu... puvodne jsem mel tu S/R o neco vyse, pak jsem ji ale upravil prave proto, ze jsem cekal, ze trh nabere "palivo" po prurazu urovne v mistech, kde jsem ji nakonec zakreslil... prvni dojem (uroven vyse) by byl vcera lepsi nez konecna uprava :) ale to vidim az ted, pred seanci se mi zdala dulezitejsi uz ta uroven pred 1090, kterou tam mam :) mit tu uroven zakreslenou, jak ji mel AND1 (a jak jsem ji velmi podobne mel puvodne i ja), sel bych long az za 1091 a obchod by skoncil ziskem... ale to je "kdyby byly v ---- ryby..." :)

zkousel jsem i techniky vstupu, ktere nebyly breakoutove a byly v obchode drive... problem jsem mel ale s mnohem nizsi uspesnosti obchodu, anizby se dramaticky zvysilo RRR, proste jsem neprisel (zatim) na efektivnejsi zpusob vstupovani do obchodu, ktery by mel v backtestu lepsi vysledky... mozna jsem jen nehledal dostatecne, tezko rict... kazdopadne nikdo nerika, ze jsem s tim skoncil :) tak nejak jsem presveceny, ze zadny system nebude uplne dotazeny, veci se vzdycky daji delat lepe a trading je proces o vyvoji tech lepsich zpusobu...

muj prvni live "system" byl postaven na cca 30% rocne pri intradennim tradingu s silenym DD atd (vtipne co? :)), muj druhy live system byl postaven na zhodnoceni cca 70% rocne... aktualni system uz je staven na stovky % (pricemz stacilo by mi bohate i 100% rocne). Tento zpusob je mnohem lepsi nez muj predchozi... ted hledam a budu hledat zpusob, jak tento novy system prekonat... jen potrebuju nabrat sily a inspiraci na dalsi kolo testu :) sily naberu casem, k inspiraci slouzi trhy samotne, knihy i nektere plodne diskuse na zdejsich forech, proto budu jen rad, kdyz budete dal prispivat :)

at se dari! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka

Naprosto chapu, ze tvuj pristup je mechanicky.

Situace, ktera nastala ve stredu neni tak casta, tak pekne definovene urovne jsou spise vyjimecne. Pouziti S/R urovni z predchoziho dne muze byt opravdu funkcni pristup a daji se dobre vyuzit jako referencni body pro dalsi obchodni den.

Pises: "to kam se trh bude ubirat podle me predstavy je jedna vec, to kam se ve skutecnosti ubira je vec druha... bohuzel nemam tak vysokou uspesnost v predikci, abych na tom mohl zalozit obchodni system" -- Praci tradera neni snazit se odhadnout kam se bude trh ubirat, nebo neco predikovat, ale hledat takove mista v trhu kde je edge na jeho strane. V situaci, kterou jsem popsal na screenshotu je edge v pouziti presne definoveneho risku, moznost pouziti maleho stoplossu a decela slusny potencial pro profit.

"otazka je jakou pouzit vstupni techniku na to, abys je opravdu vyuzil" -- Napriklad pockat az cena zacne danou uroven respektovat, pouzit limitni prikaz pro nakup na danou uroven, pouzit SL 6-12 ticku(zalezi na volatilite) a cekat na vyplneni.

Preju hodne stesti v dalsim obchodovani.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to AND1: s tema S/R souhlas :) zpetne to tam vidim... slo je zakreslit lepe... ohledne odhadu tradera a toho, ze by mel hledat mista, kde je edge a nepredikovat kam se trh vyda... aktualne to tak delam, a ani si nejsem jisty tim, ze se nekdy "naucim predikovat" s vyssi uspesnosti kam trh pujde... je to spise o rizeni risku nez o predikci, jak rikas...

ovsem s tou technikou vstupu uz si tak jisty nejsem... jak to popisujes, zni to strasne jednoduse, ale me to tak jednoduche neprijde :) proto vzdy cekam, az trh danou uroven respektuje a prorazi posledni swing za ni (+ dalsich XX pravidel)... takhle zpetne samozrejme vidim ta idealni mista ke vstupu... trochu problem je (ale muze to byt jen muj problem), ze pri obchodni seanci, kdyz neni videt prava strana grafu situace zdaleka tak jasna neni... a to, co jednomu pripada jako respektovani jedne urovne pred odrazem od ni, druhemu pripada jako zacinajici chop a tretimu jako trh tesne pred tim nez ze z dane urovne urve uplne na opacnou stranu :D

vazne to obchodujes zive tak jak jsi to zaznacil na tom grafu? pokud ano, jakou to ma v tvem podani uspesnost a RRR? dokazu si predstavit ze RRR muze byt velice slusny, ale uspesnost u me v tehle pokusech vzdycky pokulhavala :) tak me zajima, jak to jde ostatnim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to AND1: kazdopadne diky za prispevky, konecne se tu trochu rozjizdi zajimava diskuse (tu) :) nebudu tu tvrdit, ze bych nechtel obchodovat trh TF se zakladnim SL mezi 60 a 120 USD, to by byla parada :) jen mne zajima s jakou uspesnosti se tohle da delat, protoze se mi (!zatim!) nepodarilo prijit na zadny zpusob, ktery by prekonaval 50% s RRR treba 1:5 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka

"co jednomu pripada jako respektovani jedne urovne pred odrazem od ni, druhemu pripada jako zacinajici chop a tretimu jako trh tesne pred tim nez ze z dane urovne urve uplne na opacnou stranu" -- Presne tohle je na pouzivani ruznych urovni tezky, pokud si trader vybere cestu diskrecniho obchodovani, tak musi mit situace presne definovane. Zalezi co komu vyhovuje.

Ano je pravda, ze uspesnost bude u tohoto vstupu nizsi.

Pokud si nasel zpusob jak pri 50% winrate, mit RRR 1:5, tak mas stroj na penize (tu) a nase diskuze v tomhle pripade ztraci smysl :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to AND1: ne to jsem opravdu zatim nenasel, omlouvam se pokud ta veta byla matouci :D spis jsem se zajimal, jaky mas win s temahle "pidistopama", muj aktualni system ma zbacktestovanou uspesnost neco nad 50% pri RRR nad 1:2 a PF nad 2, coz je opravdu obrovsky skok proti predchozim mym live systemum... zive v trzich po mesici a pul ma system uspesnost neco kolem 57% tusim a RRR stale kolem 1:2 a PF pres 3, coz je rozhodne lepsi nez v backtestu, ale vzorek dat z zivych obchodu je zatim maly... takze bych rekl, ze rozhodne stale mame o cem diskutovat :)

co se presne definovanych situaci u pouzivani S/R urovni tyce... ano souhlasim... clovek si to musi presne nadefinovat, a jak jsem rekl, zatim se mi to nepovedlo nedefinovat tak, abych vstupoval uvnitr S/R, mel malinkaty stop loss a presto vydelal vic, nez systemem, ktery ted pouzivam... a samozrejme se mi cesta mensich stopu a vetsiho RRR libi vice, jen bych rad, aby mela i lepsi vysledky nez to, co ted delam, to se mi zatim nepovedlo docilit (tim nerikam, ze to nejde - nekteri tak uspesne obchoduji - jen jsem zatim neprisel jak na to...) nenasel jsem ten trigger, ktery by mel dostatecnou uspesnost a nutno rict, ze jsem testoval i celou radu vystupu... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hmmm dnes jsem byl bez obchodu, ale zajímavou situaci jsem tam našel... když na to koukám zpětně vidím i druhý případný long, který mne ale v té chvíli nenapadl a nemám ho proto ani ve screenshotu a sice 16:36... druhý už zaznačený pak byl v 17:04... ale jak jsem tu už dnes psal, tyhle vstupy jsem si zatím nedokázal pořádně nadefinovat, abych je byl schopen provádět bez přehmatů...

25717

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...