Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to a-friend: moc nechapu... na co narazis? kdo tady komu dava svuj plan? pokud vim, to co stranger napsal sam rozhodne neobchoduje timhle zpusobem... alespon ne dle toho, co jsem se s nim bavil i v jinych vlaknech :D rozhovor vyse rozhodne neni zadny konkretni plan, spis jen naznaky moznosti, kam se ubirat ve studiu :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to a-friend: muj predchozi prispevek se vztahoval k verzi tveho prispevku pred editaci ohledne "davani planu" :D co se mych live vstupu tyce, ty tady davam, popisuju a na dotaz vysvetluju uz x mesicu :) pokud jsi narazel na diskusi se strangerem, tak ty naznacene vstupy jsou zatim jen studijni material :)


to stranger: a sledujes to hlavne kvuli prevladajicimu trendu popr. trading range? Davas tam vyznam i jednotlivym svickam nebo spis jen celkovemu charakteru popr. kombinaci obojiho?

Ja ted resim jakym zpusobem to uchopit... jak si na zaklade toho vybudovat urcity filtr... zatim me napada predevsim vyuziti trend bars a doji bars na vyssim tf k identifikaci toho, co je mozne cekat v nasledujicim casovem useku... ale je to takove strileni naslepo, dokud to clovek nema nakoukany na zivo... :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend, presne tak to o com sa bavime s Tarakom neni obchodny plan, to je len taka jednoducha varianta obchodovania prierazov SR urovni, cisto len hypotetickej urovne bez akehokolvek podlozenia testami atd. Taraka, obchodujem odrazy od vyznamnych urovni, pre mna vyznamne urovne su SR urovne. ktore rozdelujem na 50% retr. Wedge, TL, Support Ressisstance. Tam hladam na zaklade blizsieho pohladu (3 min) potvrdenie vstupu. Neobchodujem to aky ma tvar sviecka, to som robil kedysi a nezeby to nefungovalo, ale nebolo to to prave pre mna. Inak kym sviecka sa vykresli na vyssom TF tak dobra vstupna pozicia je uz davno fuc. Snazim sa vstupovat hned pred otocenim, a ak sa mi to nepodari tak potom pred tym ako sa cena rozbehne do spekulovaneho smeru. Priklad vcerajsi pohlad na TF z mojeho pohladu a ako by som vstupoval (zelena sipka) a vystupoval (cervena sipka) ja. TO je moj styl obchodovania. Preto obchodujem tak povediac cely den pomocou alertou, lebo vstupujem pred otocenim na vyznamnej urovni. Zakladom pre mna je pohlad na trhy z "vysky" Poslednom case som robil nejake experimentalne pokusi na brokerskom ucte na testovanie a tento styl mi vychadza najlepsie. je velmi pohodlny nakolko trhy nesledujem kym cena nezasiahne hranicu kde je nastaveny alert. potom len najdem potvrdenien a 3 min TF a vstupim. Aj ked musim sa priznat ze dokona zvazujem ze 3 min TF vyhodim uplne, to ale nemam odtestovane. A tiez do konca roka chcem obchodovat takymto stylom 4 trhy. NQ, ES, CL a TF. ale do konca roka este casu dost.

26991

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka ak sa chces zameriavat aj na vyssi TF tak to si musis uvedomit aky mas OP ak mas skoro mechanicky pristup a jasne definovane pravidla a pri BT si nebral vyssi TF do uvahy tak to moze byt dost zavadzajuce hlavne ked signaly dostavas na nizsom TF a chces sa rozhodovat podla vyssieho ( ine to je ked vyhladavam signaly podla vyssieho a nasledne casujem vstup podla nizsieho to su dve rozdielne veci. - davat vyznam jednotlivym sviecam na vyssich TF no tak to mas co robit :) skor sa zameriavat na pohyb a to kde sa trh prave nachadza - aj tak je najhlavnejsie ako si to zladis s OP a hlavne pri tvojom pristupe to ma vyznam ak by si nechal jeden 1k ako Runner a isiel po vyssi PT tam uz je riadenie podla vyssieho TF dolezite (tu) jeden moj starsi screen :S

26992

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02 a stranger: no muj aktualni pristup spociva v nalezeni S/R oblasti na vyssim TF, u kterych chci obchodovat a pak cekani na nizssim TF na signal v jejich blizkosti... pokud bych S/R zakresloval na vyssim TF a zaroven hledal signal na vyssim TF (napr. dotek trend line) k cemu pak vubec prepinat na nizssi TF? :) Jen kvuli potvrzeni? Kdyz se signal potvrdi casto uz je mimo cenu, kterou jsem si na vyssim TF predstavoval :D to je nejvetsi muj problem aktualne...

nakreslim S/R na vyssim TF a cekam az se k nim cena dostane, jakmile se tak stane, cekam na potvrzeni na nizsim TF a trh mi ujede... kvalitni signaly chytam za specifickych podminek na trhu, ktere nejsou tak caste, jak bych si predstavoval :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka dam priklad
ak cena ide nejaky cas LONG povedzme a potom sa dostane na tvoju zakreslenu SR uroven kde predpokladas ze trh ju prebije a bude pokracovat dalej, ma to jeden hacik.
Trhy vecsinou pri sr rovniach zacnu vytvarat odmietanie, tzn vytvaraju korekcie, pripadne sa uplne otacaju, v lepsom pripade vytvoria falosne prerazenie cim vytvoria vyssie High / Low aktualneho pohybu aby mohli sa otocit.
Da sa takto obchodovat, da sa vypozorovat ci trh sa otoci alebo skor bude pokracovat na nizsom TF (za predpokladu ze na vyssom TF nieje ziadna silna Sr uroven ktora potvrdzuje ze s velkou pravdepodobnostou ju trh neprerazi (opat na zaklade analyzy na nizsom TF si to vies potvrdit) Dalsia vec co je ale velmi dolezita je RRR.
ak mas zakreslenu SR uroven povedzme na urcitej cene a spekulujes ze trh ju prerazi, co sa dajme tomu aj stane, ale na vyssom TF vidis ze o par bodov / tickov dalej je silna SR uroven tak logicky z pohladu RRR by si tento obchod mal ignorovat, pripadne skor utiahnut SL ak uz do neho musis vstupit.

K tvojej druhej otazke, pouzivam wedge, Support ressistance, 50% retr a TrendLine a spekulujem na odrazenie od tejto vyznamnej cenovej urovni hned na vrchole, pred otocenim.
Potom na zaklade analyzy na nizsom TF cakam kym sa vstup potvrdi hned na vrchole, nie ked uz sa trh rozbehne.
pretoze chcem mat dobru vstupnu poziciu aby som mohol po urcitom case prisunut SL na poziciu znizenia rizika.
Obchodujem Agresivne da sa povedat, neobchodujem tak ako vecsina ze caka za potvrdenim nejakou dlhou svieckou, ci ked cena uz vyrazne sa odrazila, obchodujem na vrchole / dne toho odrazenia. pripadne ked trh este koriguje pred tym nez sa vyda spekulovanym smerom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger Napsal:
-------------------------------------------------------
> a-friend, presne tak to o com sa bavime s Tarakom
> neni obchodny plan, to je len taka jednoducha
> varianta obchodovania prierazov SR urovni, cisto
> len hypotetickej urovne bez akehokolvek podlozenia
> testami atd.
ja to jako obchodni plan nikdy nechapal ja jsem psal, ze konecne chapu podle ceho taraka bere vstupy, presneji alespon tyhle swings BO :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to a-friend: moc nechapu... na co narazis? kdo
> tady komu dava svuj plan? pokud vim, to co
> stranger napsal sam rozhodne neobchoduje timhle
> zpusobem... alespon ne dle toho, co jsem se s nim
> bavil i v jinych vlaknech :D rozhovor vyse
> rozhodne neni zadny konkretni plan, spis jen
> naznaky moznosti, kam se ubirat ve studiu :D


relax buddy :)
na nic nenarazim a to co jsem psal se tykalo tebe a ne strange. Nechapal jsem proc beres ty BO a ted uz to vim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caute, u me dnes opet bez obchodu... to stranger: snazil jsem na to dnes koukat trosku s ohledem na tvoje rady a je pravda, ze kdyz jsem si pred seanci zakreslil S/R a pridal k nim trendlines, dostal jsem celkem presnou predstavu o tom, ktere obchody bych rad bral a proc... prihazuju screenshoty 30 min a 2 min... prvni situace byla hned po open, kdy jsem cekal, ze pokud trh prorazi prvni S/R v ceste vzhuru bude mit tendenci jit az k te dalsi, jelikoz je celkove v silnem uptrendu... u horni S/R se pak shodou okolnosti nachazela i horni trendline a dal se tam cekat problem a pripadny obrat trhu s pomerne malym riskem... scenari pripadneho shortu od 1135 nahraval i ten prilis prudky rust po open, dalo se cekat, ze dojde minimalne k vetsi korekci no a doslo... pruraz do shortu 16:48 u spodni S/R bych nebral, jelikoz jsem tam cekal spis long (trh celkove v uptrendu a z hlediska vyssiho tf to proste nemelo hlavu a patu)... trh na te svicce 16:48 i dost bojoval o kazdy tick, bylo videt, ze uz moc nema silu... taky uz urazil celkem slusny kus bez korekce... navic potencial ke spodni trendline byl dost omezeny a pripadny logicky SL by byl prilis velky... na close svicky 16:48 jsem tak mel spis sto chuti jit long nez short, ale dalo se cekat spis celkove zpomaleni trhu... long bych nakonec nejspis nesel... na svicce 16:50 popr 17:02 uz bych mel vetsi choutky jit long ale v prvnim pripade bych to neudelal kvuli prilis velkemu rozpeti vstupni svicky a tim padem vyssimu risku a v druhem pripade 17:02 bych vstup asi vzal a inkasoval mensi ztratu... nasledny pruraz do shortu uz bych neobchodoval kvuli mensimu potencialu ke spodni trendline a pomerne velkemu potrebnemu SL... rozhodne zajimavy pohled... a zajimalo by mne, jak bys to dnes videl ty dle sveho systemu...

27011

27012

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: jo pamatuju a dekuju, hehe ja si to tehdy prebral po svym a na vyssi tf jsem chodil jen zakreslovat urovne, ani me nenapadlo, jak tam hledat signaly, a ze by to mohlo byt neco tak banalniho jako doteky trendlines, pro jejichz potvrzeni bych si teprve chodil na nizsi tf... :) budu se muset vrhnout na prozkoumani tohodle pristupu... celkem me prekvapilo, jak jsem si byl zvlast v prvnich dvou pripadech, co jsou na mem screenshotu zaznacene jisty tim, ze by za ten risk staly... :)

proc na svem screenshotu nemas S/R urovne? Mam to chapat tak, ze v pripade silneho trendu spolehas vice na trendlines a wedge a v pripade dnu jdoucich do strany spise jen wedge a S/R? nebo mas jen S/R zakreslene uplne mimo hlavni graf nebo jsi je tam uz proste jen nedokresloval, protoze tf neobchodujes? :D :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka mam tam SR urovne, Trend line, Weedge rovnako retracement su SR urovne. teda aspon pre mna.

Toto je moj hlavny graf, na 3 min graf sa mi len prenasa to co nakreslim na 30 minutovom. akurat tam mam este oscilator aby som vedel predcasne reagovat na otocenie trhov a vstupit v ten spravny okamzik.
kazdy mame ale svoje nastroje na pracu, myslim indikatori, ale zakladom je aj tak samotna analyza na vyssom TF.
Koniec koncom presvedcujes sa o tom sam. Tak daj potom vediet ako ti to ide

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...