Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

Pavel K.

jen tak pro zajimavost, uz urcite mas v obchodovani neco za sebou, obchodoval jsi nekdy DAX ? Mas s nim nejake zkusenosti, doporuceni nebo tak ? :) Nemel bys treba radu co obchodovat dopoledne naseho casu ? Samozrejme vim, ze to je veci backtestu, ale zatim nemuzu nic najit co by me vyhovovalo (krome DAXu), ale ten jsem nikdy nejel ani na demu (trochu se ho bojim), i kdyz nastrelovy staticky backtest vychazi velmi dobre...

Zkousel jsem i LIBRU (gbpusd), ale moc mi nevyhovuje...

(proste hledam neco co dopoledne nejmin chopuje :) )

Za pripadnou inspiraci diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sinuhet, DAX jsem chvíli dopoledne obchodoval. Ale bylo několik důvodů, proč jsem od toho upustil.
1. Nedařilo se mi na něm ani zdaleka tak, jako na US indexech odpoledne. Zkrátka se hýbe trochu jinak než trhy, které jinak obchoduji.
2. Měl jsem zbytečně roztahaný den. Málo volného času, ztrácel jsem koncentraci při odpoledních obchodech.
3. Chopuje výrazně více než Russell.

Vše je ale otázka osobních preferencí. Dlouho jsem také hledal, co obchodovat. Zkoušel jsem i futures na měny. Také to jde. Ale nebylo to pro mě to pravé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: zkousel jsi E-mini S&P? v nasich dopolednich hodinach mezi 9:00 a 11:00 ma priblizne stejnou likviditu jako russel odpoledne... :D i kdyz teda je pravda, ze o neco min trenduje...

to Pavel K.: mno kdyz jsem prepnul na 30 min graf, byl to prvni obchod, co me napadl, ze bys nejspis vzal, tak jsem si to hned poznacil, ze se te pak zeptam :) nutno rict, ze s mou metodou trailingu bych skoncil v podstate na nule i po tom peknem otevrenem profitu, vystup u S/R by to chytil celkem v pohode... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau taraka
tos byl pres 250 v profitu na kontrakt to uz je slusny, myslim ze by si tvoje equity zaslouzila fixni vystup s pulkou třeba na dvou bodech. hlasim pokrok s ima nedavno jsme tu o tom psali. ja ted sledoval jen nq s es(vic neukoukam) a kupodivu jsem tam obcas neco zahlid, jako ty falesny casty prurazy nq, nq jede k tl,s/r, highlow dorazi a prorazi uz by me to lakalo tam vlezt ale es dorazi k nejaky takovy urovni pozdejc, neprorazi ale odrazi a nq stahne sebou, zda se mi ze es ty urovne vic dodrzuje ale koukam na to par dni. strangerovo pohled na vyssi tf taky de , dneska se to tam na nq pekne na 15-30min odrazelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to aldanek: no otevreny profit byl jednu dobu i pres 300 USD/kontrakt :) ona by si ten dvou bodovy vystup moje equity nezaslouzila, ten vystup by ji poskodil docela vyrazne... taky jsem jej jeste mel pred par mesici, ale zrusil jsem ho pro neefektivnost :D cestu k vyssim profitum vidim spis ve vyssim RRR nez ve vetsi uspesnosti... :)

co se ES tyce, taky mi prijde, ze vice respektuje dane cenove hladiny a je schopny se na nich kdyz ne otocit tak aspon na delsi dobu i zastavit... na druhou stranu je tim padem i linejsi :) vsechno ma sve pro a proti...

co se tyce vyssich TimeFrames, rozhodne doporucuju dlouhodobejsi studium, protoze to stoji za to... clovek tam najde spoustu inspirace a velmi pekne vidi nesmyslnost nekterych svych vstupu... uz mi snad i trochu docvaklo, jak by se to dalo vyuzit v live obchodovani... jako nejschudnejsi se mi jevi identifikace dlouhodobejsiho trendu na vyssim tf a nasledna filtrace vstupu na nizsim tf tak, aby byly vzdy v souladu s trendem na vyssim tf... :) clovek se tak muze dostat ke vstupum s mnohem mensim SL a mnohem vetsim potencialem nez byl zvykly... na nizsim tf ty vstupy totiz vypadaji jako vyrazne protitrendove, ale na vyssim maji svou logiku a naskakuji do hlavniho trendu v zajimavych mistech...

preju hodnes stesti, vytrvalosti a discipliny :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka

Ahoj..souhlas..taky používám vyšší timeframe konkrétně 30min. ale ještě i 10min. a vstupuji na 2min. a proč..??
Protože na 30m.g. hledám směr trendu a když vidím že trh jde třeba long mám v plánu vstupovat jen long na 2m.g. stím že 2m.g. ještě filtruji přes 10m.g....na kterém odbourávám případný šum 2m.g.. (struktura swingů atd...)

Ano možná to vypadá už složitě a taky jeden trh zaber celou obrazovku což je tak trochu nevýhoda ale hodně se mi to osvěčilo..

Měj se..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Balian: :) to pouzivas primo Elderuv Triple Screen? :D ja zatim zkousel 30min identifikace trendu + 5 min signal k obchodu (jak rikas odstranuje to sum) + 1 min, kde uz jdu provadet exekuci specifickym zpusobem... z hlediska RRR vstupni technika splnuje to, co jsem si nastinil na zacatku tydne a sice nizsi potrebny SL na TF a mnohem vetsi potencial jednotlivych obchodu pri zachovani vcelku slusne uspesnosti (pres 40% uspesnost s cca petinovym riskem proti potencialu - nutno podotknout ze prozatim na malinkem vzorku dat, ale v pro mne velmi slozitem obdobi lonskeho roku)... je to aktualne jedina cesta, kde jsem dokazal zapojeni vyssich tf nejak smysluplne uchopit a zapracovat do systemu... jsem zvedavy jak dopadnou rozsahlejsi testy...

Jaky vzorek dat k tomu mas zpracovany a jak si vedes? V jake obchodni fazi se vlastne nachazis? Backtest? Paper? Live? :)

Preju pekny den a jeste hezci vikend! ;) :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) Je to hodně podobné Triple Screenu ale trochu jsem si to upravil a zamotal jsem dotoho Indikátory Finwin ale Finwin patterny nepoužívám (mám svoje).Testoval jsem to na cca 3 ročním vzorku dat a úspěšnost kousek nad 60%. Jedu Live (docela čerstvě) a tento měsíc jsem v plusu cca 950 usd. na kontrakt.
Obchoduji jen YM...ZATÍM.

Tož asi tak no...

Tobě taky :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj můj systém je založen na zachytávání trendu v samém začátku (2m.g.) a tento měsíc je naprosto super :) (trh se rozjede a jede...pořádně žádná korekce na které by jsi mohl naskočit. (a o to mi jde)
Ale taky je pravda že nemám moc obchodů za měsíc...stejně jako ty ale zato se někdy podaří vydržet v trendu i celou seanci když to technika výstupu podrží :)

cca 1:3


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Balian: 1:3 s uspesnosti 60% to je super :) tak at to tak frci i dal :) prave testuju jako metodu vystupu specificke trailovani SL, ktera by me mela udrzet v trhu opravdu hodne dlouho... obcas sice nejaky profit utece diky rychlemu zpetnemu pohybu a zmene trendu, ale kdyz pak prijde dobry den, je vydelano i na cely mesic :D to se mi vcelku zamlouva, podobnou metodu jsem uz zkousel na jinem systemu a tam byla perfektni... tahleta novejsi modifikovana verze by pak mela vydrzet v obchodech i pres vetsi korekce, tak jsem zvedavy :) Pavel K. tady prave par prispevku zpatky trailovani zminoval... no a rikam si, kdyz uz bych tyhlety vstupy obchodoval jen smerem do higher tf trendu, proc nezkusit v tom trendu i vydrzet dany den co nejdyl... :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...