Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

wow tak dnes asi po roce zase jednou hodne spatny den... tri obchody dle planu a tri ztraty, k tomu skluzy v plneni, no proste radost pohledet, aby toho nebylo malo, tak u dvou z tech tri obchodu jsem vylozene skripal zubama jak se mi pricilo plan dodrzet, jelikoz jsem dle vyssiho tf videl, v jak nevyhodne situaci pro budouci pozici trh aktualne je... no dale mam stanoveno ze od jedne S/R delam max tri obchody denne, no a hadejte jak by dopadl ctvrty signal dnes? :D hmm no ziskem... plan dodrzen, ale odholani k preruseni live a rychlejsimu dokonceni slibne se vyvijejicich testu stoupa... aby toho nebylo malo jeste me dnes poradne nastvali i v praci :D no moudry citat rika: "If you're going through hell, keep going!" musim nechat trochu vychladnout hlavu, projit si starsi screenshoty... pres vikend to promyslim.. v nedeli stejne meni cas v usa a dokonce brezna bych moc nestihal zacatky seance, tak to mozna vyuziju ke studijimu mesici a testum, loni se mi to osvedcilo... :)

27237

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Přidávám svůj dnešní pohled na trh. To Taraka: žádný konec, Tvé SRs jsou Tvá obrovská silná stránka. Každý den sleduji Tvé obchody a hlavně zakreslené úrovně, které trh pěkně respektuje. OP je zákon, ale jako každý zákon má své výluky. Vstupovat do velmi zřetelně nevýhodných situací jen proto, že to OP říká, je jako jít čelem proti zdi a nekoukat napravo nalevo. Hodně jsem s tím ze začátku bojoval, ale to objektivní posouzení celkové situace je velmi důležité. Ať se Ti skvěle daří Honza

27244

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mdina: pro mne to rozhodne konec neni, spis jen dalsi posun, rady tady posloucham, cerpam a zkoumam, ale zadnou z nich jsem do aktualniho live systemu v podstate od zari 2013 neimplementoval a jel jsem si stale sve otestovane... z poslednich 6 mesicu, jsem zakoncil 5 ziskem (at tomu verite nebo ne, je to tak) i kdyz uznavam ne takovym ziskem jaky jsem si predstavoval... posledni mesic, tu stranger a pavel k. meli velmi zajimave pripominky k vyssimu tf a cteni trhu, analzyze pred seanci atd... bylo to pro mne velmi podnetne a pomerne jsem se do toho "zakousnul"... pred dvema lety jsem zacal s naprosto mechanickym pristupem, bez jakekoli diskrecni myslenky... trhy jsem si v podstate osahaval a hybal se sul nul... k vetsimu posunu mne postrcila az vetsi ztrata loni v unoru a pres leto jsem prozkoumal S/R urovne, to byl obrovsky skok vpred a od ziveho nasazeni v zari jsem mel pouze jeden a to velmi mirne ztratovy mesic... za toho pul roku jsem si ale nemohl nevsimnout, ze jsou mi nektere obchody vylozene proti srsti a to uz od sameho pocatku, to je vec, kterou se aktualne zabyvam a rad bych ji nasadil, jen nemam zpracovany dostatecny vzorek dat na to, abych si plne veril, proto premyslim, ze bych si brezen vyhradil na studium (stejne jako loni srpen) a zkusil do obchodniho planu zaradit i dukladnejsi analyzu trhu pred seanci, ktera by mi pomohla se rozhodnout ze kterych S/R a proc chci obchodovat a kterym smerem, tohle vnimam jako velky krok a na studium dlouhodobe perpektivy potrebuju mnohem vic casu nez par hodin po vecerech a o vikendu...

to Klepino: zadny konec, ale upgrade! Pouze se chystam k S/R zaradit dalsi dulezity prvek systemu a jeho testovani proste zabira neumerne mnozstvi casu a je frustrujici videt, jak bych se mohl pekne vyhybat nechtenym obchodum :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taraka nejlepe je pozorovat vyvoj trhu a jeho smer z nejvyssiho TF - Daily svice. zasilam Ti na ukazku jak jsem videl trhy v posledni dobe ja. Trhů obchoduji nekolik ale pravidla plati obecne pro vsechny stejne. Hodne sleduji HiLo dannych Tframů a na nizsich TF hledam vstupy. Uznavam ze spravne nacasovani je asi nejtezsi, ale to tady verejne davat nebudu. S trochou selskeho rozumu se da najit spousta zajimavych vstupu. Pro me je klicovy trend, ktery je videt na prvni pohled na usporadani swingu. Pokud formacim a swingum nerozumim tak neobchoduji a cekam az se situace vyjasni. Zakreslene situace maji zaklad v DT,DB ale ver ze tohle neni hlavni edge systémů ktere obchoduji. Daleko dulezitejsi jsou pak SR urovne ktere trhy atakuji na nizsim TF/1h,30m/ Na minutovych grafech pak intra obchoduji pro kratke profity ktere hledam pod urovnemi z 1h a 30m. Na zaklade teto myslenky jsem obchodoval v patek do shortu na kterem jsi ty, jak pises,neobchodoval. Pisu muj pohled proto, ze u tebe vidim opravdovou snahu a tak chci jen ukazat jak je mozne na burze fungovat - rekneme trochu jiny pohled jak take trading uchopit. Dostat se do faze konzistence je casto frustrujici a nenech se odradit otravnymi prispevky. Tradingem se da velmi dobre zivit a je to jen o prvotnim pochopeni, rozlozeni rizik a kumulace kapitalu pro horsi obdobi, ktere se jiste dostavi. p.s. ty ktere napadne psat o "krizku po funuse" tak prosim at radeji stravi tento cas s pritelkyni nebo manzelkou u sklenky dobreho vina - verte ze to bude daleko lepe investovany cas .... TF :)

27264

27265

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to trendfinder: ahoj :) koukam na to, vypada to pekne a vcelku srozumitelne, ale jak dlouho denne stravis u sledovani trhu? Nebo pracujes s nejakymi alerty?
Co se tyce toho posledniho shortu, opravdu bych do nej asi stejne nesel, i kdyz je trh prekoupeny, porad jsme v celkem silnem uptrendu... korekce prijit muze a nejspis i prijde, ale jeji nacasovani a zobchodovani je pro mne mnohem hur predstavitelne nez zkouset naskocit do longu po ni, sve rozhodovani ale stale drzim mimo trhy a jedu mechanicky...

Spravne nacasovani je pro mne stale celkem boj a ma aktualni vstupni technika a casovani vstupu je dost opozdena, i kdyz stale ziskova... resim klasicky problem vyssi uspesnosti na ukor RRR nebo vyssi RRR na ukor uspesnosti.... u obchodu s RRR nad 1:5 mam v testech uspesnost kolem 30-35% a to uz mi prijde vcelku malo (i kdyz stale ziskove) a clovek musi umet rozdychat i delsi ztratove serie jako 10 a vic ztrat za sebou atd... (ne ze bych s tim uz zkusenost nemel) :) problem vidim hlavne v tom, kde vykonostne jsem (v prumeru par stovek dolaru/kontrakt za mesic) a kde bych chtel byt (v prumeru nad 1000usd/kontrakt za mesic) aktualni system byl v backtestech nekde u tech 1000 usd/kontrakt za mesic v prumeru, ale v realu samozrejme diky slippage, chybam a dalsim faktorum ziskovost o klesa v praxi pak dochazi k tomu, ze o tom jak dany mesic skonci rozhodne treba i jen jeden nebo dva obchody, coz je ponekud svazujici... :)

jinak to vypada, ze bych mohl stihat i start 14:30 vetsinu dni v mesici, tak ten brezen snad nejak live obchodovat zvladnu aspon do doby nez ziskam presnejsi predstavu jak se adaptovat, zatim nasavam kvanta informaci, ktere jeste potrebuju setridit... :) puvodne jsem zvazoval, ze bych si vzal na 14 dni dovolenou z prace a venoval se tomu vic, ale mame tu takovou mensi reorganizaci a nerad bych se pak vratil k jiz "zreorganizovanemu", to by mohlo byt neprijemne prekvapeni :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...