Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to abrams: je to dulezite, dnes se mi opet vyplatil... co se tveho prvniho obchodu tyce byl dost riskantni... z meho pohledu ti tam chybela uroven u 1135 a ten obchod sel primo proti ni (proto nejspis ten velky protipohyb po tem vstupu)... druhy obchod jsem na tom flipu zobchodoval taky :) to jsi chytil moc pekne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dejv0: jo tu situaci kolem 1143,6 jsem vnimal celkem intensivne... ale to DT jsem videl jenom na lower tf a to je pro mne celkem malo... nejake pripadne problemy v te oblasti z vyssiho tf se tam daly cekat, ale nic kvuli cemu bych mel pozici okamzite ukoncit jsem tam nevidel... naopak hodlal jsem pokracovat v trailovani az nekam k 1153, kdyby se postestilo tak i klidne po 18:00, trh nakonec tu oblast i prekonal, ale uz beze mne :) prihazuju dnesni screenshot... zas to jednou bylo vcelku vycerpavajici pro hlavu, ale stalo to za to :) jdu se vybehat :)

28267

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka:
Nechci ti kecat do toho jak manage sve obchody, takto prepinam do swing and scalp mode with more targets and kontrakts ja:

u toho prvniho obchodu, bych tomu ja osobne nedal prostor k zasazeni SL pod vstupni bar, protoze tento obchod vidim jako scalp a ne swing a pri scalpu davam trhu sanci otestovat muj vstup pouze jednou.

Videt to jako scalp, by me nutili na zacatku 2 big bear bars. Vsechny duvody, ktere pises jsou dostatecne ke vstupu do long, ale bulls jeste neukazali silu na swing obchod, takze obchod managuji jako scalp stale a to hlavne kvuli tema 2 bear bars, ktere ukazuji always in short a ne long do doby nez je tomu jinak.

Pote nasleduji 2 legs up, kde prvni noha otestovala tvuj vstup a ukazala 2 sided area, ktera funguje jako budouci magnet, nicmene ta druha big bull bar 2nd leg up a take:
( break out of previous smaller 2 sided market and most of break outs fails),

Tedy tahle big bull bar break out of this smaller 2 sided market nepokracovala nad high of day a pote mela misto dalsi bull bar
( potvrzeni break out )
malou doji bear bar
(failed break out or break out pull back?)
a pokud bych nevzal cast pozic off pod touto doji bear bar tak bych urcite mel svul final SL pod tou big bull bar 2nd leg up, kde tato silna bull bar byla dostatecne silna k umisteni SL a tedy, aby jeji low odrazilo bears pokud to bulls mysli se swingem up vazne.
A jak bylo videt tak vetsina sve sl tam i mela proto ta velka bear bar, ktera projela i sl pod low of day
(pravdepodobne exhaust bar =proc by bulls meli kupovat ted, kdyz si muzou jeste chvili pockat a koupit za min pri otestovani low)

Take 2 legs up v porovnani s 2 bars down nebyli tak silne = always in short stale
( big down + big up = 2 sided market = scalp mode),

Jinak:
One of the biggest causes of losses is a trader`s inability to distinguish between swing and scalp setups.
Al Brooks :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka: jinak u toho prvniho obchodu, nechat si kvuli dvoum tickum ktere chybeli do prvniho PT zasahnout SL je blbost :), podle meho melo byt uz jednoznacne posunuty SL na BE....
(jo pisu to expost, ale ja bych proste SL posunul :)

....jeste, chapu to, pokud obchodujes striktne podle pravidel, ja osobne uz vzdy upravuju postup podle vyvoje trhu, ale samozrejme to je narocnejsi (mozna o dost :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

a-friend Napsal:
-------------------------------------------------------
> Sinuhet:
> take bych si nenechal vzit 300 $ pro 20 $ a pokud
> bych videl, ze se trh otaci pred dosahnutim meho
> profit target tak jsem slysel zlate pravidlo:
> In market nothing is perfect and close is close
> enough , ale to je vec kazdeho pristupu a rustu a
> toho s cim je comfortable

Napsal jsem to blbe takhle to vyzni jasneji:

...neriskoval bych 300 $ pro profit target 20 $....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet & a-friend: jop, neco na tom bude :) MPOO byl jen prvni target, druhy byl mnohem vyse :) tak nejak jsem ocekaval, ze trh pujde up rovnou a ne, ze zkusi jeste 1130, ma intuice mohla zapracovat lepe a mel jsem posunout SL pod ten prvni test meho vstupu... no v tomto pripade nezapracovala tak dobre jak bych potreobval... je pravda, ze jsem ten test vstupniho mista vnimal velmi velmi citlive a ten prvni odraz mne utvrdil, ze pujdem jeste vys... co jsem si ale neuvedomil je, ze ma spekulace up se stane mnohem mene prevdepodobnou jakmile trh prorazi ten test meho vstupu... zpetne to taky vnimam tak, ze tam rozhodne uz bylo na stole dost minimalne na to, abych posunul SL pod dane misto, skoda, mohlo to byt jeste veselejsi :)

to a-friend: dik za pohled na vec, jeste na to doma mrknu, pustim replay, popremyslim jak se na to pripravit priste...

uprimne mne ani nenapadlo, ze se trh tak rychle otoci... kdyby jo, vazne bych ten vystup s prvni casti pozice udelal i pred MPOO, ale me presvedceni, ze pujdeme vyse jeste aspon o kousek bylo zkratka prilis silne, nez abych to dokazal v klidu predvidat :) on totiz i ten zpetny pohyb v 16:56 se zastavil presne v miste, kam jsem cekal, ze by trh mohl jeste korigovat pred dalsim up pohybem, svicka v 15:58 mne pak utvrdila v tom, ze nejspis pujde o konec te "korekce" no a po tom uklidneni prisel tak rychly propad, ze jsem ani nezeragoval :D kazdopadne zajimavy obchod, vhodny k prozkoumani :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak dnes vcelku pekny chopik... priznam se, ze jsem to tak trochu predpokladal... zajima me vas nazor hlavne na prvni obchod... i kdyz jsem tu situaci tusil chvili po vstupu a pritahnul SL, abych zmensil pripadne skody (coz bylo dobre, bo vysledna ztrata byla polovicni), vyskocil nekdo z vas z toho obchodu driv? a tim nemyslim driv vyplneny SL... ale driv jako jeste s nejakym ziskem nebo aspon na nule :)

28292

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...