Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

to Pavel K.: musim rict, ze kdybys mne nedonutil zacit studovat a premyslet nad typy trhu na vyssim tf, dnes bych asi skoncil na nule... takhle jsem spravne predpokladal, ze jen vyzobavam korekci a kdyz mi doslo, ze nebude az tak hluboka, jak jsem si myslel, zbytek pozice jsem okamzite zavrel :) takze diky, doufam, ze pristi tyden si najdu na studium jeste vic casu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

budete někdo spekulovat na další pohyb vzhůru na indexech přes víkend a svátek v pondělí? mám pozici v mírném otevřeném zisku a chtěl bych zaspekulovat na gap vzhůru, pamatujete si někdo, jak trh reaguje po otevření po volbách? :) aby to nespadlo o 50 bodů třeba NQ přes víkend a já přišel o jmění :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
v pátek se udála dobrá "kovbojka", která ještě pokračuje, respektive jsem stále v pozici s výrazným otevřeným ziskem cca. USD 580, přičemž jsem původně spekuloval na PT cca. USD 400
v pátek jsem zadal příkaz na korekci do longu na hodnotě 3658 na spodní hraně zóny 3658-3660, se SL 3 body na 3655 a PT 3679, trh se pak vrátil přesně o 1 tick ke SL na 3655,25 a já jsem v trhu zůstal, pak cca. ve 20:00, když jsem si šel zakouřit před odchodem do práce jsem zjistil, že už nejde internet a musel jsem jít do práce, SL i PT jsem měl v trhu, tak jsem byl klidný, když jsem naposledy viděl trh, tak jsem byl v otevřeném profitu cca. USD 200 na hodnotě 3668, když jsem přišel v sobotu ráno z práce, tak trh pak do zavíračky ještě narostl do otevřeného zisku cca. USD 360, v naději na další spekulaci jsem v sobotu ráno chtěl zrušit PT, ale napsalo se mi, že to nejde, protože je burza zavřená, v pondělí se dneska obchodovalo jenom elektronicky a při otevření ve 24:00 v neděli se otevřelo právě na ceně mého původního PT, ale ten se nevyplnil a z trhu zmizel a když jsem přijel večer do Prahy a otevřel platformu, tak jsem byl už v otevřeném zisku USD 640, samozřejmě, po tom co trh zase otevřel v úterý 00:00 se trochu prudčeji propadl a já jsem stále v otevřeném zisku cca. USD 600, přitáhl jsem SL na 3683, je to taková "hranice nehranice" S/R z dnešního obchodování, budu spekulovat na další růst
chci se zeptat, jestli jste někdo v podobné pozici jako já, kam jste utáhli svůj SL, měl to být klasický intradenní obchod, ale v souvislosti s těmi volbami v EU a prezidentskými volbami na Ukrajině a absencí vážnějších fundamentů jsem z toho udělal obchod táhnoucí se přes 2 dny, i když se v pondělí neobchodovalo normálně
kecy o tom, že obchoduji bez plánu a nechávám běžet obchod na "zdař bůh" si nechte :), chci využít krátkodobé náhody v můj prospěch, když už jsem přežil návrat ke SL na tick přesně, v minulosti mě takhle trh párkrát vybral a upaloval mým směrem, tak mu to chci oplatit a znovu nepište sem, že se chci trhu pomstím, že mu přisuzuji lidské vlastnosti :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: do planu ci neplanu ti kecat nehodlam... jen by mne zajimala jedna vec... mel jsi mezi PT a SL OCO vazbu? protoze pokud ne, mohly se ti vyplnit oba prikazy a mohl jsi byt v obchodu na opacnou stranu, o ktery jsi vubec nestal a navic bez stop lossu :) pokud jsi tam OCO vazbu mel a je drzena u brokera na serverech pak v pohode, pokud jsi ji tam mel, ale je drzena u tebe na pc, mohlo to vypadkem internetu nebo vypnutym pc mit naprosto stejny efekt jako bys ji tam nemel...

na tohle bacha, jakmile nemas obchod pod dozorem je dobry mit na SL a PT OCO vazbu na serverech u brokera a nebo uplne zrusit PT... jelikoz pokud se ti vyplni jeden prikaz tak z druheho se stava v podstate vstupni prikaz do opacne pozice, pro kterou uz ale SL nachystany nemas, kdyz u toho nejsi... samozrejme to cloveku nebude vadit ve 100 nebo klidne i vice obchodech, kdy k tomuhle scenari nedojde, ale staci aby jednou prisla poradna smula a vetsi zasek a cely pracne budovany ucet muze byt pryc behem chvilky...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: kdyz jsem se na to ptal naposledy (asi neco rok zpatky) tak byla OCO vazba jen simulovana na traderove PC, tozn. bez pristupu k internetu nebo pri vypnutem pc nebyla aktivni... simuloval ji jen ninja trader... od te doby jsem se o to nezajimal, protoze si u svych obchodu sedim :) na strankach ninja traderu maji nejaky navod na setup CQG pripojeni, kde to vypada, ze se nic nezmenilo...

www.ninjatrader.com/ConnectionGuides/CQG-Connection-Guide

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tarako, ty bys vůbec takhle hloupě obchodoval s PT a SL bez OCO vazby, kde by to všechno nebylo držené na serveru u brokera? já tedy v žádném případě, je hezké, že ta OCO vazba zafunguje, jenom když je příkaz vyplněn v trhu normálně, jinak pokud ještě není, tak můžeš jeden příkaz v trhu zrušit a druhý tam normálně zůstane, standardně se ruší PT a SL je v trhu dál
zajímal by mě mechanismus rušení příkazů, které už jsou v trhu, pokud je trh ještě zavřený, jestli je nějaký rozdíl mezi tím, zda je člověk už v pozici nebo není a což je důležité, jestli pokud jde přeskočit v trhu SL, jestli jde taky v trhu přeskočit PT
mě se zřejmě stalo, že jsem při otevření na 3679 nebyl vyplněn a než jsem mohl být vyplněn znovu na této ceně s poklesem na nižší cenu a následným návratem na 3679, tak se příkaz zrušil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cipinek: ja bych takhle neobchodoval... ne s tim, co vim...

co se preskoceni PT tyce... kdyz to zadavas jako napr sell limit 1100 a trh se na tu cenu dostane a vyplni tam nejaky prikaz ale na tvuj se nedostane rada, zustanes nevyplnen... ale trh podle mne proste nemuze jit s cenou nad tvuj prikaz (ktery uz je na burze) anizby ti ho vyplnil... jeste je otazka kde je tvuj limit prikaz drzen... pokud je drzen u tebe na pc nebo u brokera a umisti se na trh (burzu) az v momente, kdy se trh dotkne dane ceny, muze byt "preskocen" pokud cena vyskoci rychleji nez prikaz dorazi na trh, v tom pripade bys ale mel byt vyplnen za pozadovanou nebo lepsi cenu, pokud cena nestaci klesnout rychleji behem cestovani daneho prikazu... ale to je jen moje selska uvaha...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Taraka: Podľa môjho názoru je pohľad na zvolený trh s vyšším TF veľmi dôležitý. Mne sa ešte osvedčilo označovanie SR úrovní vodorovnými linkami keď sa trh pohyboval UP a pomerne slušne trh reflektuje na označené SR úrovne aj keď sa vracia. Pokiaľ plánujem target do blízkosti SR úrovne, dám ho radšej pár tickov pod označenú SR úroveň. Dnešné dva obchody: ;-)

28240

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...