Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sinuhet Napsal:
-------------------------------------------------------
> s tim silnym trendem a counter vstupy me to vcera
> taky napadlo... Kdyz je proste silny trend tak je
> jedno jaky je system, ale je nanejvys rizikove
> vstupovat proti....

BEZVYHRADNY SOUHLAS :D


> Za normalnich okolnosti takove dny jsou malokdy
> (par za mesic), ale kdyz prijde nejaka krize, tak
> by jich mohlo byt vic za sebou a v kazdem treba
> 2,3 SL (ciste projete SR urovne), proto se to
> nevyplati....

OPET SOUHLAS


> Rozpoznani trendu muze byt na jeho zacatku
> problem, ale podle me je spis dulezite, aby trh na
> dane SR dal nejake znameni, ze ji respektuje

SOUHLAS

> (knoty proti) a to tam fakt nevidim (u prvniho
> counter vstupu 1 cerveny bar, u druheho vstupu
> jeden knot (pin bar)- to je fakt malo a jinak zase
> same zelene bary)

Osobne si nemyslim, ze cekat na nejake extra vyrazne potvrzeni na lower tf ma smysl v pripade, ze chces vstupovat s minimalnim SL pro vyssi RRR, co by naopak smysl mit melo je dukladnejsi management S/R i behem seance... pokud napr. trh razi cestu up tak suverene, tak se tech shortu proste a jednoduse vzdat a S/R si z grafu klidne i umazat a zakreslit spise mista, kde by se daly delat flipy popr odrazy od stran kanalu...

treba Klepino (viz par prispevku vyse) tam moje S/R, u kterych jsem shortoval nemel, Pavel K. taky pocital s tim, ze trh pujde up mnohem vyse nez ja... kdyz na to dnes koukam, tak ty dve urovne, kde jsem shortoval nebyly uplne idealni a za idealni pro vcerejsi shorty bych pred vcerejsi seanci vybral spis 1116 (kde se trh ani nezastavil a to me melo varovat poradne, signal jsem tam nedostal) a 1135 (tam je videt opravdu vyrazne odmitnuti ceny z 2.5.)...

v patek sel trh hodne rychle up a kdyz se vcera dostal nad 1116, melo mi docvaknout ze shorty pred 1135 budou hodne nebezpecne... naopak short u 1135 vcera vecer by byl ukazkovy... stejne jako predtim flip do longu na 1126, na ktery jsem cekal ale prisel az po 18:00...

nejake krizeni, prurazy a dalsi do oci bijici potvrzeni signalu nejsou to nejdulezitejsi... to nejdulezitejsi je kontext a ten jsem vcera precetl po prurazu 1116 dost blbe... staci se podivat na 30 min graf... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"Osobne si nemyslim, ze cekat na nejake extra vyrazne potvrzeni na lower tf ma smysl v pripade, ze chces vstupovat s minimalnim SL pro vyssi RRR" to je to cim se v soucasnosti nejvic zabyvam :) - v podstate se to ucim dam sem obrazky z newsletteru LB (je FREE) LB vstupuje na SLABOSTI, neceka na potvrzeni (pohyb vzhuru) ale na SLABOST (naprosto minimalni SL), a to je koncept ktery se mi strasne libi (tu)

28082

28083

28084

28085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: jjj znamka slabosti pokracovat ve smeru, ktery se zda byt potvrzeny... to jsou zajimave ksefty s malym riskem a velmi slusnym potencialem :)

u me dnes zatim jeden obchod long na trendovem DB za 1127,2 v 15:38 -> prvni sada vystup na 1129,5 (MPOO) druha sada na trailovanem SL za 1127,7, kdyz trh nedosel az pro druhy PT a ja jsem neprezil ten navrat k S/R, kde mi to vyhodilo druhou sadu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to je muj pracovni termin :D jen zkratka slov "Misto Prvniho Ocekavaneho Odporu" Zjednodusene receno jde o cenove oblasti, kde predpokladam, ze trh projevi prvni odpor v pokracovani mym smerem... vetsinou jsem rad, kdyz jsem z obchodu venku tesne pred temahle mistama aspon s prvni sadou... typicky to byvaji intradeni vrcholy a dna swingu, mista kde cena viditelne uz nejaky odpor zazila v poslednich minutach ci desitkach minut apod... vystup s prvni sadou na MPOO uz pro mne automaticky znamena, ze obchod neskonci ztratou i kdyby druha sada chytila plny SL. Kdyz tam s prvni sadou vystoupim je pro mou hlavu mnohem jednodussi nechat bezet zbytek obchodu az k dalsi S/R ci ho jenom trailovat... to je dalsi velka zmena oproti predchozim systemu... otestoval jsem si asi 6 ruznych typu vystupu (diskrecni MPOO, vystup na zaklade silne intuice, fixni PT o velikosti 300, 400 a 600 USD a vystup na zaklade presnych pravidel trailovani SL) a vsechny pristupy jsou samy o sobe ziskove.. jen kazdy trochu jinak a s trochu jinou distribuci zisku... s klidnou dusi tak muzu vystupovat na zaklade kterehokoliv z nich a treba je i stridat na zaklade volatility, ci struktury trhu... z dlouhodobeho hlediska jsou ziskove vsechny... :) coz da cloveku neuveritelny pocit svobody v trade managementu... zrovna dnes pri druhem obchode se mi to hodne vyplatilo :) viz screenshot :) pro dnesek uz s live tradingem koncim, dva profity ze dvou obchodu mi uplne staci, navic mi dost zvedly sebevedomi, tak bych se nerad stal sam sobe nejvetsim nepritelem v dalsich obchodech, uz tak to bylo zas celkem narocne na pozornost a soustredeni... :) jdu se projit... :)

28086

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: pěkně jsi to dneska vysbíral (tu). Já se nechal dneska úplně blbě nachytat v 17:18 jsem šel long na těch knotech, bylo jasný, že to dneska spadne, ale myslel jsem, že to ještě jednu otočku vydrží. Tu SR jsem měl trochu níž než Ty a pořád jsem čekal na lepší cenu až jsem přebral:) Pak jsem to trochu spravil v 18:02 do longu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Klepino: tech 17:18 uz by pro mne ten long byl pase, protoze trh uz i zavrel pod tou cenovou hladinou, kde bych longy jeste hledal a jit primo celem proti tem predchozim low of the day by se mi moc nechtelo... jeden long jsem zvazoval i kolem 16:00, ale tam ta situace pro mne nevypadala nikterak presvedcive...

kazdopadne tvuj vstup 18:02 long na lower tf moc pekny, tam to bylo hezky citelne... ja bych ho treba nevzal, protoze bych se nemel ceho chytit na higher tf, proto jsem uroven pro vcerejsek odstranil a nejblizsi long zas cekal az u 1117... kazdopadne to vypada, ze jsi vcera nakonec koncil v plusu, coz je super, congrats :) jak dlouho uz takhle jedes live? a jde to tak pekne konzistentne? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Taraka: Ano na 1117 jsem taky čekal, bohužel v rozumném čase se tam trh nedostal. V těch 18:02 jsem tam taky žádnou SR neměl ani diverg. tam nebyla, říkal jsem si, že to za ten risk stojí, spíš takový pocitový obchod. Takhle slušněji se daří cca rok a půl, předtím to nestálo za řeč. Podle mého názoru je teď velmi příznivé období - celkově - trh je "hodný" nedělá moc falešných průrazů, extrémně se nevrací v knotech, mám dojem, že celkově poslední 3 - 4 měsíce je trh jednodušší než třeba před rokem, kdy mi přišel daleko zběsilejší. Právě proto, je potřeba to teď brát co to jde. Ptž nikdy nevíme, kdy přijde zase náročnější období.
Ať se dnes zase zadaří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepíno: uz se to tu psalo, pokud obchodujes podobnym stylem jako Taraka, tedy odrazy od SR (ci obchody pobliz SR), tak posledni 3-4 mesice mi prijdou idealni - slusna volatilita, pohyb vicemene v range... driv nebo pozdeji se to zmeni

ale zalezi na systemu, mam jeden trendovy, a ten se zrovna v tomhle obdobi pohybuje v mensim drawndownu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet: Přesně jak píšeš, za chvíli se ten trh zase změní. Myslím, že se stále točí dokola pár struktur trhů, které se pořád více-méně opakují. Teď je ten trh hodně moc "hodnej", ale tak 2 až 2,5 roku zpátky to byla šílená divočina, sice jsem neobchodoval tohle, ale vnímal jsem to - trh nedržel úrovně, neustále se vracel na druhou stranu před rokem ten trh byl taky jinej, třeba v létě loňského roku - volatilita 0, úzké kanály. Teď je to super dobrý, ale i v jiných strukturách trhu to není špatné. Díky tomu, že tenhle přístup dokáže těžit i v trendu i v kanálu, špatný jsou ty velké vracečky do protipohybů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja dnes misto toho, abych se poradne soustredil, u tradingu koukal na hokej a utekly mi kvuli tomu dve vcelku pekne situace... takze u me dnes jen jeden SL dle planu... na zacatku seance jsem si spatne zakreslil uroven u 1106, coz me stalo dve pekne prilezitosti... skoda, kdybych se tomu venoval na full verim, ze bych si toho vsimnul driv a aspon jednu z nich chytil...

28101

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...