Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TF-E mini Russel 2000 PA system


Gladiator028

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Sinuhet: Ja nejsem Joe :) pro trailovani mam urcita pravidla a ty jsem tady zacit uplatnovat z nekolia duvodu nemohl... jedine na zaklade ceho jsem mohl vypadnout driv z toho obchodu dle planu by byla silna intuice, ale ta mi rikala jen, ze obchod bude mrtvy pokud se dostane pres dane misto na ktere jsem SL posunul... nic moc vic :) ...

no jinak urcite jsem mel obchod ukoncit driv, kdybych uz pracoval s kategorizaci trhu podle fazi, asi bych z nej driv i vypadnul... ale mam jednoduchou zasadu, ktera mi zabranila ztratit nemale penize mym impulsivnim chovanim... "Jakkoliv dobry se napad zda, jakkoliv vydelecny ted vypada, jakkoli jednoducha uprava a jeji dodrzovani by mohlo byt... nejdriv to otestuj, nez to zaradis do ziveho obchodovani!" :)

jj ten posledni obchod byl na dobrym miste... vnimal jsem tam presne situaci, kterou jsme tu pred par dny rozebirali a sice double top po flipu na zajimave cenove hladine :) Seiden tomu rika tusim supply uroven, ne? taky jsem koukal, ze po 18:00 nakonec trh vyklesal tam kam jsem miril :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
už mi to nedá a musím zde prostě reagovat. :) Jak chceš pořád testovat a testovat, chceš se utestovat až do smrti? Zabývám se tradingem nějakou dobu, obchoduju live soustavně od srpna 2013, takže to není ani dlouho ani příliš krátce, nicméně si myslím, že ke konzistentním profitům vede jenom jedna cesta a tou je porozumět zcela přesně struktuře trhu a nasadit v daném dni adekvátní nástroje. Jsou dny, kdy nejsou vyhlašovány významné fundamenty a trh pakvětšinou silně trenduje a to je třeba využít, pak jsou zase dny, kdy je třeba FOMC a tam se obchoduje většinou v úzkém range až do vyhlášení, pak to lítá nahoru dolů. Pak jsou ale dny, kdy trh otevře a 1-1,5 hodiny se obchoduje v range a na poslední obrátce se už vytváří trend, ale to my ještě nepoznáme, protože nevidíme pravou stranu grafu a v ten nejnevhodnější okamžik, když už chci nastoupit na korekci do toho trendu přijde zase obrátka a trh se změní na range. Nebo obráceně, nejdříve trend, který přejde v range a pak se zase změní v trend, tyto změny jsou smrtící a obchodovat tam znamená skoro vždy plný stop-loss.
Když tak rád testuješ, což já nesnáším, být tebou, tak si zkus vybrat třeba duben, koukni na forexfactory, co se který den vyhlašovalo za fundamenty, napiš si to a přiřaď k tomu konkrétní den a podívej se jak se ten den trh pohyboval. Pak se zkus podívat, zda bys tam udělal nějaký obchod s technikou vstupu a výstupu pro tuto strukturu trhu.
Bylo by dobré se zamyslet nad tím, zda je vůbec nutné v určité dny obchodovat, není nic horšího, než když člověk trefí pár hezkých trendových dní a tento profit pak projede na stop-lossech ve dnech, které právě nejsou trendovému obchodování nakloněny, nebo má prostě "smůlu", že vypadne na stop-lossech o 2-3 ticky z obchodů, které pak jdou do předpokládaného směru.
Pokud porozumíš struktuře trhu, budeš trh analyzovat z hodinových, denních a týdenních grafů s využitím silných S/R zón na těchto časových rámcích, zvládneš psychiku, tak se před tebou musí najednou otevřít takové možnosti, že profit třeba na NQ měsíčně 3000-5000 USD by neměl být problém. Ono se to lehko řekne, ale když se na to opravdu podíváš, tak nic přesně ve grafu už testovat nemusíš, ta technická analýza tam funguje. Pak zjistíš, že jsi opravdu chodil na jeleny s brokovnicí a na divočáky v lesním podrostu sis vzal kulovnici s dalekohledem. Na jeleny jsi nedostřelil, tj. obchodoval jsi v trendu obraty krátkodobého momenta a na druhou stranu tě rozpárali divočáci, když jsi nasadil v range nástroje na trendové obchodování.
Není třeba nic testovat, když si jdeš koupit pistoli, tak víš jaký je její účinný dostřel, nebudeš se s ní snažit trefit někoho na 100 m, na druhou stranu, nebudeš přece v uzavřeném objektu chodit po chodbě s ostřelovací puškou s okem na dalekohledu. Toto je zcela zásadní věc, které když porozumíš, tak se z těch profitů asi potom zblázníš.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sinuhet: jj pod to se da podepsat :)

to cipinek: jestli se ti od srpna 2013 dari delat na NQ 3000-5000 USD/kontrakt mesicne, tak gratuluju, takovych tu moc neni, pokud to byl jen priklad, takovych je zde mraky :)

co se meho testovani tyce, nejde mi o to udelat backtest o 1000 obchodech, jde mi o to, se podivat na posledni obchody uhlem pohledu, ktery jsem predtim nemel (nejaky novy prvek pridany do systemu) a zjistit, jestli jej dokazu vyuzit ke zlepseni svych vysledku... nejsem proste typ cloveka, ktereho neco napadne a je automaticky presvedceny, ze nasel svaty gral, ktery musi jit okamzite zive aplikovat do trhu... radeji si myslenku v hlave chvili prebiram, zkoumam ji, projdu nejake grafy a zjistim, jestli a jak by se dala pouzit a pak ji jdu vyzkouset konzistentne zapojit do systemu nanecisto... kdyz to zvladnu a vysledky se zlepsi na papire, zavedu to i do sveho obchodniho planu pro live ucet...

Jinak cervene reporty na forex factory sleduju, propojit je s pravdepodobnosti na urcity typ dne je zajimavy napad. Diky. Mrknu se na to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ne, mě se nedaří, byl to jen příklad :), jde o to zjistit, proč se nedaří, respektive ano velikost účtu se zmenšuje, nicméně si myslím, že se posouvám vpřed, že to je ten vývoj, který jde po skocích, jak to v nějakém článku Tomáš psal
jak jsem teď v drawdownu, tak jsem daleko více chamtivý než obvykle, jestli vůbec bylo nějaké obvykle, zde je příklad mojí hrůzy za duben:
1. 4. chamtivost 18 bodů nevybraný profit, pak plný SL
2. 4. chamtivost 18 bodů nevybraný profit, pak plný SL
4. 4. SL pár ticků následný pohyb do PT
10. 4. SL pár ticků následný pohyb do PT
15. 4. chamtivost 18 bodů plný SL a SL pár ticků následný pohyb do PT
24. 4. SL tick přesně následný pohyb do PT
28. 4. chamtivost 13 bodů ukončit na divergenci plný SL
29. 4. super obchod zisk USD 863,56 ale i velká chamtivost nevybraný profit v tomto obchodě v otevřeném profitu na cca. USD 1100
ty stop-lossy pár ticků byly 1-2 ticky, pak by šel trh to PT, kde bych ale zase možná podlehl chamtivosti a PT před zónou posunul :)
příští týden se na to musím podívat, třeba zjistím, že nejlepší bude udělat 1-2 obchody v pondělí bez fundamentů a zbytek týdne neobchodovat, nebo zase jenom ve dny bez fundamentů
možná Tarako zjistíš, že jsi to měl celou dobu před očima, že by ti opravdu stačilo obchodovat jenom 1-2 v týdnu v hezkých trendových dnech a měl bys pak vyděláno třeba na 2-3 měsíce dopředu za takový jediný měsíc :), neříkám tím, že bys neměl ztráty, ale byly by malé, ale zato zisky by byly velké a to je to hlavní :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cipinek: uprimne uz mam jeden short scalp za sebou :) cast pozice ukoncena na MPOO, zbytek intuitivne na pulbaccku roti mne, protoze cekam taky spis long day nebo pohyb do strany...

long hned po open mi utekl, kdyz uz se trh pro limit nevratil... ted to vypada, ze mozna dostanu za chvili druhou sanci, tak uvidime... good luck vsem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...