Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Letitá zkušenost.
Když vyladíš EA na posledním měsíci (třeba), tak dostaneš super výsledek, ale příští měsíc to bude státa za prd.
Když budeš ladit celý rok, abys zasáhnul větší časový úsek a zahrnul různé cykly trhu, asi dostaneš chabý výsledek.
Alespoň já mám zkušenost takovou, že největším problémem je odlišit trendový a netrendový stav trhu.
Tohle jsi asi slyšet nechtěl a já to říkám jako svůj soukromý názor.
Schválně si to vyzkoušej. Vylaď si jenom měsíc a pak to pusť na samostatných 12 měsíců (tedy jedno nastavení a 12 testů).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) kolik tradů považuješ za vypovídající o chování EA... 10 nebo aspoň 100? Z toho si odvod dobu testu
2) na cem je zalozen obch. signal? Trendovy-protitrendovy?
Pak musis vybrat taky usek trhu kde je chop, abys videl chovani za jinych trznich podminek nez ideal.

Nelze rict presny parameter kolik, jak moc, cislo... je treba videt souvislosti a hlavne pouzivat hlavu!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bachmann: díky téhle zkušenosti jsem to málem vzdal, testoval jsem EA kdy vstupuji do obchodu při překřížení dvou RSI, ladil jsem ho měsíc zpětně a výsledky byli super, cca 30 obchodů, 300$ čistý zisk, nulové ztráty, 0.1 lotů, a za další měsíc jsem to zpětně testnul na tom samém nastavení a má krásná equity křivka už nebyla tak sexy :S ,což mi vzalo vítr z plachet.

to komodity: myslím si ,že dobrému EA by mělo být jedno v jaké situaci se trend trhu nachází, pokud trh není v trendu tak by měly být ztráty co nejnižší, ale na druhou stranu pokud bych obchodoval jen v trendu tak bych tím odfiltroval zbytečné obchody, s tím už by se něco dalo podniknout :) díky ,takže přidat další indikátor na neobchodování chopu? osobně jim moc nevěřím, ale rád vyzkouším ,sem sním :) a k těm počtům si myslím ,že pro TF1H odpovídá tak 20 až 30 obchodů měsíčně a pro TF15M tak 100-140 měsíčně. Proto si myslím ,že čím delší období tím líp, tak že pro ten TF1H určitě rok a pro TF15M se mi zdá rok už zbytečně moc.

tnx all :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nenapsal jsem nic o filtraci trhu! Jako že obchodovat trend, nýbrž to, že v daném testovaném období je třeba mít chop i trend. To jestli "vyřadíš" chop indikátorem je tvoje myšlenka, nikoliv moje, nic takového v příspěvku výše uvedeno není. Dost podstatný rozdíl. Za druhé - z úsudku, jak počítáš počet obchodů za období, soudím, že jsi na začátku fáze mechanického testování. Asi Ti to nevysvětlím, tak alespoň napíšu tolik, že časem zřejmě pochopíš, o čem jsem psal. Mohlo by Ti napovědět známé: "Méně někdy znamená více..." Víc k tomu nemám co dodat. Hodně štěstí a trpělivosti!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno máš recht na začátku jsem :)
Takže s těmi počty to bude asi skromnější.
Měl bych ještě jednu otázečku , občas se mi stane ,že mám hezký čistý zisk plus menší faktor zisku a hezký faktor zisku ale menší zisk v jednom testu a u ostatních položek jsem spokojen v obou variantách, takže nastává dilema, jak to řešíš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Třeba tím, že se podívám na další param. Pochybuji, že jsou vždy stejné. Rozkolísanost equity, jak dlouho trvalo EA než se dostala z DD, vysoký RRR většinou jde v ruku v ruce s počtem ztrát v řadě, je třeba se taky dívat na psychologický aspekt toho, co bys měl obchodovat. Na to neexistuje žádné měřítko. A v neposlední řadě - taky na to, zda daný výsledek není přeoptimalizovaný. Vysvětlení už ale rozepisovat nebudu. Dohledej, nastuduj, testuj....

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...