Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MetaTrader 4 II.


Sid

Doporučené příspěvky

Také bych prosil o radu týkala by se metatrader 4 mobile který mi bez problémů jede na mém HTC HD2 ale chci teď modernizovat a koupit si nokia lumia 800 nebo 710 oba telefony mají operační systém Windows Phone 7.5 Mango nebo Windows Phone 7 a problém je ten že nevím jestli mi mt4 na nich pojede když na mém HTC je windows mobile 6.5 máte s tím někdo zkušenost? a běží to někomu na uvedených nokiích? díky předem moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 967
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Prajem prijemny den. Po rokoch som sa zase rozhodol ze skusim Forex ibaze stale nedokazem vyriesit jeden problem a ak ho neporiesim tak zase skoncim ako uz X krat za poslednedroky. Mam strategiu zalozenu styroch timeframoch a potreboval by som ju testnut, ibaze neviem ako.

Potreboval by som si v MT len pustit history data na 4 timeframoch aby mi bezali tak ako realtime len zrychlene. Napriklad, ze si vyberiem minuly utorok napr od 8:00 a budem vidiet 4 okna (H4, H1, M5, M1) a na nich Custom Indikatory (HeikenAshi, DodaStochastic, Awesome) a budem si to moc pustit zrychlene a podla potreby zastavit a znova pustit. Je toto v MT mozne? Proste aby to vyzeralo ako realtime, len zrychlene a hociktory cas ako si urcim. Nepotrebujem testovat nakup ani nic, ide mi len o to aby som to videl. Nieco presne take ako je v MT5 Strategy Tester, len viac timeframov a Custom indikatory.

Vopred dakujem za akykolvek tip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

ještě jsem sice nevyzkoušel všechny známější programy na testování technické analýzy v grafu, ale už se mě pomalu zmocňuje frustrace. Kamarád obchoduje u Saxobanky, mě se jejich platforma líbí, intuitivně se ovládá, ale jen co se týče exekuce obchodních příkazů! Dělat v Saxotraderu analýzu je pro mě nepředstavitelné...:-(, šíleně user-unfriendly...
Před rokem jsem si ztáhl XTB-Trade(Meta Trader) a tento software mi plně postačuje na jednoduchou analýzu, paterny na cenovém grafu, S/R úrovně, kanál a CCI, MACD, objemy obchodů a vpodstatě nic jiného nepotřebuji. Pojedu FinWin.
1) Chci se zeptat, zda jdou koupit do Meta Traderu vysoce kvalitní data pro intradenní obchodování pro americké trhy NQ, ES, TF, případně německý DAX.
2) Koukal jsem na komise u Saxobanky a jeden kompletní obchod jeden kontrakt je dle jejich webu pro trhy NQ, ES, TF 22 USD, to je zlodějina jako prase. U dvou kontraktů je mírná sleva na 28 USD, ale pak každý další kontrakt + 14 USD/obchod.
3) používá někdo řešení? že by koukal do grafu Meta Traderu a exekuoval v IB ručně?

mockrát děkuji za případné odpovědi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dáta sa dajú kúpiť, ale načo Ti budú kvalitné dáta neviem. Akýkoľvek mechanický, či automatický systém nasadený na minulé dáta musíš aj tak priebežne optimalizovať a prispôsobovať novým podmienkam. Dáta, aj tie najkvalitnejšie, ukazujú iba minulosť. Namiesto vymýšľania zázračných parametrov a kombinácií indikátorov pokladám za lepšie obchodovať podľa trendu a support a resist úrovní.
Ak Ti komisie u saxo nevyhovujú. máš na výber mnoho iných brokerov, či už s metatraderom alebo bez neho.
Takéto riešenie je samozrejme možné, rovnako môžeš pozerať do matatradera a v ňom aj ručne obchodovať, alebo pozerať na grafy nejakému inému brokerovi a obchodovať u brokera s metatraderom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A netreba si mýliť ... broker čo ponúka na MT obchodovanie NQ, ES, YM, DAX a iné veci z futures tak sú to jeho CFD na futures. To s burzovým produktom má spoločný len odvodený výpočet brokerom udanej ceny ... MT4 nie je platforma pre obchodovanie burzových produktov ( CME, ICE, NYBOT ...a pod.) Je to nástroj brokerov. Ale nadšenie Ti nechýba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já si myslím, že to je takhle:
cena, kterou určí burza(nakupující x prodávající) je jen jedna a ta se promítá i do XTB-Traderu, ale ty si můžeš koupit u XTB ten CFD kontrakt bez komise, ale spread je tam v nákupu i prodeji 1 bod, což v trhu ES znamená 50 USD při otevření a 50 USD při zavření pozice, komise tam nejsou, náklady 100 USD!!!
pokud kupuješ normálně u brokera standardní futures kontrakt ES, máš komise při otevření a uzavření a spread u tohoto trhu je u Saxobanky je jeden tick 0,25 bodu, což je 12,5 USD
vidím to tak, že CFD obchoduje ten, kdo nemůže obchodovat plný kontrakt, u CFD jde koupit i jediný kus
u standardního kontraktu kupuješ lot, což je 50 x index
myslím tedy, že můžu normálně koukat do XTB-Traderu na cenu a kupovat nebo prodávat u jiného brokera v jeho platformě

ať se k tomu prosím vyjádří někdo, kdo tomu opravdu rozumí:-), neber to špatně Vladko11:-) není to nic proti tobě, ale jsem přesvědčen o své pravdě, že XTB nevytváří ceny a grafy jak chce, on jen obchoduje proti tobě, což znamená, že za ten vysoký spread u CFD ti koupí nebo prodá co chceš, ale i XTB to nakupuje na burze, on není proti tobě, on bude rád, že vyděláš, on nikdy neprodělá, pořád od tebe vybere spread, který je pro market-makera královská odměna, tobě umožní nakupovat a prodávat části kontraktů, když nemáš dost peněz na nákup standardního futures kontraktu u normálního brokera...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som nikdy u burzového brokera nebol, obchodujem výhradne forex , aj kvôli tej veľkej variabilite veľkosti pozície.
Takýto broker, či už uňho obchoduješ nejaké cfd na akcie alebo na indexy, pravdaže nevytvára ceny z brucha ale odvádza ich z burzovej ceny danej akcie alebo indexu. Preto sú ceny cfd a príslušného indexu podobné, niekedy aj zhodné, čo už písal forex_gump , nejde o burzové produkty ale o cfd . Myslím, že som nepísal nič také, čo by bolo proti tvojmu tvrdeniu.
Pre mňa nemá zmysel obchodovať u iného brokera ako je ten u ktorého sledujem grafy. Pre niekoho to môže byť výhodné a nevidím v tom problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MT4 používám pár týdnů a narazil jsem na podivné chování, které mi dost vadí. Nejméně v 9 případech z 10 mi nejde změnit barva nakresleného objektu (linka, elipsa, obdélník) ale i např. klouzavého průměru. Styl linky, tloušťka jde změnit vždy, barva jen zřídka. Po několikátém restartu programu náhodně barvu změním, ale zase jen u jednoho objektu. Když chci ihned změnit barvu na dalším, už to nejde. Setkal se někdo s tímto chováním? Díky za případné podněty.

2. Lze vestavěný Fibonacci retracement nějakým způsobem přinutit, aby vedle zakreslené procentuální úrovně zobrazoval i její cenu? U někoho jsem to viděl na screenshotu, ale v nastavení tuto volbu nevidím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Zdravím,
přešel jsem z Trading Station (Marketscope 2) k brokerovi, který je sice velmi vychválený, ale pro pár tisícový účet používá jen MT4.
A já jsem nyní jak hluchý a slepý. Veškerý luxus a přehlednost Marketscope jsou fuč.

Měl bych proto dvě otázky:
- Neexistuje platforma, samozřejmě i placená, s přednostmi Marketscope (tj, kompletní zadávání na grafu se zvukovými signály na kde co), která by dokázala pobrat data pro MT4 a pak s nimi pracovat? Přeci jen to nemůže být až tak složité, jde jen o příjem nikterak komplikovaných dat a jejich výstup v programu.

- Nelze alespoň nasadit nějaký modul či doprogramovat, aby se minimálně po uzavření T/P, realizovaného zisku, ozval zvuk?

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dobrý den,
používám demo účet u společnosti BOSSA a tam mají jako obchodní platformu MetaTrader 4 a chtěl bych vědt jestli by jste mi mohli poradit jak si tam nastavit obchodní systém FinWin a pokud možno mi hlavně pomoci s nastavením času. Tedy jde tam nastavit 1 minuta nebo 5 minut atd. ale chtěl bych tam mít 3 minutový graf. Ale pokud není potřeba tak bych byl velice rád za veškeré rady.
Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...