Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Comanch, vladko to napsal sice trochu hrubeji, ale jasne, strucne a pravdive. Pokud u tradingu vydrzite ten rok, co jste psal, uz si budete vedet rady sam a tyto stranky Vam uz stacit nebudou.
Pro zacatek bych Vam doporucil prostudovat vlakna o Tripple screen systemu, a to vsechna. Pote veskere clanky, ktere na financniku kdy vysly. Prednostne ty o MM a vystupech. Jakmile toto budete mit za sebou (asi za pul roku), vytvorite si svuj vlastni system, ktery budete testovat a papertradovat. Mozna mezitim vyzkousite zobchodovat par akcii live pro ,,ten pocit''. Rozhodne nedoporucuji obchodovat naplno pred alespon 1 rokem studia. Je potreba cas na vstrebani zakladnich pravd a nenechat se rozhazet nazory ostatnich, nybrz si najit svou vlastni cestu zalozenou na radach zkusenejsich, ale zaroven i vlastnich nazorech. Jde tedy o hledani rovnovahy, a je to sakra tezke.

Ja zacinal taky zhruba pred rokem. Stalo me to hodne sil a frustraci udelat si jasno v tom, co vlastne od obchodovani chci. Nakonec jsem skoncil u Elderova Impulse systemu, ze ktereho jsem si odnesl urcovani trendu (samozrejme s nejakymi temi upravami). Vstupy, vystupy a cely money-management (MM) jsou uz stripky z mych vlastnich systemu. To cele mi vsak trvalo rok a citim, ze jsem stale jeste na zacatku.

Jak tedy zacit?
Nainstalujte si nejakou platfromu, treba ninja-trader s daty od zen-fire (jsou free), nekde se to tu resi v samostatnem vlakne. Anebo zkuste xtb brokers, maji zdarma metatrader platformu, ta je vseobecne znama pro forex tradery - data take zdarma. Na techto datech muzete budovat a testovat sve strategie nebo zkouset pristupy druhych. Najdete si to, co Vam osobne sedne nejlepe. A zacnete s casovym ramcem (timeframe - TF). Urcete si, jaky chcete byt obchodnik. Jestli intradenni, swingovy nebo pozicni. (Myslim, ze je zde na serveru clanek na toto tema.)

Takto tedy muzete zacit. Preji Vam hodne pevne nervy, vytrvalost a disciplinu. Jestli jednu z techto vlastnosti nemate (me napriklad chybi disciplina), musite na teto strance osobnosti zapracovat. Vsechny tri jsou totiz nutne pro to, aby jste se stal traderem - zadna nesmi chybet, jinak neuspejete.

Hodne zdaru a $ ... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Tak jsem si precet tu jejich smlouvu a zajimalo me jak definujou scalping. Tak jsem zaslal dotaz na jejich podporu.
Odpoved prisla rychle. Jsem uplny zacatecnik, ale prekvapila me. Scalping je pokud drzite pozici do 5 minut.
To je podle me nejaky dlouhy, predstavoval jsem si scalping spis jako AOS s drzenim pozic do minuty. No nic, snad se ta informace bude nekomu hodit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
Snazim se zjistit, jake je moje plne riziko - tzn. pokud otevru napr. long pozici a dojde k mimoradne udalosti a cena skokove klesne, muze pakovy efekt zpusobit ze se na uctu dostanu znacne do minusu, protoze to proste nebude mozne pozici uzavrit vcas. Takhle muzu klidne investovat 500kc a dostat se do minusu rekneme 100k... (samozrejme se to na 99.99% nestane... ale zase zadluzit se kdyby se to stalo....).
Bude po me potom brooker tyhle penize vymahat, nebo je to jeho riziko? Ptal jsem se na podpore plus500, ale jejich odpoved mi prijde dost nejednoznacna (tzn. ve smyslu ze se to nestane), podle me melo by to byt jasne nekde ve smlouve nebo tak.

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To polakp

Neviem ale pokiaľ mám dobre informácie, nemôžeš isť do mínusu. To nieje debetná karta. Ak vojdeš do obchodu aktomaticky sa ti zamkne rezerva...napr 10 percent tkz. margin. to je prave pre toto. Ak sa dostanes na hranicu marginu budeš vyzvaný aby si doplnil účet. Ale ten margin ti samozrejme vrátia po každom obchode. Len pri vstupe si robia zálohu, aby sa ubezpečili, že do mínusu nikto nepôjde

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Inak ak už som v tomto vlákne. Plánujem trénovať psychiku. Avšak plánujem ju trénovať LIVE. papertrading k ničomu nevedie. Samozrejme nevravím, že je nepotrebný. Ale ak vynáša stratégia naživo tak zbytočne stále sedieť nad PT. Ak však človek nemá potrebný kapitál (podobne ako ja), tak si myslím, že spravím dobre ak začnem trénovať psychiku po dobu kým ten kapitál našetrím. Plánujem ju začať trénovať na miniúčte. Viem, že každý z vás povie, že to nemá cenu. Aj ja to viem. No mne nejde o to zarobiť na ňom. Len trénovať psychiku. A myslím si, že stokrát lepšie je trénovať ju na miniúčte ale LIVE ako na PT, kde sa natrénovať nedá. Miniúčet je skvelá príležitosť ako s tréningom začať ak ešte nieje kapitál

Rozmýšľam, že by som začal cez PLUS500. Aj keď platforma o ničom a celkovo PLUS 500 o ničom no nepoznám iného brokera, kde by sa dal založiť účet napr s 500 USD. AK poznáte dajte info. Ďakujem

V podstate ak si vezmete účet s 500USD. risk 2 percenta, čo je 10USD. tak už niesom ďaleko od SL na nasdaqu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prv nez zacnes trenovat psychyku by si mal mat profitabilny system. ak ides vstupovat len tak bez planu, riadne odtestovaneho (backtesting a paper) tak o peniaze prides. A vznikne v tebe strach z obchodovania.
Ak dostanes strach pri obchodovani minikontraktov, ako mozes byt pripraveny na normlane kontrakty?

Jedine co tymto tvojim pristupom dosiahnes je cesta do pekla

paper trading nevedie k trenovaniu psychyky, ale skor k upresneniu jednotlivych detailov ktore si pri backtestingu nemohol dotiahnut.

Lenze unika ti jedna skutocnost.
ak mas za sebou backtesting a mas za sebou papertrading a vies ze si k nemu pristupoval poctivo a zacnes live tak pri dodrziavani tvojho planu ta jednoducho caka uspech. mozno pridu stratove dni, ale mas sa na co opriet a jednoducho si pozriet svoje statisticke udaje z backtestingu a papertradiungu a utvrdit sa v tom ze "Uspech je na dosah, je len blbe obdobie a jednoducho straty patria k tradingu. kazda strata ma priblizuje k prinosu"

Ak zacnes live bez akehokolkvek podlozeneho dokazu ze tvoja strategia funguje (backtesting a paper) tak ahoj ucet, ahoj tvoja odvaha a pociatocne nadsenie a vitaj strach a frustracia.

Rozhodnutie je na tebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger

Zrejme som to zabudol dopísať do minulého príspevku. Nejdem trénovať psychiku gamblingom. Mám systém. Tak to trocha upresním. Mám základ systému odtestovaný na backtestingu a aj na papertreningu. Príspevok bol smerovaný na to, že ak by som mal počiatočný kapitál, siahol by som po LIVE. Lenže nemám a nechcem teraz pol roka rok presedieť stále za PT a potom prídem do reality a možno prídem o účet. Preto chcem tento čas pol roka možno viac využiť na tréning psychiky. V žiadnom prípade si nejdem na LIVE s minikontraktmi hľadať systém. Zrejme som zle popísal minulý príspevok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

osobně jsem pro vyzkoušení live, vyčlenit si část účtu, dát si přesný podmínky na tento zkušební live provoz (nic založené na pocitech) a jít do toho, jeden den live dá člověku daleko víc než několi dní dema, je to hlavní cíl tradingu a pokud nováček neví, co to znamená, což neví, dokud si to nevyzkouší za svoje, tak reálně mu chybí dost podstatná část přípravy ... v tomto směru všechny knížky, kurzy, názory více či méně zkušených kolegů jsou skoro k ničemu, každý je jiný a na každého zapůsobí jinak první ztráta, ztráta díky nedodržení plánu, první profit, profit díky nedodržení plánu (což je podle mne to nejhorší, co může nováčka potkat) nebo spadnutí platformy atd.
ukážou se tam nuance systému, které ani paper neodhalí, jako třeba neschopnost systém obchodovat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zvlastni, tak mi sice otevreli ucet, ale neslo tam poslat penize z karty. Kdyz jsem se na to ptal na podpore, tak odpovedeli ze jsem neprosel nejakym risk managementem a vic jsem z nich nedostal. (Fakt by me zajimalo na zaklade ceho...) Ted to pise ze Váš účet neprošel ověřením pravosti (ale zase nevim jake pravosti)...
Kazdopadne mi to pripada znacne divne a jsem rad, ze jsem neposlal penize bankovnim prevodem, jak mi to nabizelo jako mznost, kdyz nefungovala ta karta.

Muzete mi tedy doproucit nekoho jineho? Plus500 se mi libilo, ze je jednoduchy, ma ucet v Kc a hlavne funguje po webu, takze i z meho android telefonu, coz se uricte muze hodit.

BTW: Muj predchozi dotaz ohledne minusu na uctu - me slo o to kdyz se cena pohne "skokem" (valka, zemetreseni..) o vic nez je margin a nejde to teda zavrit, coz se muze teoreticky stat... Ale vzhledem k tomu ze o tom ve smlouve nic neni, chapu to jako jejich riziko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To polakp

Myslím, že plus500 je úplne úbohá platforma. žiadne úpravy zväčšovanie zmenšovanie okien a pod. Úplne slabá platforma. Dovolím si povedať, že pre seriózne obchodovanie je nevhodná. Možno tak na tréning psychiky. Čo som uvažoval. Ale ak s ňou začneš obchodovať rýchlo zistíš ze RRR 1:3 sa ti javí ako 1:2 . Cena musí dosť veľký pohyb urobit v tvojom smere, aby si bol vôbec na nule. Aspoň oproti iným brookerom. Možno sa mýlim a opravte ma. Myslel som že založím u nich účet s max 200 USD možno 300 čisto len na tréning psychiky z dôvodov, ktoré som udaj vyššie ale nie. Obzerám sa po inom brookerovi no som v uzavretom kruhu a nemôžem nájsť nikoho kde by sa dalo obchodovať s minilotmi a s malým vstupným účtom, čisto len na tréning psychiky pokiaľ nebudem mať financie na reálny veľký účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...