Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

Tik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Vážení tradeři!
>
>
> Jednou mně dokonce vyhodili při vypnuté platformě
> ze ztrátové pozice cca 20 ticků před stop-lossem.
> Zájemcům mohu poslat screenshot jak a kde to bylo.
> Trh se tam prokazatelně vůbec nedostal, přesto mně
> to vyhodilo i když jsem měl dost peněz na účtě.
>

Ak si short,tak ta vyhodi z pozicie,aj ked cena na grafe nedosiahne tvoj SL. Musis totizto k cene na grafe, ktora zobrazuje Bid ponuku pripocitat spread medzi Bid a Ask cenou. SL sa aktivuje Ask cenou,ktoru graf nezobrazuje.A to mohlo robit tych 20 tickov o ktorych pises.
Vela sa pise ako brokeri manipuluju ceny,aby niekomu vyrazili SL. Treba si uvedomit, ze posun ceny jednym smerom, ktora vyrazi SL jednemu obchodnikovi moze dat PT inemu obchodnikovi,ktory je v opacnej pozicii.
Pri velkosti pozicii do 1 lotu by som sa takychto manipulacii vobec neobaval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To fonsi:

Za používání platformy Plus500 se neplatí samostatný poplatek. Ten je skrytý v otevíracím spreadu, tj. pokud si otevřete jakoukoli pozici, ihned se nacházíte ve ztrátě. Vývoj kurzu na trhu musí nejdříve urazit určitou vzdálenost, abyste byli na nule a pokud bude kurz pokračovat chtěným směrem, začnete být v plusu. U každého titulu je to trochu jinak. Pokud například koupíte 100 ks podílů Amazon, spread je myslím 0,24 dolaru na 1 ks podílu, tak okamžitě po otevření pozice budete ve ztrátě 24 dolarů + pořizovací agio 0,03% z částky. Můžete si to vyzkoušet na demo účtě, tam se to vždy přesně zobrazí po zadání pozice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím sedím od rána do večera u PC tak jako tak a láká mě obchodovat na burze spíše jako hoby nebo přívýdělek. Jsem naprostý začátečník, ale mám vysokoškolské vzdělání ekonomického/IT směru. Narazil jsem na platformu Plus500, trošku jsem si to osahal, přečetl pár článků a vláken na fóru a začal si hrát v demo účtu. Během dvou dnů jsem udělal zisk skoro 30 tisíc Kč, je to možný nebo jsem měl jenom kliku? :) To je ale demo že. Dají vám tám větší kapitál než byste v demu chtěli zkusit... Jak to vypadá v praxi? Samozřejmě si nemohu dovolit investovat tak velké množství peněz do startu, jen tak max. pár tisíc. Dá se s málem vůbec něco vymyslet? Co jsem četl toto vlákno tak se dost rozcházíte v názorech, někteří machří píšou že za míň jak 200 tisíc máme zapomenout vůbec začínat a hážou tu pojmy z burzovní hantýrky. Na druhou stranu tu jsou příspěvky které mluví ve stovkách Kč. Díky moc za názory. Ještě přikládám screen.

vvcap.net/db/UcWZ1-wSIz8aajh3EZwq.htm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Havranisko:
K Tvému příspěvku:
1) Můžeš-li investovat několik tisíc CZK ( např. 10.000,- ), obchodovat se s nimi dá, ono by to bylo celkem jedno, prostě budeš moci koupit jen některé kontrakty a to ještě málo, takže Ti budou penízky přitékat/odtékat taky podle toho méně, prostě je to jen poměr vkladů, je lineární ( prostě procento vkladu ), tomu určitě rozumíš víc než dobře.
2) Podstatné je, jaká u kterého nástroje je páka, P500 míval páku u EURO/USD až 1:500, nyní ale má již jen u něj 1:80 !! a to je velký rozdíl. Proč ? Protože čím větší je páka, tím menší je t.zv. margin ( složená záloha na obchod ), velká páka umožňovala obchodovat velké objemy při malém marginu, to sice při trefě kurzu přineslo velké zisky, ale při opačném kurzu jsi se dostal rychle po pár bodech k marginové záloze a buď jsi musel rychle přihodit ( t.zv. margin call ), nebo ti to systém zavřel se ztrátou marginu a basta. ( tedy u P500 mají t .zv. udržovací marži, takže by ti to bralo penízky až do vybrání celého účtu, jen pro info ).
3) Z toho plyne, že na ostrý účet musíš dát tolik peněz, aby jsi pokryl zálohu ( margin ), toho nástroje a jeho množství, které chceš obchodovat, marginy máš ( %ntuelně ) na detailu nástroje.
4) Pro ilustraci několik příkladů ( přibližně, mění se dle kurzů ), tedy:
a) EURO/USD - 1 minilot (nákup/prodej) = 10.000 EUR, maržin je kolem 3.000-3.100 CZK ! ( při páce 1:100 by margin 1% činil jen 100 EUR, tedy asi 2.500,- CZK ).
b) Ropa - 50 barelů budeš potřebovat margin asi 2.400,- CZK ( páku najdeš u nástroje, já to mám jen tak přibližně vypsané ).
c) Cukr 100 LB margin asi 1.200,- CZK
d) US 30 - 5 kontraktů - margin asi tak 3.100,- CZK
e) Akcie např Googlu - 5 kontraktů , margin asi 2.400,- CZK atd. atd.

Takže vidíš, že obchodovat se dá i s málem, ale riziko je dost velké, přičemž zisky půjdou jen tak asi po pár korunách, proto na fóru hodně traderů píše, že s málem nemá cenu vůbec začínat, navíc nelze dost dobře udělat ochranu svého kapitálu ( přijatelná ztráta na 1 obchod se bere asi tak 2%, max. 5% kapitálu na účtě ), proto to riziko při 1 minilotu skládáš cca 3.200,- z 10.000,- CZK na účtě, přičemž bys neměl riskovat víc, než max. 500 CZK, tedy při malém vkladu bez doslova brutální kázně při otevírání obchodů není velká šance, ale může to vyjít.
Jako VŠ ekonom rozumíš kurzům, otázka je ale také zkušenosti, velké firmy či banky na forexu dělají něco jako " klamné manévry", např nakoupí velké množství nástroje, kurz jde nahoru, načež makroekonomická hláška a BUM, kurz letí dolů kolmou svíčkou, ručně ho nezavřeš a pokud nemáš stoploss, projedeš v několika vteřinách klidně třeba celých těch 10.000,- CZK. to je trochu přehnaně uvedené, ale nikoli vyloučené, takže na to pozor, hlavní je sledovat fundamentální analýzu a teprve pak grafy ( ty jsou vždy jen odrazem fundamentální makroekonomie a na extrapolaci trendů nespoléhej ).
Zdravím a přeji hodně úspěchů !!!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To havranisko

Ja si myslím ( je to len môj názor ), že by mali isť ruky preč od P500. Ak si začiatočník a skúšal si túto platformu si tam kde som bol aj ja pred 5 mesiacmi. Skúšal a pozeral sa na graf a keď som videl, že cena je dole nakúpil som a ked som videl ze je cena hore predal som. Proste som sa hral. Ale ak by si tam vložil peniaze, myslím si, že by to vyzeralo ako pri automatoch. A nie to také malé množstvo peňazí. Na tomto webe odporúčajú nezačínať s čiastkou menšou ako 3000USD ale najlepšie menšou ako 5000USD. A myslím, že to radia ľudia, ktorí sú ďaleko ďaleko pred nami oboma.

Tiež som mal také stavy, že by som do P500 hodil len 300USD a uvidíme. Ale už ma to prešlo. Tiež som mal stavy, keď som si myslel, že vložím 3OOUSD a budem si pomaly zarábať na tých 3000USD hoci roky ale tiež ma to prešlo.

Avšak si myslím, že obchodovanie s takým malým účtom ma aj pozitíva. Ak človek iba papertraduje a backtestuje tak aj takéto obchodovanie s tak malým účtom ho trocha naučí psychológii obchodovania, pretože obchodovať na deme a live je obrovský rozdiel a to si myslím teraz možno ani neuvedomuješ. Každopádne ak by si to chcel vyskúšať isto by som to neskúšal s touto brokerskou firmou. Ich platforma je síce jednoduchá ale neposkytuje v podstate nič. A to čo by mala poskytnúť tak o týchto veciach možno zatiaľ nevieš ( naozaj neviem v akom štádiu si ) ale hoci kreslenie trendových čiar S/R úrovne a pod. Jednoducho do grafu nezakreslíš nič.

Je to samozrejme len môj názor a určite poradia aj iní oveľa skúsenejší. Ja som ti tu chcel poradiť z jediného dôvodu, že to čo momentálne prežívaš ty som prežíval ja pred cca 5 mesiacmi. Niekedy v období leta, keď som sa tradingu začal venovať a študovať ho. Preto to ber ako názor niekoho, kto je možno pred tebou len pár krôčkov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 týdnů později...

To thomason2005

Áno ak máš nakúpené a chceš predať treba zavrieť pozíciu. Ak by si dal opačne predať, potom by si predaj a otvoril protipozíciu. To znamená, že by si mal aj nakúpené EUR/USD aj predané EUR/USD a ak by ich množstvo bolo rovnaké tak by ti pohyb nespôsobil žiadnu vyššiu stratu ani zisk. To čo by si získal na kúpenom, tak to by si stratil v predanom ak sa rozumieme.

Čo sa týka toho bonusu. Áno ak si založíš reálny účet začne ti fungovať s bonusom a teda ak nevložíš nič hneď maš s čím obchodovať. Je však otázka, či ten bonus k niečomu vedie. PLUS500 ti môže zrušiť učet kedykoľvek bez udania dôvodu a teda stačí že by si s tým bonusom urobil kúzla a šiel do profitu napr 20000Kč, na druhý deň môžeš mať účet zrušený a nebudeš vedieť ani prečo a ani sa to nedozvieš.

Marcossoft

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dlhšie som pozeral brokerov pre FX a pri plus500 som narazil cez google na toto: www.nbs.sk/sk/informacie-pre-media/tlacove-spravy/detail-spravy/_upozornenie-nbs-na-nepovolenu-cinnost-obchodnej-spolocnosti-plus500-ltd/bc

ak to admin nepovolí zobraziť, jedná sa o upozornenie NBS na nepovolenú činnosť plus500 ltd. na území SR...koná bez nejakých povolení a podobne. To bol dôvod prečo som s nimi ďalej neuvažoval. Ako je tomu v ČR?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Pokusím se to trochu objektivně shrnout z pohledu začátečníka a zároveň v návaznosti na to položit pár dotazů.
"Studuji" investování do nemovistostí a o tradingu jsem toho do posud věděl tolik, co každý obyčejný smrtelník. Minulý týden jsem narazil přes reklamu na platformu plus500 a musím říci, že její jednoduchost mne velice zaujala a i přesto, že jediné co vím je: kup za levno, prodej za draho, jsem během hodiny vydělal 1500kč. Pročetl jsem celé toto vlákno a samozřejmně věřím raději ostříleným obchodníkům a necpu nikam peníze. Nastává tady ale jedna otázka. Jestliže bych si teď třeba rok hrál s demíčkama a sledoval jak to funguje, kde mám potom s těmito základními znalostmi začít? Myslím, že dát třeba do Meta Traderu 3000 euro jako základní vklad je trochu hodně pro kluka, kterej doposud hrál jen dema.

Teď se ptám zkušených, není lepší začít se znalostmi a zkušenostmi z dema a maximálně 700 euro vkladem, byť by to bylo na té primitivní p500? Jakým způsobem jste začli vy? Šli jste od knížek hnedka do hry o desetitisíce? Jakou platformu jste užívali, ještě než jste všemu plně porozumněli?

Díky za odpovědi
Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...