Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

Díky. Zatím zkouším, testuji spíš metodou pokus-omyl, dívám se, co všechno software umí. U Plus500 je to celkem snadné a intuitivní, ale mám tady taky Patria Forex (i když mě forex moc neláká). Mohl by mi někdo vysvětlit, co znamená který údaj v jejich okénku s kurzy? Co nakupuji/prodávám na obrázku? EURa nebo dolary? V jednu chvíli jsem měl vydělané $3000, ale vzápětí na kříži EUR/NOK prodělal $43000. Potřeboval bych to jejich okénko popsat. Díky. (Snad mě neukamenujete za amatérismus :-) )

16911

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdenpri:

Jsou to ceny za 1 euro, ocenění je v dolarech. Aktuálně můžeš koupit 1 euro za 1,44434 dolaru a prodat ho za 1,44405 dolaru. Údaj vlevo nahoře je denní minimum a vpravo denní maximum. Číslo mezi tím v bílém okénku je šíře spreadu mezi nákupem a prodejem.
Ten spread je hodně široký. Nevím, jak mají velký lot, ale kdyby to byly kurzy na futures EUR/USD, tak bezprostředně po vstupu do pozice budeš ve ztrátě cca 35 dolarů. To je strašně moc, obvyklý spread je mnohem užší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1 kontrolna otazka
Pri Forexe hodnota pipu pri pare EUR / USD je 10 dolarov pri jednom lote.
Ak mam spread 2,9 nemal by som byt v minuse po vstupe 2,9 * 10 tj 29 USD? Odkial si vypocital ty 35 dolarov?

A dalsia kontrolna otazka.
Obchodovanie Futures paru EUR/USD (6E) (napriklad cez mojho brokera AMP) cini komisiu 5,74 USD / RT
Cize neje futures vyhodnejsi ako priamo forex? A jeden kontrakt futures je myslim tiez 100 000 EUR

Dakujem za vysvetlenie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

O forexu nevím dohromady nic, tak jsem vycházel z reality na futures. Kontrakt 6E má velikost 125 000 EUR, takže jeden tick je 12,5 USD a už to vychází.

Nevím, jak vycházejí poplatky u forexu, já obchoduju futures. Jestli budou poplatky 5 nebo 10 dolarů není podle mě to nejdůležitější. Burzovní obchody s futures jsou férové, ale jak jsem se zde dočetl, někteří forex brokeři nemají daleko k podvodníkům (jistě ne všichni, osobní zkušenost s tím nemám žádnou).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1 ani ja neviem vela o forexu. ano mas pravdu 6e je 12,50 tick.
Tiez chcem obchodvat futures ale nejako sa mi nedari nasporit kapital 2500 usd. (setko ide do rodiny teraz) tak chcem zacat s mikro lotami, potom minilotami a tak prejst na futures. pripadne futures na menove pary, ale nie samotny forex. TO ma nelaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

Níže přikládám info pana Kužela (broker Global Futures, je to z diskuzního fóra na Pandoře). Zkus se na to podívat, u GF můžeš otevřít účet od 1 USD a kdybys chtěl začít s forexem, jde to u GF taky.


Zdravim vsechny! Dostal jsem nekolik dotazu na pomerne nove a ne jeste prilis popularni, E-Micro Currencies. Je jich nekolik a najdete je v ‘Contracts’ na vsech platformach. Prakticky jedine, co se da zatim dobre obchodovat, je E-Micro EUR/USD, u ostatnich je volume pomerne nizke. Jeden tick je $1.25, denni margin je pouze $150 a plny margin je $405. Podivejte se na www.globalfutures.com/accounts/margins.asp. Tento plny margin je pouze od 23:00 do 24:00 SEC. To znamena, ze kdo ma na uctu vice nez $405, nemusi ani zavirat pozici a ma tedy vyhodu pozicniho tradera. Komisni poplatky jsou take mnohem nizsi, jeden r/t - $3.50. Pro klienty s nizkymi ucty, to je prilezitost ke skutecnemu trenovani, kde se sice neda moc vydelat, ale ani prodelat. Je to mnohem uzitecnejsi, nez svindlovat na demo platformach. Snad ale nejvice uzitecny je fakt, ze prakticky kazdy trader ma moznost pouzit ten casto vzpominany Money Management, ma moznost prikoupit, opravit chybu, odprodat, koupit znova, proste hospodarit s penezi. Takovy luxus vetsina traderu pri obchodovani TF, nebo DAX nema, at uz z nedostatku penez, nebo proste strachu z pripadne ztraty penez. Zvazte tuto prilezitost. Uspesny trading vsem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1
ked citam to co si napisal tak vo mne vrie... vysvetlim ti preco.
mam live ucet u brokera AMP odporucali mi taktiez na zaciatok Emicro. dokonca je tam margin len 100 USD a comisie su 2,80 ale to je nepodstatne. Uz som to tu pisal vela krat ake zle rozhodnutie som urobil ked som zacal obchodovat Emicro.
Ano tick je 1,25 usd ale sklz v plneni je aj 8 tickov... (jedine zeby sa stal zazrak za ten cas) Rozdiel medzi Bid a Ask je tiez cca 5 tickov. cize si to vezmi len vstupis do pozicii a si v strate 8 + 5 = 13 tickov.
Okrem toho je to tak nmelikvidny trh ze obchodovat na 5 minutovom ci 3 minutovom zabudni. ako tak sa da sledovat na 10 minutovom a viac.
Ja som tento trh obchodoval tak ze som pozeral na 6E a obchdooval M6E. (td)

Preco myslis ze hladam forex brokera? Vela ludi mi tu radilo ked uz som chcel zacat ten forex na trenovanie psychiky s malym uctom (600 USD) ze mam ist forex a mikro alebo mini loty, ale nesluchal som a tak som dopadol :)
Ale nevadi dobra skusenost.

Takze tolko k M6E

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:

Už si vzpomínám, že jsi měl s M6E nějaký problém. Omlouvám se, že jsem tě rozčílil, ale myslel jsem to dobře, chtěl jsem pomoci.
Teď se dívám do platformy a spread bid/ask u M6E je 1 tick. Pravda, likvidita není velká. Kdybych měl problém s plněním (skluz), vstupoval a vystupoval bych za limit, a kdyby byl problém na krátkých TF, obchodoval bych delší TF. Stejně při tak malé hodnotě ticku potřebuješ větší pohyby, aby to vůbec mělo smysl.

Global Futures dělá i forex a účet na forex tam je tuším od 250 dolarů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Kópiu chlapa neviem či tu píšete o tom že plus500 je somarina ale ja s ním robím na REAL a dá sa zarobyt. Som na ňom mesiac a pól a uz mám vyše 1500€ zarobene niekedy to veľa ale vložil som si na ich účet len 367€,250€ som najskôr zarobyl z 25€ bonusom. Ale ja som spokojný, lenže ja si myslím že to je aj o povahe človeka.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Ahoj chtěl bych se zeptat... četl jsem si tady o Platformě500+ hodně názorů, přeci jen několik let uteklo, a 500+ se stále drží, a co jsem se dočetl má i povolení (licenci) zde v ČR.

Chtěl bych se zeptat někoho, kdo v tom třeba začínal, jestli se nějak zásadně liší DEMO od ostrýho provozu třeba v poplatcích, nebo je to opravdu úplně stejný.

A jestli by mohl někdo udělat lehký srovnání 500+ dříve a dnes, jestli se něco zásadně oproti minulosti změnilo a jestli naopak zhoršilo.

Poslední dotaz ohledně vkladu a výplácení, jestli se někdo odvážil a začal na 500+ s větší sumou peněz třeba 50-100 000.
A jestli jste se nesetkali v současný době s problémem při vyplácení.

Vím že to není třeba ideální platforma, ale vyhovuje mi prostředí, a chtěl bych s ní zkusit začít...
Pro mě výhody (jednoduchý a přehledný soft + dostupná APP pro iPhone a naprosto vyhovující)

[bold]Zajímá mě jestli je i dnes 500+ v očích finančních expertů hračka, nebo stále nevyhovující (a nevýhodný) systém [/bold]

Díky za odpověď Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pagun:
A je to tady zase, neustále dokola. Nevím jestli se něco změnilo, protože naposledy jsem se na tuto platformu díval před půl rokem a to byla neprostá katastrofa co se možnosti analýzy týče. Co je ale podstatnější, ještě větší katastrofa jsou poplatky a ty se určitě nezměnily. Jistě, jak píše Lasky, přesto se tam dá vydělat, ale proč bych proboha platil za obchod 30 USD, když jinde to mám za 6?
Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...