Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Time And Sales


Pavel K.

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahojte mám otázku na objasnenie respektíve či to dobre chápem. Nejak v tom tápam a chcem si to poriadne objasniť.

Zoberme príklad že chcem ísť do shortu na resistanci ktorú mám odpozorovanú (je jedno či MP, higher TF) proste viem že tam môže nastať akcia. Keď sa cena blíži k tejto úrovni je pre mna dobré keď tam vidím v level 2 vela resting offers (teda pravdepodobne longy ktoré chcú vyberať profity)? Ja lenže ešte neviem či sú tieto ordre pravé kedže to môžu byť fake vystavené market makerami. Akonáhle sa dostanem do úrovni kde sú tieto ordre tak začnem sledovať DOM+T&S teraz prídu otázky (ak už mám niečo čo nieje správne doteraz prosím opravte ma).

1. V T&S by som mal pravdepodobne vidieť ako sa tie ordre vypĺnajú teda vela obchodov zrealizovaných za bid (sell) kedže to boli limitné sell príkazi. Je jedno či sa odkrajújú po blokoch, alebo to môže byť veľa priemerných predajov?

2. DOM mi tvorí najviac otázok. akonáhle som na tejto úrovni chcem aby boli "väčšie čísla" na offer strane alebo na bid. Chcem vidieť ako sa "konzumujú" offer alebo bid objednávky. Myslím si že potrebujem aby sa predávali bid a zvyšovali offer?

Hádam to je aspoň trochu zrozumitelné a niekto pomôže:)

Inak stále viec narážam na materiáli že DOM (teda aj level 2) už ovladajú algo ktoré stahujú a vystavujú fake obejdnávky na pomýlenie. aj tak si ale myslím že na orientáciu kde môže byť potencionálna bariera to je slušná pomôcka. Najdôležitejšie je asi zapojiť T&S kde vidím čo sa skutočne deje? čo si myslíte o tom?

Vďaka za pomoc! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

jestli jsem to dobre pochopil, tak rozdil mezi tim, jestli nekdo rozjizdi novy trend nebo uzavira stare obchody, tak to se nepozna z T&S nebo footprintu. Jestli tam nepomuze kontext, tak jak je trh postaven, tak uz asi nepomuze nic.
Nevim o jakem trhu si psal ty baliky po dvacitkach.
Ja muzu mluvit jenom o ES a tam uz jsou to spis 200 a vice aby se neco delo. Vcera byl pekny priklad, kdy sel poznat zacinajici downtrend z T&S. Trh sel po open dolu a zaseknul se kolem 1316.00-1318.00 a tam sel nejakou dobu do strany. A pak prisel nastup a zacaly letat bloky po 200 kontraktech, takze z toho bylo citit tu silu a kdo naskocil, tak mu to prineslo min 16 bodu dolu.

P.S. jinak k tem urovnim co jsi dal do MP, kdyz mi napises trh, tak se ti vecer podivam na ty hodnoty, co jsi daval do vlakna MP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

Myslel som to presne tak, ako vravíš tak to z T&S bohužiaľ nevieme presne. Ale keď vidím že trh ide dole 5 bodov tak podľa mna sú väčšie ordre hlavne na uzatváranie. Je to veda ale myslím si že lepší nástroj už asi v tradingu nebude respektíve asi ani nemôže byť.

Inak ES nesledujem zo začiatku chcem tú najlasnejšiu variantu a na NQ sa dá dať SL 20usd. Čo som ale videl pár T&S videí (škoda že o tom je strašne málo info, no asi aj výhoda:)) tak na ES je to hurikán tam samozrejme 10 neznamená nič na NQ to je berie už pomerne vážnejšie ale ked príde 50-100 tak to je parada.

Ja sa momentálne učím aj DOM aj T&S celkovo flow takže som zvedavý možno po 1-2mesiaci budem trošku múdrejší. Screentime meokašlem. Štvú ma ale tie algo lebo DOM lieta ako šialený preto bude asi lepšie pracovať na T&S skills. Ale niekedy už vidím aj začiatok akcie v DOMe len neviem či vie poskytnúť také edge ako pred algotradingom, na to ale asi muísm prísť sám :)

Vďaka za ten MP hodil som to tam (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax, iigis: budu teďka trochu rejpal, ale prostě mi to vrtá hlavou a nenalézám odpovědi. když trh padne po open (když premarket byl v CG) dolů, přece to může také znamenat vyzobání SL býků a nástup na lepší ceně do longu. pokud po krátkém shortu přijde zastavení ceny a určitá konsolidace a objeví se velké objednávky, může jít stejně dobře o útok velkých kluků do long. jj zmiňujete kontext, kdy ekonomická situace spíše nahrává medvědům, trh na vyšším TF je v shortovém kanále, na 30min je pod klouzavým průměrem, ale i tak spoléhat že velké objednávky jdou tak jak si myslím mi přijde stejné jako uvažovat o shortu bez jejich vidění v T&S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libri:

jestli je to komentar k tomu vcerejsku, co jsem napsal ja, tak vcera to byl jasne shortovy den. High Japonska i Evropy bylo na VAL predchozi US seance plus minus tick. Takze tady slabost trhu vratit se tam, kde se predchozi den obchodovalo.
Pak v Evrope po 14 hod pruraz low, ktery trh nebyl schopen otestovat, jak behem evropy, tak behem US open. US open hned dolu. To vse je pro me kontext, ktery rika prodavej. A kdyz se trh zastavi a chvilku odpociva a pak to tam zacne litat na bidu po dvoustovkach, tak proste prodavam taky. Nikdy nevim jestli je ten bid limitni nakup nebo prodej za market, ale kdyz si vezmu ten kontext a vidim ze s temi velkymi objednavkami trh klesa, tak je to pro me short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

libiri:

Neviem čo sa tam dialo včera teraz nemám live data idem replay aby som získal screentime predsa len môžem situácie pretáčať až do vtedy kým tam nevidím čo mám takto dúfam získam časom cit. Niesom ani pútaný na US session takže môžem hladieť na žíví trh a zaujímavé situácie aj 5-6 hodín denne.

Ale vo všeubecnosti k tvojej otázke z môjho pohladu to beriem takto: Povedzme že trh otvori pri nad VAH (to je jedno čo kto používa ale MP podla mňa dosť ulahčí prácu na kontexte) potom ide down urobí "čop" na začiatku toejto konsolidácie môže byť aj vela väčších lotov (short covering). Potom čakám ak sa trh bude držať v rozumnom range a neuvidím tam nákupnú snahu od väčších hráčov ale len 1-5 kontraktové buy tak čakám kým sa nietko rozhodne poriadne predať ešte je asi dobré počkať na kúsok pohybu a potom (zistím či to bolo "skutočné") a idem do toho SL nad tú úroveň. Podporujú ťa dve veci 1. velký hráč vstúpil, 2. Tí trapped kupci musia likvidovať máš moemntum na break cez low toho range. To je dôvod prečo som sa dal na flow TA ti povie že predávaj stup príkazom pod range ale flow ti ukáže už pár tickov pred breakom čo nastane.

Ak nieťomu zle rozumiem tak budem rád ak ma niekto opraví.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mal by som jednu otázku ohladom T&S.

Napadlo ma že obchody ktoré sa realizujú za below bid/above ask nemôžu byť market príkazy tým pádom keď vidím veľký order zrealizovaný za above ask tak sa pravdepodobne jedná a vyplnený limitný short? Rovnako aj u below bid tu to ale bude limitný long môžem mať pravdu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@iigis

Ja by som reagoval este na tvoj prispevok z 23.7. lebo neviem ci tym basics spravne chapes, ak hej tak moja chyba. Plnenie limitnych sell objednavok uvidis v T&S vo forme nakupov. Limitny sell caka kym pride agresivny nakupujuci a umiestni svoj nakupny order na jeho cenu, do trhu, a vtedy sa v T&S vytlaci nakup za ask.
+ nevsimaj si iba velkost objednavok ale aj rychlost plnenia a celkovy priebeh delty.

To below bid/ask co ma NT si nevsimaj, to najcastejsie ukazuje ze platforma nestiha alebo chybu dat.

Inac prajem GL a vytrvalost v dalsom studiu, vsimam ze si si predsa vybral aj MP - na kontext nezabudaj, kludne sa pytaj otazky vo fore ak bude treba. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZDQ:

Dikes za odpoveď no akurát včera som si uvedomil že ask môže byť aj limitný sell a naopak ale zamyslel som sa nad jednou vecou ktorá by mi to mohla pomôcť troška rozlíšíť jedná sa hlavne o "covering". Beriem to tak že ak sa už trh pohybuje jedným smerom (dajme tomu long) a zrazu tam nabehne velká ask objednávka tak to bude pravdepodobne PT čiže sell order. Keď je trh v chope (myslím keď sa rotuje) a nabehne velká objednávka tak idem radšej do jej smeru lebo to už nebude pravdepodobne covering. Ešte druhý spôsob naopak v chope keď vidím úroveň na ktorej ide veľa ask objednávok ale trh sa vždy odrazí dole tak to beriem ako potvrdenie shortu potom už len počkám na momentum a ide sa:)
Ak dačo nieje správne budem rád ak ma niekto opraví.

K tým ostatným vecim čo si všímam tak ešte rýchlosť akým sa trh pohybuje v môj požadovaný smer. Príklad ak chcem ísť short tak chcem aby sa hýbal rýchlejšie dole potom pomalšia "sekaná" korekcia hore a potom short, ešte to len pozerám ale príde mi to logické. Ešte zamietnutie dákej ceny mi príde zaujímavé mám S/R povedzme 1000 a ak ide trh 998,999,1000,1001,1000,1000,999,998 tak je to tiež potvrdenie. Deltu nesledujem ak si myslel (CD), teraz sa chcem sústrediť poriadne na T&S a DOM. Zmenil som TF na 1min aby som vnímal trošku dynamiky. Celkovo som zmenil pohlad na trh už mi nevadia ani menšie a rýchlejšie PT, začínajú sa mi páčiť aj skalpy (pred mesiacom by som to najradšej vyradil z tradingu :D).

No a MP už som to dávnejšie študoval (začiatok roka) vtedy ma to neohúrilo mal som v hlave že je to komplikovné paradoxne to informácie zjednodušuje a vysvetluje kontext v zrozumitelnom podaní. Ešte neviem čo mám robiť s dnami keď trh otvorí nad/pod unfair hladinami, vtedy zatial len odlsedujem globálny trend a obchodujem na vyplnenie. Inak vďaka za ochotu lebo dáke otázky sa určite nájdu teraz ale hlavne screentime. ;) (tu)

Vďaka Igor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jste včera někdo měli u grafu TF zapnuté T&S, tak jste nemohli přehlídnout, co se tam dělo chvilku po otevření, když se cena dostala zpět na OPEN .. :) Cena se zastavila tak na 30 sekund a ani se nehnula, myslel jsem si, že mi netečou data do platformy, spousta bloků za sebou a pak to prudce vystřelila nahoru a už to jen swingovalo... volume delta nabírala taky na obrátkách, bylo to hodně okaté, příště s tím už doufám něco udělám $ ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Momentálne to všetko robím na replay a snažím sa do dostať do krvy a ako potencionálne zaujímavé situácie mi vychádzajú. Chcel by som počuť názor tých čo to majú v krvy ja sa tomu venujem len krátko. Tu sú:

1. Hneď na open sa väčšinou podarý pekný pohyb so zaujímavým flowom. Vždy keď trh otvorí pri S/R sledujem DOM+T&S a hladám toto. Príklad na longu. Chcel by som aby trh obchodoval limitné príkazy ktoré majú aj "základ" v dome, alebo proste úroveň na ktorej sa obchoduje množstvo bidov a trh ju nrepráža (1-3ticky neberiem ako prerazenie) potom čakám na to aby trh išiel do longu a pritom plnil market ask teda (momentum) vstupujem tak bod od toho prvého bodu ak moemntum neopadá. To moemntum musí mať aj T&S ide rýchlejšie hore ako dole a stále robí nižší pullback.

2. Keď ide trh dlho jedným smerom tak nebudem vstupovať hneď na S/R aj ak tam sú známky očakávaného flowu (to isté ako hore) ale radšej si počkám na pullback. Kvôli tomu že pravdepodobne na zastavenie dlhšieho pohybu je treba väčšia aktivita a nástup na "korekcii" by mal byť istejší.

Vďaka za komentár.

Inak offtopic zaujímalo by ma prečo na finančníkovi niesú mail?! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...