Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Zajímavá opční strategie: Collar (1/2)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, jelikož mě zajímalo, jak by si collar vedl během roku 2009 a v článku grafy končí v lednu 2008, tak jsem collar obacktestoval až do srpna 2009 pro oba tituly v příkladu. A je na tom vidět pěkně řízení rizika. Pokud by někdo mermocí chtěl držet akcie i v tomto období, tak collar by mu docela výrazně snížil celkovou ztrátu na celkem snesitelnou úroveň. Ale mám otázku pro zkušenější obchodníky opcí. Má collar nějakou výhodu proti ATM vertikálnímu spreadu? Jak psal lemming, jsou téměř ekvivalentní, ale vertiál váže o dost méně peněz, takže u něj můžu obchodovat více kontraktů, a celkový výnos tak bude podstatně větší u vertikálu. Chápu, že pokud je někdo akciový obchodník, tak je to výborná strategie na omezení rizika. Ale pokud je někdo primárně opční obchodník, tak tam už žádnou výhodu proti vertikálu nevidím. Láďa

10248

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Není v článku chyba ?

Nejdříve tam je:
Obchodník obchodující strategii Collar v podstatě udělá 3 jednoduché kroky:

1) nakoupí dlouhodobě libovolnou akcii,
2) vždy v termínu expirace [bold]nakoupí v rámci nejbližšího expiračního měsíce (tj. s 30ti dny do expirace) ochrannou PUT opci [/bold]a to s nejbližší strike pod aktuálně obchodovanou cenou,
3) ve stejný okamžik / ve stejný den současně [bold]vypíše CALL opci[/bold] (též v nejbližším expiračním měsíci) a to na nejbližší strike obchodované nad aktuální cenou trhu.

a potom tam je:
Nyní, co se stane v den expirace? Celý proces zopakujeme. Podíváme se na aktuální cenu v den expirace a dle ní opět [bold] vypíšeme PUT[/bold] a [bold] nakoupíme CALL[/bold] – opět na nejbližších strike, pro následující expirační měsíc.

Nejdříve se putka kupuje a callka vypisuje a potom se potka vypisuje a potom callka kupuje, jsme zmaten.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...