Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

Jeden zásadní rozdíl mezi demo a ostrým účtem je při vyhlašování důležitých ekonomických dat. Na demu se může entry příkaz zadávat do poslední minuty před vyhlášením s jakoukoli hodnotou, na ostrém účtu zpravidla od 20-30 min. před vyhlášením lze zadat entry jen ve vzdálenosti cca 40 dílků od aktuální ceny. Kdo chce trénovat zadání entry i na demu, musí příkazy zadávat 30 minut předem a pak již s objednávkou až do vyhlášení nemanipulovat (což není vždy jednoduché, pokud se cena přibližuje mému entry ;)).
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Maatej,

este som ti dlzny odpoved ohladom bezpecnosti uctov. Cize segregovany ucet je lepsi ako bez, s poistkov u FDIC samozrejme este raz lepsi.

Mimo USA funguju aj ine systemy, napr. ak by si robil FX cez Saxobank v Dansku, tak tam existuje nieco ako "statne poistenie", kde v pripade bankrotu dostanu klienti peniaze naspät cez dansku centralnu banku, ale je tam tiez nejake obmedzenie ohladom max. vysky penazi, ktore ti vyplatia (? 40 - 50k $)

Ine zadrhele ma teraz nenapadaju, treba jednoducho pravidelne stahovat zisky domov a casom, ked si uz stiahol tvoj zaciatocny vklad par krat domov, taketo otazky o bezpecnosti uz nehraju nejaku dolezitu ulohu. Plus neskor treba otvorit konta aj u roznych brokerov, ak by jednemu nieco stalo, tak obchodujes inde dalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf,
existuju aj brokeri, kde v tomto nie je ziadny rozdiel medzi demom a ostrym uctom a kde mozes zadat entry order aj sekundu pred makrom bez akejkolvek hranice od aktualne ceny, napr. Oanda a pod.

to "190576"
Uz sice vsetko dolezite pekne zhrnul Sid, ale napriek tomu este otazocka odo mna - ako dlho sa venujes obchodovaniu ? Problem vidim v tom, ze väcsina ludi podceni na zaciatku tento job "trader". Kedze je pristup k nemu taky jednoduchy, ze prakticky kazdy, kto ma doma jeden computer a internetove spojenie si moze otvorit konto u brokera a povedat si - "od zajtra som traderom". Ale nepoznam nikoho, kto by mal odvahu odvahu si povedat - "od zajtra som chirurgom, alebo od zajtra som krajcirom". Lebo kazdy vie, ze na to treba par rokov skoly a par rokov praxe, kym v tom moze clovek byt uspesny.

Podobne je to aj s tradingom, ci uz fx alebo nieco ine, treba na to trpezlivost a vytrvalost a casom (na vynimky, väcsinom az po rokoch) sa vysledky dostavia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

izijan:
Ano, to co jsem napsal platí pro VT a CMS. Ale pokud si dobře vzpomínám, už tu bylo v diskuzi, že např. Oanda umožňuje zadat entry vteřinu před vyhlášením, ale holenkové si pak klidně zvýší spread na 12 pips. A to si myslím, že jejich demo taky nezahrnuje. Nebo se mýlím?
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pacho:
Já tedy nerad mluvím za Sida, ale sám několikrát psal, že obchoduje PŘEDEVŠÍM na fundamenty. Musím říct, že i já jsem si tuto metodu oblíbil. Před vyhlášením fundamentů je cena většinou v úzkém kanálu a po vyhlášení se pohybuje velmi rychle jedním směrem. Když pak šikovně nastavíš entry a limit (samozřejmě i stop), většinou tě úspěch nemine. Sám odhaduji úspěšnost takové strategie na cca 70-80%

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je pravdou, že jsem si oblíbil fundamenty, hlavně proto, že v té době jsou do obchodu zapojeni všichni účastníci trhu a hlavně ti velcí dělají mnohdy neuvěřitelné šachy a jejich přesuny money vytvoří mnohdy propad/nárust i o 100 a více bodů. Ale pravdou je i to, že jsem trochu změnil na fundamenty, tedy na techniku vstupu na pozice, názor. V 80% případů u USA důležitých zpráv osciluje jedna, maximálně dvě svíčky po dobu 1-5 minut (vyjímečně do 10min.) nahoru-dolů a není se vlastně "čeho chytnout". U evropských zpráv to tak markantní není, a kupodivu ani moc ne u páru USD/CAD. Dal jsem si tu práci a trochu sledoval, jak se chová trh před a po zprávách (z toho ty minuty a %). Takže nyní už jsem eliminoval entry a nenervuju se s jejich zadáváním, počkám prvních pět-deset minut (podle počtu barů) a na druhý, někdy třetí bar, zapínám systém. (před zprávami, tak cca 20 minut jej vypínám na všech párech). I když je to trochu opatrná technika a třeba ztratím v úvodu směru trendu 20,30 bodů je to na druhou stranu určitá jistota a účel světí prostředky... I kdyby se náhodou po druhém, zcela výjimečně po třetím dlouhém baru otočil náhle okamžitý trend, systém už si poradí a přehodí si pozici sám. I podle osvědčeného, každý tvůj mylný a neúspěšný Buy je vlastně kvalitní Sell a naopak..Prakticky nikdy neexistuje "éra" tří, čtyř douhých svíček a po prvním nárazu a rozhodnutích těch velkých se většinou trh konsoliduje. Bohužel (spíše někdy bohudík) trhem hýbou velcí a je třeba se tomu přizpůsobit..Většinou se názory a reakce těch velkých po výše uvedené době ustálí (když si představím, že nad tím kam se vydat, hloubá u každého velkého investora tým deseti, dvaceti mooooooc dobře placených mozků a pak je trh kopíruje, je to vlastně know-how zdarma..)..a pak nastane ve velké většině případů jednoznačný "pozprávový" trend a toho je třeba využít.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid: Je teda Volfova metoda, ktoru spomina v prispevku nad tvojim, z dlhodobeho pohladu neuspesna? Je lepsie pockat 5-10 minut a potom nastupit? To uz ale vo vecsine pripadov nechytis dany trend a zacne sa to otacat. Alebo si zistil pozorovanim, ze ten korekcni trend je istejsi ako cakat s Entry prikazmi na fundamenty?

Ale zas ked vychadzaju hlavne spravy v USA ako napr sprava o zamestnanosti a dopadne negativne, tak dolar musi oslabit a smer pohybu je jasny a kto sa uspokoji s malom a nebude cakat na maximum pipsov, ma uspech zaruceny, nie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každopádně to není má metoda, okoukal jsem to taky od Sida. Já to vidím tak, každý z nás se vyvíjí a časem přejde na to, co mu lépe vyhovuje. Dokud neměl Sid svůj zázračný skript, obchodoval více na data, protože to bylo jistější a výnosnější. Teď obchoduje se systémem, který mu vynáší bez výrazného rizika, tak proč by se honil kolem dat? Já, protože ten skript nemám, považuji tuto metodu pořád za dost dobrou, protože má minimální riziko, velký potenciál zisku, obchod je uzavřen během pár vteřin. Stalo se mi už, že jsem měl celý den ztrátový a pak přišlo vyhlášení, na kterém jsem vše získal zpět plus něco navíc. Ale to slyšíš všude, každý si najde svoji cestu... jenom musíš všechny vyzkoušet, než poznáš, která je ta tvoje.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mateej
1. To co popisuje nick Volf je určitě dobré a prověřené (kanály s nízkou volatilitou před zprávami),jen moje "vyčkávací" varianta je opatrnější a ne možná tak profitabilní, což se týká výhradně fundamentů a reakce na zprá, ale zase není tolik riskantní v možném nástupu přes entry ( i když se SL) a v možném obratu trhu. Vše má vždy dvě strany mince ...

2. Zprávy nejsou o negativech a pozitivech, ale o tom jak na ně reagují trhy. Není nikdy řečeno, že negativní něco oslabí a pozitivní posílí...tak na to FX ani zdaleka nefunguje...

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsetkych traderov !!!

Sledujem vasu stranku a diskusie uz 2 mesiace a postupne sa dostavam do tohto umenia obchodovania. Chybaju mi zatial prakticke skusenosti (zatial len 2,5 mes.). Chcel by som som opytat ohladom Entry a ich zadavania vopred. Skusal som tak ako to Volf opisal zadat entry cca 20 min. pred 16.00 vcera a samozrejme to neslo, ale napriklad teraz je 11.00 a ziadne spravy uz nebudu najblizsie 2 hod. a posledna vysla o 10.30 a to boli Predaje aut v GB a nejde to stale. Jedine co sa mi podarilo tak to bolo rano pred 8.00 vtedy ale vsetci len zacinaju. Da sa to nejako obist. Poradte prosim, pretoze paci sa mi tiez ta strategia ENtry rep. double entry ale prakticky to zatial nefuguje(okrem dema :)).

Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli zkoušíš na demu, tak tam žádné omezení před vyhlášením není. Entry ale i tak nejde zadat těsně k aktuální ceně, VT tě pustí cca 6 dílků + spread od aktuální ceny. To ale při vyhlašování nevadí, protože stejně musíš počítat s určitým rozkmitem než se cena vydá nějakým směrem + pohyb ceny po dobu zadaného entry až k vyhlášení. Dobré je nastavovat entry 20+ dílků od ceny půl hodiny předem.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pacho

diky za Vas zaujem a pomoc. Mam problem s tym, ze ma VT nepusti otvorit entry v tom case ako uvadzam. Proste ma ignoruje. Aj v case ked ziadne spravy nie su. Rano pred 8.00 som v pohode entry zadal. Zase som skusal o 13.28 teda viac ako 30 min. pred zacatim USA a navyse neboli ziadne spravy a stalo sa to iste. Entry otvaram pravym kliknutim na prislusny par a vyberam Entry sell/buy....
Diky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rakoso :

skus to robit priamo na grafe ...klikni pravym tlacitkom na tebou stanovenu cenu kde chces zadat order

ak kliknes nad aktualnu cenu tak ti ponukne EntryStopNakup a EntryLimitPredaj ak kliknes pod aktualnu cenu tak ti ponukne EntryLimitNakup a EntryStopPredaj ........... Mne to ale funguje aj priamo na cenach tak neviem kde mas problem . Nieco asi zle robis. Robis to na deme alebo na ostrom ucte ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...