Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

Ad Sid (Datum: October 24, 2005 04:17PM)
To all:
Velmi se mi osvědčilo obchodovat významné fundamenty předem. Určitě to není nic extra nového, ale mě to vychází téměř stoprocentně (samozřejmě vždycky do toho může vletět nějaká nečekaná zpráva, ale to už je život na Forexu...). Před vyhlášením během evropského sessionu, max. 24 hod. před daty se dá velmi kvalitně odhadnout očekávání trhu, takže půl hodiny před oznámením zavírám poslední pozice a je vyděláno. Přijde mi to lepší než se nechat hnát proudem v té smršti po datech a polykat andělíčky. Přeci jen jsem už starší maník a adrenalinu si užiju i tak dost. :) [bold] [/bold]
GL
Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Sabonosova
S těmi evropskými daty souhlas, už jsem psal, tam jsou entry většinou průchozí, ale u USA zpráv mi to příjde poslední dobou, jako vyložená loterie. Hlavně díky spoustě doprovodných faktorů (ropa, hurikány, spekulace o úrokových mírách atd.)...Pokud máš na evropské zprávy téměř 100% úspěšnost, tak pomyslný klobouk dolů ! Někdy je ale velmi příjemné se nechat vést proudem, i když "výtěžnost" je o něco menší..S tím starším maníkem a jiným adrenalinem to prožívám podobně... :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sid:
Já jsem se vyjádřil trochu nepřehledně, takže jsme si neporozumněli. Myslel jsem to tak, že obchoduji USA fundamenty předem, t.j. během dopoledne, v evropský seanci, max. den předem. Trh se snaží už ty data nějak předjímat, pomáhá mi to k určení intradenního trendu (obchoduju pouze ID). Evropské zprávy se mi jeví jako málokdy trhotvorné.
Však taky spekulace o úrokových mírách je asi hlavní důvod, že je $ od začátku roku tam, kde je; hurikány, nejdřív oslabily, jakmile se ukázalo, že to US ekonomika absorbuje, nakonec pomohly také, atd...
Co se týče tvé předposlední věty, já mám právě problém naskočit do rozjetého proudu, vždycky mám strach, že už je to moc vysoko nebo moc nízko , že se to zrovna se mnou otočí, tak to řeším po svým.
Čau Saba

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chápu to správně tak, že např. v den vyhlášení úrokových sazeb FEDem v USA nastupujete hned ráno ve směru očekávání, tj. např. když se očekává zvýšení sazeb o 25 bodů, tak kupujete ráno dolar vůči EUR, GBP, protože USD bude díky předpokladu zvýšení sazeb několik hodin před vyhlášením posilovat ???



Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro, honzas:

Ocakavania takzvany consensus viete aj skor ako 24 hod predem a trh ma vacsinou trend pohybovat sa v smere ocakavani. Takze obchoduje v smere ocakavania a pred zverejnenim z pozice vystupi takze ho nemoze zaskocit negativna sprava. A ked pride sprava ktora sa ocakavala tak trh uz moc toho nenadela pretoze je to uz zapocitane v trhu. Takze asi tak som to pochopil ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pacho:
zadavam entry na ostrom ucte. Na deme ma to pusti aj par minut pred spravami to je o.k. a bolo to tu uz wolfom vysvetlene. Na ostrom ucte sa mi podarilo otvorit entry rano pred 8.00. ale teraz napr. o 10.41 sa to neda, jednoducho ma VT ignoruje. Skusam to uz par dni od 8.00 do 16.00 a hneva ma to, pretoze chcem vyskusat na ostro kontraentry, ale nemam sancu ich otvorit v priebehu dna ani v case ked ziadne spravy nie su. SKusal som to vsetkymi sposobmi ake su mozne podla tvojich rad, ale v tom problem nie je.

Ak ma niekto tento problem, alebo je teraz online skuste aj Vy napr. teraz (10.48) len zadat poziadavku na akekolvek entry, funguje Vam to?

Diky moc za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pacho and volf:

Diky za Vasu trpezlivost. Pridam este mozno dolezite detaily: Moj ucet ma len 400 USD, idem na miniloty.

To pacho:

Ak skusam otvorit entry cez graf tak to mozem dat aj 100 pips vyssie alebo nizsie od akt. kurzu a nic sa nedeje. Vobec sa mi neotvori dialogove okno Entry, takze neviem zadat ziadny udaj. Uz som pisal aj do CMS.
Dnes pre 8.00 som to otvoril bez problemov. Tym istym postupom to robim aj teraz, uz naozaj nechpaem. Uvidim co mi napisu CMS. Este raz diky za Vasu trpezlivost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pacho, Sabanosa

hmm..., ale takováhle strategie si asi nevystačí s "normálním" stop lossem v rozmezí 15 - 35 pips (i když pro každého je normální něco jiného). Během dne je spousta výkyvů a korekcí, které by stop loss vyhodily - i když třeba v konečném důsledku trh půjde nakonec jedním směrem. Pokud mám pozici držet 6 -12 hod. ve směru očekávání před zveřejněním dat, tak bych to viděl na stop loss kolem 50 - 100 pips.
Jestli nám to může Sabanosa více přiblížit ???





Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro (Ad October 26, 2005 12:32AM):
Např. na www.forexnews.com/ nebo www.kbc.be/IPA/D9e01?t=~/research "weekly" jsou údaje na celý týden dopředu, včetně různých eventualit ze světa obchodu a politiky.

To Honzas (Ad October 26, 2005 08:25AM):
Přesně tak. Někdy musí být člověk opatrný, jestli už to moc neudělali přes noc Japonci, ale jindy zase jao zvětší odskok. Když jsou zvlášť významná data, tak se je snažím brát do úvahy už v newyorský seanci předešlé odpoledne.

To Pacho (Ad October 26, 2005 08:51AM):
Pochopil jste to naprosto správně.

To Honzas (Ad October 26, 2005 12:58PM):
Já přeci nemusím držet pozici 6 - 12 nebo kolik hodin. Používám naopak SL max. 15 pps včetně spreadu. Chytám podle určitého paternu pohyby 15 - 20 pipsů. Ten odhad využívám k tomu, že v preferovaném směru lapám pohyby 20ti pipsové a v opačném 10 max. 15 pípáků. Samozřejmě, když se mi zdá, že to má větší švih, tak z toho zkouším vystoupit později. A to se bavíme jen o obchodování 1 lotu. V dalších lichých násobcích to dává pestřejší možnosti. Zatím na to mám malý účet, ale to se myslím brzy změní.





Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...