Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

Caute vsetci, chcem Vas poprosit o odpoved na 2 otazky.

1.) Sid v tej druhej lekcii (obchodujeme Forex II.) v nadpise o Rollover napisal, ze "...Na spotovém FX trhu musí být všechny obchody uzavřené do dvou pracovních dnů..." a toto mi nie je uplne jasne. Znamena to, ze ked napr. v pondelok rano o 10:00 otvorim poziciu, tak v stredu do 10:00 ju musim uzavriet alebo sa to zrusi automaticky alebo sa to nezrusi, len som to zle pochopil?

2.) Zatial sa hram na demo ucte cez forex.com a stalo sa mi, ze som podvecer nakupil dolar a nechal som poziciu cez noc otvorenu bez stop-loss prikazu (viem ze na ostrom ucte by to bola somarina) a druhy den ta pozicia bola uzavreta bez toho, aby som si dopredu nastavil prikaz na predaj. Dolar za ten cas co bol kupeny klesal, ja som stracal a mozno v najnepriaznivejsom momente bol vykonany prikaz na predaj ,pricom ja som ziadny nenastavil a nedostal som sa ani tou stratou na tom obchode do minusu takze nechapem co sa stalo.

Vysvetlite mi to prosim, dakujem :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To zyx66
1. To, že na spotovém FX trhu musí být všechny obchody vyrovnány do 2 prac. dnů je obecné pravidlo vztahující se mj. k rolloveru a někdy taky k podmínkám poskytnutí marginu. Záleží na jednotlivém brokerovi, jak a za jakých podmínek podle smlouvy pozice exituje nebo ponechá v další pokračující pozici.
2. Forex.com a jeho podmínky či platformu neznám. Je možné, že jsou podmínky přes marginy takto nastaveny.
SID


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pacho
Píšu, že jsou to obecné podmínky spotového FX trhu, které vychází z charakteristiku trhu jako takového. Pozice bez tvého vědomí ti u CMS samozřejmě nezavřou (pokud nejsi v mínusu na margin). Ale nevím jak to chodí u jiných brokerů a jak jsou postaveny smlouvy, viz ten forex.com, který neznám.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zyx66,
nikde ti nic, ak nechces sam nezavru, vsetci tu spominany fx brokeri su tzv. non-deliverableovy brokeri a tesia sa ze zarabaju na rolloverovych urokoch, ak nieco drzis dlhsie. Na spotovych trhoch (na rozdiel napr. od terminovanych obchodov) to znamena, ze teoreticky by si musel menu ktoru si long zobrat a ktoru si short zase dodat niekomu, na co v minulosti mal clovek dva dni casu, kedze to bolo spojene s formalitami. To dnes toto uz nehra ziadnu ulohu, pri tich 2 dnoch sa ale ostalo. Inac CAD je vynimka s len jednodnovym settlementom.

Cize tvoje pozicie broker automaticky nezatvara, ale roluje dalej, za co podla urokovej diferencie mien bud nieco dostanes alebo ti nieco zoberu. Tomu pozornost treba venovat u fx brokerov ktory roluju pozicie v urcitu dobu, napr. vecer o 23:00 hodine, lebo napr. za overnight poziciu v stredu vecer sa uctuju uroky za 3 dni, kedze kvoli vikendu je tzv. value delivery date az v pondelok. Zial neviem ako sa tie veci povedia po slovensky/cesky, ale malo by to byt jasne ;). Existuju sem tam dokonca moznosti, v paroch z ktorych je mozno dostat vysoky urok, otvorit poziciu v stredu par sekund pred uctovanim a hned aj zavriet. Ak je tento zisk z uroku vyssi ako spread (zaroven sa to nesmie pohnut do smeru proti mne), tak sa na tom dokonca da nieco zarobit.

Takze, ze sa ti to zavrelo je asi chyba bud dema, niekedy tie dema bezia na slabsich serveroch a tak sem tam nieco "strati", alebo si nezbadal a zadal nejaky limit, ci nieco take a neskor sa to zavrelo samo podla toho. Vo vypise by si aj mal vidiet kedy sa ti to zavrelo a za aky kurz, pripadne aj za akych podmienok (limit a pod.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže ROLLOVER znamená, že broker tu pozici zavře a ve stejný okamžik zase otevře stejnou novou, u které platí zase dva dni na dodání - a takhle každý den, aby se ta která měna nemusela dodat? Tedy i přesto, že FX je spot trh, tak nedojde k dodání?

Původně jsem si myslel, že na FX jako na spotovém trhu když otevřu pozici, tak nakoupím/prodám nějakou měnu (1 lot) a tu mám hned na účtě (i když teda přes páku např. 1:400 půjčenou od brokera a já dávám jenom margin).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To zyx66
píšeš, že jsi koupil dolar který potom klesal a ty jsi ztrácel. Při vysoké ztrátě a při nedostatku finančních prostředků na tvém účtě ti broker CMS:
1/ pokud obchoduješ s více loty tak ti je broker sníží, např.: při obchodu s 10loty ti obchod sníží na 5 lotů. Samozřejmě těch 5 máš ztrátu a modlíš se jestli se to otočí.
2/ při obchodě s 1 lotem a u velké ztráty kterou nekryje výše tvého účtu ti pozici zavře též.
V "HLÁŠENÍ" vždy najdeš hlášku "Margin call".
Napiš s jak velkým účtem a s kolika loty obchoduješ. Kolik pipů jsi byl ve ztrátě?

Ahoj Zdeněk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem Vam za odpovede, uz je mi to jasnejsie a aj ten predaj sa stal z toho dovodu, ktory ste popisali, ze som si nevsimol vysku zostatku na ucte po otvoreni pozicie. Pytal som sa aj na livehelp na ich stranke a tiez mi to vysvetlil, takze je to OK. S tym rolloverom to uz chapem, len ma zaujima dalsia vec, napr. pri paroch EUR/USD a GBP/USD, aky velky je rollover, teda aky velky vynos resp. stratu mi vytvori napr. 1 lot USD, ked by som to chcel ratat tiez na dolare. Dakujem Vam za odpoved. Caute. zyx66

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...