Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

PaJaSoft

Ve vlákně o spolehlivosti brokerů jsme toho napsali o IBFX docela dost a nic se od té doby nezměnilo. Tzn. jsem spokojenej. Samozřejmě že existuje pár drobností, ale bezchybný broker imo neexistuje. Takže po vyhlášení zprávy tak na cca minutu zamrzá platforma, ale do poslední vteřiny před zprávou můžeš zadávat příkazy. Dokonce ti vyplní objednávky i když jsou v gapu za tebou zadanou cenu, včetně take profitu. Nikdy se mi nestalo, že by mi odmítli plnění, nebo sami od sebe plnili za jinou cenu, maximálně po zprávě dostaneš requote, když chceš jít do trhu za market. Co se týče supportu, tak taky v pohodě, přes live chat s nima domluvíš všechno. Spready jsou v klidném trhu na EUR/USD 2 pips, GBP/USD 3 - 4 pips, USD/CHF 3 - 4 pips, USD/JPY 2 - 3 pips. Po vyhlášení zprávy se na chvíli roztáhnou, na Cablu tak kolem 10 pips, viděl jsem ale už i 15. Plnění příkazů je za normálních podmínek otázka tak jedné vteřiny, prostě hned.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zde je překlad smluv od CMS a Online CMS formuláře pro registraci:


Návod na zoležní účtu u CMS: www.skadent.cz/forex/navod.doc

CZ Smlouva CMS: www.skadent.cz/forex/opc.doc

Online CMS formulář: www.skadent.cz/forex/ocf.doc


SIDe, Tomáši a Petře. Doufám že mi tento příspěvěk schválíte, páč tim nechci nic propagovat, ale jen pomoct traderům. Pokud se toto zde už objevilo, tak mě jen upozorněte. Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LiP: Diky za reakci, nekolik mesicu jedu na jejich demu a tak by mne zajimalo nekolik pomerne zasadnich veci (*):

- je vyrazny rozdil v natahovani spreadu mezi live a demem? (s tim natahovanim v dobe, kdy klesa likvidita (z jakehokoli duvodu - news, asian session apod.) vesmes nemam problem, scalping neni muj chleba). Ostatne snizenou likviditu trhu - za kterou IBFX nemuze a kdo nezna strukturu FX marketu tak at se vzteka, ale nema tam co delat - lze resit i jinym zpusobem nez shut-down serveru na urcitou dobu...:-)

- objevuji se v live nejake vyraznejsi spike, ktere jsou eventuelne na demu zamerne (pro lepsi pocit sucha a bezpeci) filtrovany? Ptam se na to proto, protoze ackoli oficialne IBFX nema dealing (coz je papirove pravda), tak hedguje vuci Forex Luquidity, coby spratelena firma zmineneho pana, ktera vystupuje jako upstream jeste i jinym jeho oveckam... takze technicky je to jako by dealing mela... Obchoduje proti svym klientum? Vymeta stopky? NFA podnika nejake kroky zhruba od poloviny lonskeho roku, ale dokazovani takovychto veci je velmi problematicke...

- je vyrazne jiny realny obsah data feedu mezi demem a live? Ted nemyslim NFP a podobne divocarny, kdy velmi vyrazne klesa likvidita celeho FX trhu, ale spise normalni klidnejsi obdobi pro technicky trading...

- jak pro Vas funguje T/P (pouzivate-li) - mate-li mezi jednotlivymi svicemi gap a T/P je uvnitr gapu? Rekneme, ze jsem long, bude T/P chapano jako sell limit nebo jako "sell if touched"... - zaznamenal jsem live tradery, kterym v tu chvili IBFX nezavrelo pozici a nakonec to dopadlo tak, ze pri navratu okolo T/P byl opet gap a tak profitova pozice s presnym RRR byla nakonec silne ztratova... Nekomu byla pozice refundovana dokonce za quote cenu po gapu, nekomu udajne ne... - mate s tim osobni zkusenost?

BTW Uz mate nekdo podrobnejsi informace od brokeru o moznostech zacit obchodovat na nove platforme, kterou ma v prvnim ctvrtleti tohoto roku rozjet Reuters a CME? (ostatne, neznam spravce fondu, ktery obchoduje pres FX, vsichni to tlaci nyni pres CME, samozrjeme s trochu jinymi objemy nez zrejme vetsina zde ucastnenych)

(*) ackoli na tomto serveru je opravdu k dispozici na stribrnem podnose spousta velmi uzitecnych a nedocenitelnych informaci, zrovna cheating (ve vsech podobach) no direct dealing brokeru je tu v podstate tabu - jak profesionalni traderi rikaji "naive traders use advertising direct dealing brokers" a bohuzel vetsina zde doporucenych brokeru (snad s vyjimkou IB - myslim ted brokery poskytujici FX) jsou prave z teto sorty - NFA proti tomu nemuze v podstate nic delat, aspon ze to "commission free" postihuje a vsichni regulovani brokeri musi uz povinne uvadet kde ze berou penize na svuj provoz a blahobyt...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft

- demo mi sice taky běží vedle livu a zkouším si na něm nové věci, ale tolik spread nesleduji. Nicméně z toho co si pamatuju, tak ten spread by měl bejt až na výjimky stejnej jako na live. Co jsem já zaznamenal, tak se spread neroztahuje při nižší likviditě, ale naopak při vyšší, právě při vyhlašování důležitých zpráv. Nedávno se jim stávalo, že i v době kdy trh lámal nějaké hranice (denní max. či min) se jim roztáhnul spread, ale to už teď neregistruji, po výtkách to odstranili.

- data feed nebude asi úplně identickej, protože sem tam se liší třeba max. cena o 1 - 2 pips, ale málokdy. Nicméně jsem nezaznamenal nic, co by vypadalo na vymetání stopek či jinou manipulaci s cenou. Párkrát se mi stalo, že jsem byl třeba přesně na bod vyhozenej na SL a pak to pokračovalo původním směrem, tak mi to nedalo a zkontroloval jsem si i data na Alpari a ti ten pohyb tam měli vždy stejnej, takže prostě jen smůla.

- co se týče limit a stop orderů, SL a TP, tak nevím jak ostatním, ale vždy mi vše realizovali na pips přesně, i když se to nacházelo v gapu. Akorát jsem měl jednou problém s trailing stopem při zprávě, že server byl asi hodně zatíženej a nestíhal brát příkazy mýho MT na posunutí SL. Ale ostatní výše uvedený věci leží přímo na jejich serveru, takže realizace je bezchybná. Jedinej problém může nastat, kdybys scalpoval větší peníze při zprávách, údajně se stalo borcům, kteří obchodovali jen a jen zprávy a to tím způsobem, že třeba na NFP vrazili na stop order 50 lotů s take profitem 15 bodů. To se pak údajně banky umí naštvat a lupnou tě na manuální exekuci příkazů. Ale i to se dá zvrátit, více se dočteš v jejich fóru. Ale to hrozí fakt až při vyšších částkách (říká se min. 10 možná až 20 lotů) a popsanej scalp zpráv, tj. bejt v pozici míň jak 90 vteřin, bezpečný jsou 3 minuty a více).

Já všechno co pustím na live nejdřív testuji na demo a nezaznamenal jsem nějaký rozdíl, systém se chová stejně na demu i na live, rozdíl je ta psychika. Pokud se rozhodneš si ten účet u nich založit, tak doporučuji udělat třeba sérii obchodů s nanolotama (1 pip = 1 cent) a tím si jednak ověříš jestli se tvůj systém chová stejně na live, jednak trochu povyzkoušíš psychiku a hlavně nebudeš prakticky nic riskovat, když prodělat 1 dolar znamená 100 pipsů proti tobě.

ECN brokery jsme rozebírali ve vlákně o spolehlivosti FX brokerů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LiP:

Diky za velmi cenne realne informace. K te likvidite - bud jsem neco v tomto systemu (trhu) nepochopil a nebo si vazne myslim, ze natahovani spreadu je spise znamkou nizke likvidity (a ne az tak vina brokeru), pokusim se osvetlit svuj nahled. Po vyhlaseni zprav nejake banky z Tier1 (market markers) nebo Tier2 (fondy, banky vuci svym klientum...) ucastnici vrhnou velke objemy na trh - tim vymetou vsechny limitni nebo stop objednavky treba klidne +-10pips (v lepsim pripade) od quotovane ceny (quotovana cena (z realneho interbank systemu) ma spread 0-1pip) v okamziku oznameni zprav. A co je v tuto chvili - realny spread na interbank systemu (EBS) je mnohdy klidne desitky pips - jenze takovy spread vetsina ECN brokeru neukaze - nekteri shodi system(y), jini provedou logout apod. Je to proto, ze za quotovane ceny, ktere by nabidl dealing brokera proste nikdo neni schopen vstupovat do libovolnych pozic (takze by to nesli finance na svych bedrech ECN brokeri) - sice ma FX vetsinou vybornou likviditu, ale vysledek systemu je opet 0 - transakce je relace poptavka - nabidka - a v tu chvili proste ten rozdil je prilis veliky. Obvykle si to predstavuji jako "trading pad" u komodit, je to IMHO podobne. A podobne je to v dobe, kdy evropa a amerika spi (jejich trhy jsou zavrene) - ostatne i to tickove volume to zpravidla takto ukazuje.

Takze vyskoy spread = nelze na trhu v "nabizenem spreadu" realne vstoupit do pozice... - chapu to zcela spatne? Moje chabe znalosti o tomto trhu a jeho jemnych nuanci koleruji treba s popisem DarkMana na www.forexfactory.com/forexforum/showthread.php?t=7484

Ten rozdilny data feed je jasny, urcite to serviruji jine masiny, mel jsem spise na mysli - v live nelze vstoupit do pozice, resp. tickova cena provede spike +10 pips, zatimco u dema je to pekne +2 pipsy... To vyhozeni na takto (vyse) popsane stopce zaznamenavam obcas ve svem systemu i na demu, s tim uz jsem se szil a nikoho z toho neobvinuji. (= to je zivot)

No aby ti to nevyplnili za cenu v gapu - kdo asi shrabl zbytek zisku? GAP = na trhu za tu cenu neslo pozici uzavrit... - zaviraji ti takto pozice i na stopce? Pro mne je to nelogicke - za danou cenu neslo vystoupit z trhu a broker prece nebude nest ztratu klienta na svych bedrech (ostatne, slippage je to same v blede modrem - neni to vzdy jen zahlceni systemu, ale proste za zadanou cenu uz neni protipozice na trhu - vsechny vybrali "klienti" pred Vami). Vim (= cetl jsem), ze brokeri nejak upravovala sva pravidla a zpusob quotovani po tom krasnem gapu po NFP v roce 2004...:-)

Strategii(-e) jak nebyl oznackovan jsem cetl vice, priznam se ze se timto zatim ke sve likvidite nezabyvam...:-) Pro zacatek realne overeni strategii planuji na mikrolotech (nanoloty jsou sice levnejsi, ale aspon na demu uz ztracim prehled o vlivu rolloveru, coz u swingove strategie je treba brat v potaz) a jsem v pozici pred otevrenim realneho uctu, tak nechci byt ten pitomec co nekomu prispeje na jeho blahobit bez feroveho boje...

Vlakno o spolehlivosti brokeru jsem jiz cetl 2x cele, bohuzel rozebirani techto zalezitosti non-direct-dealing brokeru tam v podstate neni, jako by to bylo na tomto serveru skoro tabu, zatimco na serverech ve svete je o jejich praktikach podstatne vice spiny nez pozitivnich resultu...

BTW Na NFA se mi podarilo najit toto (u IBFX):

COMPLAINT:

On August 30, 2006, NFA issued a Complaint charging Interbank with violations of NFA Financial Requirements Section 12(a).

DECISION:

On August 30, 2006, Interbank was ordered to pay a $25,000 fine.

(viz www.nfa.futures.org/basicnet/Case.aspx?entityid=0326091&case=06BCC00016&contrib=NFA).

Clanek 12 jsem cetl (viz www.nfa.futures.org/printerFriendly.asp?tag=fins12), ale nedari se mi najit podrobnosti - vite o tom nekdo neco blize?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PaJaSoft

K tý stížnosti na IBFX se vyjadřovali lidi z IBFX na jejich fóru, údajně to byla účetní chyba, pokud si to dobře pamatuju, dá se to tam dohledat.

K tomu spreadu: co jsem tak pochopil tak retail brokeři typu IBFX jsou papírově i fyzicky protistrana tvému obchodu, když ty kupuješ, oni ti prodávají. Jenomže v době zpráv chtěj v jednu krátkou chvíli např. všichni kupovat a není skoro nikdo, kdo by prodával. IBFX ti teda prodává, ale zřejmě za cenu určitých ztrát. Několikrát jsem četl, retail brokeři nemaj šanci nebýt ztrátový během zpráv, pokud by vše nechali volně běžet třeba během NFP. Takže oni se brání různě, někteří natahují spread daleko víc než je v trhu, někteří shazují platformu, nebo jí nechaj zamrznout po zprávě, aby nemuseli brát tolik nevýhodných obchodů.

Když jsem sledoval spready u ECN, např. u MBTrading, tak tam jsou spready v klidném trhu poloviční a menší, při zprávě se sice na chvíli rozlítnou, ale hodně rychle jsou zpět na původních hodnotách. Ovšem tím, že tě nechaj obchodovat přímo z protistranou (broker už je protistrana jen papírově, z legislativních důvodů), tak když chtěj všichni kupovat, tak výsledek je slippage, protože v tu dobu málokdo chce prodávat.

V kostce řečeno ECN tě pustí do reál trhu, se všemi výhodami i nevýhodami, tj. nízké spready, ale i slippage při rozjetém trhu, zkrátka koupíš až když opravdu někdo je ochoten prodat. Retail tě od real trhu odstíní a dělá ti vždy protistranu obchodu, takže plnění okamžitý za tvojí cenu, ale vyšší spready (ECN žije z poplatků za transakci, ale celkově je to levnější, aspoň od určitýho objemu). Proto se retail brokeři brání scalpingu, hlavně během zpráv. Alespoň takhle to bývá vysvětlováno v různých fórech. Každej typ brokera má svoje výhody, říká se a já s tím souhlasím, že pro začátečníky je lepší retail a pro zkušený ECN. Protože velký objemy (desítky lotů) údajně bejvaj pro retail brokery problém, další věc je že ECN ti daj fakt jenom nástroj na zadávání objednávek, u retail bejvaj výborný platformy i na analýzu, backtesting atd. (MT či VT...).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prosim poskytnite kopie identifikacnych dokladov /ID/ vydanych vladou resp. uradom spolu s vyznacenym datumom platnosti na doklade.

ID - oficialna skratka pre identification dokument v anglicky hovoriacich krajinach - mysli sa obciansky, vodicky, pas

IDs - mnozne cislo - cize chcu od teba minimalne dve kopie vyssie uvedeneho

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...