Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nedá se nic dělat, PJS, musím konstatovat, že jsi demagog. Já ti tvrdím, že forex je otevřen 24 hodin denně od neděle do pátku, a ty argumentuješ tím, že na forexu stejně jako na globexu se nedá obchodovat v sobotu. Obchoduj si třeba bangladéšské certifikáty, já holt zůstanu u forexu, protože vím proč.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf: promin, ale tohle ja nenapsal (=nejsou moje slova): "ale jsou situace, např. ekonomická vyhlášení, kdy je potřeba vstoupit do trhu v kteroukoli hodinu a to, jaksi, globex neumožňuje." - tohle neumoznuje ani Forex (platforma ano, brokeri nikoli), tak proc to zminujes? Zaver rokovani G8 povazuji za ekonomicke vyhlaseni ovlivnujici meny napric svetem podstatne vice nez ekonomicke vysledky te ktere zeme, prozradis mi, kde mohu zobchodovat tuto ekonomickou zpravu ihned po vyhlaseni?

V cem tedy prekrucuji a upravuji ke svemu obrazu fakta (= jsem demagog)? Tvoje vyhrada vuci currencies futures na Globexu bylo, ze je nelze obchodovat porad. Ano mas pravdu, tyhle futures muzes tydne obchodovat celkem o asi teoreticky 5 hodin mene nez FX currencies (a to jeste jak kdy a jak u koho, ne kazdy FX broker "otevira" v 3 p.m. NY time), coz kazdy slusny broker umoznujici pristup k CME/Globexu udela... Jsem rad, ze jsi si vedom faktu a specifikaci, na kterych stavis sva tvrzeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:PaJaSoft
Rad bych se zeptal: Pred casem jste tu psal neco o tom, ze smlouvy nekterych brokeru jim teoreticky umoznuji chtit po Vas vice penez nez je skutecne na Vasem uctu u nich. Prisel jste v teto souvisloti na nejakeho brokera (krome Oandy), ktery nema smlouvu takto postavenou, a zarucuje za vsech okolnosti maximalni ztratu pouze penez na ucte u brokera?
Pokud ano, nemohl byste treba napsat kteri to jsou?

Pripadne pokud jste to jeste zjistoval, je takovy clanek ve smlouve vubec platny podle US zakonu (podle nasich by byl, ale kdo vi, jak to maji oni...:) ?

Diky, Stepan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PajaSoft:
Dovolim si zareagovat jelikoz v tomhle foru uz jsem precet stovky ,mozna tisice prispevku a tvuj styl psani mi proste furt prijde porad stejny....je fakt ,ze z myho hlediska patris mezi lidi ktery se dokazou v otazkach v oblasti forexu pohybovat ,ale dle myho soudu mas jeden velkej problem stejne jak nasi politici:) a to ten ze oni taky furt rikaj tohle je spatny tohle nestoji za nic ,ale uz nereknou to dulezity B jak by to zmenili ,mozna kdybys zkusil pres tu kritiku pripojit do svych prispevku nejakou alternativu(obecne ani nemusi bejt ta "prava orechova" ,ale z tvyho hlediska co si myslis ze by mohlo bejt ono) jak se na vec podivat jinak nebo najit dalsi schudny reseni. Samozrejme chapu tvuj postoj ze nekterejm vecem se snazis prijit az na kost a holt i ja ,kdyz si budu myslet ,ze nakymu tematu rozumym a pak nekde na foru uvidim ze se tam pise jen cast nebo nejaky blbosti zareaguju ,ale zkus se nato podivam i z hlediska nas zacatecniku ,my nechcem slyset tak tady muze byt tohle spatne a tohle a postavte se k tomu kdo chce jak chce:) je lepsi napsat tohle se mi nezda alternativu mate zde a zde:) jinak preju tobe i ostatnim hodne uspechu v bojisti na forexu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stepand: Cetl jsem podrobne smlouvy brokeru, kteri jsou v mem hledacku (Oanda to neni, na tu jsem byl upozornen a skutecne v dobe, kdy jsem na to byl upozornen, mela tuto klauzuli ve smlouve, jak je to dneska nevim) a zadny z nich podobnou klauzuli ve smlouve nema.

Co se tyka platnosti podobnych ujednani, verim, ze zijeme v pravnim prostredi a kazdy je zodpovedny za sve cinny a chovani. Vyrobi-li tedy nekdo nejakym zpusobe ztratu (treba tak, ze si zapomnel nastudovat, ze S/L je ve skutecnosti STOP prikaz, coz v realu je to same jako MIT prikaz - tedy operace za Market pokud se cena dotkne nastavene hranice), je na jeho zodpovednosti, aby ji uhradil - kdo jiny by to mel nest na svych bedrech? Podminky CMS, kde Sid tvrdil, ze takove klauzule jsou rovnez jsem ji nenasel, mozna ma jinou verzi, mne takove podminky CMS nenabidla...

Obecne predpokladat, ze moje ztrata je omezena "nejakou vyssi moci" (nebo na dobre slovo) neni dobry pristup...:) Pokud nekdo nejake podminky (pro mne vyhodne) dava (= nabizi) a je si vedom svych rizik, pak nepochybne nema problem toto stvrdit i pisemne, pokud je to jen "neoficialni" med kolem ust, nema to v obchode co delat a smlouva je tu od toho, aby se dodrzovala... Na gentlemanske dohody dojela uz hoooodne dlouha plejada ruznych subjektu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Blackstorm: Ono je take rozdil, zda-li se bavis, jak rikas se zacatecnikem, nebo ostrilenym kozakem. Mozna je moje chybne mineni, ze Volf neni zelenac a ja ho povazuji za ostrileneho kozaka... Obecne mnoho lidi (je to soucasti nasi ceske natury) ma tentenci se vyjadrovat a "hodnotit" veci, ktere nezna nebo ma jen z doslechu. Opravdu je velmi tezke dat do browseru www.globex.com a na 2 kliky se dozvedet trading hours... ver mi, ze nez jsem vlozil prvni reakci na ten (dle meho soudu) nesmysl (alespon tak, jak byl podany - presne jak rikas, bez toho "B") jsem tak ucinil, abych si overil, ze nebudu plkat nesmysl. A delam to vzdy, kdyz chci tvrdit neco, co jsem treba "studoval" drive a mam moznost si to jednoduse overit.

Bohuzel svuj monitoring vselijakych aktivit kolem Forexu mne opravdu pouze utvrzuje v nazoru, ze je to jeden velky legalizovany podvod na hloupe ovecky. Samozrejme, mezi nami se najdou taci, kteri neco vydelaji - ale kolik vydelaji? Tech par drobecku, ktery odpadne tem, kteri na tom opravdu vydelavaji? To nejsou penize, o kterych se bavim. Samozrejme, pokud bych operoval s adekvatni castkou, mam jine podminky i jiny pristup. Zde probirani brokeri jsou vsak vesmes ze sfery "bucket shopu", market makeru apod. jednoduse proto, ze investicni kapital zdejsiho osazenstva na lepsi brokery nedosahne. Jediny, kdo tu publikuje sve pozitivni vysledky (ale nikdy se nepochlubil ztratou ani celkovou bilanci za nejake obdobi...) jsou Radovan a Sid. Oba tyto vysledky dosahuji prostrednictvim jednoho brokera - CMS - a i tento broker ma sve vnitrni mechanismy jak se obranit pred ztratami a neumoznuje plne svobodne obchodovani (a jiste incidenty, za ktere byl pokutovan ma rovnez za sebou - takze taktez nehraje 100% podle stanovenych pravidel). Samozrejme, kdyz se mi jeho podminky a technicke zazemi platformy nelibi, mohu jit jinam, ve sfere Forexu to bohuzel neni az tak moc mozne - neni na vyber. To, co si dovoluje a na co hraje vetsina FX brokeru se ve sfere skutecnych burzovnich brokeru opravdu stat nemuze a pokud se tak stane, takovyto subjekt dostava pekne mastnou pokutu a nebo casto zcela zavre kram... A ono jak tak sleduji, tak i ne zrovna zanedbatelne mnozstvi FX brokeru, kteri spadaji pod alespon nejakou primitivni regulacni autoritu na sve obchodni aktivity dojizdi a zavira kram. Z posledni doby napr. Neuimex, ktery byl (dle meho pocitu) spise obliben a mel relativne dobre reference od traderu.

Kazdy necht sveruje sve vydelane penezni prostredky financni instituci dle sveho gusta, ale take ocekavam, ze si za sva rozhodnuti ponese odpovednost... stejne jako to delam ja.

Rovnez nezapomen, ze nekteri clenove zdejsi komunity jsou lide z opacne strany nasi barikady, takze budou hajit sve pozice - fer i nefer prostredky i argumenty. Je na kazdem (a jeho znalostech a zkusenostech), aby tyto zaludnosti a finty prohledl... Zdejsi server nam dava svetlo na konci tunelu, ale tezko muzeme chtit, aby nam zde nekdo v tom tunelu delal pruvodce na kazdem kroku a "osvetloval" kazdy sutr po ceste. Pokud chceme ten tunel bez uhony projit, je treba se dobre pripravit a mit odpovidajici vybaveni, trening, nacerpat zkusenosti atd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:PaJaSoft

Diky za odpoved, pokud bych nekoho takoveho nasel, dam Vedet, treba by to zajimalo i jine...

Samozrejme co se tyce ztrat, je mi jasne, ze clovek musi nest odpovednost za sva rozhodnuti sam, nicmene zde se se v podstate bavime necem jinem - o velice malo pravdepodobnych pripadech typu totalni krach meny v dusledku nejakych zcela nepredvidatelnych udalosti. V takovych pripadech samozrejme muze nastat situace ze mena muze teoreticky klesnout o tolik procent (bez moznosti prodat ji pred timto poklesem), ze pro cloveka obchodujiciho s velkou "leverage" by nasledna ztrata byla enormni. Ono preci jen vetsinou clovek obchoduje minimalne s jednim lotem, coz je pri prepoctu na Kc pres 2 mil :-)

Stepan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
chtěl bych si založit mini účet zhruba s 500$ u CMS spole4nosti, ale nemám vůbec tušení, jak mám začít. Nejdřív bych si asi měl založit účet přes net u CMS co? Prosím Tě, mohl by si napsat nějaký určitý postup, jak to bude pokračovat a co všechno po mě budou chtít, jak dlouho to bude trvat, co mám poslat atd. ?
Díky moc Side, asi nás bude více začínajících vděčných :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...