Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

caba: samozrejme mohu, vy toho o elektronicke bezpecnosti (a "bezpecnosti" by obscuring) a kriminalite asi moc nevite, vidte? Pokud nekdo je schopen "za mne" zaridit withdrawz meho trading uctu, je s velmi velkou pravdedpodobnosti schopen mne i okrast na libovolem uctu, ke kteremu znam pristupove informace (a to jinou cestou, nez ze mu je dobrovolne (= i svou neopatrnosti) sdelim)... V tom tento prvek (prevod pouze na ucet znejici na jmeno tradera) sehrava pouze bezpecnost ala obscuring, to opravdu s elektronickou bezpecnosti a zabezpecenim nema nic spolecneho, byt si to evidentne mysli dost lidi... nechme je pri tom.

Navic ja neresim prevod (tam i zpet) na cizi ucet, ale na RODINNY ucet, chcete mi rici, ze co american, to krome vlastniho ridicaku, cisla soc. pojisteni take solo bankovni ucet? A chcete mi tvrdit, ze kazdy trader si na tyto ucely zrizuje hned oddeleny ucet?

Navic v cem bych jako mel mit vetsi pocit sucha a bezpeci, kdyz mohu ucet fundovat pouze z bankovniho uctu znejiciho na me jmeno, zatimco formou naliti penez via smenarnu (a tedy NAPROSTO ANONYMNE) - smenarnik ma prostredky a schopnosti zjistit a zadrzet falesny doklad totoznosti pokud by jej nahodou vyzadoval?

Myslim si, ze jsem o tom dost premyslel a polozil jasnou otazku bez nejakeho teoretizovani... Samozrejme, mezi tradery je spousta samorostu, ale pokud vim, tak prumerny (uspesny) trader dle americkych brokeru je uspesny podnikatel (z jine oblasti) okolo 50 let veku - a tedy s rodinnym zazemim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro quarcus
Takže nakonec jsem posílal tyto doklady a jiné
občanka z obou stran
řidičák z obou stran
w-8 stažený ze stránek ibfx,jiný neakceptují
vyučtování záloh na pojistné na důchodové pojištění z května 2007--asi je to navíc
kreditní kartu z obou stran,nemám ji embosovanou,takže by se nemněla dát zneužít,můžeš se zeptat,
jestli některá čísla zakrýt,nic jsem nezakrýval

internetovou kartu z obou stran-také není embosovaná,v ge capital mně řekli,že takovou kartu nemají a účet se mně nectělo mněnit,zakryl jsem z přední strany čísla mimo posledních 4
a bezpečnostní kod jsem také zakryl,z ní jsem poslal peníze,ale byly mně vráceny,proto jsem je poslal převodem a ok

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika: ale vzdyt o toto vubec nejde - navic nevim proc bych si mel porizovat neco, co dle tveho z 90% ani vubec nepotrebuji:). Odpovez si sam na otazku, jak je slozite a problematicke zalozit si bankovni ucet na libovolne jmeno a pak mi rekni jakyze to ma byt bezpecnostni prvek, kteryzto je tomuto chovani podsouvan. (a to jsem se nezminil treba o kreditkach, ktere nekteri brokeri k uctu vydavaji... taky zkoumaji kdo vsechno zna PIN?)

Tim chci jen ukazat, ze zduvodneni tady v cechach, ze o bezpecnost a o ochranu penezotoku ve skutecnosti vubec nejde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paja:
"Navic ja neresim prevod (tam i zpet) na cizi ucet, ale na RODINNY ucet, chcete mi rici, ze co american, to krome vlastniho ridicaku, cisla soc. pojisteni take solo bankovni ucet? A chcete mi tvrdit, ze kazdy trader si na tyto ucely zrizuje hned oddeleny ucet?"

ziji zde nejaky ten rok a rekl bych ze v drtive vetsine ano

"Myslim si, ze jsem o tom dost premyslel a polozil jasnou otazku bez nejakeho teoretizovani... Samozrejme, mezi tradery je spousta samorostu, ale pokud vim, tak prumerny (uspesny) trader dle americkych brokeru je uspesny podnikatel (z jine oblasti) okolo 50 let veku - a tedy s rodinnym zazemim."

..a ktery bude pouzivat ke svemu uspesnemu podnikani jediny rodinny ucet....

Paja, neporovnavej bankovni sluzby v USA a v CR....je to opravdu rozdil..

Anyway, uz jsi zacal aktivne obchodovat alespon na demu? Pokud ano tak Good luck!


Link to comment
Sdílet pomocí služby

caba: mnt, ja prece nemicham podnikani a rodinne finance. Podnikam (jak OSVC tak "firemne") jiz nejakou tu petiletku, takze si myslim vim o cem mluvim. Pro trading vyclenuji cast volnych prostredku rodinnych (rizikovy investicni kapital), ktery nehodlam investovat do bezpecnejsich financnich instrumentu. Kvuli tomu vsak prece nemusim hned v tomto oboru zacit podnikat ci jakkoli jinak profesinalizovat (v pravem vyznamu tohoto slova = delat to pro/za penize a zit z toho).

"Anyway, uz jsi zacal aktivne obchodovat alespon na demu?" - Mno jak vidis od "nepodstatnych" detailu jako serioznost a chovani brokeru jsem se dostal k penezotokum a podminkam okolo toho (zrejme proto, ze ho hodlam uskutecnit), takze alespon v tom jak nejaky pokrok vidim...:) Jinak odpoved na Tvou otazku - forward testing jsem zacal (back/paper testing paralelne of course) provadet okamzite pote co jsem si pro sebe ujasnil co a jak chci obchodovat (vyhovuje mi a odpovida memu pojeti) a na co mam investicni prostredky. Dle svych poctive zaznamenavanych vysledku bych rekl, ze urcitou oklestenou verzi sveho pristupu mohu zacit live obchodovat ihned, ale nechci se nechat strhnout... a navic vzdy je prostor pro zlepseni, proc to tedy nevylepsit jeste s papirovymi vysledky (nejsem zastance toho, ze musim nutne svuj prvni ucet projet jakozto skolne) - pomer 85% (vylepsovani systemu, MM, psychologie...) ku 15% (reseni vstupu a vystupu) bych rekl ze u mne plati skoro presne

Marek24: o tom se nebavim, ale ani s tim, co pises prece nijak nesouvisi ze penize z trader uctu A jdou na/z bankovni ucet znejici na jmeno A (bez dalsich identifikacnich znaku, ktere se tyto dva subjekty nemaji navzajem jak dozvedet - bankovni tajemstvi a disclosure, ktere jsem prave u brokera podepsal). Takze ani penezotoky ani bezpecnost se tim nijak nedotyka - zadne jine argumenty pro tento stav jsem zde nenasel. A navic jak jiste sam vidis, svetovy terorismus se vesele financuje jak fyzicky (penezi), tak materialne dal a zadna tato opatreni to nijak nemeni (ani neztezuji - a opomijim radsi skutecnost, ze tyto bunky ve sve podstate vybudovaly samotne USA ze svych penez via CIA a dalsi slozky), promin, ale odvykl jsem si "verit" tzv. mainstream zduvodnovani (spise ohlupovani) obcanu pro sve vlastni zajmy.

Takze bych se rad vratil k meritu otazky a trochu ji preformuloval - existuji (seriozni) USA (*) brokeri, pro ktere tato vec neni prekazkou a da se (i za cenu dodatecnych) dokumentu uspokojive resit bez nutnosti otevirat dalsi bankovni ucet?

(*) je mi ponekud proti srsti, ze mohu dat jine osobe "full access rights" ke svemu traderskemu uctu, ale ani tato osoba zrejme nemuze nakladat s IN/OUT cash....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to paja:
" Pro trading vyclenuji cast volnych prostredku rodinnych (rizikovy investicni kapital), ktery nehodlam investovat do bezpecnejsich financnich instrumentu. Kvuli tomu vsak prece nemusim hned v tomto oboru zacit podnikat ci jakkoli jinak profesinalizovat (v pravem vyznamu tohoto slova = delat to pro/za penize a zit z toho). "

ok, moc ale nerozumim tomu, proc je takovy problem si pro tyto prostredky a de facto i pro ten ucel zalozit samostatny bankovni ucet? neni to jednodussi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

caba: protoze to nestoji zanedbatelne prostredky (*)... a jelikoz jiz takovy ucet mam(-e), hledam cestu, jak zbytecne neutracet tam, kde to neni nezbytne nutne a vyuzit (=zhodnotit) stavajici prostredky.

Ucet, ktery mam, a o kterem se bavim, ma odpovidajici technologicke zabezpeceni, jsou na nem prostredky aktualne ve 3 hlavnich menach (bez nutnosti konverze a trapneho bankovniho spreadu:)) atd. Navic jak jsem jiz rekl, soucasne mnou vyuzivane portfolio (sluzby/tarifni program) neni mozne pro novy ucet vyuzit (samozrejme, ze mne bude banka oblbovat jak nove produkty a tarifni program jsou vice sexy... ale neni tomu tak; ze skoly 1+1 byvalo 2).

Skoro bych rekl, ze bude pro mne vyhodnejsi na tyden zalozit ucet na sve jmeno, prevest prostredky v ramci banky, udelat jednorazovy prevod do zahranici a ucet zase zrusit... A az budu chtit udelat withdraw tak tento nesmysl zopakovat a to jen proto, aby se vlk nazral...:(

(*)... ktere vsak jsem ochoten za odpovidajici kvalitu a bezpecnost platit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to PaJaSoft,
jen malá poznámka.Když si pro srandu králikům otevřeš účet,(na týden), aby jsi brokerovi poslal chechtáky a pak ho zrušíš, budeš mít v případě, že zbohatneš a budeš si chtít ty vydělané peníze užít, další problém.Broker ti bude chtít peníze poslat právě na ten zrušenej účet.No a jak znám naše banky, není nic jednoduššího, než si otevřít nový účet se stejným číslem jako jsi měl před tím.Dokonce bych řekl, že to banky budou dělat v rámci dobré spolupráce s klienty zdarma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet: u eBanky snad korespondencni banku nepotrebujes, ne? eBanka dle mych informaci sama korespondencni bankou je (SWIFT: EBNKCZPP)... pouze nezapomen typ zpoplatneni OUR (jinak ti na ucet dojde min nez bych cekal) a nikoli jinou variantu.

Trigor: chces rici, ze pokud se zmeni IBAN ze penize u brokera jsou nedobytne? To asi ne...:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...