Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Já mám štěstí že jsem obchodoval přes rok s akciemi. A s psychikou jsem si užil svoje, nakonec jsem ale ztraty obratil v zisky a psychiku vycvičil. Myslím, že to mi zde hodně pomůže. Mám v plánu udělat backtest s min. 100 obchody na pattern (6 měsíců cca.) At vím co mohu očekávat. V paper tradingu vím že to byl až příliš dobrý týden, ale aspon vidím, že to funguje a jsem na dobré cestě. Jdu za tím co chci a nevzdám se. Screeny budu dávat, pokud je zájem. I případné úspěchy/neúspěchy na live mám v plánu sem psát. At uz jako varovani, ponauceni nebo motivaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

roman06:

já to pochopil tak, že vůbec neposunuješ po určitém zisku na B/E+1,je to tak?....tím sem chtěl jen napsat,že já bych se cítil nesvůj kdybych u mých PT 400 a 640 neposouval po určitém zisku na B/E+ 1.Ale pokud sem to pochopil špatně, tak to sorry.

OMAR:

klidně sem dej pár screenu z několika tvých obchodů jak z tohoto týdne,tak i z dřívější doby, kdy trhy nedělaly tak velké pohyby - určitě to bude poučné pro více lidí a já se aspoň podívám jak vstupuješ ty, když si psal,že vstupujem hodně podobně.Na základě čeho ty vůbec tedy vstupuješ?Můžeš popsat tvůj OS?...dík

PetraSR:

neboj se komentovat obchody ostatních a ptát se na to co ti nebude jasné nebo bude budeš chtít vystvětlit - docela to pomáhá ve vývoji každého tradera....a jinak se neboj dávat sem své grafy s paperu + popisky vstupu a dalších myšlenek během obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak víme důležitý je MM. Dejme úvahu jak bychom byli každý podle své strategie, kdybychom ukončili obchodování po zbytek měsíce po dosažení PT 200$. Obchoduji 10 kontraktů takže to představuje PT 2000$ za měsíc. V průměru behěm 4 obchodů takového výsledku dosáhnu. Na koruny to je nějakých 40000, což stačí na uživení. Dnes jsem takový profit dosáhl ihned po prvním vstupu. Takže po zbytek měsíce nemusím již obchodovat. Projděte si tuto myšlenku, aplikujte na vaše výsledky, možná mnozí z vás přijdou na zajímavé zhodnocení svého účtu a to v poměrně krátkém čase a při málo obchodech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim.... tak uz jsem zase na livu trhy se uz podle moji strategie zklidnily... dneska jsem si pekne pockal az na 17:44 do te doby to bylo same motani kolem S/R...(i kdyz prvni pohyb pekny) nakonec za 71 usd coz jsem spokojeny....ale obchod zajimavy, chytl jsem 1 tick slipa na vstupu a potom se to rozjelo mojim smerem az na PT ale tam jsem nebyl vyplneny a pak se to zasekalo tak jsem to pak zavrel o 2 ticky hur nez na PT :D

MNovak urcite dobry napad... zalezi co kdo chce... ja osobne pro 40K mesicne neobchoduji a radsi se ted hodne ucim a delam hodne obchodu a trenuju... Ale urcite mas pravdu je to super myslenka kdyz vam staci 40K napr...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak já dnes bez obchodu.

to MNovak:

nad tím přemýšlím velmi dlouho. Tento způsob obchodování má za následek, že v podstatě budeme obchodovat stále méně. Já se zabývám myšlenkou, že při postupném navyšování kontraktů budu nelineárně navyšovat svůj měsíční potencionální profit. Např. když si určím, že při dosáhnutí profitu 500 dolarů při obchodování jednoho kontraktu nebudu obchodovat do konce měsíce, tak při dvou kontraktech si určím profit např. 700 dolarů. Tím by měl mít člověk také prostor na to, vybírat si jen ty nejhezčí obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drvr
To máš jistě pravdu. Profit 200$ se dá celkem pohodlně získat při obchodování max. půl hodiny denně a máme možnost si vybírat dny a obchody.
Pro větší profity pak můžeme použít stejný způsob, jen zvýšíme kontrakty místo 10 třeba na 20. Samozřejmě při adekvátní velikosti účtu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...