Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

PetraSR: nie nepleties sa je to tak. Ide o to ze sa uz poznam a preto som si radsej (inac na radu skusenejsich obchodnikov z tohto fora) nechal brokerom automaticky blokovat maximalnu dennu stratu. T.j. mam nastaveny maximalny denny minusovy limit ktory ked je presiahnuty tak dalsie prikazy su uz blokovane na platforme u brokera. Kedze som si svoju "municiu" na dnesny den vystrielal predcasne, krasny 1000 USD pohyb mi usiel (na live ucte).

kahiros: mas pravdu, len sa to lahsie pise ako live zazije (ak hovorim za seba). Trochu ma tieto veci dokazu rozhodit a potom mam tendenciu dohanat zameskane. Radsej si dam pauzu ukludnim sa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pepe2000:

takové pocity zažil asi každý trader a jde jen o to jak se s tím vyrovnáš ty sám. Pokud máš svůj systém dobře otestovaný na velkém vzorku dat, věříš mu a je ziskový, tak ten včerejšek prostě přejdi a je to - v tradingu nejde o 1 den, ale o dlouhodobou ziskovost!...schválně si zkus projet celý tento rok jak bys na tom byl, kdybys neměl u brokera nastavenou max. denní ztrátu a uvidíš jestli bys byl ve větším zisku či ztrátě.

Pokud sis nechal nastavit u brokera max. denní ztrátu, tak to znamená, že máš asi problémy s psychikou a disciplínou,že? Takže se klidně příště může stát (pokud bys max. ztrátu nastavenou neměl), že tvoje ztráta po 1,5h obchodování bude třeba -350 usd a ty začneš vstupovat impulsivně jen abys vymazal celou ztrátu nebo se dostal na těch -200 usd....a můžeš skončit ve ztrátě -1000 usd. Zkus nad tím popřemýšlet z dlouhodobého hlediska a né jednoho ziskového dne ;)

ať se Ti daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

colmann:

moje DB a DT jsou spíše nasledované situace a dělím je na 2 skupiny:
1. čistý DB/DT = že je trh udělá přesně na tik na H/L svíce nebo na tick přesně na open svíce + mám pravidlo rozdílu 1 tick
2. upravený DB/DT = porovnávám H/L svíce s open svíce která mi vykreslí DB/DT + opět pravidlo rozdílu 1 tick

teď se mi nedaří vložit obrázek,ale když se podíváš na mé grafy, tak je to tam vidět.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

z větší části je tam mechanika, ale samozřejmě,že koukám i na chování trhu před vstupem - pokud se trh otočí na high dne a rychle klesá bez jediné up svíce,tak koukám jak rychle se ten DB vykresloval, jestli je blízko pivot (a v poslední době i EMA34) a podle toho vstoupím nebo ne. Pokud DB skončí na SL,tak to zkusím ještě jednou (pokud se vykreslí) a pak už ne.....to samé obráceně - jinak já beru DB/DT jen na nebo u H/L dne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Pavel K.

jj 700 $ pohyb na rozjezd na TFku za necele tri minuty... tomu rikam klidnej patek :) Ja teda obchoduji, resp. uz jsem skoncil, ale operativne sem presel na NQ se SL 150$... To je ted tak akorat. :) A hlavne uplne jinej system protoze ted resit nejake prurazy a trendy je dost zbytecne. DOM a Sierra teda dostavaji pekne zabrat, to je pravda. Az si zas bude nekdo stezovat na nizkou volatilitu, tak by si mel prehrat cely tento tyden, aby vedel zac je toho stop loss ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Pavel K.

Nastupoval jsem v 15:36:13 na 1778.25. A vystupoval trochu vys. PT podobny jako na TFku, ale momentalne s trochu mensim rizikem. Na tom prvnim Liliputkovym grafu ve vlakne Rosse je to pruraz bodu 2.

2 roman06:

Protoze kdyz mam ted signal na TFKu tak korekce je pres 400$... coz se v obdobi sucha (3 mesice zpatky) slavilo 2 dny kdyz se TFko pohlo o 4 body. Ted mas ten pohyb v radech desitek vterin... (Spatne jsem se vyjadril - klasika :) ) Prurazy ano, ale kdyz trend koriguje v range 5ti bodu... tak to je na mne trochu moc a muj system se ted na TFku trochu plasi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...