Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Myslim ze se uz to tady zvrhava k necemu jako ze nic nefunguje atd. Sirix: Tiez si myslim ze keby CCI fungovaly tak by tu boli sami milionari. Keby CCI fungovalo, tak by hedgeove fondy a banky nepotrebovali nic ine aby neustale profitovali. Preco vlastne CCI 14, a nie CCI 15 alebo 19 ? A preco sledujete kedy pretina hodnotu 100 a nie 105, alebo 111 ? Aka je vnutorna logika v tychto cislach , ze sa o ne opierate ako spolahlive hodnoty? Lebo ich financnici isty cas pouzivali? Avsak teraz ich uz prilis nepouzivaju a obchoduju dost diskrecne a na zaklade PA, co je uplne ina liga. Myslite ze cena , napriklad cena komodity, alebo tovaru stupa preto lebo CCI pretne nulovu linku? Zamyslal sa niekto nad tymito vecami? Ano zamyslel a pokud se podivas hloubeji do indikatoru tak zjistis pouze jedine ze ti ukazuji presne na 100% to stejne jako PA, rozdil je v tom ze ti to ukaze graficky mechanicke signaly i v mistech kde nemaji zadnou logiku, coz je to same jao kdyz vezmes signal dvojiteho vrcholu v miste kde opet nema logiku. Dale je treba uvazit ze se obchoduje na ruznych casovych ramcich tzm. ze tobe kdyz ukaze CCi nebo PA signal na 1min grafu tak na 5 min nenastene vubec nic. Mylis se i v tom ze fondy nepouzivaji CCI a jine indikatory , pouzivaji a hojne takove RSI,MACD apod ., stejne jako pouzivaji trendove linky ,S/R atd. Je treba brat ze se obchoduje ne mechanicnost ale pravdepodobnost! , ze se trh pujde danym smerem a pokud v danem case obchodu je trh ovlivnen nejakou spravou tak ti nepomuze nic ani indi ani PA, zavladne jen psychologie davu a vetsina zacne skakat do rozjeteho vlaku. Vzdyt i zaklad PA coz jsou S/R neni nic jineho jak psychologicke bariery zalozene na umistnenych objednavkach V nasledujicim screenu je to snad popsane jasne ,to co CCI ukazuje jako vstup 0/v neni nic jineho jak Role Reversal ci flip dle PA , oboje je podlozeno S/R na close predchazejiciho dne a na low dne. Takze indikatory nejsou nic jineho jak graficke zobrazeni PA, takze ano indikatory funguji protoze funguje PA ale oboje je pouze pomocnik v pravdepodobnosti vstupu , obchodovat oba styly mechanicky je cesta do pekel...

15096

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

K tomu, co píše Tet40. Když jsem začal LIVE na NQ, hned druhý den obchodování se mi vykreslil nádherný pattern 0/V do shortu. Vlezl jsem do něho mechanicky s tím, že je to skoro jistota. Byl druhý v pořadí, druhá korekce, už trochu slabší a byla těsně před low minulého dne. Je jasný, jak to dopadlo. Od té doby jsem začal mnohem více studovat S/R a všímat si, co dělá cena na úrovních na velmi nízkém TF. A myslím si, že se dá docela kvalitně určit odražení ceny podle chování ceny. Je potřeba jen vyčkat a neuspěchat to. Projel jsem už mraky indikátorů abych zjistil, že se všechny chovají naprosto totožně a že jediné, v čem se liší, jsou barvičky a styl vykreslování.. :) Naopak se mi dostal do ruky indikátor zobrazující hranici HIGH a LOW premarketu přímo v grafu, a v tom shledávám velmi dobrou pomoc..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Marxtone

Já nevím, ale myslím, že nemůžeš dělat závěr, že pattern 0V je nefunkční z jednoho nevydařeného obchodu. A navíc přistupovat ke vstupu do obchodu s tím, že je to skoro jistota? Jistota je akorát ta, že se trh někam pohne, ale určitě ne, že se pohne tam, kam ti ukazuje CCI.
Takto přeci pánové Petr s Tomášem nikdy pattern 0V neprezentovali. Pattern ať už je to jakýkoliv z FinWinu je jen jedno z vodítek, které ti velí vstup.
Já se kolikrát přistihnu, že na to CCI ani nekoukám a podle vývoje v grafu vím, že tam ten pattern je.
Myslím, že Tet40 to vyjádřil naprosto přesně.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzasek: Asi to nebylo pochopeno tak jak mělo. Nikdo netvrdí, že pattern 0/V je nefunkční. Nikde jsem nic takového nenapsal a s tím co napsal Tet40 právě že souhlasím. Napsal jsem jen, co se mi stalo a od té doby už nikdy neobchoduji 0/V nebo ukončení korekce, jak to si to kdo přebere do LOW minulého dne. Proti FinWIN nic nemám, má svojí logiku chování trhu a je to jedna z možností, jak obchodovat ziskově, ale pravidla osobně nedodržuji, mám jiný vstupy podle technické analýzy, ale logika je pořád stejná.
Proto už nesleduji ani tak indikátory, jako S/R úrovně a co dělá cena v jejich blízkosti na nízkém TF. That's All.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzasek: Necítím se na to, že bych mohl zde na fóru popsat obchodní systém.. Jsem na začátku, LIVE obchoduji teprve 3 měsíce a není to žádná hitparáda. Za to, na co jsem přišel a co se mi teprve začíná tvořit v hlavě jsem ale rád. Jsou to určité poznatky, na kterých začínám stavět své chování, vstupy a výstupy a to nemám jak zdokumentovat, je to asi o citu a postupných zkušenostech. Ke vstupu ti stačí nízký TF a vyhlazený STOCHASTIC. Na tom nic není, ale záleží, kdy vstoupíš a jak dlouho budeš držet pozici a jak řídit sady kontraktů. Kdy vzít první profit a kdy si sedět na rukách. O tom si nikde nic nepřečteš. Je to umění každého obchodníka a buď to bude klapat nebo ne. Nevím, jak se dá popsat PA.. Prostě tě podle zkušeností s trhy, aktuálním pohledem na trh a s využitím PA (trend lines) napadne, že by se cena mohla odrazit na S/R, tak si počkáš, až se tam proobchoduje, usměrní a pokud odrazí třeba na flipu , tak si nalezeš do korekce třeba právě s tím stochasticem. Pokud to nevyjde, dostaneš ztrátu 2x za sebou a pak jednou hezký zisk. Pokud skupina lidí čeká na odraz od horizontální S/R, další čeká na odraz od šikmé TL a jiné se na 15ce vyrýsuje cenový pattern zrovna ve stejném místě v grafu, pak je velmi pravděpodobné, že se trh vydá tím směrem, na který to poukazuje. A na to je fajn si počkat a do toho jít..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trh E-MINI NQ, Volume 1000 a Tick 50. 13.1.2011 a 14.1.2011. Indikátory včerejší CLOSE a dnešní OPEN. Jsou velmi blízko sebe a tvoří velmi silnou S/R bariéru. Ze screenu je patrné, že cena na nich za dva obchodní dny dělala krásné flipy. Na nízkém TF mohli obchodníci počkat na odraz a naskočit hned na některém ze signálu pro otevření pozice...

15099

15100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Current Day OPEN na NQ samozřejmě nemusí znamenat, že jiné trhy fungují stejně. Jen jsem si to trochu zbacktestoval a zjistil jsem, že například flipy jsou na této úrovni poměrně často vidět.. Teď se zaměřuji také na FESX a funguje vše úplně jinak. Trh tvoří naprosto odlišnou strukturu, technická analýza se musí úplně překopat i se strategií vstupů a výstupů pro tento trh. Ale zase. Pokud se chytne správný trend, je zde možný jít pro větší zisk s velmi nízkým stopem.. Je zde tak obrovská likvidita oproti NQ, že trh pokud nabere směr, nevyrazí to tolik stop a pokud se sedí na rukách, může být hezký zisk. PA zde funguje docela dobře, co jsem zatím zjistil. Hlavně horizontální S/R konkrétně na mém TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...