Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

honzasek Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zkousel jsem proste ubirat SL v backtestech po
> deseti dolarech a tyto hodnoty mi vysly jako jeste
> vydelecne.

Na tohle bych si daval dost velky pozor. Z vlastni zkusenosti mohu rict, ze to u me u zadneho systemu nevedlo k necemu dobremu. Jedna se uz o dost velkou optimalizaci. Osobne bych napr. chtel, aby na obe strany od mnou zvoleneho SL byly jeste alespon dalsi 2 nejblizsi hodnoty podobne ziskove. Ale je to tvuj system...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel K.

Pouzivam patterny 2v,0v. Obchoduji jen do trendu na time frame 4RB. Sleduji CCI tim zpusobem, aby pred vstupem obe prekrocily linku 100. To je pro me urceni sily pohybu a je to vlastne obchodovani druheho pohybu, ktery nasleduje po nejakem vetsim prvnim. Neobchoduji prurazy SR urovni, ani formace DT/DB.
Timto zpusobem mi v BT vychazely vyse uvedene hodnoty. 46 - 53% a prumerny zisk 1300 - 900 USD za mesic. Pak jsem to aplikoval na demo ucet. V realnych podminkach a v tom case, ktery jsem backtestoval. Maximalne jeden obchod/den. Pokud to byla ztrata, moznost jednoho opravneho pokusu za den. Nic vic. Vysledek prvni mesic 800 USD a druhy 690.
Horsi vysledky prisuzuji slippu, emocim, nebo vstupum na usecce, ktera nakonec neudela CLOSE a otoci se. To v BT nelze poznat.
Po mesici live obchodovani se motam kolem nuly. Zcela presne vim, ze je to mnou, protoze pocet obchodu za tuto dobu je tretinovy.
Nyni testuji tento system na minutovem grafu a vysledky jsou takrka srovnatelne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.

Ano, tak je to v poradku a od toho jsme vsichni tady a ja ti za tve upozorneni dekuji.
Asi je to proste muj pocit, ale cele mi to prijde jako prima umera. Ja zkousel vsechny mozne hladiny SL. A vzdy mi vychazi stejne hodnoty. Tim chci rict, ze kdyz riskuji na obchod 10 ticku a pozaduji RRR 1:3, tak +/- vychazi trojnasobek toho, jako kdyz obchoduji v pomeru 4 ticky na 12. Ale ja si 10 ticku SL nemohu dovolit jak z pohledu vysky uctu tak z pohledu vlastni povahy. Jsem na zacatku a snazim se ucit konzistentnimu pristupu a na to proste nechci riskovat tolik.

Zkousel jsem i NQ, ale tento trh me proste prijde nudny a ve sve podstate i drahy. Pri SL 4 ticky je to 20 USD, coz je prijatelne, ale PT 60 USD minus komise, me nejak nevyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzasek... takto to dopadne temer vsem.... BT super paper skoro super a live hned nic... jaktoze se to porad opakuje vsem a vsude? :) Ty si myslis ze nejaky pitomy cci ktery je pocitany kdesi z minulosti ti da vyhodu 1:3 proti trhu, a jeste k tomu v chopovych trzich? tezko.... to by potom bylo moc lehke a byl by to tady samy milionar, cehoz jsem si nevsiml...
je dulezite si priznat ze proti vam nestoji zadni blbci a tak to brat....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez si myslim ze keby CCI fungovaly tak by tu boli sami milionari. Keby CCI fungovalo, tak by hedgeove fondy a banky nepotrebovali nic ine aby neustale profitovali. Preco vlastne CCI 14, a nie CCI 15 alebo 19 ? A preco sledujete kedy pretina hodnotu 100 a nie 105, alebo 111 ? Aka je vnutorna logika v tychto cislach , ze sa o ne opierate ako spolahlive hodnoty? Lebo ich financnici isty cas pouzivali? Avsak teraz ich uz prilis nepouzivaju a obchoduju dost diskrecne a na zaklade PA, co je uplne ina liga. Myslite ze cena , napriklad cena komodity, alebo tovaru stupa preto lebo CCI pretne nulovu linku? Zamyslal sa niekto nad tymito vecami?
Na trhu fakt nie su blbci ktori nakupuju len preto ze nejake CCI, ktore moze mat kazdy nastavene inak pretne nejaku linku, ktoru moze mat tiez kazdy nastavenu inak.
Vacsina ludi sa nad tymito vecami vobec nazamysla, preto su na live okolo nuly, alebo v minusu...inak to ani nemoze byt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06
Ano máš pravdu. Proč se spoléhat na CCI? Proč se spoléhat na MACD, proč se spoléhat na jakýkoliv indikátor, nebo i na PA? V trhu se přeci nedá spoléhat vůbec na nic. Trh si vždy udělá co bude chtít a já to tak beru. Nepsal jsem, že mé výsledky jsou super. Myslím, že ani v backtestu nebyly. Neobchoduji kompletní systém FinWin.
Já si prostě myslím, že by se i dalo házet mincí, jestli vstoupit, nebo ne, pokud se na grafu vytvoří něco.
Ale na druhou stranu, pokud nebudeme svému systému věřit, nebudeme-li umět věřit v pravděpodobnost, pak to nemá cenu dělat.
Další věc je ta, že já jsem ve druhé fázi live obchodování. První byla taková, že jsem dostal na hubu svým přístupem a šel do DD. Pak jsem obchodování zanechal a začal ladit psychologii. Jsou tam ještě rezervy, ale jinak to v celku jde.
Takže pokud hodím za hlavu první fázi, tak v té druhé na tom nejsem zas tak zle, když jsem po měsíci na nule. Mimo to v tom měsíci jsou i vánoční svátky, kdy se obchodovat moc nedá.
Nevím, ale myslím si, že mezi námi není žádný borec, který by hned po prvním měsíci byl v nějakém slušném profitu a na hodnotách, které mu vykazoval papper a BT.
Pokud ano, klobouk dolů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix
Já nevím, osobně neznám žádného zkušeného tradera, který umí na trzích vydělávat. Osobně bych si ale nedovolil tvrdit, co a jaké indikátory používají tradeři na celém světě. To by bylo podle mne dost smělé tvrzení.
Při pročítání tohoto fora jsem narazil na stovky příspěvků jiných traderů, kteří používají právě CCI indikátory a soudě podle jejich optimistických příspěvků a vložených obrázků jim to asi funguje.
Já prostě zkouším, to co ostatní. Něco funguje v BT, tak se to zkusí otestovat na demu a když i tam, tak na live. O jiném způsobu nevím. Když to nevyjde, budu vymýšlet jiný systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix
Ano máš naprostou pravdu, ty čísla jsou naprosto relativní a může fungovat/ nefungovat úplně jakékoliv nastavení CCI či EMAs ...
Když jsem před pár lety stál na začátku své cesty v tradingu, tak jsem zjístil, že nevydělávám ani v backtestech( zprava). Tehdy jsem si vše uvedomil, že obchoduji CCI co mi řekne a ne trh co mi říká. Po tomto prozření jsem začal studovat nejrůznější strategie a hlavně PA, která mi osobně dávala nejlepší výsledky. Jenže po určité době v paperu to nebylo tak jednoduché, protože jsem tam viděl to co jsem tam chtěl vidět. Připadalo mi to jako když psychiatr ukáže pacientovi fotografii a na ní flek. Někdo řekne ze v tom vidí netopýra, někdo motýla, někdo žábu. Tím pádem jsem zjístil, že ani toto mi nefunguje, ale uvědomil jsem si, že k tomu budu chtít jednou dojít (fulltime), atak po 2 letech každodenního 4hodinového koukáni do zastavených/ pohyblivých grafů jsem zjístil, že jde o ten cit, nikoliv nějakou dogmatickou formuli, Člověk získá cit až časem. Po tom všem jsem nyní v mezistádiu, kdy vím, že na čistou PA mi ještě kousíček schází. Ptoto obchoduji PA, která mi vyhovuje, ale jako zadní kolečko používam nějaké indikátory, které mi pomahají, spíš hlidají. Tedy zajištují mi jakousi pravděpodobnost, nicméně beru to jen v uvozovkách, protože PA má u mě přednost před konstantní matematikou, kterou navíc beru jen když se mi "obrázek" vykreslený v grafu po letech nakoukání líbí.

Jakmile se zbavím postranních koleček, bude to pro mě zase další etapa ve vývoji v tradingu. Jako když se malé dítě plazí, chodí po čtyřech, chodí po dvou a nakonec běhá. Stále je doprovázeno pady v nové etapě, ale přesto to děla až se to naučí a takhle se neustále pohybově zdokonaluje a učí se z pádů (" tam kde je led to klouže vždy" ).... Toť můj stav, pohled na můj trading
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě.
Zde hraje velkou roli kde jsou traderovy mentální mantinely. Pokud si pokládá za cíl naučit se jednu věc/strategii, a na té pak profitovat ( jezdit na kole se 2 postraníma kolečkama) a jen drobně jí upravovat aby jí udržovlal při životě, tak tam skončí, protože už nechce jít dál ( znamená to pro něj už ten vysoký cíl).
Pokud si človek dá vyšší cíle, tak to přejde zcela automaticky, protože stále chce na sobě pracovat a poznávat nepoznané. Tím se človek posouvá přirozeně dál. Když se pak zastaví a poohlédne, zjiztí, že už nemá postranní kolečka a už nejezdí ani na bicyklu (se dvěma koly), ale na jednokolce. zjíšťuje tak, že stále více využíva schopnosti rovnovážného centra ( schopnost tradingu myslí/citem) než jakýchkoli fyzických koleček ( indikátorů ).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trosku pridam aj iny pohlad na vec:

Vlastne kazdy sa tvari je PA je nieco ine ako indikator a ze indikatory nefunguju atd. Nikto si nevsimol ze PA je vlastne to iste ako indikator. Ide o to ze PA tiez nefunguje, alebo inak preco by mala wedge, triangle ale final flag fungovat? Je to presne to iste ako CCI (alebo ine) krizi linku alebo dava iny signal.

Kazdy sa snazi najst nieco v trhu co funguje, teda hlada nieco na co sa zamerat, kedze trh ma neskutocne vela moznosti co moze spravit, nas mozog sa snazi zjednodusit si veci, tym ze sa zameria na len par veci a situacii. Teda ak niekomu sedi matematicky pohlad na vec (ie indikatory) fajn, ak niekomu sedi ze proste vidi ten trojuholnik tak fajn bude obchodovat to.

Osobne pouzivam CCI, je to zmiesanina finwin/wcci a PA, nieco na co som si zvykol a co funguje pre mna. Indikatory a PA su len nastroje, ktore sa musia pouzit v kontexte toho co sa deje. Ak niekto skusal ZLR, alebo 0/V asi zistil ze to moc mechanicky nefunguje. Ak sa clovek zameria aj na kontext, teda kde sa vytvoril a co viedlo k tomu aby sa vytoril uz moze mat dobru sancu ze to vyjde.

Ludia sa niekedy stratia ked hladaju nieco co funguje za kazdych okolnosti a to je velmi zlozite ak nie nemozne. Preco radsej nenajst okolkonsti kedy nam to (Pa alebo indicator) funguje a obchodovat len tie? Ako priklad mozme zobrat 0/V alebo ZLR, funguje ak je trend a mame korekciu kde nastupime. Nenastupime do trhu ak tam nieje ziadny trend cena ide do strany. Mozme zobrat opacny priklad RSI je super, lenze ked ich obchodujem do silneho trendu stale to bude hlasit predaj (ak ide long) kedze bude overbought.

Mam trosku ine prirovnanie ako bicykel, je to skor ako naucit sa rec, najpr vieme par slov a to po vacsine tych nie peknych, to predsa neznamena ze ich budeme pouzivat stale. Treba sa naucit ine slova, potom vety a potom prizvuk. Treba na to cas a robit to dokoliecka a az potom pochopime aj vtipy v cudzej reci (cit pre rec/trh). AK to prenesiem na trading, najprv vieme len trosku chceme to pouzit vsade potom zistime ze to stale nefunguje, hladame situacie kde to funguje a potom uz vieme aj vtipy trhu alebo situacie kde nam to nedava nejaky super signal ale viac menej vieme ze mozme vztupit alebo naopak aj ked mame signal uz citime ze radsej nevztupime lebo xyz..

dufam to aspon trochu dava aky taky zmysel ;)

btw, skvele vlakno plne diskutujucich (tu)

hodne zdaru,
martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

" Jak se stat traderem v 5 krocich.. Krok Druhy – Vedoma nezpusobilost : Nyni zacnete s nakupovanim mnoha systemu a e-knih, procitate webove stranky nachazejici se kdekoli od USA po Ukrajinu a poustite se do hledani svateho gralu. Behem tohoto obdobi budete systemovym nomadem – den za dnem, tyden za tydnem budete tekat od metody k metode a nikdy u zadne nesetrvate dostatecne dlouho na to, abyste zjistili jestli vlastne funguje. Pokazde, kdyz na sve ceste narazite na indikator budete u vytrzeni, ze to je ten, ktery zajisti, aby se vsechno zmenilo. Vyzkousite automatizovane systemy na Metatraderu, budete si hrat s klouzavymi prumery, Fibonacciho liniemi, suportem a rezistenci, Pivoty, Fraktaly, Divergencemi, DMI, ADX a stovkami dalsich veci. Vsechno v marne nadeji, ze dnes povstane vas „magicky system". Budete sberaci vrcholu a dna pokousejici se nalezt pomoci svych indikatoru presne body obratu a zjistite, ze se pachtite za ztratovymi obchody a dokonce k nim pridavate dalsi, protoze jste si velice jisti ze pravda je na vasi strane..."
Ruku na srdce - to študovanie dostupnej literatúry a skúšanie rôznych systémov- touto fázou prešiel asi každý. Človek sa musí od niečoho odpichnúť, pričom cieľom vyššieuvedeného nie je ani tak nájsť "holly grail" ako skôr to "niečo- edge-etwas" čo nám poskytuje určitú výhodu oproti ostatným traderom alebo aspoň akúsi pevnú pôdu pod nohami. Indikátory sú jednoduchšie, ľahko naprogramovateľné, PA možno skôr a vernejšie odráža správanie sa trhu, ale screen-time spolu so železnou disciplínou je asi to najdôležitejšie. Holt, aj to však niekomu trvá kratšie, niekomu dlhšie a niekto tento prah ani neprekročí... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...