Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mikky182:

můj pre-market filtr je velice jednoduchý-sleduji cenové rozpětí trhu od zavření trhu z předešlého dne do open dalšího dne a pokud je rozpětí menší než určité cenové rozpětí,tak si troufám říci,že z 90% následuje den jako včera (teď nemám v hlavě přesnou statistiku,ale tuším že jen 2x během posledních 2 let se trh někam rozjel a po zbytek byl v chopu).

ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vstoupil jsem long okolo 16:45 na malé korekci k EMA. Bohužel následná korekci vybrala můj SL na BE+1, ještě trochu klesla a pak se odrazila směrem vzhůru. Docela jsem tomu svému obchodu věřil, protože ostatní e-mini vesele stoupaly.. Bohužel Tfko si dalo ještě jednu korekci a pak si vystoupalo beze mě. Další vstup jsem do teď nedostal, tak končím. V pondělí na viděnou..

15089

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen takovej postrech za posledni obdobi, jelikoz si zaznamenavam temer vse , snad i pocasi behem seance :), vsimnul jsem si ze v posledni dobe trh udava smer kolem 17:00, do te doby je trh vesmes v chopu a byci se perou s medvedy ve volatilnich useckach.
Drive se stavalo ze po open na burze trh vystrelil a udelal nejaky prvotni pohyb , nyni je to spise takove pretahovani a teprve kdyz se vse uklidni tak se trh rozjede nejakym smerem ale usecky jiz maj tretinovou velikost a trh se zpomali, jen me to dale utvrzuje v tom co jsem jiz psal drive ze se vyplati cekat a prodlouzit seanci na delsi casovy ramec nez jen do 18:00, vse se pak obchoduje s vetsim klidem i s mensim SL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tet40... no a prave kdyz uz to zacne hodne lidi videt ze se trhy rozjizdi v 17:00 tak to taky brzo prestane a budou se rozjidzet treba po openu hned nebo v 19:00 nebo vubec... aby vymetli vsechny ty kteri si toho "vsimli"...

jednou jsem si taky vsimnul ze se trhy rozjizdi od openu, natestoval jsem na to super system, a v livu jsem nabral hned 2x velky PT, myslel jsem jak jsem na to prisel, a hned potom 2000 usd DD.... jen moje zkusenost ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

honzasek
Ahoj, Tajný to určitě neni :).
To že to vypada, že jsem nevstoupil na close jen ukazuje, že jsem vstoupil a měl slipp 2ticky ;).
S tím PT : Já si chodím na TF pouze pro $100, navíc na této hranici lze i na screenu vidět posledni high z premarketu, takže jsem se do toho vešel s mym PT akorát.
Co se týče malého, nizkeho RRR a vůbec malého SL a PT, tak je to dané pouze tak, aby to vyhovovalo mé povaze, obchodní trategii a výsledkům.
Jinač kdybych si tuto situaci měl nazvat patternem, tak už jí považuji spíš za 0/V, protože to spodní CCI se dostalo pod 0 a pak šlo zase nad ní :).

Sand tahle dovystvětlivka bude srozumitelná :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR

Děkuji za vysvětlivky. Já jsem taky hodně konzervativní a chodím taky pro nízký PT (120). Je fakt, že psychycky víc zatím nezvládám. Ale zrovna taky bych asi neunesl SL 80. Takto jsem to měl nastavené ve svých začátcích a výsledek byl DD 400 USD. Teď nastavuji SL jen 40 USD. Vím, že to leckomu připadá hodně málo na TFku, ale dá se to. Jen se ze systému nedá (alespoň mě) vymáčknout víc, jak 53% úspěšnost. A to jsem backestoval více jak 1000 obchodů.
Nyní se plácám na live účtu a snažím se z toho DD dostat. Mým největším nepřítelem je teď čas, kdy obchodovat, protože po 18:00, kdy se k tomu dostanu, je na TF totálně mrtvo.
Zajímavé je, jak kdo nazývá jaký pattern. Já říkám 0Véčku když jasně CCI14 překračuje nulu...ale asi je to fuk, jak tomu přechodu kdo říká. :)
Tern slipp 23 ticky je docela mazec, zatím jsem měl vždy jen maximálně jeden...a i ten naštve.

Tak ať se daří..

Honza :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06

Presne vim co myslis , ale jestli jsi precetl muj prvni prispevek tak jsem psal ze v poslednim obdobi obchoduju pocas cele seance, ne jen do 18:00 , zamerovat system jen na obchody po 17:00 je nesmysl je to kratkodobe chovani, spise jsem upozornoval na to ze se vyplati pockat a prodlouzit seanci a ne jen obchodovat 2,5 h do 18:00, kdyz zrovna v tomto obdobi jsou rozjezdy po 17:00-18:00, samozrejme za mesic se to muze vratit a bude to hned po open.
Ja jsem si v systemu udelal upravu ze obchoduju az cca do 20:30 , pricemz musi nastat v seanci chvile kdy teprve zacinam hledat signal, cili celych cca 5 h nemusim byt soustredeny na max


honzasek

to 0,v ono je jedno jak kdo to nazyva v kazdem systemu se to jmenuje jinak ale v podstate je to to same , ve finwinu je to 0/v v PA je to role reversal, nekdo tomu rika odraz od ema , korekce swingu atd.

To co obchoduje BOBR je jeho vlastni styl jak sam pise vyhovuje to jeho povaze ,ktery vyhovuje jemu ale nemusi vyhovovat ostatnim, hlavne u traderu kteri nemaji jeste plne zvladnute emoce a celkovy pohled na trh to naopak muze byt smrtici , prece jenom 80vs100 je velice male RRR a ac nabizi castejsi zisky tak o to serie strat velice rychle tyto zisky maze, osobne se me libi system ktery upravuje SL a PT dle aktualnich pohybu za cca 14dni, min. by vsak mel byt pomer 1:2+, ale rikam kazdemu sedi neco jineho, nekdo ma hlavu na to ze bude chodit pro PT 600+ nekdo to tak dlouho v trhu nevydrzi a nezvladne psychicky logicke korekce.

Paradoxne pocas krize to byl muj nejprofitabilnejsi cas, profit targety jsem mel vysoko na 600+ USD , pak v prubehui roku jsem presel na PT450 pak na PT300 a nyni vzhledem k pohybum swingu jsem snizil na PT200 , logicky se taky zmensovali SL ze 160 az na nynejsich 50-70.
Pokud si clovek takoveto informace behem nejakeho obdobi zaznamenava a prumeruje da se na to pomerne dobre reagovat.

Na druhou stanu musim priznat ze me toto obdobi celkem vyhovuje tim ze je trh pomalejsi se da vse v klidu promyslet :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SL 40 USD, to musis mit opravdu dost dobre vstupy... Ten SL mas nastaveny podle hodnot MAE analyzy nebo ho davas pod nejake logicke body? Protoze takto maly SL v pripade jakehokoli, i mensiho zvyseni volatility, bude docela jiste smerovat k ztratove serii, pokud nemas nejake kontrolni mechanismy, podle kterych si velikost SL stanovujes (jako treba hodnoty ATR). Pouze muj nazor...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
No spis je to tak nejak dlouhodobym zkousenim a taky vzhledem k nizke volatilite v obchodni hodiny, ve který obchoduji. 18:00 - 22:00. Vzhledem k tomu, ze rozpeti swingu v teto dobe je dost nizke a vzhledem k tomu, ze se necitim nejlepe byt delsi dobu v otevrenem obchode, abych si sel pro vetsi profity, mi tento SL staci. Samozrejme to neni idealni a radeji bych stavel SL do logickych zon. Ale prijde mi proste zbytecne davat SL 80 nebo 100 USD. kdyz v tuto dobu se jen malo kdy podari z trhu dostat napriklad 300 USD, abych zachoval RRR 1:3.
Zkousel jsem proste ubirat SL v backtestech po deseti dolarech a tyto hodnoty mi vysly jako jeste vydelecne.
Pokud je v trhu vysoka volatilita, jako napr na zacatku dne, tak obchodovat nemohu.
Zkratka, abych to shrnul...je to 50 na 50, at delam, co delam, vic z tohoto systemu nevymacknu. No a vzhledem k tomu, ze RRR je 1:3, tak to proste jde. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...