Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

navratil
Dnes jsem vstupoval na DAX short. Jenomže pozor. Po otevření zde byl rozjetý short takže jsem čekal až se trh trochu zavlní do longu a dá nový short na 5M tf, jestli je teda tomu rozumět. Pak jsem vstupoval v 9:34 na 5889 a výstup na PT 24b byl v 10:02.
Na SP jsem po otevření měl jen nedobře zformovaný signál, takže jsem jej nebral.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem si vybral chybový den, píšu to sem proto, aby si i ostatní kolegové začátečníci vzali příklad JAK NE:

1. chyba - přišel jsem pozdě k PC (15.37) a po 10 vteřinách zběžného shlédnutí grafů šel long-NQ (analýza směru naštěstí správně). Jindy potřebuju ke klidnému analyzování grafů 15-30 minut před otevřením trhů.
2. Díky pozdnímu příchodu jsem se dostal pod psychický tlak a neobchodoval jsem v klidu ...... nakoupil jsem hodně nahoře a musel přečkat hlubokou korekci - vysoký SL, sice dobře zadaný pod swing, ale zbytečně velký - do 2% účtu by se ale vešel
3. do obchodu jsem šel i přesto, že jsem se nepodíval, jestli bude report ..... potom jsem měl sevřenou pr.... a modlil se, aby report šel v mém směru
4. i přes výše uvedené chyby skončil nakonec obchod v plusu (BE+ 6tick). Za výše uvedený přístup jsem si zasloužil pořádný "varovný" mínus.
5. Dnešní chyby plynou z toho, že v lednu se mi daří a "rostou mi ramena "!!!CHYBA !!!!"....... zatím jsem neměl mínusový den (ve dnech kdy jsem obchodoval, několikrát jsem nedostal signál)
6. Určitě jsem udělal ještě další chyby, o kterých zatím nevím....

Omluvou mi budiž fakt, že vše jedu simulačně, načisto bych obchod (doufám) vynechal. Doufám, že se ponaučím...
Dneska končím a budu už jen pozorovat.
Zdravím všechny, ať se daří
Petr

P.S.: Poslední chyba byla, že jsem psal do diskuze a utekl mi signál do shortu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ivavot:

pokud jedes live a nemas jasne dane za jaky prikaz chces obchodovat tak budes mit hodne starosti. Dnes byl super LIMIT takze rusim MARKET a jedu zitra LIMIT. Samozrejme vyjde MARKET a cena se k LIMITu vubec nedostane atd. Pokud chces na zacatku alespon prezit tak ve vstupu do trhu musis mit jasno a nemenit jej. Jiste jsou traderi kteri si to muzou dovolit, ale to z je rutina bez emoci.

Jinak dnes se vyplatilo pockat a obchodovat short /po reportech, DDT na vyssich TF/. Vstup jsem mel 16.24 za STOP na 636.4 a PT500. je to sice nadherny pruraz, ale korekce muze byt podle me hodne vysoka a to dnes obchodovat nechci.


at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 MNovak : Nakonec to vcera udelalo to co jsem chtel, ale ja uz u toho nebyl :) No nevadi. (Myslim ten dobeh na 638, resp. na 639)

Dnes jeden SL do longu - hodne rychly vstup, nicmene ten short pak vsechno zaplatil. Takze vse Ok. Dnes mi dosel cesky Douglas - Disciplinovany treader... tak jdu zjistit co delam blbe :)

2focus : Na 636.4 jsem mel prvni signal, nicmene to jeste z meho pohledu nebylo ono. Sel jsem o neco niz, az na 633.7. U 629.5 to byla sice trochu "legrace" ale dal se ocekavat jeste alespon jeden falesny prulom, takze jsem nechal taky PT500. Bylo sice trosku riskantni vzhledem k tomu, ze ta korekce po fundamentu byla na 639, takze se zaviralo na 629 po deseti bodech a hrozilo ze uz mi to PT500 neda, ale nakonec vse dobre dopadlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnes mam zmiesane pocity z obchodovania TF. Mal som asi viac stastia ako rozumu.

Mal som 4 vstupy, ale iba 3 boli 100% podla podla OP.
1x BE
1x BE2
1x predasny vystup
1x PT

Ten BE2 som mal vystupovat na predom stanovenom PT a vyplnil by sa na 1tick presne. Miesto toho som trh nechal dychat a vratil sa na BE2 co je u mna +15 tikov. Dalsi obchod som zmeskal vstup a naskocil do rozbehnuteho trendu - co by som nemal a radsej som predcasne vystupil s malym ziskom. Posledny obchod som vstupil v NT s ATM urcenym pre iny pattern a ten PT mal byt o +10tickov vyssi. Co by sa aj bolo splnilo. Kym som ho stihol posunut tak ma trh vyhodil na tomto PT.

Suma sumarum pre dnesok: 4 vstupy, 2chyby, +640USD. Toto su zle obchodne dni, lebo som zarobil aj ked som urobil chyby. Pozitivne je iba ze na tej prvej chybe som videl ze by tam bol na tick presne vyplneny PT a pretoze som ho posunul nizsie tak som skoncil na BE2. To je celkom dobre poucenie do buducna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peterer:

nevkládejte prosím jeden a ten samý dotaz do fóra 5x po sobě..

reporty lze sledovat např. na: www.forexfactory.com/calendar.php ..
článek k forexfactory: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/burza-fundamenty.html

vždy nejdřívě prosím použijte funkci Vyhledávání, ať už ve fóru, nebo ve článcích na hlavní straně..často najdete odpověď bez nutného ptaní..díky..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, dneska jsem měl na TF nucenou přestávku. Musel jsem absolvovat jistou poradu, která byla úplně o ničem (včetně cesty tam a zpět). Aspoň se tím ještě více utvrdila moje motivace k tradingu. Koukám, že dneska to bylo na TF hodně divoké - měl bych asi SL.
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...