Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kdyby :-) ... mám na den max 2 vstupy... ale to je opravdu jednou za čas. Kdybych bral čistě signály bez filtru, tak jsem měl nejdřív 2x SL a až pak BE+20. Celkem bych skončil -100.. Takhle jsem -160... prostě kdyby... Ale s pravidlem 2 vstupy bych vzal jen ty dvě stopky a třetí obchod bych nechal ladem

Užijte si víkend,
zatím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý podvečer, rád bych se zeptal zkušených obchodníků na situaci a možný timeframe v trhu TF. Jsem začátečník a jsem ve fázi backtestování, paper tradingu a pozorování trhů. Z dostupné literatury a článcích na finančníku je doporučený timeframe 3 min pro začínající obchodníky. Ale po sledování situace a volatality trhu konkrétně během posledních dvou dnů včetně dneška mi je jasné, že tento tf je zcela nevyhovující díky vysoké volatalitě. SL 150 USD je zcela nevyhovující a vstupy a výstupy s tímto tf absolutně opožděné. Proto přemýšlím o ranchbars 15 nebo tick případně 1 min tf a méně.

Díky za odpověd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem mel BE a vstup byl v 16.04 short za STOP - 623.3. Tot vse.

________________________________________________________________________________________________

Dobrý podvečer, rád bych se zeptal zkušených obchodníků na situaci a možný timeframe v trhu TF.
TF SI MUSIS NATESTOVAT SAM - KAZDEMU VYHOVUJE NECO JINE ....... ZALEZI JAKA JSI POVAHA A CO SNESES

Jsem začátečník a jsem ve fázi backtestování, paper tradingu a pozorování trhů. Z dostupné literatury a článcích na finančníku je doporučený timeframe 3 min pro začínající obchodníky. Ale po sledování situace a volatality trhu konkrétně během posledních dvou dnů včetně dneška mi je jasné, že tento tf je zcela nevyhovující díky vysoké volatalitě. SL 150 USD je zcela nevyhovující a vstupy a výstupy s tímto tf absolutně opožděné. Proto přemýšlím o ranchbars 15 nebo tick případně 1 min tf a méně.

VYSE STOPU NENI UPLNE ZAVISLA NA TF /I KDYZ JISTE TAKE/ ALE HLAVNE NA TECHNICE OBCHODOVANI KTEROU MUSIS NAJIT SAM - PROBER SI RUZNE STRATEGIE A ROZHODNI SE CO TI VYHOVUJE

_________________________________________________________________________________________________

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vita.E:

s jak velkým účtem chceš začít? TF se určitě dá na 3min. grafu obchodovat, záleží na strategii kterou budeš obchodovat. Jsi spíč trendový nebo protitrendový obchodník? Chceš obchodovat z "grafu" (price action) nebo dle nějakých indikátorů?

Časové grafy (např. 1min nebo třeba 3min) grafy výhodu v tom, že přesně víš, za jak dlouho se vykreslí další svíčka. Na druhou stranu ti graf může přijít takový "roztěkaný" - což je jen otázka času než si na to zvykneš.

Pokud si zvolíš alternativní grafy (např. RB, tickový, volume,...),tak nikdy dopředu nevíš za jak dlouho se začne vykreslovat nová svíčka. Na druhou stranu graf vypadá více "v pohodě", protože každý svíčka má stejnou velikost.

Pamatuj si, že nikdy se ti nepodaří vždy zachytit začínající trend hned od začátku - spíše mnohem častěji nastoupíš s nějakým spožděním do trendu. Na finančnikovi a v diskuzích je popsáno dost obchodních strategií,tak se na ně zkus podívat, otestovat a pokud ti nějaká bude vyhovovat, tak u ní zůstaň a pořádně ji studuj. V diskuzích je hodně napsáno o Finwinu - je to soubor pravidel podle kterých obchodují Tomáš s Petrem a mnoho dalších traderů...to by pro tebe třeba mohl být startovní bod.

Pokud tě žádná zde prezentovaná strategie neosloví, tak ti dám jednu radu, která ti třeba pomůže - v jednoduchosti je krása a síla! - tzn. že vem 1-2 indikátory a postav si na nich třeba vlastní strategii - čím více elementů budeš přidávat, tím více se do toho zamotáš a budeš mít méně myšlenek na samou podstatu obchodování.

Snad jsi pochopil co sem ti tím chtěl říct.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vita.E
Obchodovat na TF se dá i se stopem 50$ na 1 min. grafu. Samozřejmě ne v době po otevření trhů, kdy bývá velká volatilita. Ale třeba v odpolední seanci- u nás po 20:00 hodině, kdy už je celkem klid. Pro určení trendu stačí sledovat vyšší TF (já používám 5M). Jinak dá se obchodovat i bez indikátorů. Možná je to výhodnější, protože indikátory ukazují zpožděně a tudíž budeš mít náskok před všemi, kteří je používají. Je to na zvyku. Zpočátku bych doporučoval používat PT, který je 2,5 násobkem SL a časem přidal trailování SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...