Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Rob99 : neda mi to proste strasne chcem ziskavat nejake rady a informacie, nemam nikoho znamenho s kym mozem toto prediskutovavat okrem tohto fora a preto by som sa ta rad opytal ak mozem podla coho si si zvolil v tomto obchode takyto TP, na zaklade coho si vstupil do pozicie ? ja som tam videl pattern Ex.cross ale mal som TP150 aj to som uzavrel iba zo ziskom 70 lebo predtym som mal jeden TP150 pri patterne 2v long. ale v nenapadlo by ma dat TP az na 500. podla coho si usudil ze trh moze ist az tak nizko. a este by ma zaujimalo ci obchodujes live, diky

to administrator : pisal som ze som pomerne novy :D takze sa ospravedlnujem za taketo kiksy casom sa do dufam zmeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peterer:

mam na tebe par dotazu:
1. proc si zavrel ten obchod na 70, kdyz mas PT 150?
2. jakou s tim mel souvislost ten predchozi obchod?
3. podle ceho si usoudil, ze trh nemuze jit niz?

Proc se ptam?
1. kdyz mam nastaveny PT, tak pro to nastaveni byl nejaky duvod (at uz MFE nebo neco jineho), tak proc to pak menit.
2. kazdy obchod je pro me nezavisla udalost, takze kdyz skoncil prvni obchod a ja jsem ve druhem, tak na prvni uz nemyslim, protoze to jenom omezuje nebo prinasi zbytecne emoce.
3. kdyz se Russell rozjede, tak klidne udela i 10ti bodovy pohyb, tak rikat si, ze trh nemuze jit tak nizko je zbytecne omezovani, protoze trh muze udelat cokoliv. Zvlast to, co clovek neceka.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenom doplnim yaxe....

Studuj a studuj. Investuj do knih, precti si zde uvedene clanky o technické analýze, o fundamentalni analyze, o psychologii, paternech, chovani trhu.. je toho zde i v knihach ktere jsou v cestine opravdu hodne. Otazky ktere si klades jsou zrejme jeste predcasne. Az budes o trhu vedet vic, urcite si na vsechny otazky co se ted ptas odpovis sam. Neber to tak ze ti nechci radit, klidne ti na ne odpovim, ale nic ti to nerekne. Jednak jeste zrejme nebudes vedet o cem mluvim a jednak nebudes umet tyto informace pouzit. Jenom vlastnim studiem se dostanes do bodu, kdy budes moci obchodovat. Ale abych jen plane neplkal... zde je odpoved.

Vstupuji (nebo se snazim vstupovat) ve dvou ruznych pripadech. Na moznem zacatku trendu kdy dochazi k ruznym obratum typu double/tripple bottom/top , zahustenim, prorazenim vyznamych S/R apod. Druhy pripad (ten dnesni) je tehdy, kdy se trend jiz jednoznacne rozjede. Pak vstupuji na korekci typu vlajka. ledge, CG, eventuelne na obrat pri touch EMA (kdyz je pobliz v urcite vzdalenosti) Tato mista mi pomaha urcovat skupina indikatoru (CCI, MACD, ADX, EMA) Kazdy indikator ma jiny ucel a dohromady hovori o moznem zpusobu chovani trhu. Vstupy pak ridim dalsi sadou pravidel vztazenych k rozpeti Hi/Lo svicek korekce, jejich tempu vykresleni, zpusobu vykresleni, poctu a velikosti reverzu v CG atd. Jako hlavni graf pouzivam volume, jako pomocne jeden resp. dva RB, a ve specialnich pripadech dvouminutovy graf. Abych si nevykoukal oci, tak jsem si cely system naprogramoval jako studii do SierraChart s ruznymi alerty, automatickymi vypisy prubehu obchodu, kresleni potencionalnich vstupu a vypisem vstupnich cen a dalsich veci se spoustou nastaveni, takze se rozhoduji uz jen v detailech jestli vstoupit ci nikoli (Preci jen to neni AOS, ale jen takovy jeden velky hint) Cele to mam dal propojene do dalsiho systemu zahrnujici obchodni denik, backtesty, ruzne performance summary apod. Ano obchoduji live. PT jsem mel takovy proste proto, ze to byl obchod v zone "A", coz je soucast meho cleneni typu pohybu a mam ho tak nastaven. Jen jsem prihlizel k vzdalenosti od S/R. To je asi cele. Uz mne momentalne nic dalsiho nenapada. Zni to mozna slozite, ale je to vcelku jednoduchy system. A kdyz to zhrnu, tak je odpoved na tvoji otazku take velmi jednoducha. Vstoupil jsem a vystoupil na zaklade signalu sveho obchodniho planu a systemu. A ty bys to mel delat take tak. Jinak je sance na uspech opravdu velmi mala.

At se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

peterer:

odpoved na reporty viz Michal.

Pokud si prectes toto nebo dalsi vlakna na Financnikovi, tak dostanes spoustu informaci o tradingu zdarma. Jen to vezme nekolik hodin /dnu/ casu. Pukud se nyni ptas live traderu proc maji takovy PT nebo SL, tak na to jdes presne od konce.
Pokus se na zacatku pochopit o cem to je, proc to lide delaji a jak to funguje.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
dneska jsem to mel trochu podobne jako vcera... Rychly pohyb nez jsem stacil zadat prikaz, ale jako vcera drobna korekce me uklidnila, kdyz doslo k vyplneni. Bohuzel i dalsi pohyb kopiroval vcerejsek, takze temer ihned SL (vstup 5724 short). Screen davat nebudu, je to skoro jako vcera... Jinak jsem se prepocital v tom DD, s dneskem je to uz -850Eur, coz uz zacina byt dost. Tak snad pristi tyden to bude lepsi.
At se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 peepo :

Ber to tak. Kdyby sis jel misto porady zalyzovat na tyden do Alp, taky by si neobchodoval. A neresil bys to. Relaxuj, uvedom si ze v pondeli vecer trhy nikdo nevypne, budou tu i v utery ;) Pocit ze ti "neco" utika kdyz nemuzes obchodovat je snad druhy nejhorsi stimul, kdy mas nalito pro to abys spatne obchodoval. Prvni je podle meho frustrace ze ztraty a nutkani to trhu nandat a vzit ztraty zpet. I kdyz si to treba nepriznas, podvedome "te to hryze" a pak delas chyby. V utery budes mit pred ocima graf z pondelka a pocit, ze musis ten pohyb z pondelka dohnat a problem je na svete. Dostat ze sebe tyto pocity byl pro mne hodne tezky ukol, a nejsem si ani uplne jisty jestli se mi to podarilo uplne. Kazdopadne si na tohle davam velky pozor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob99:
asi souhlasim, asi mas pravdu. Na druhou stranu chapu velmi dobre peepa, protoze na jednu stranu bysme, jak rikas, nemeli mit pocit ze neco utika, na druhou stranu bysme meli dodrzovat konzistenci obchodovani - tzn. obchodvat kazdy den, kdyz totiz vynecham, muze byt nabourana distribuce zisku a ztrat a tim cely zhrouceny cely vysledek , jestli mi rozumis (nebo mozna lepe receno - obchoduji jen ztraty a zisky uz ne - treba, treba ale taky ne, to nikdo nevi). Kazdopadne ja s tim mam uplne stejne problemy, protoze se placam mezi temito dvema poly a porad tak nejak nevim k cemu se vic priklonit a co se snazit z hlavy dostat pryc... Mozna zkusenejsi poradi, jak to vidi oni...
At se dari..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak, diky za info.
K tomu vynechani zisku. Mam podobne pocity. Ale podle me je to hodne zavisle na systemu, pokud ma dobrou distribuci zisku v case, tak se nic moc nedeje. Dalsi moznost je obchodovat vic systemu na jednou. Proste aby ty profity byly castejsi a nebylo tak zdrcujici vynechat jeden vitezny obchod kvuli celkove equity naseho uctu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To dikon:
Já jsem v lednu taky v DD 750 eur. Nejvíc k tomu přispěl tento týden. Měl jsem jenom jeden obchod, který skončil pěkným profitem, zbytek šel do SL (párkrát jenom o pár ticků, což zamrzí) nebo když už to vypadalo, že by z toho mohl být pěkný profit, tak přišel obrat a v podstatě B/E. Ale všechno jsem provedl přesně podle plánu, takže si není co vyčítat. Jenom doufám, že příští týden bude líp.

Všem, kteří vydělali gratuluji a těm kteří dopadli podobně jako já přeji brzký návrat do černých čísel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dikon:

Ja ho taky chapu, jen upozornuji ze takove uvazovani je velmi nebezpecne. I kdyz to treba peepo nemysli uplne vazne, neco v nem zustane a proces se nastartuje. Vem si dva modely. V pondeli z nejakeho duvodu neobchodujes. Ok. V utery prijdes s cistou hlavou a dostanes SL, ve stredu take. Reknes si ok, nic se nedeje, "mohlo" to byt tim ze jsem v pondeli neobchodoval, ale mam jasny plan s danou statistikou.. obchodujes dal... ctvrtek PT, patek BE. Cisty zisk napr. 200/kontrakt - coz je sice mene nez plan, protoze si v pondeli neobchodoval, ale presto je vse v rozumnych mezich. Druha varianta. Prijdes v utery, koukas na graf, v hlave graf z pondelka. Rikas si "musim to dohnat". 1.SL. Rozmrzis se jeste vic ze si v pondeli vynechal a vezmes dalsi, ted uz neplatny signal. Druhy SL. Streda - chytnes obycejny normalni SL, ovsem to uz zacinas byt nastvany na to pondeli celkem dost a mas pocit ze je cely tyden spatne. Prestanes obchodovat a promachnes ctvrtecni pohyb s profitem. Zacnes byt uz hodne nastvany a cele dopoledne v patek premitas co by bylo, kdybys obchodoval uz v pondeli, kolik ti uteklo atd., no hotove peklicko. Nastavis velky PT, nebo naopak vezmes malo, nebo chytnes jako tresnicku dalsi SL. Misto planovaneho tydenniho profitu 1000,- cucis do deniku na ztratu 300-400$ a nechapes co se to stalo.

Kterou variantu si vyberes ? :) Ja zazil obe, a reknu ti ze ta prvni je mnohem pohodlnejsi, spravnejsi, profitabilnejsi... no proste je lepsi. Je lepsi nabourat zisky za dany tyden/mesic, ale udrzet si chladnou halvu, nez nabourat sebe a ztratit mnohem vic. Jen to chvili trva nez to clovek prijde. Nekomu to dojde hned, nekomu az po prodelanych penezich...to uz je individualni. Pravdou je, ze system by mel byt stabilni natolik, ze ho jeden den nemuze vubec rozhodit. Dovolena atd. uz je o necem jinem... Tak do toho ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...