Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Tak jsem se rozhodl, že se také představím.
Jmenuji se Oskar, je mi 15 let a jsem studentem sedmiletého česko-francouzského gymnázia na Malé Straně. Na finančníka jsem narazil nedávno, ale už jsem ho přečetl 2x. Aktuálně backtestuji, na live mám ještě času dost (I když čím dřív tím líp ) Plynule jsem přešel od CCI přes wCCI a teď zkouším Ema 21 a 34 v kombinaci s RSI. Doporučili by jste mi micro účty u Forexu (nemyslím pro získání peněz, ale především pro získání zkušeností) ??

P.S. (Je to offtopic) Chtěl bych už teď poděkovat Petrovi a Tomášovi za tento server, protože díky nim jsem se na základě fundamentální analýzy umístil na (relativně) pěkném 120. místě v derivátech ve hře investicka. Děkuji moc za tento server ! (tu) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Ahoj všem,
po docela dlouhé době, co jsem tady jen tak pročítala diskuze, jsem se rozhodla taky trošku zapojit a představit se...

Jmenuju se Danča (Daniela), je mi 21 roků a před 2 lety jsem dokončila střední školu - Obchodní akademii. Od dětství jsem chtěla být podnikatelkou a mít vlastní firmu (obor podnikání se průběžně měnil, např. zverimex). Okolí to bralo spíše s humorem a považovalo to za nereálný. Ale já jsem vždycky tušila, že být "normálním" zaměstnancem není moc pro mě...
Po maturitě jsem šla studovat na univerzitu obor Francouzština a ekonomie (přesný název už nevím), ale dost mě zklamalo, že té ekonomie tam bylo minimum, zato ve fránině jsem se dost topila. Tak jsem to v pololetí zabalila a začla si hledat práci, s tím, že od příštího roku zkusím jinou VŠ - obor Podnikání, ale tentokrát už dálkově.
Zaměstnání jsem vystřídala během min. roku několik, např. pokladní v elektru, univerzální pracovník v mekáči apod., ale nikde jsem se nechytla a vždy skončila ještě ve zkušebce (ať už dobrovolně či ne). V tu dobu se mi definitivně potvrdilo předchozí tušení, že pozice zaměstnance není nic pro mě. Vadily mi věci, který většině lidí asi přijdou normální, třeba že si nemůžu vzít volno kdy se mi zachce, že musím být oblečená do firemního stejnokroje, že v některé práci ani nesmím mít na sobě žádný šperky, nalakovaný nehty a rozpuštěný vlasy, nebo že mám zákazníkům nabízet něco, co se mě osobně nezdá dobrý...
Teď pracuju už půl roku jako operátorka v T-Mobile a u toho studuju 1. rokem tu VŠ.
Ke komoditám jsem se dostala náhodou na internetu asi před rokem a půl a bylo to myslím prostřednictvím nějakého odkazu přímo na Finančníka. Přečetla jsem si nějaký ten úvod a hooooodně mě to zaujalo.
Zezačátku jsem si řikala, jestli je to vůbec možný, aby na světových burzách obchodovali "normální" lidi, protože se to neshodovalo s tím, co jsem si odnesla ze SŠ - tam jsem získala dojem, že burzy jsou jen pro "velký ryby" a pro ty nejodvážnější z nás je tu RM Systém...
Zatím jsem ve fázi přípravy na obchodování demoúčtu, už jsem si i snížila pracovní úvazek na 1/2, abych mohla být v obchodní hodiny doma u PC, ale bohužel ta škola mi dává docela zabrat, takže se na to opětovně vrhnu, jakmile zdolám zkoušky. Taky se snažím co nejvíc peněz šetřit na kapitál...
Mým přáním / cílem je stát se do roka fulltime traderem. A proč se jím chci stát?
Jak je asi patrný z toho, co jsem psala výše, chci především svobodu, řídit si svůj život sama a taky chci hodně cestovat (když si s sebou vezmu notebook, tak můžu dělat trading kdekoliv, kde je internet - snad to není moc naivní domněnka:))
Taky chci mít nadstandardní výdělky. Koupit si byt, auto,... :-) A finančně pomáhat těm, co to potřebují...
Nepotřebuju jistotu v podobě pravidelný výplaty pár (desítek) tisíc Kč a čas od času dostat něco málo přidáno. V možnostech výdělku prostě nechci žádnej strop.
No a taky chci mít hodně volnýho času. Baví mě tvorba amatérských filmů, dosud to ale většinou krachlo na nedostatku času a peněz...

Tak to jsem se trošku víc rozepsala, snad to moc neva. :)

PS: Tomášovi a Petrovi moc děkuju za tyhle super stránky, protože nebýt jich, tak bych teď místo burzy asi dobývala RM Systém! :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj také všem,myslím že tím největším nováčkem jsem přeci jen já se svými 55 lety a minimem zkušenností v této oblasti.Projel jsem celý svět jako řidič snad úplně všeho a také za to zaplatil zdravím.Tělo odešlo do důchodu,ale mozku se moc nechce,takže jestli dovolíte budu se učit s vámi se všemi.Kolegům na gymplech můžu jen tiše závidět,ale věřte jsem šťastný že ještě mohu tuto novou zkušennost zdílet a za to děkuji osudu ,ale hlavně Vám všem a také bez čeho by to nešlo, tvůrcům stránek.Držte mi palce já držím Vám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny místní,

Finančníka sleduji už zhruba rok a toto je můj první příspěvek. V první řadě bych tedy chtěl poděkovat Petrovi a Tomášovi za cenné informace, které nám tu zadarmo a v češtině servírují až pod nos. Takže pánové, vám patří můj velký dík za práci na Finančníkovi a i za vaše knížky. Byli jste to právě vy, kdo mě stáhl na cestu směrem ke komoditám.

A abych se představil, jsem Martin z Olomouce, je mi 23 let. Teď v červnu jsem promoval na UP, vystudoval jsem informatiku, nicméně po létě opět pokračuju v krasojízdě v navazujícím studijním programu. Jsem tedy fulltime student. Přivydělávám si ještě s jedním grafikem jako webdeveloper. Není to žádná práce, ze které bych měl extra radost – prostě rutinní činnost, která mě nikterak nenaplňuje, ale aspoň čas od času naplní peněženku :) Nic čemu bych se chtěl věnovat až do důchodu. Právě to je důvod, proč chci začít s komoditami. Chtěl bych se věnovat pouze tomu, co mě bude bavit, třeba i na akademické úrovni, ale hlavně bez ohledu na příjmy, které mi tato má činnost nadělí. Jestli se to povede nevím, ale za zkoušku to stojí.

Jsem teď ve stádiu, kdy už jsem skálopevně přesvědčen, že se do komodit pustím. Zaměřil jsem se výhradně na ID obchodování. Backtestuju svůj OS a zkouším papertrading (spíš ale jen jako součást backtestu, prostě abych viděl, jak vše funguje s grafem v pohybu). Výsledky jsou dobré a equity v laboratorních podmínkách hezky roste. O tom ale brzy v jiném vlákně. Řekl bych, že tak za 3-4 měsíce budu připraven na první reálné obchodování. Už jsem si dal bokem 100 tis., se kterýma do budoucna nepočítám, i tak ale doufám, že projedu celej účet a kalhoty k tomu :)

Komoditám 3x zdar, Bildr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Martine,
neni nutne hned projet prvni ucet pokud se zameris na jednoduchy system a na dilci ukoly - jako napriklad jeden vstup/den, risk max.2% uctu na obchod atd. Mas k dispozici cca 6000d coz neni sice mnoho ale urcite to staci na rozkoukani. Pro zacatek se nedivej na vydelane penize ale na dodrzeni OP.
Jsem sice offtopic ale opravdu neni treba hned na zacatku vymazat ucet, je spousta traderu kteri to dokazali s prvnim uctem. Trading neni jednoduchy, ale da se pomalu naucit - jen je treba pocitat spise s nekolika lety. Je to spis cesta k urcitemu zivotnimu stylu a postojum, ktera v zaveru pozitivne zmeni kvalitu Tveho zivota, nez pouhe vydelavani penez.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, je mi 28 let, moje původní profese byla likvidátor nebezpečných odpadů, po té jsem šel na vojnu, dále jsem pracoval jako speditér, vedoucí výroby, nákup a prodej movitých a nemovitých věcí, abych nakonec ve svých 23 letech zjistil, že nebudu vydělávat na sny a cíle svým šéfům, ale sobě. Vždy jsem chtěl být bohatým a váženým člověkem. Založil jsem si tedy živnost a prodával životní pojistky. U této profese jsem zůstal a přidal jsem hypotéky a podílové fondy. K Finančníkovi jsem se dostal úplně náhodou v únoru 2007. Na semináři, kde nás školil jeden instruktor, který sám obchoduje kukuřici, zmínil jednu krásnou věc: V komoditách, na forexu a akciových burzách můžeme vydělávat na rostoucí i klesající ceně podkladového aktiva. Protože jsem nikdy nic takového neslyšel, po kurzu jsem se začal vyptávat přednášejícího a ten mě odkázal na stránky Finančníka. Jsem mu za to dodnes vděčen a jsem vděčný autorům tohoto serveru, že mi otevřely oči, že lze pracovat na sobě za pohádkové peníze. Celý server Finančník jsem několikrát pročetl a hodiny a hodiny sledoval pohyb cen grafů akcií. Po roce jsem si postavil svůj obchodní plán, který jsem postupně dolaďoval a zkoušel přidávat a odebírat různé indikátory. V současnosti 8 měsíc obchoduji na demu u xtb pouze ropu a forex, dvojité vrcholy a dvojitá dna, proražení supportů a resistencí. Nic víc. Jsem swingový obchodník. Mám za sebou 89 obchodů, počáteční vklad byl 200.000Kč, teď mám na účtu 289252Kč. Čekám až budu mít za sebou 150 obchodů, poté vše vyhodnotím a začnu naostro. Na obchodní účet složím takovou sumu na které skončím po 150 obchodech a budu pokračovat už s reálnými penězi. Můj cíl je mít co nejstabilnější ekvity křivku a za prvních 5 let ostrého obchodování zhodnotit účet o 250%. Poté oslovím své klienty, kteří mají peníze uloženy v podílových fondech a budu jím sám peníze obhospodařovat (budu si brát procenta z čistého zisku). Za cca dalších 10 let požádám ČNB k udělení licence obchodníka s cennými papíry a otevřu si svou "investiční banku". To je vše. Děkuji, že jsem zde mohl zveřejnit své životní cíle z oblasti tradingu.

Hezký den Radek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dandie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj všem,
> po docela dlouhé době, co jsem tady jen tak
> pročítala diskuze, jsem se rozhodla taky trošku
> zapojit a představit se...
>
> Jmenuju se Danča (Daniela), je mi 21 roků a před 2
> lety jsem dokončila střední školu - Obchodní
> akademii. Od dětství jsem chtěla být podnikatelkou
> a mít vlastní firmu (obor podnikání se průběžně
> měnil, např. zverimex). Okolí to bralo spíše s
> humorem a považovalo to za nereálný. Ale já jsem
> vždycky tušila, že být "normálním" zaměstnancem
> není moc pro mě...
> Po maturitě jsem šla studovat na univerzitu obor
> Francouzština a ekonomie (přesný název už nevím),
> ale dost mě zklamalo, že té ekonomie tam bylo
> minimum, zato ve fránině jsem se dost topila. Tak
> jsem to v pololetí zabalila a začla si hledat
> práci, s tím, že od příštího roku zkusím jinou VŠ
> - obor Podnikání, ale tentokrát už dálkově.
> Zaměstnání jsem vystřídala během min. roku
> několik, např. pokladní v elektru, univerzální
> pracovník v mekáči apod., ale nikde jsem se
> nechytla a vždy skončila ještě ve zkušebce (ať už
> dobrovolně či ne). V tu dobu se mi definitivně
> potvrdilo předchozí tušení, že pozice zaměstnance
> není nic pro mě. Vadily mi věci, který většině
> lidí asi přijdou normální, třeba že si nemůžu vzít
> volno kdy se mi zachce, že musím být oblečená do
> firemního stejnokroje, že v některé práci ani
> nesmím mít na sobě žádný šperky, nalakovaný nehty
> a rozpuštěný vlasy, nebo že mám zákazníkům nabízet
> něco, co se mě osobně nezdá dobrý...
> Teď pracuju už půl roku jako operátorka v T-Mobile
> a u toho studuju 1. rokem tu VŠ.
> Ke komoditám jsem se dostala náhodou na internetu
> asi před rokem a půl a bylo to myslím
> prostřednictvím nějakého odkazu přímo na
> Finančníka. Přečetla jsem si nějaký ten úvod a
> hooooodně mě to zaujalo.
> Zezačátku jsem si řikala, jestli je to vůbec
> možný, aby na světových burzách obchodovali
> "normální" lidi, protože se to neshodovalo s tím,
> co jsem si odnesla ze SŠ - tam jsem získala dojem,
> že burzy jsou jen pro "velký ryby" a pro ty
> nejodvážnější z nás je tu RM Systém...
> Zatím jsem ve fázi přípravy na obchodování
> demoúčtu, už jsem si i snížila pracovní úvazek na
> 1/2, abych mohla být v obchodní hodiny doma u PC,
> ale bohužel ta škola mi dává docela zabrat, takže
> se na to opětovně vrhnu, jakmile zdolám zkoušky.
> Taky se snažím co nejvíc peněz šetřit na
> kapitál...
> Mým přáním / cílem je stát se do roka fulltime
> traderem. A proč se jím chci stát?
> Jak je asi patrný z toho, co jsem psala výše, chci
> především svobodu, řídit si svůj život sama a taky
> chci hodně cestovat (když si s sebou vezmu
> notebook, tak můžu dělat trading kdekoliv, kde je
> internet - snad to není moc naivní domněnka)
> Taky chci mít nadstandardní výdělky. Koupit si
> byt, auto,... :-) A finančně pomáhat těm, co to
> potřebují...
> Nepotřebuju jistotu v podobě pravidelný výplaty
> pár (desítek) tisíc Kč a čas od času dostat něco
> málo přidáno. V možnostech výdělku prostě nechci
> žádnej strop.
> No a taky chci mít hodně volnýho času. Baví mě
> tvorba amatérských filmů, dosud to ale většinou
> krachlo na nedostatku času a peněz...
>
> Tak to jsem se trošku víc rozepsala, snad to moc
> neva.
>
> PS: Tomášovi a Petrovi moc děkuju za tyhle super
> stránky, protože nebýt jich, tak bych teď místo
> burzy asi dobývala RM Systém! :D


Ahoj Dandie,

když jsem četl Tvůj příspěvek, docela jsem se pobavil, protože jsem na tom úplně stejně jako ty :D
Až na pár drobností: mně je 22 a už pomalu zkouším obchodovat naživo ;)

A taky chci vyjádřit velké díky finančníkovi, troufám si říct, že mi dal víc než střední i vysoká škola dohromady (tu)
(sice už tu čtu přes rok a půl, ale lepší poděkovat teď než nikdy ) :)

Eda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Finančníka som objavil pred 1 1/2 rokom, vlani v novembri som bol na kurze v Prahe a teraz v auguste som začal "naostro". Live obchodovanie je INÉ ako sim ( ten je ako lízanie zmrzliny cez sklo, alebo... " je to také iste ibaže bez prezervatívu). Chcem poďakovať Focusovi ktorý tu už niekomu radil: " Ak dosiahnete - tuším +400 vypnite platformu. Ak dosiahnete 3x stratu, vypnite platformu. Obchodujte maximálne 1-2 obchody denne... " alebo tak akosi
Začal som presne podľa plánu - jeden kontrakt na môj malý účet, 2-3 obchody denne.... lenže potom to prišlo: najskôr zisky, potom risk 4(!) kontrakty ktorý chvalabohu v trendovom obchode vyšiel, potom malé straty, snaha vyrovnať malú stratu zvýšeným počtom obchodov, nakoniec stratový obchod so 4-mi kontraktmi pri posunutom SL. ... Hrôza. Počiatočný účet som zatiaľ nevymazal ale stenčil som ho skoro o tretinu a rozhodol som sa že zase na čas prepnem na sim....
1000 x som si hovoril - stačí malý profit raz denne, pomaly akumulovať kamienky....
Trading je jednoduchý ale pre mňa pekelne ťažký....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže nejprve abych se představil, jmenuji se Marek, je mi 16 let, pocházím z Brna a studuji sportovní gymnazium:) Na financnika jsem narazil již před rokem, ale to jsem byl eště maly péro a myslel sem spíš jak se dostat rychle k penezum abych mel na to co jsem chtel...:) podruhe jsem na financníka narazil asi v pulce techto prazdnin, když sem se o obchodovaní dozvedel v jedne diskuzi "a hele" byl tam odkaz na tuto stránku:) přečetl jsem si první clánky o tom jak zacínali Petr s Tomasem. Kdybych řekl, že mě to nedchlo, lhal bych. Byl jsem tím totiž uplně omamen. Jelikož jsem mel prazdniny zacal jsem císt clanky a rvat si tuny iinformací do hlavy...behem dvou dnu jsem přečetl snad cely web:D po týdnu jsem opět dopadl na zem a zacal jsem si to v hlavě srovnavat a myslet trochu dopředu....:) Postupně jsem zacal císt znovu a hledal jsem informce i jinde na netu abych toho mel co nejvíce...:) Když jsem oběvil článek 12 statečných bylo mi jasne jak budu obchodovat...:) Dan Zanger me zaujal natolik že jsem se rozhodl že zacnu zkoumat Cenove formace:) hledal jsem na netu ruzne patterny až sem si do zacatku určil par tech zakladních....S/R, dvojte vrcholy a dna, zakulacene vrcholy a dna, formaci 1-2-3, head and shoulders, vlajky a praporky, wedge formace a jednoduche trojuhelnikove formace...:) prakticky vse co používa i dan:) jen sem vyřadil cup and handle protože ten zatím nechapu a hlavně sem v grafech na zadny nenarazil nebo jen nwm jestli to je opravdu on:) dale me pozdeji zaujali eliotovy vlny ale tem sem se eště nevenoval..:) behem asi 2-4 týdnu jsem nakoukal nekolik desítek až stovku grafu:) at už historických nebo i prakticky ze současnosti:)

V nynější době hledam více patternu ktere by se dali obchodovat a stále hledám formace o kterých už mam jisto v grafech:) na zacatek října planuji začít vymýšlet nejaký jednoduchý OS ve kterém bych zacal používat jen 2-3 patterny a ostatní postupně přidaval..:) mam již docela představu o vstupech a moznych vystupech ale je to spíš jen představa:) posledni týden mi vrta hlavou jak eliminovat tzv. falešne signaly kdy se utvoří nadherny dvojtý vrchol a vyda se mím smerem a najednou se otočí...:) vse si cmaram přímo do grafu, používam TNT 5 a obcas sou ty grafy plný car ruznych retracementu, rezistanci a supportu:D do toho trendove cary a nacmarane paterny:D

tak to bude asi vse:) jinak pokud nekhoo tež zaujaly formace ve grafech tak asi udelam diskuzi kde by jsme nejak zhromaždovali jednotlive formace:)

Trosku roman no:D

Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to abrams: off topic

je to zcela normalni zacatek vetsiny traderu. Mate zapsane a analyzovane vsechny obchody - - i ty mimo plan? Skoro si myslim ze ne :) Jedine takhle se posunete dale. Vytvorte si seznam vsech chyb kterych jste se dopustil mimo OP a potom je seradte od nejhrubejsich po nejlehci. Kazdy tyden si z techto chyb stanovte alespon 2-3 cile na tyden a maximalne se na ne zamerte. Az je zvladnete pristi tyden si dejte dalsi varku. Bez podrobnych zapisu vasich obchodu se neobejdete a hlavne nebudete videt kde mate slabiny. Neni take ostuda delat denne treba jenom jeden obchod.

mejte se focus /omlouvam se za OT/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:)
Cakal som ze sa ozvete a dakujem...
Chyby su viac-menej jasne: Preobchodovanost, nasledne vstupy mimo plan, chamtivost, strach... a mam taky pocit ze ma zaskocilo spravanie trhu po prerolovani do posledneho kvartalu.
Rozmyslal som ci mam tento ( teda predchadzajuci ) prispevok napisat a nakoniec som ho napisal a odoslal...
Myslim ze nie som jediny kto po vcelku uspesnom papertradingu narazi ale som rozhodnuty trochu zvolnit a pokracovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
jmenuju se Jirka a je mi 23. V současné době studuju magisterský program Mezinárodní obchod na VŠE. O trading se zajímám cca 1,5 roku. Na trading jsem napsal i svou bakalářku, která mě posunula hodně dopředu, protože jsem se konečně odhodlal k prvnímu backtestu na 3 min Time Frame až jsem skončil na Range Barech. V červnu jsem přešel na paper trading a jel jsem ho 1,5 měsíce. Přestože jsem udělal několik chyb, tak jsem dosáhl svého cíle a po 1,5 měsíce přešel na live. Nyní vidím, že jsem start přepálil :-( Za měsíc jsem prodělal 1000 USD kvůli strachu... Ačkoliv chodím pro fixní PT a mám jen 1BE, který obstarává ATM, tak jsem z obchodů vystupoval předčasně sám, tudíž jsem zničil RRR a naboural pravděpodbnost, na které celý systém stojí.. Místo zisku 3000 USD na kontrakt jsem skončil ve zmíněné ztrátě 1 000 USD, což mě dostalo do kolen. Vracím se tedy k paperu a dokud neskončím na paperu minimálně 2 týdny bez odchylky od obchodního plánu, tak se na live nevrátím.
Musím uznat, že trading mi otevírá oči i za tuto krátkou dobu poznávám sám sebe, tak jak jsem se neznal. Přesto jsem přesvědčený, že trading mě bude jednou živit a uspěju. Obchoduji prakticky čistý FinWin s drobnými úpravami (filtruji na základě price action).. Systém má stabilně přes 50 % (70 % win days) úspěšnost při RRR 2,6. Slabým článkem jsem já, ale pracuju na tom :-) Vím, že se musím zbavit strachu, to je můj nepřítel číslo 1.

Jinak obchoduju TF na RB10. Brokera mám IB. Mám průměr 1,3 obchodu na den a nikdy nejdu přes 2 za den..

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


lordberry:

neni treba litovat te "tisicovky", jsem si jistej, ze tahle kratka live zkusenost a "investice" :) Ti dala vice nez 1000 hodin stravenym na demu. Pokud se z toho poucis a pouzijes to,tak ti tahle zkusenost usetri spoustu dalsich penez. Ale na druhou stranu, musim rict chlape, ze 1.5 mesice neni dost, je to dokonce hodne malo se obavam. Sam rikas,ze jsi to prepalil, takze je dobre, ze si to uvedomujes a ted jen s tim co ses naucil live trochu zapracuj. Neni treba to uspechat. Ja sam jsem zastancem live obchodovani, ale i tak je nutny se nejdriv naucit drzet spravne raketu nez se zacnu trefovat pres sit do hriste.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

rolex:
díky za reakci. Poučil jsem se opravdu hodně a jen ten měsíc mi hoodněě pootevřel oči.. Odhalil jsem spoustu svých slabin.. Všechny obchody jsem zpětně vyhodnotil a mám co zlepšovat. Doufám, že tento návrat k demu bude poslední. Nic už nehodlám uspěchat a podcenit. Trhy mi neutečou a peníze z účtu taky nezmizí. Nechci tradovat kvůli adrenanalinu. Chci, aby z toho byla rutina, jako když si každý den čistím zuby :) Vím, že jen zoodpovědný přístup a upřímnost před sebe samým jsou správnou cestou.
Ať se ti daří!
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...