Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Jsem na tom podobně jako ty na demu při 3 - 4 obchodech denně nemám prakticky strátové dny. Obchduju FESX se systémem založeným na Bollinger Band se Stochastic a MACD. Měsíčně víc jak 2500 E na kontrakt, ale live mě to hlava nebere. Občas unáhlený vstup před dokreslením svíčky, unáhlené výstupy před pt. A za měsíc -500 E. Musím zapracovat na tom abych nebyl zbrklý a radši obchod nevzal, než koukal zpětně na graf s údivem nad tím jakto že jsem za těchto podmínek vůbec v trhu :) Ještě nevím, jestli se vrátím na demo, nebo budu pokračovat v live se striktně 1 obchodem denně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem,
ID zkousim jiz podruhe. Poprve jsem zacal pred 2 roky u XTB ale nebylo to slavne. Loni pred vanoci jsem mel nejake volne penize tak jsem koupil CEZ (680) a bral jsem to jako ulozeni penez (přez Patrii). Po vanocich jsem se zacal zase venovat ID na XTB a rekl jsem si ze to vezmu vazne a nebudu "kravit" a ono to zacalo fungovat :) ucet mam 3x takovy a jedu s tim opatrne jako kdyby to bylo vazne moje. Az bude na kalendari rok 2010 tak sjem se rozhodl ze to testnu s real penezi. Mam za sebou "normální" zaměstnání i podnikání jak OSVČ tak s vlastním sro. Každý kdo to zkusil a zkusil to dělat poctivě a nedělil peníze ví proč asi chci dělat trading jako hlavní činnost. Rozhodl jsem se že budu své výsledky prezentovat tady na webu tak snad to půjde nahorů a né do pr.... :))
A jeste jedna vec Tome a Petře díky za super web a perfektní poslední knížku, kterou čtu znovu a znovu....

Dan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim jkr
Asi uz nechodis na toto vlakno ale pravdu povediac som si vygeneroval nove heslo len aby som ti mohol odpisat(to stare som zabudol////
Tak zacnem asi tym ze mas moj obdiv to co si dokazal vytvorit a prekonat je obdivuhodne
Co sa tyka mna tak, trosicku ,,vo velmi zlahcenej verzii,, som sa vydel v tvojom pribehu tiez som kedysi byval atlet behaval som stredne dlhe trate zil som len pre atletiku a stretol som tam aj svoju obrovsku ,,tichu,,lasku (nikdy som jej nepovedal pravdu///.Z behanim som zacal v 13 a skoncil v 15 so dna na den koli problemu s kolenom, podstupil som dve operacie a som rad ze mozem aspon samostatne existovat.Najprv som mal nadej ze sa to operaciou vyriesi ale to nepomohlo tak bola dalsia len na zmiernenie nasledkov,upadol som do velkych depresii nevedel som co mam robit,prerusil som kontakt asi so vsetkymi ludmi naokolo cele dni som len prespal bez akehokolvek zaujmu o cokolvek a kohokolvek zacal som s pocitacovymi hrami ktore ma ako tak odputavali aspon ciastocne od reality ked som sa od jedneho spoluziada dostal k istym prostriedkom ktore ma doviedli az k Financnikovy kde som nasiel to co som hladal. Teraz mam tesne pred 18 stkou a viem jedno ze trading je to cim sa budem v buducnosti zivit a moja hllavna napln zivota.A co som si priniesol z atletiky do trandingu?
[ital]Nikdy sa nevzdavaj a ked si myslis ze uz si na dne so silami vzdy sa da este kusok vydrzat[/ital],,,,,,,,, a nakoniec sami uvidite ako daleko sa da s tymto mottom dostat ci uz v tradingu alebo v atletike ale nakoniec to plati asi pre kazdu oblast zivota.

Prajem vsetkym vela uspechov a dostatok vytrvalosti aby im nechybala pri dosahovani svojich snov

S pozdravom FILIP

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
mel bych dotaz na full time tradery, (a netyka se penez :-) ):

Prvni mesice sveho live obchodovani jsem tradoval part time. To mi vyhovovalo.
Potom mi pracovni pomer skoncil a ja mel neco nasetrene a tak cely podzim a az doted jsem pouze tradoval.
Tento stav mi nebyl moc prijemny (ackoli jsem vydelaval). Zkratka jsem se nudil, obchodoval jsem jen prvni dve hodiny na NQ.
Jiz od studentskych let jsem chodil na brigady, po ukonceni skoly jsem vzdy pracoval a ted prisel trading a ja nemel
nikoho nad sebou, nemel jsem povinnosti. Vsechny ukoly (prubezna mae/mfe, statistiky a kdy obchodovat) jsem si delal sam.
Najednou zmizela povinnost neco udelat (sam jsem rozhodoval, kdy budu obchodovat). Zkratka jsem si odkroutil dve hodiny na grafech a mel jsem volno a mozna to bude znit divne, ale ja s tim mel problem...
Ano, spoustu casu na konicky a rodinu, ale ja mel zkratka stale pocit, ze malo pracuji (ackoli napr. v listopadu jsem si vydelal vice nez v jakemkoli zamestnani co jsem kdy mel).
Hodne lidi tu pise ze to je jejich sen, mit spoustu casu a penize na konicky, ale ja to proste nevidim tak cernobile.
Brzy odjizdim pracovat opet do ciziny a na trading budu mit max. 3-4 h denne a mozna to zni divne, ale ja se na to tesim, tesim se na stav, ze obchodovani bude az na druhem miste.

Takze bych se zeptal jak jste to zvladali? byl to plynuly prechod? nechybi vam klasicke zamestnani? nenudite se?
samozrejme nerikam, ze full time trading je neco divneho, atd., jen by me zajimalo, jak se s tim clovek zvyknuty na zamestnani vyrovna...
Mozna zkratka nemam na to byt full time traderem kvuli vyse uvedenemu....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mirek F.

Samozřejmě, že záleží na každém, co preferuje a jestli má koníčky, kterým by se mohl věnovat. Já dnes říkám ,že mám mnohem méně času, než dřív, když jsem chodil do práce. Zní to nepochopitelně, ale je to tak. Když jsem chodil do zaměstnání, neměl jsem čas na vše, na co jsem chtěl. Dnes ten čas mám, ale věnuji se všem koníčkům, kterým jsem se chtěl věnovat a ty mě zaměstnávají a vyplňují veškerý čas. Rozdíl je v tom, že tenkrát mě čas vyplňovala nutnost zaměstnání, dnes radost ze svých zálib. Každý potřebuje vydělávat peníze na živobytí a proto je důležité věnovat se něčemu, co člověka baví, je vlastním pánem a dělá když na to má náladu. Prostě není ve vleku věcí, které nemůže ovlivnit. Dnes jsem naprosto svobodný, dělám si co chci a říkám za všech okolnost co si myslím a to je pro mě hodně důležité. Mám pár kamarádů, kteří se chovají úplně stejně a třeba nedávno jsme se rozhodli, že pojedeme do Vídně. Za pár hodin jsme nasedli do pendolína a jeli. Nemusel jsem si dovolovat u žádného zaměstnavatele, bylo to moje svobodné rozhodnutí a stačila mě pouze občanka a trocha peněz. Třeba tohle může být smysl života. Živit se něčím co mě baví, mít pár koníčků, které dokáží smysluplně vyplnit volný čas, skoro celé léto mít slunce nad hlavou a nebýt zavřen někde ve čtyřech zdech.

Ale rozhodoval jsem se dva roky, než jsem našel odvahu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mirek F

tak měl jsem podobný problém. V září jsem ukončil svůj pracovní poměr a zůstal pouze u tradingu (a to ještě k tomu u opčního, na který stačí opravdu málo času denně) a něco mi začalo chybět. Snažil jsem se proto o to, zakomponovat do svého programu některé aktivity navíc, které mají pravidelný charakter a vyžadují taky nějákou přípravu a povinnosti a docela mi to pomohlo. Mimo jiné jsem se zapsal na poměrně intenzivní jazykový kurz, který sám o sobě zabere docela dosti času + ještě nějáké ty domácí úkoly a příprava na další den atd. Momentálně mi tento styl vyhovuje, nenudím se, dále se rozvíjím ... Navíc další rok plánuju, jenom kvůli sobě a pocitu dál na sobě pracovat a udržovat nějáké ty extra povinnosti i mimo trading, začít další vysokou školu.
Třeba ti to nepomůže, ale mě osobně to velice prospělo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás všechny.
Vzhledem k faktu že se na těchto stránkách začínám pomalu zabydlovat, a začínám přispívat na fórum, považuji za slušnost se tak trochu představit.
Jmenuji se Radovan, je mi 19let, a studuji v součastnosti střední školu. Tradingem se zabývám jen 2 roky, a posledních 9 měsíců více intenzivě. Jsem rád že ze mne vyprchalo počáteční nadšení které se dozajista objeví u každého ( i když nevím proč, u něčeho takto záludného ). Trading jako takový společně se serverem [bold]finančník.cz[/bold] mi dal hrozně moc, a hrozně moc mi pořád dává. Především po psychické stránce, touto stránkou jsem se nikdy nezabýval, ale bez nadsázky se mi otevřeli oči - pokud to nevyzní moc divně. Záčátky jsem měl těžké asi jako každý... chvíli jsem to chápal, pak úplný zmatek a to zhruba 10x dokola. A teď můžu s klidem říct že toho nechápu moc, ale chápu to co potřebuji chápat, nějak si moje hlava přebrala věci které se teď hodí, a které nebudou zatím potřeba, a uspořádal jsem si to. Hodně do předu mne taky posunul nákup knihy Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů od pana Williamse. Knihu jsem po prvním přečtení chápal, nicméně jsem si z ní nějak nemohl vzít to co jsem očekával, tak jsem tomu dal trochu času a napodruhé jako bych držel v rukou opravdu zlatý grál. Nejvíce mne zaujaly cykly a uvědomil jsem si, že bych se měl zábývat právě jimi, místo sledování a kombinování pár indikátorů (jako RSI,CCI,EM). Protože při používání zmiňovaných indikátorů jsem sledoval jen je, a grafy jen opravdu okrajově. Teď vím že to nebylo to nejlepší, a začal jsem hledat patterny a všechno možné a nemožné přímo v grafech, bez použití čehokoliv. A tady se stal zlom, četl jsem o tom, i jsem doufal že to tak funguje, ale nevěděl jsem kdy to příjde. Když jsem asi tak po 100 000x hleděl do těch grafů, pouštěl si je sem a tam, uvědomil jsem si o čem trading je. V ten moment jsem začal překopávat svůj přinejmenším pochybný obchodní systém, na systém, kterému jsem naprosto rozuměl, se kterým jsem se vlastně zžíval několik stovek hodin, a konečně, který funguje, měl by, doufám v to, mám na zjišťování této informace ještě poměrně dost času. Přibližně ještě další dva roky. A do začátku mám myslím i výhodu kterou každý nemá, a tou je, že nemám dostatečnou hotovost abych začal obchodovat podle svých představ (tedy minimálně 5 000USD). Tedy se předčasně nemůžu pustit do obchodování a budu si hezky v klidu ještě dva roky testovat systém a sebezdokonalovat se.
Motivací mám nesčetně, hlavní jsou peníze, a dokázat okolí - které se chová k tomuto businessu naprsto šíleně, nedá se to ani poslouchat, ale mě to motivuje o to víc - a hlavně sobě, že můžu být v něčem dobrej. Plánů do budoucna mám přehršel, první meta je angličtina, můj největší koníček (trading už je na hraně businessu).
Co se týče tradingu, mám v něm již celkem jasno, jaké trhy, kdy, kolik, jaký RRR, jaký MM (ohormná inspirace opět u pana Williamse).
Psal bych dále, ale je třeba to uzavřít, jestli jstě to někdo přečetl, tak blahopřeji a zároveň děkuji (pokud ne tak mi to bude sloužit k tomu, abych si jednou sám připoměl jak jsem vlastně začínal). Na konec jen doufám že mám správný přístup k věci (tradingu), a že to opravdu nějakm dotáhnu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe,
pokud mas dobry otestovany system, ktery je co mozna nejvic mechanicky, tak se snaz sehnat penize rychleji. Na jednu stranu neni kam spechat, ale pokud ted mluvis o tom, ze jsi procitnul, tak to teprve uvidis pri live obchodovani. Ja za ten pulrok, co obchoduju zive jsem se dostal o mnohem vetsi kus dal nez pred tim dva roky pri demu a drceni literatury. Ale kazdy jsme jiny, to je moje zkusenost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za povzbuzení, a k [bold]Pavel.K[/bold], je to Vaše zkušenost, a já Vám za ni děkuji. O procitnutí se dá opravdu z mé strany mluvit. Ale k systému, nevím přesně co teď myslíte pod pojmem mechanický, ale jestli něco ve smyslu že vždy přesně čekám než usečka A protne úsečku B a vstupuji do obchodu, tak tomu tak není. ''Vlezu'' si vždy do trhu, chvíli se v něm tak nějak usadím, a sleduji každý pohyb, open/close/low/high v závisloti na např. DT/DB. Cítím se tak velmi pohodlně a mé výsledky tomu i odpovídají. Myslím že to je právě proto, že to na co se soustředím, mám už opravdu dlouho nakoukané, na ruzných trzích (převážně emini, ale také t-bonds) a na TF 5,15,60 min. Ale i přes tyto zkušenosti se domnívám že v tomto případě si počkat, a nakoukat dané cenové patterny ještě mnohem lépe bude maximálně ku prospěchu věci, a že pokud by byl momentálně můj systém značně profitabilní, mělo by tomu být i za zmiňované 2 roky s tím že to budu mít nakoukané přece jen mnohem více a budu také zkušenější ve více věcech. Nicméně k tomuto názoru mne chtě nechtě tlačí onen fakt, že peníze momentálně nejsou, je pravda že bych se po nich mohl schánět již dříve, ale bylo by to zase na úkor onoho sledování grafů a sebezdoknalování se v tomto odvětví. Beru to tak, času mám dost, nikam nespěchám, plánuji si trading jako potencionální cestu své obživy, tak se k tomu snažím přistupovat maximálně zodpovědně, a dát tomu tolik času, kolik jen bude možné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe .. uplne souhlasim s Pavel K... da se rict ze pred rokem jsem byl v uplne stejne situaci jako ty a pred tim uz jsem taky daval 2 roky dohromady systemy a mluvil jsem stejne jako ty... Takze jestli muzu poradit tak co nejdriv sezen penize na live a zacni...Ten nejvetsi postup v tradingu zazijes ode dne kdy zacnes live a cim dal to budes oddalovat tim pozdej zacnes.. na druhou stranu casu dost ze v 19 :) Jestli si na stredni doporucim spanek a cteni ja sem takovymto stylem precetl nejvic knih a dostal nejvic motivace.. a potom kdyz jsem asi rok porad rikal ze nemam penize tak jednoho dne jsem se nasr. a sestavil plan kdy budu penize mit a kde je sezenu.. za 4 mesice intenzivniho vyjednavani a vseho mozneho jsem dal dohromady jak system tak penize... Takze makej na sobe neutesuj se vecma jako mam k dobru dva roky a at se dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...