Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

Už to nemůžu vydržet, potřebuju vám sdělit svoje pocity ohledně tradingu =) Mám toho na srdci hodně, tak doufám že můj příspěvek bude mít hlavu a patu.

Kdo jsem a co dělám?
Moje jméno je Honza, je mi 19 let ( věřím, že tu takhle mladých lidí asi moc není ) a v současnosti studuji první ročník na VŠE v Praze.

Jak jsem se dostal ke tradingu..
Už od malička jsem se setkával s tím, že si lidi okolo mě povídali o tom co budou jednou dělat, o svých koníčcích a zálibách, prostě o něčem co by je nějak naplňovalo. Já jsem ale nikdy takovou věc neměl a popravdě jsem jí ani nehledal.

V 5té třídě mě rodiče přihlásili na gymnázium a tam, jak se blížila maturita, začínali mít všichni moji spolužáci pomalu jasno v tom co budou dělat, kam půjdou na školu atd. Já neměl ani páru. Věděl jsem, že bych jednou chtěl dělat něco v oboru financí, ale to bylo tak všechno. Většinu svého volného času jsem trávil dá se říct nicneděláním, hraním počítačových her, sledováním hloupých seriálů.. pravda, rád sportuji, ale nijak zvlášt mě to nenaplňovalo =). Nic moc mě nezajímalo. Moje vize byla taková, že dodělám školu a pak se uvidí, najdu si nějakou rozumnou práci a snad to nebude tak zlý.
Jednou mi starší spolužák, zajímající se o světovou ekonomiku, řekl o jakési traderské soutěži (nebudu uvádět jméno). Oba jsme se přihlásili a samozřejmě jsme svoje účty bez jakékoliv strategie vymazali =). Když jsem se dozvěděl, že vítěz soutěže dokázal vklad za 5 týdnů zhodnotit z 200 000 na 20 000 000, tj 10 000%, vyrazilo mi to dech. Začal jsem zjištovat jaké strategie se v takovém obchodování používají až jsem narazil na tento výjimečný server. Finančník mě okamžitě zaujal svým přístupem. Začal jsem se dozvídat víc a víc a hltal jsem jeden článek za druhým. Začínal jsem snít o tom jak se ze mě jednoduše stane trader a jak budu vypadat "drsně" před kamarády atd. Čím více jsem se ale s tradingem seznamoval, tím více mi bylo jasné že tento přístup musím hodit do koše a zamyslet se nad tím co opravdu chci. S každým dalším článkem, s každou další informací a s každým dalším porozuměním určité záležitosti, jsem se cítil líp a líp. Jako by najednou můj život měl nějaký smysl. Po jednom neuvěřitelně pravdivém a přínosném článku o psychologii od Tomáše jsem si uvědomil, že tohle je přesně to co bych chtěl v životě dělat. A že udělám cokoliv budu muset abych svého cíle dosáhl.

V jednom dalším moc hezkém článku jste trading přirovnávali ke hře. Ke hře ve které člověk musí všechno budovat z naprostého začátku a pomalu se dostávat dál a dál. Je zajímavé, že shodou okolností již 2,5 roku hraju jistý online fotbalový manažer. Začínal jsem ve 3 lize v Argentině se směšným týmem, naprosto nevyhovujícím zázemím a trapným stadionem. Trvalo dlouho než jsem se vůbec zorientoval. Ale po pár sezonách jsem vybudoval kvalitní kádr, se kterým jsem postoupil do druhé ligy. Tam jsem byl nováček a trvalo opravdu dlouho než jsem se dostal na špičku a poté postoupil do první ligy. První dvě sezony byly pouze o tom abych se v první lize udržel. Hodně jsem prohrával, v určité chvíli jsem i přemýšlel, že skončím. Nakonec jsem ale vydržel. A dnes? Stal jsem se mistrem Argentinské ligy a vítězem národního poháru. Pořád jsou ale přede mnou další cíle - mezinárodní úspěch.
Je to až neuvěřitelné jak mi tahle cesta splývá s tím, co jsem se dozvěděl o tradingu.

Právě ted jsem ve fázi, kdy jsem přečetl většinu článků na finančníkovi. Samozřejmě mi jich ještě hodně schází ale chystám se přečíst uplně všechno. Některé články se dokonce chystám přečíst i dvakrát, možná i třikrát =)
Chystám se si pořídit pár knih o tradingu a moc se na ně těším. V grafech, indikátorech a jiných věcech se již orientuji bez problémů a chystám se hledat systém který by mi nejvíc vyhovoval. Myslím ale, že není kam spěchat, pořád je toho dost co se potřebuju naučit a navíc v době finanční krize by učení se grafů a sledování některých trhů nemuselo být to pravé. Doufám, že v průběhu příštího roku bych mohl začít paper trading zvolené strategie a shromaždování financí na svůj reálný účet. Je to dlouhá cesta ale já doufám.. ne, já vím, že jí absolvuji a zvládnu jí =)

Díky všem, co si můj příspěvek přečtou. Tento bussiness mě opravdu uchvátil a já okolo sebe nemám nikoho s kým bych si o něm povídal, proto omluvte délku mého příspěvku.

Všem přeji hodně úspěchů a také příjemně prožité svátky. ;)
Petře a Tomáši vám moc děkuji za finančníka, dali jste mi něco za čím můžu jít.

Juice

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Do pekla..!
Financnik.cz sledujem od novembra 08. Za dva dni som zhltol komoditny manual, neskor opakovane, so slastnym pocitom som precital clanky o 16 rocnej milionarke alebo o lete helikopterou nad Velkym kanonom. Povedal som si ze prave toto je to co chcem robit aby som mal cas na seba, svoje konicky a svoju rodinu. Precital som "Jak se stat intradennym financnikem" T+P, " jak jsem vydelal milion dolaru za rok obchodovanim komodity, stiahol som si Ninjus datami od Zen fire a skusam a skusam...
Po precitani manualu sa mi zdalo vsetko jednoduche ale cim viac do toho pozeram tym mam z toho vacsi zmatok. Zrejme to bude tak ako napisali v manuali P+T - az ked prejdete vsetok SW, indikatory, ked sa presluskate vsetkym moznym, pridete spat na zaciatok avsak bohatsi a mozno pokornejsi...
Priznam sa ze ma zacala chytat skepsa ze som hlupy a hlavne stary na podobny bussines ale dnes som zalistoval v tomto vlakne a pribehy ludi, niektorych starsich a niektorych s (prosim neurazte sa) nizsim vzdelanim opat nabili moje akumulatory energiou. Velka vdaka vsetkym..!
P.S: Som lekar a mam 50...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
(pisem trochu dlhsi prispevok, aby zacinajuci (ako som stale aj ja) traderi videli, ze cesta aspon k ciastocnemu uspechu vyzaduje sustredene usilie a cas. Aj ked je otazka, ci to co som dosiahol je aspon maly uspech)

K obchodovaniu futures som sa dostal stastnou nahodou, ked sa v maji/juni 2008 znovu zacali uberat akciove trhy prudko smerom dole. Dovtedy som presiel cestu od pozicneho obchodovania akcii k intradennemu a spat k pozicnemu/swingovemu. Celkovo som bol z obchodovania v minuse (a stale som) aj ked prave ten opatovny prechod k swingovemu obchodovaniu bol pozitivny a za april/maj 2008 som bol v pluse okolo 15%. Vtedy som totiz zacal chapat komplexnost obchodnych systemov a vdaka dobrej voli inych traderov som stale nachadzal vela informacii a mohol sa dalej a dalej vzdelavat. Prave vdaka prebratym nastrojom tychto inych traderov som rozpoznal, ze akciove trhy maju skor tendenciu ist dole a zavrel som v priebehu 2 dni vsetky pozicie. Kedze shortovanie akcii je proces dost nepohodlny (aspon pre mna), zacal som hladat nastroje, ako zarabat na klesajucich trhoch.

Ked som nasiel tieto stranky, tak som neveril vlastnym ociam. Sam seba som sa pytal, ako to, ze som financnik.cz neobjavil skor. Dovtedy som zial browsoval len anglicke stranky.

Po dvoch mesiacoch studovania som skusil obchodovat S&P e-mini, ale bola to hojdacka, raz hore raz dole. Casto som bol vybraty na zakladnom stop-lose, ktory bol umiestneny pod low posledneho swingu. Az som znovu v nejakom clanku tu na financnik.cz zazrel myslienku, ze obchodovat najlikvidnejsie trhy, nemusi byt pre zacinajuceho tradera to spravne miesto. Znovu som prestal obchodovat a venoval sa studiu, backtestovaniu a paper-tradingu az do tohto januara.

Tu chcem podakovat Petrovi a Tomasovi, ze stvorili financnik.cz, vsetkym, ktori prispievaju do diskusii zmysluplnymi prispevkami, specialne ludom, ktori prispievali / prispievaju do fora Price Action a najspecialnejsie uzivatelovi danek. Z jeho grafov a popisov obchodov som sa naucil velmi vela. Dakujem. Tiez chcem podakovat Martinovi K za jeho Obchodny Dennik v exceli. Dakujem.

Vysledky za januar, ked som zacal obchodovat 1 kontrakt e-mini Russell2000, aby som si ohmatal trh su nasledovne (od 6 januara s vynechanim par dni koli rodinnym zalezitostiam)
Pocet obchodov: 111 - neskutocne vela ("rekord" 14 za 2.5hod), co som si uvedomoval, ale nedokazal emocionalne ovladnut. Vzdy som si rad klikol. Nastastie to je uz lepsie.
Percentualna uspesnost obchodov: 48% zapocitajuc aj BE+1 obchody.
Celkovy cisty zisk: 887USD
Ako obchodujem: Rozpoznanie trendu podla trendovych ciar a S/R urovne a vstup na zaklade momenta ukazaneho CCI14 / CCI50 (samozrejme prebrate z poslednej knihy Tomasa a Petra)

Do najblizsej buducnosti planujem:
- Viac si prezerat grafy, ako som obchodoval a porovnavat ako som mal obchodovat
- Brat iba ciste signaly, cim chcem redukovat ten zavratny pocet obchodov a hlavne stratovych obchodov
- Postupne si vybudovat silnejsiu doveru v moje obchodovanie a navysovat kontrakty
- Splatit dlh komunite traderov tym, ze budem zverejnovat svoje grafy / obchody. To ale az po tom, ked budem mat nejake stabilnejsie vysledky (dufam, ze do 2 mesiacov :-))

33 rokov, konzultant, dlhodobo v zahranici

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

nemam vo svojom okoli nikoho koho trading zaujima a preto vo volnom case, ktoreho zatial nie je vela, lovim info na web-e.
Mohol by ste mi prosim par vetami objasnit co to znamena ..Rozpoznanie trendu podla trendovych ciar a S/R urovne a vstup na zaklade momenta ukazaneho CCI14 / CCI50.. ?

Rozpoznanie trendu je zrejme to ze si nakreslim ciary podla toho ci graf sa ubera nahor alebo nadol . V akom timeframe..? Vo Volume grafe?

Snazil som sa definovat S/R urovne ale je to dost subjektivne - ako to koniec koncov pise aj guru tradingu L.W. vo svojej knizke na str. 128 ( naprosto poslední, ceho by ste si meli vsimat jsou konktretni formace v grafech. Jsou casto tak subjektivni, ze by ste sa meli zatracene ujistit, ze rozumite tomu co rikaji."

Podla videotutorialu som si nastavil CCI 14 CCI 50 ale nic mi to nehovori. Viem ze toto vlakno nie je o tom ale mohol by ste mi prosim trochu "otvorit oci"

Vdaka!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

moc mě oslovil tento Váš příběh a ráda bych na něj reagovala. Jsem maminka na mateřské, samoživitelka, se dvěma malými dětmi a k tradingu jsem se dostala někdy před 1,5 rokem. Nemám tak silně pohnutý životní příběh - myslím tím po zdravotní stránce - ale život mě naučil, že se nemohu absolutně a vůbec v ničem na nikoho spolehnout. Mám snad jen dva přátele, kteří mě v těžkých chvílích dokážou podržet (jeden dokonce začal tradovat taky), ale nechci být na nich nijak závislá. Trading je úžasný způsob, jak být nezávislý, ale já se přiznám, že se mi to nedaří. Už nyní jsem v situaci, kdy bych potřebovala pocítit tuto finanční nezávislost a místo toho se v tom plácám :) zcela na rovinu - prošla jsem několikrát manuál na Finančníkovi, mám manuál od p.Řepíka komoditní i opční,účet otevřený u IB, ale nemohu najít systém, který mi bude stabilně vydělávat. Mám pocit, že FinWin,a další metody jsou natolik komlikované, že je nemohu zvládnout. Účet jsem si mohla dovolit pouze 2,5 K. Nechci si půjčovat - zase je to o psychice, peníze bych musela vrátit a tlačilo by mě to do obchodů, které by skončily ztrátou.
Máte dobře propracovaný systém, který profituje. Můžu se zeptat s jak velkým účtem jste začínal a zda jste ho finančně ustál nebo doplňoval? Moc děkuji za odpověď. Nechci se vzdávat, ale nemohu si dovolit nebýt v zisku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To SD 77,

i kdyz neni Vas clanek urcen me, presto alespon nekolik slov. Zivim se trdingem a obchoduji s multikontrakty. Situaci kterou zazivate /ohledne hledani vhodneho systemu/ jsem zazil nekolikrat. Pokud chcete zacit stabilne vydelavat vratte se k uplnemu zakladu - treba formace DT,DB,DIV /CCI14/ - s durazem na SILNE S/R urovne, nejlepe podporene prurazem posledniho TRENDOVEHO swingu. Pokud se naucite rozeznavat SWINGY - mate vyhrano. Stanovte si RRR minimalne 1:4!!! je to velmi dulezite protoze si muzete dovolit na jeden zisk tri ztraty a budete stale v profitu. Delejte max. 3 obchody/ den a obchodujte od 15.3o do 18.oo - potom vypnete platformu a uz se k tomu nevracejte. Pri prvnim zisku +400 ukoncete seanci!!! Pri treti ztrate ukoncete seanci. Pokuste se vydelat 500usd/ tyden - pokud to dosahnete v pondeli - prepnete na SIM - /to je nejtezsi/ !!! Ja delam v prumeru 2obchody denne. Za mesic udelate 40 obchodu - v nejhorsim pripade 30 ztrat a 10 zisku je porad po odecteni komisi +800!!!. U IB obchodovat nemuzete protoze nemate ucet na jejich marginy ES /3094/. Najdete si brokra ktery Vam jej nabidne za 500/kontrakt ... da se najit zde v diskusi. Vybirejet si obchody. Nemusite treba 2 dny mit vstup a potom denne vydelat po sobe 400usd. Bohuzel musite riskovat na obchod 4%. Coz je 100usd STOLOSS. Je mozne i stimto stop lossem obchodovat ES, ale pouze za LIMIT VSTUP!!! Nyni to hlavni:

- ne vsechny vlnky na grafu jsou SWINGY - /tvori jej 4 plne svice/ 2 plne zelene a 2 plne cervene proti zelenym a naopak /swingovou linku zakreslete na CLOSE ne nad HIGH svici/
- vsupujte do obchodu na PRURAZU SWINGU / naucte se rozlisonvat platne a falesne prurazy/ Platne prurazy jsou ty kdy zhruba polovinou prurazove svice prochazi swingova linka.
- vstupujte za LIMIT/ nastavte si time frame na RNG 1.6 pro ES a doplnte graf indikatorem CCI14 - pro kontrolu a DIV.
- vstupujte na zaklade stanoveneho SL /1 bod na ES je 50usd - 4x0,25/ takze mate k dispozici 2body - tedy 100usd. STOPLOSS umistete 1 bod nad/pod high/low vstupni svice. Od teto hodnoty odectete 2 body a to je Vas VSTUP. Nyni cekate na exekuci. Pokud udela trh pred navratem k Vasemu vstupu SWING - prikaz zruste. Nejlepsi vstupy jsou okamzite - tedy po zadani prikazu. Pokud se dostanete do obchodu tak posunujte SL nad/ pod vytvorene SWINGY /staci jeden bod/. Na BE+1 posunte az budete +300. Nevystupujte z obchodu kdyz trh otoci - na to mate SL!!!
- Neobchodujte rano EUREX. Obchodujte jenom ES, az se bude darit tak ......
- peclive se pri obchodovani sledujte a myslete na to ze kazdy vstup mimo plan uskodi Vam a Vasim detem!!!!
- bohuzel s timto uctem se dostanete na multipozice za cca 3 mesice pri zisku 1500/mesic, ale nic neuspechate.

Jedna se o vemi profitabilni system ktery nema ztratove mesice, sam jej rad obchoduji a je to jednem z mych nejoblibenejsich a nejjednodussich.

Mejte se dobre focus






Link to comment
Sdílet pomocí služby

sd77:

to co psal focus muze byt urcite velmi spravny pristup a timto ho v zadnem pripade nechci nijak kritizovat ani doplnovat!..bohuzel byl ale prispevek napsany tak, jakobyste nikdy nemohla uspet, pokud zvolite jinou cestu...jak psal focus - jednoduchost urcite...ale pokud muzu poradit, neberte prosim vse, co psal, jako DOGMA..
kazdy si musi nalezt vlastni cestu (nicmene se klidne nechte v rade veci inspirovat)...takze pokud navod focuse vyzkousite a bude fungovat, bude to skvele...ale pokud vam z nejakeho duvodu nebude sedet, pak nezoufejte, ze jste na veky ztracena....tak to urcite neni...dulezita je trpelivost, systematicnost a poctivost (backtest, papertrading)...

pokud muzu jeste poznamenat..2,5 tisice se mi zda velice malo...proto bych doporucoval prvni pokusit se nasetrit trosicku vic (nebude to jiste jednoduche, ale vzdycky to jde)..v mezidobi pak muzete v klidu pilovat svuj system a pristup...verim, ze pokud si nastavite dobry postup, podari se vam to...

hodne stesti

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus:

jak jsem rikal, nijak jsem se vas ani vaseho systemu nechtel dotknout..je super, ze ho davate nekomu, kdo potrebuje pomoc, k dispozici..jen obcas muze vzit urcite vety clovek jinak, nez je pisatel mysli...a z toho vaseho prispevku by opravdu mohl nekdo pocitit, ze jinak to v zadnem pripade nejde..coz verim, ze byste ani vy sam nechtel mit na svedomi:)

co se tyce vyse uctu, tam je to samozrejme taky individualni..ale skutecne mi prijde 2500 USD na komodity malo a mohlo by se stat, ze po prvnich ztratach bude strach z totalni destrukce uctu tak velky, ze uz nebude clovek schopny obchodovat..a v horsim pripade dojde k samotnemu vycerpani uctu..navic risk na jeden obchod nebude uplne maly..

PS. jsme tu ale uz hodne offtopic..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...