Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

díky za příspěvek. ohledně faktu že mne dopředu posune právě ono LIVE obchodování, o tom se přít nebudu, to je prostě pravda. ale myslim si že fakt je taky to, že čím déle se budu se svým systémem sžívat, tím v něj budu mít větší důvěru až dojde na serie ztrát... ale pravda určitě také je, že 2 roky tomu není nutno věnovat. jak jsem psal, peníze by se vydělat určitě daly, ale bylo by třeba víc času, ona škola + trading + práce už nejde časově stíhat. proto zvažuji právě možnost výdělku o prázdninách, ale to bude chtít také obrovské odhodlání. obecně co jsem ''přičichl'' k tradingu, se den hrozně zkrátil, bere to prostě hodně času.
A přímo k tvémů příspěvku [bold]roman06[/bold], mnoho knih, předpokládám zabývajících se právě tradingem, je tak ? A když jsi na tom byl podobně, jak jsi na tom teď (to jen pro přehled a pro případnou motivaci jestli se ti daří) ? Btw. Utěšovat se 2 lety opravdu nechci, ale ono to asi opravdu dopadne tak, že se do toho vrhnu právě až po maturitě (což je za rok a půl), a představoval bych si že tím budu rovnou vydělávat, ale to je asi sci-fi.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

deluxe,
nejsem o moc starsi nez ty. Ted delam tretak na vysoky. Take jsem nemel finance, ale pujcil jsem si. Nechtel bych to tady rozebirat z hlediska toho, jestli je to spatne nebo ne. Vim, jaky ma vetsina lidi na to nazor. Ale ja si pujcil od cloveka, ktery presne vedel, do ceho jde. A musim rict, ze me to naopak dost utuzuje vsechno dotahovat do konce co se tyce testovani apod. Proste jsem zodpovednejsi, coz se o mne v normalnim zivote moc rict neda... Ale zase jsem si slibil, ze tradingem se budu zivit, at to stoji, co to stoji, takze do toho jdu na plno.

K tomu systemu, co jsem psal. Jde o to, ze muzes 2 roky neco na demu zkouset, co muze byt perfektni a fungovat skvele. Ale nazivo to proste nezvladnes. Ja treba obchodoval diskrecne role reversaly na SR urovnich. Vysledky byly vazne dobre. Pul roku demo. Ale jakmile jsem najel live, tak jsem mel problem s diskrecni slozkou. Proste jsem najednou moc skrtil podminky pro vstup a bal se. Tak jsem pak behem mesice uplne prestal obchodovat a ponoril jsem se do mechanickych veci, ktere mi zatim vyhovuji vice. Je to pohoda obchodovat, protoze ty si svoje povinnosti splnil pri testovani a vymysleni strategie. A pak uz ji jenom obchodujes. Tam uz nic neovlivnis. Kdezto pri diskreci jsem si vzdycky rekl: "Nemohl jsem to udelat jinak?" Verim, ze diskrecni obchodovani je cesta, ale clovek to uz musi mit dost srovnany a myslim, ze i neco naobchodovano live. Muj nazor. Dostal jsem se uplne nekam jinam... :)

Jinak nevim, jestli to vis, ale pokud nemas precteno v aj, tak uz vysla v cestine knizka disciplinovany trader. Skoda, ze tady o tom na financniku nevysla ani zminka. Chapu, ze je to konkurence, ale byla tu prece jenom dost vychvalovana jako zaklad tradingove psychologie...

Mej se fajn!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To co píšeš o LIVE obchodování, tak to mne nějak extra netěší, ale jsem si vědom toho že to je težké, a i tak si za tím půjdu. Teď mám v plánu přečíst knihy Neale Donald Walsch: Hovory s Bohem, Robert Maurer: Cesta Kaizen a Eker Harv: Jak myslí milionáři , doufám že mi pomohou při přípravě na LIVE obchodování. V každým případě každý jsme jiný, třeba to nebude zase takový problém, ale to ukáží až reálné obchody, zatím se můžu jen snažit vypilovat, perfektně backtestovat a zpapertradovat svůj systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe

zdravim mladez :). chcel som len podotknut taku jednu drobnost. pises ze skola+praca+trading nejde do kopy. tu by som rad povedal taky svoj osobny nazor. ja si myslim ze to ide, ba dokonca je to mozno efektivnejsie ako obchodovat diskrecny system 2,5 hodiny denne. som o tom presvedceny, ale to bude asi len mojou skusenostou.
vysvetlim preco si to myslim. ja sice obchodujem intradenne a v podstate cely den, ale osobne mam uplne najradsej strategie, pri ktorych vystavim objednavku na dennom open a idem spat. cely den na to nemusim ani pozriet a mam zisk alebo stratu. cely den sa teda venujem inym obchodom, ale najvacsiu doveru mam v cisto statisticke systemy.
myslim ze presne toto je ta najlepsia cesta pre zacinajuceho tradera. knihy ktore si vyssie popisal ti podla mna ziadnu pohodu do obchodovania neprinesu. vela sa tu pise o tom ako je narocne psychicky ustat diskrecne obchodovanie. ze trader ma najvacsie problemy z hlavou a psychikou. zda sa mi ze vsetci zacinajuci traderi sa snazia tento problem vyriesit, ale skor ci neskor pridu na to ze ho skutocne vyriesit nedokazu. namiesto toho by ho podla mna mohli eliminovat a to co najviac. skusit pracovat co najviac zo statistikou a skutocne na obcod nepozerat realtime. viem ze je to extremne tazke, vsetky tie emocie a nadsenie . rozpravanie o psychologii vsetky tie city a pocity :) a podobne okultisticke vedy :). (to bol vtip) . clovek chce byt ucastnikom akcie, obchodu, chce byt pritom. treba vsak realne pozriet na vec a porozmyslat ci tie pocity stoja za tie peniaze. lebo o tie by malo ist v prvom rade. a preto z mojho pohladu je najlepsie zacat co najjednoduchsim, mechanickym a statistickym systemom, z co najmensim riskom a krok za krokom sa ucit rutine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe, jasne, ja te nechci strasit. Taky jsem zacatecnik a vlastne jsem zatim nedal ani zadne skolne, protoze jsem si nastesti uvedomil, ze ten system jeste neni pro me. Ja tim chtel rict hlavne to, abys pak neudelal chybu v tom, ze si reknes, ze kdyz jsi ten system tak dlouho brousil, tak ho proste nepustis. Byt tebou, tak kdyz mam tolik casu, tak si klidne vytvorim jeste jeden-dva systemy, ktere by nepotrebovaly diskrecni pristup. Stejne je lepsi obchodovat vic systemu, kvuli diversifikaci. Pomaha to psychice. Ale nechci tady davat nejake velke rady, protoze se citim take porad na zacatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe:

jenom bych se pridal k Pavlovi a k Airmikovi.
Nejdriv bych se soustredil na to, abych sehnal penize. Ted mas jeste dost casu privydelat si bokem. A jakmile budes mit penize, tak se do toho hned pustit. Protoze, co se tyce diskrecniho obchodovani, tak doopravdy nepoznas jestli na to mas nebo ne, dokud nezacnes obchodovat nazivo. A pak se jako nejhorsi varianta muze stat, ze zjistis, ze to co si trenoval 2 roky, nejses schopen obchodovat. Takze proto te vetsina varuje pred takhle dlouhou dobou treninku.
Ja jsem zacal po pulroce paper zive s diskrecnim systemem a po 2 mesisich jsem to vzdal. Ted po roce jsem dospel k tomu, ze chci obchodovat co nejmene. Na co do toho koukat treba 2.5 hodiny denne, kdyz nemusim skoro vubec. Obchoduji opce, kde mi staci tak 3 hodiny za mesic a intradenne pouzivam 2 jednoduche naprosto mechanicke systemy, ktere vymyslel Pavel a ted si je nechavam naprogramovat, takze jedina moje cinnost bude, ze pred open zapnu pocitac a nastavim strategie a vecer si to zdokumentuji. Ono lidi maji pocit, ze do toho musi koukat nejakou dobu aby jim neutekl nejaky obchod. A pak honi obchody, aby meli co nejvetsi zisk na kontrakt. Ale takhle to nefunguje. Uplne staci jeden naprosto trapny vstup a kdyz se k tomu prida rozumne nastaveni MM a hlavne multikontrakty, tak to potom vypada jinak.

Tak hodne zdaru.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Všem za příspěvky. Pokusím se tedy trochu reagovat. V plánu opravdu mám vytvoření 2-3 systémů, a to v základě poměrně jednoduchých, ale zato pořádně nakoukaných /diversifikaci si tedy jistou vytvořím, co se tyče systémů obecně tak i jednotlivých patternů/. I když vesměs píšete že pro začátek není diskrecní úplně vhodné, musím to zkusit a popřípadě dostat za uši sám, protože tento styl mne takto na neživo právě nejvíce oslovuje. Postupy jak se nejlépe zachovat na začátku mám opravdu nastudované, chci třeba aplikovat od pana Williamse toto: ''Vstoupit do obchodu, zadat ochranné stop-lossy, zavřít oči, zadržet dech, a počkat si do uzavření trhu (nebo na jasný výstupní signál či PT)'' funguje to prý dokonale a do začátku se nic lepšího vymyslet nedá (si myslim), protože nerad bych dělal nějaké ukvapené závěry a zasahoval do trhu když to není třeba - ale to je bohužel všechno teorie.
Zkusím se s tím tedy nějak poprat, sehnat si peníze, jít do obchodů na živo, první ztráty si pořádně poznamenat, a vzít si z nich co půjde a až poté uvidím, jakým směrem bych se při obchodování měl vydat právě já.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Deluxe... jsem jeste mladsi nez Pavel a vrhl jsem se na to po maturite hned.. pravda ze pri skole si to nedokazu predstavit... Od cervna 09 jedu live a zatim jsem tak u te nuly takze docela dobre... Taky jsem si myslel ze vypiluju system a budu trenovat (paper jsem delal 5 mesicu) a potom po 3 mesicich jsem system nechal....
knihy jsem myslel i trading ale hlavne knihy o uspechu, Nejde o to se ucit porad trading jde o to pracovat na sobe a soucast toho je i trading :) takze knizky co mas v planu urcite schvaluji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to roman06 ''Taky jsem si myslel ze vypiluju system a budu trenovat (paper jsem delal 5 mesicu) a potom po 3 mesicich jsem system nechal'' - jde mi o slovo vypilovat, někdo by si podtím mohl představit např. přidání patternu a možná i systém překombinovat, kdežto v mém případě by se spíše hodilo slovo jako nakoukat....tohle si myslím by bylo něco jiného, + to, že koukání do grafů není nikdy od věci a ať už člověk obchoduje jakkoliv, vždy to je jen ku prospěchu věci.

to Airmike, já mám zase za to, že mi i konkrétně v tradingu pomohou, i když ne přímo. ale to samozdřejmě posoudím až po určíté době

Obecně lituji toho že v mém okolí není nikdo, kdo by o tomto businessu jen něco vzádáleně veděl, a s kým bych si o tom mohl promluvit. Opravdu to vypadá že se tradingu tady u Nás věnuje jen hrstka lidí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Caute chalani. :)

Ja mam 21 takze su mi temy tejto diskusie samozrejme velmi blizke.

Urcite nic nenastavi zrkadlo tak ako live trading. Ja obchodujem live iba rok, a vzdy som sa az v prostredi zivych trhov dozvedel ci si so strategiou rozumiem alebo nie. Zavrhol som takto uz viacej na papieri dobre vyzerajucich systemov. Vzdy az v live obchodovani, kde som zistil ze si so systemom nerozumiem. To sa nemusi prejavovat len zlymi vysledkami, skor emociami - ja ked citim neklud, nervozitu, hnev so strat, viem ze nieco nie je v poriadku. A ja odmietam obchodovat system ktory ma bude psychicky ruinovat. Takze suhlasim co napisal Airmike o statistickych strategiach, aj ked mne mechanika ked som ju kratko obchodoval vobec nesedela, ale nie kvoli mechanike ako takej ako kvoli "edge" na ktorom stala.


Ad startovaci kapital, mohol som si dovolit ucet za $1000 tak som zacal s GBPUSD a 0,1lotom. Nevidim dovod preco by mal student zacinat s 5000$ alebo 10000$. Mne forexovy ucet s velkej casti pomohol financovat zalozenie futures uctu na jesen tohto roku. Ale keby som ho aj cely prerobil, nebolo by to take tragicke ako bankrot po dlhom setreni 5* takej ciastky.

S tymto uctom som konzistentne vydrzal pri FGBS co je vlastne jediny trh co dodnes obchodujem live a myslim ze som nasiel to svoje co sa tyka techniky obchodovania ktorej naozaj v hlbke duse verim. Az po roku live; vlastne, to je mozno este dobry vysledok.

Deluxe, k diskrecnemu obchodovaniu, nemusis dostat cez usi ak sa zamerias na jednoduche veci. Najjednoduhsi sposob ako diskrecne obchodovat je podla mna cakat na trend na trhoch ktore zvyknu silno trendovat (napriklad ropa) a naskocit na ukonceni korekcie. Diskrecnost spociva v ako hovoris, napozerani - toho ako vyzera vyznamny pohyb na danom trhu, zbytok sa da celkom jasne definovat pravidlami. Ja nie som trendovy obchodnik ale je to asi schodnejsia cesta ako napriklad pod diskrecnostou ponat na zaciatku PA patterny na Russeli. Takyto trendovy system ma aj nizsiu frekvenciu obchodov -mensie riziko preobchodovania - ako systemy zalozene na roznych patternoch. Nebudes vo forme a zacnes patterny vidiet vsade. Moj subjektivny nazor tak to ber ako napad. :)


Tak vela stastia! A s okolim si nerob starosti, ja mam sice stastie ze rodicia vedia o com je trading a podporuju ma (k tradingu ma vlastne nepriamo doviedli oni), ale rovnako prichadzam do styku s vela ludmi ktori si myslia ze realita = sedy priemer a ked pride rec na trading neveria mi ani slovo, ale, robime to kvoli inym? :)

Ja som rad ze som objavil trading v tak skorom veku lebo ma naucil pracovat a ako byvaly lenivec som za to velmi vdacny. :) Tot vsjo.









Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zdq, startovací kapitál 5 000 USD jsem si zvolil právě kvůli faktu, že chci obchodovat NQ s riskem 1% kapitálu, tedy 50 USD na SL. Při ztrátě řekněme 1 000 USD bych již přestal obchodovat a zamyslel se nad celou věcí, ale to by muselo přijít 20 ztrátových obchodů za sebou bez jakéhokoliv zisku, což mi přijde při správném přístupu nereálné. Systém jsem si vlastně založil na ''smash day'', tedy zlomovém dni pana Williamse, ten mi přijde dobře nakoukatélný a účinný. Proti přeobchodování se v začátku budu bránit vcelku jednoduše, a to tím že po prvním obchodě (ať už ziskovém či nikoliv) přestanu obchodovat + podle mého systému se daný pattern v mnou upravené podobně vyskytuje už tak málo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.

Tak když už se tady všichni tak odhalují, tak bych asi taky mohl přispět svým dílem do mlýna. Je mi taky 21, stejně jako vám, a trading hltám už téměř dva roky. Zprvu sem se hodně hledal, jenom četl články, všemožné knížky o osobním rozvoji, cestě k úspěchu, ... Nepřipouštěl jsem si prohru a věděl sem, že to nejpodstatnější ze všeho je vytrvat a nepřestat v cestě k cíli, pořád postupovat vpřed, byť jenom po drobných krůčcích, ale hlavně nezůstat na místě. Navštívil jsem téměř všechny semináře Petra a Tomáše a následně taky ten od Mplaye, což ještě více zažehlo moje motory. Stanovil sem si přesně cíle a harmonogram jak postupovat. Hodně jsem uvažoval o tom, jak co nejvíce eliminovat riziko selhání a tak sem šel cestou nejmenšího odporu a pustil se do opcí, jelikož tato oblast obchodování představuje podle mě daleko schůdnější start na poli tradingu než intradenky, jednak co se týče psychiky, jednak co se týče počátečního kapitálu a jednak co se týče přechodu na live a k prvním reálným výsledkům. Dospěl sem k názoru, že nemusím vydělávat stotisíce hned první rok, stačí, abych pokryl svoje životní náklady a mohl se plně soustředit na svůj další vývoj profesionálního obchodníka.
Zhruba před třičtvrtě rokem jsem se pustil do live tradingu opcí, sice zprvu to šlo trošku hůře než sem si to maloval, ale v průběhu pár týdnů sem se začal cítit jistější, viděl reálné výsledky, postupně získával větší důvěru v sebe a své systémy a začal brát trading tak trochu s nadhledem. Po pár úspěšných měsících jsem se rozhodl ukončit svůj pracovní poměr a nyní se živím jenom tradingem a za předpokladu, že neudělám ve svém tradingu žádný extra velký průser, tak by to tak už snad mohlo zůstat.
Teď, když mám zajištěn základní příjem a dostatek času, tak uvažuju, že bych se konečně pustil do toho intradenního obchodování, kvůli kterému sem se vlastně o trading začal zajímat. Myslím, že nyní již nastal čas udělat další krok. Pro tentokrát sem již v jistější pozici, jednak kvůli faktu, že již mám konkrétnější představu, co očekávat, a jednak fakt, že mě už od začátku nebude pronásledovat myšlenka typu "intradenní trader = milionářem snadno a rychle".

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...