Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KDO JSME A CO DELAME


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 372
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

focus:
moc děkuji, vůbec bych nečekala tak dokonalou reakci a velmi si jí vážím. Je fajn vědět, že nejsem v mém tradingu "úplně sama". Přiznám se, že jsem si Vaši reakci vytiskla a už nejméně 20x četla :-) ale některým věcem nerozumím.
Brokera jsem si našla v jiné diskuzi -AMP futures, to bych asi měla změnit-přece jen marginy jsou trochu jinde. Pokud jsem to opravdu dobře pochopila, intraday margin mají snad 13x levnější než pro poziční obchod.
Celý tento sVáš ystém je postaven na svícovém grafu - je to podmínka? Zatím jsem ho nijak netestovala, sleduji jen barový graf.
Další problém - swingy a swingové linky. Prošla jsem tady diskuse a nikde nic, z čeho bych pochopila, oč jde - můžu jen hádat, že jde o trendové korekce trhu... Vstupy jsem zatím řešila jen na základě S/R, ale opět se přiznám, je to problém - já je vidím všude a mám pocit, že dostat se k RRR 1:4 bude nadlidský úkol. Dva údery na jednu cenu už jsou S/R a těch je v grafu jako máku :-) Když budu tedy intradenní obchodník, jak moc zpátky hledat silné S/R? Den, dva, měsíc ....Sama bych řekla max.dva dny,jinak nemám šanci najít nic. A pak TF - co je to RNG 1.6? Asi jsem opravdový antitalent, ale na finančníkovi se komunikuje ve zkratkách a já si na ně teprve zvykám :-)
omlouvám se, ale zastávám názor - líná huba holé neštěstí. Raději se zeptám, než nasekat tuny chyb. Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to focus:

hlava mi to nějak nebere. Mám-li vše nastaveno, jak jste popsal, jak může swingová linka (předpokládám,že jde o nějakou linku zakreslenou na close), procházet polovinou průrazové svíce, když v timeframe RNG 1,6 jsou svíce stejné a polovinou se nemůžou překrývat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to Focus:

"...ne vsechny vlnky na grafu jsou SWINGY - /tvori jej 4 plne svice/ 2 plne zelene a 2 plne cervene proti zelenym a naopak /swingovou linku zakreslete na CLOSE ne nad HIGH svici/
- vsupujte do obchodu na PRURAZU SWINGU / naucte se rozlisonvat platne a falesne prurazy/ Platne prurazy jsou ty kdy zhruba polovinou prurazove svice prochazi swingova linka...."

Prosim ta, mohol by si hodit niekam na financnika screen s blizsim popisom? Cital som to asi dvadsatkrat ale stale neviem swing a priezar swingu definovat...

Spravne predpokladam ze swing indikator v NT je nieco uplne ine?

Vdaka!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den,
rad bych se vratil k puvodnimu ucelu tohoto vlakna a trosku se vam predstavil, jelikoz jsem tu celkem novy a treba nekoho zaujme muj pribeh nebo se s nim ztotozni. A treba ne. Ale jen opravdu strucne. Je mi 26 let a od 13 let jsem zacal sazet na sportovni utkani, tohle jsem provozoval temer poloprofesionalne, jak jsem se tehdy mylne domnival, az asi do doby po skonceni stredni skoly, postupne se k tomu pridal Texas Holdem Poker, specialne Heads Up turnaje jsou skvele na psychiku, mohu doporucit i traderum. Obcas nejaka ta ruleta a hazard. Nekdy na stredni skole jsem take zacal po ocku sledovat nenapadne akcie a koukat do novin, ale jeste me to tolik netahlo. Kazdopadne stredni skola byla ekonomickeho zamereni, coz take trosku napovida. Nejak na konci stredni skoly jsem ale nemel pocit, ze by me bavily akcie, jelikoz jsem za tim videl nehmotne vlastnictvi a proste nic mi to nerikalo, mel jsem nejake povedomi, tehdy hodne laicke, ale stale jsem byl zameren na snahu pedpovidat pomoci kristalove koule tenisove a fotbalove zapasy, neznajice vubec nic o MM, risku atd. Par mych znamych nebo spoluzaku se pustilo do obchodu s akciemi a me to nejak zhorklo, rikal jsem si, ze jsem se o to zajimal drive nez oni a pak jsem se do kapitalovych trhu proste nepustil. Mozna jsem toho ve skrytu duse litoval. Zakusil jsem ale take prvni internetovou zkusenost se zajimave vypadajici firmou, kde jsem mohl nejen sazet, ale i ovchodovat opce, derivaty a ja nevim co to tehdy bylo. Byl to myslim IG Index a ja si pripadal tehdy jako vyjimecny financnik:).

No abych to opravdu zkratil, cely zivot jsem vedel, ze nebudu jeden ze stada a vzdy jsem byl jiny. Prace od do mi nic nerikala a i kdyz jsem si ji vyzkousel, proste to nebylo nic pro me. Vedel jsem uz tehdy, ze to chce jen dobry napad, invenci, zacit se zabyvat necim jinym, myslet jinak. Ze nejaka ta cesta jak se stat "milionarem" existuje. Mimochodem uz od detstvi mam sen. Nekdo se chce stat popelarem, nekdo astronautem. Ja vzdy tvrdil, ze ze me bude milionar. Lide kolem me se vzdy usmeji a mysli si sve. Ale ja to tvrdil stale a sel si za svym snem.

Preskocim nejaka ta leta. Pred rokem presne jsem se nakopl sam do zadku a rekl, ze s tim konecne neco udelam, otevrel si ucet u ceskeho brokera a zacal obchodovat, za soucasneho studia technicke analyzy, kazdodenniho mnohahodinoveho maratonu sezeni u pc a cteni vsech druhu clanku od technickych analyz, predpovedi trhu, psychologie (te jsem se prakticky tolik nevenoval, coz byla chyba) atd. Proste klasicke zacatky zacatecnika, hledajiciho svaty gral a ktery si myslel, ze vse je jen o zvladnuti technicke analyzy. Kazdopadne toto obdobi mi hodne dalo, minimalne to, ze jsem se neco naucil o indikatorech, platformach, S/R, Fibo urovnich atd. K zahozeni to rozhodne nebylo. Ze zacatku jsem si rikal, ze jsem se nasel v rope a zlatu a mel jsem odpor k FX, ale pak jsem, ani nevim jak, mozna kvuli vysoke likvidite a peknym platformam presel v lete do rad forexaku a od te doby tam s mensimi, vetsimi pauzami (to jsem vzdy znasobil ucet za par tydnu a pozdeji vymazal:))) valcim doted. Udelal jsem mnoho chyb, ktere ale nevnimam jako chyby, ale jako zkusenosti. Treba to, ze jsem po tydnu presel na live bez jakehokoliv backtestu, s minimalnimi zkusenostmi s demem. Nekamenujte me, obchodoval jsem i cele loty s 1000 USD, ale svete div se, na to, jaky jsem byl gambler, jsem mel neskutecne stesti. To ale byly opravdu me zacatky. Jednu obrovskou vyhodu to ale melo, byl jsem pripraven na live z hlediska vsemoznych emoci, pocitu, frustrace, strachu. Tohle vsechno jsem si zazil, prozil a pozdeji daleko lepe dokazal identifikovat objekty sveho strachu. No nic, nyni jsem jinde. uplne jinde, po 3/4 roku na FOREXU live jsem tam, kde jsem potreboval. Venuji se psychologii obchodovani na prvnim miste, ctu knihy o duchovnim rozvoji osobnosti, o zklidneni mysli, studuji risk management, position sizing, backtestuji a neustale upravuji svuj system, ucim se ze svych chyb, relaxuji, sleduji a monitoruji peclive svou psychiku v deniku pocitu, uz nemam pocit, ze vse vim a ze jsem nejlepsi trader, milionar, ale vim, ze nic nevim a kazdy den a tyden, mesic, se snazim ucit neco noveho, davat si male, postupne cile, mit rustovou mysl, nasaknout informacemi jako houba a vstrebavat nove podnety. S uzasem ctu serial o psychologii od zdejsich financniku, zmenili jste mi zivot. Taktez knihy M. Douglase. Takze pokud je nekde svaty gral, tyto dve knihy naplnuji jeho definici asi nejlepe. A samozrejme je to v nas, uvnitr. Naucit se od druhych nejen dostavat, ale i davat, byt lepsim clovekem a zit v souladu s druhymi a tesit se malickostmi. Hodne zdaru vsem

Andrew

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To focus a sd 77,


zdravím ťa focus, prečítal som si tvoj príspevok o ES ako radu pre sd 77. Mám len jednu otázku, z akého dôvodu neodporúčaš obchodovat doobeda Eurex ? Skutočne ma to velmi zaujíma....
Môj osobný názor je , že práve Eurex je ideálny pre začiatočníka , konkretne FESX a FGBL lebo sú to ovela kludnejšie trhy ako ES. Z môjho pohladu je ES pre začiatočníka vysoko riskantný , profitový môže byť pre skúseneho tradera ktorý vie čo robí , čo je zrejme Tvoj prípad.

sd 77,

nič ťa to nebude stáť pokial si odsleduješ doobeda Eurex a skúsiš demo obchody so stopkou 70 Eur (cca 90 USD) takýto SL na tieto trhy stačí v pohode a tým pádom sa trader vystavuje nižšiemu riziku straty ako pri ES-ku. Je to kludný trh a človek má čas premysliet strategiu. Pohyby má okolo 150 Eur a to pre začiatok úplne stačí a to nehovorím o multikontraktoch.

Kolko traderov tolko názorov a človek si musí sám nájsť svoju zlatú cestu...


Každy je strojcom svojho štastia.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

To Gladiator028:

nedoporocuji obchodovat v pripade zacatecnika vice jak jeden trh. SD77 psala ze ma nakoukany SP, ale jako zacatecnik by mela radeji zkusit treba NQ. Kdyz naberes rano na Eurexu ztraty tak se velmi tezce obchoduje US odpoledne - to je moje zkusenost a take duvod proc jsem to napsal. Pro zacatek je lepsi soustredit se pouze na jeden trh a az ziskas alespon trochu jistoty tak muzes obchodovat oba. Jinak FESX je jiste velice klidny a vhodny pro zacatek. Dnes obchoduji DAX mezi 9-10.oo a dpoledne TF mezi 15.3o - 17.oo a jsem spokojen.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím kam příspěvek vložit,tak snad sem:
Já.
Tento článek píši jelikož tápu.Tápu v tom co mám dělat a jak to dělat.Zatím je pro mě důležité to,že vím jediné-že to chci dělat.Mluvím samozřejmě o tradingu.
Tento článek píši,jelikož si nemám s kým popovídat a potřebuji se vykecat .
Tento článek píši protože ode dneška chci jít novým směrem .
Omlouvám se za češtinářské chyby,ale s tím jsem byl vždy na štíru .
Jsem člověk středního věku,vysokého ega a sklony k riziku,ne-li přímo ke gamblerství.
Na druhou stranu mám rodinu,zázemí,slušnou práci za slušný plat.Vysoké IQ a
dobré logické myšlení .(neberte to jako chlubení,ale jako poznávací znamení :o)) )
K tradingu jsem se dostal úplně náhodou tím,že jedna nejmenovaná firma vyhlásila
jakousi soutěž v obchodování.Bylo to minulý rok v září-tedy 09/2008 .O burze a obchodování
jsem věděl již z dřívějška a občas vedl diskuse na téma akcie atd. v pracovním kolektivu
a říkal si jak by bylo super se tomu věnovat.Do toho října jsem ale netušil,že je to tak jednoduché.Tedy to,věnovat se obchodování.O výsledcích tu zatím nemluvím.
Tak jsem založil demo účet,nainstaloval trader4 a jal se zkoušet první obchody.
Samozřejmě náhodné.Byla to úplně fascinující věc i na demo účtu.Po týdnu jsem začal brousit po netu a narazil na finančníka.cz .Pro mě úplně neuvěřitelná věc.Přečetl jsem spousty článků a návodů.Objednal 3 knížky,které jsem přečetl jedním dechem(Vstupte do mé obchodní místnosti,Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů,Jak se stát intradenním finančníkem),e-book o psychologii a denně testoval svůj první začátečnický systém .(protnutí dvou MA)
Snažil jsem se obchodovat FOREX –jen EURUSD.
Uběhl měsíc a já si založil LIVE účet .Natestováno jsem měl,historii s popisy obchodů též.
Bohužel už jsem nebyl tak pracovitý abych z výsledků mých obchodů taky vyvozoval dlouhodobé důsledky .Byl jsem prostě tak omámen tím,jak je to všechno skvělé,že jsem myslel že to půjde samo.První obchod byl přesně podle mých předpovědí.Udělal jsem vše co se nemá.Sedl si k PC,pustil platformu a okamžitě udělal obchod protože mi cena utíkala nahoru.Žádné čekání půl hodiny a sledování grafu před prvním obchodem jak jsem si předsevzal,žádné čekání na signál jak jsem si sliboval.Prostě šup tam-utíkaj mi prachy.
Za pár minut ven.Výdělek 1000,-Kč .Byl jsem šťasten,že to nedopadlo jinak i když jsem věděl,že jsem všechno udělal špatně.No nevadí,příště se polepším,budu obchodovat alespoň podle pravidel.......
No a máme tu květen 2009 a velkého obchodníka,ne-li přímo traderského guru .
Za těch 9 měsíců jsem velmi postoupil.Obchoduji zbrkle,bez systému(prostě mrknu na cenu,na EMA,na MACD případně CCI a vím o co GO) , bez disciplíny ,občas bez SL(to se mi zatím obzvláště vyplatilo) a bez respektu .Zrušil jsem si 7x účet,utratil všechny peníze které jsem měl na trading vyčleněné(samozřejmě peníze které relativně nepotřebuji,akorát jsem je 5 let šetřil). Co dodat .
Nejlepší na tom všem je,že vše vím.Ano já vím,že jsem zrušil účet protože jsem nedal SL,nemám systém a dělám vše blbě.Obchodoval jsem ale příště zase-protože už to udělám dobře.No tak příště,sakra tak příště ...... .
Tak o teď sedím před monitorem a píši tento článek.Proč?Stěžuji si snad?Nadávám na svět a na providera?Ne,proč píši tento článek jsem psal již na začátku.Vím,že chyby jsou jen a jen ve mě.Asi na to ani nemám obchodovat ,vzdělávat se,studovat sebe sama atd .Jó,mám to všechno přečtené,ale nedělám nic z toho co bych měl.Už 14 dní sedím před monitorem a koukám na grafy.Je to ta nejúžasnější věc co jsem kdy vyděl.Musím začít znova.Úplně.Přece to musím dokázat když tolik chci.Jsem toho ale tak plnej,že nevím kde znova začít.Opět u dvou MA které se protnou?U S/R úrovní.Koukám do grafu a nevím jak dál............


To je můj příběh.Omlouvám se za ten negativistickej článek,ale chtěl jsem se vykecat a třeba to někomu pomůže aby vyděl jak se to fakt nemá dělat.Není to určitě na chlubení,ale i ti co zatím dopadají na ústa svou vlastní blbostí chtějí pomoci těm co dopadají na ústa někde vedle. :o) Některé věci jsou psány samozřejmě s nadsázkou,ale vemte si z toho jen to nejlepší.I když tam toho dobrého fakt moc není .A já jdu zase čučet do grafu protože nevím od čeho se odrazit.
Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...